Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) M107 válasza kgbrg (#3849) üzenetére


M107
addikt

Én anno ilyenre archiváltam :


Bocsánat nem a 4X hanem a 6X A mai napig mind kitűnően olvasható.
Van is még 3-4 25db -ös henger a mi bontatlan anno 2015-ből.
Rendelni akartam az általad használt Maxell-t de valamiért nem tettem.

UI:
6X írások több száz darab haverok részére meg egy pár az Flac/ Mp3 válogatásom részére ( backup-ként) Sima 50 -100 -as hengerben tárolva idáig bármelyiket vettem elő nem volt gond.
A nagyja PIO206D-s íróval írva egy pár meg 209-es vátozatával.
Ha már olcsóbb lemez nekem ez vált nagyon be...
Utoljára vagy 1 éve írtam ilyen lemezt.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#3852) Joshi


Joshi
titán

December 5.-én rendeltem japánból a lemezeket ma megérkezett. Japán az nem Kína. :C
A lemez MID: VERBAT-IMk-000
Amúgy rendes volt az eladó, mert csak 2000yent írt a csomagra.

[ Szerkesztve ]

(#3853) jeni válasza Joshi (#3852) üzenetére


jeni
félisten

DVD disk :DD
Linket ha megadnád :U

[ Szerkesztve ]

(#3854) Joshi válasza jeni (#3853) üzenetére


Joshi
titán

Ment PÜ.

Ebből is rendeltem 10db-ot, remélem Pana MID-es lesz. :B

[ Szerkesztve ]

(#3855) Joshi


Joshi
titán

Megírtam a Verbatim BD-R XL 100GB-os lemezt a Pioneer 212-es íróval. Az írás 4x-es sebességgel történt, írás időtartama 1.5 óra. A Ryan közlegény megmentése 88GB-os ISO-ból írva. Ez Dolby Vision változat volt, természetesen hibátlanul működik róla ez a HDR formátum. Sajnos egyelőre csak Serviio-val hálózatról megosztva a Pioneer 212 írómat tudja lejátszani az Oppo 203-as asztali Blu-ray lejátszóm, de működik. :K
Mondanom sem kell, hogy ez egy biztonsági másolat az eredeti lemezről. :D

[ Szerkesztve ]

(#3856) adamcsik


adamcsik
aktív tag

Sziasztok!
Van egy LG BH10LS30 bluray íróm. Miért nem ismeri fel az 50 GB-os újraírható lemezt?
Az egyszer írhatót simán felismeri.

(#3857) johnywalker válasza adamcsik (#3856) üzenetére


johnywalker
őstag

Firmware frissítés volt a pörkölőn?Lehet hogy olyan Mid-je van a lemeznek, amit ez a készülék alapból nem ismer.

(#3858) Joshi válasza adamcsik (#3856) üzenetére


Joshi
titán

Konkrétan ezt az újraírható lemezt már írtad ezzel az íróval? Vagy most írnál rá először? Volt már írva valamilyen íróval erre a lemezre?

[ Szerkesztve ]

(#3859) adamcsik válasza Joshi (#3858) üzenetére


adamcsik
aktív tag

Ez egy vadi új lemez. (verbatim)

(#3860) adamcsik válasza johnywalker (#3857) üzenetére


adamcsik
aktív tag

Frissítettem, de nem biztos hogy a legfrissebbet találtam meg.

(#3861) Joshi válasza adamcsik (#3859) üzenetére


Joshi
titán

Ha még soha nem volt írva a lemez, akkor először formázni kell ami ugyan annyi idő míg teleírod. Ha BD25-ös a lemez akkor 2x írással 45perc a formázás, ha BD50-es akkor ennek a duplája tehát 90 perc. Sajnos ezt ki kell várni, de ezután már bármikor egyből írható lesz.

A Blu ray írás és írási hiba topik Összefoglalójában le van írva.

Az ImgBurn proginál ha az első opciót választod, azaz ISO képfájl írása lemezre, akkor látod hogy felismerte a lemezt? Az alábbi dolgokat kell látnod. Ha ezt kiírja, akkor biztosan ismeri a lemezt az íród, csak formázni kell.

Külön formázni így kell.

[ Szerkesztve ]

(#3862) adamcsik válasza Joshi (#3861) üzenetére


adamcsik
aktív tag

Értem, de nem ismeri fel. Hogyan tudom akkor formázni?

(#3863) Joshi válasza adamcsik (#3862) üzenetére


Joshi
titán

Na szóval BD-RE-t is tudja, de akkor úgy látszik konkrétan ezt a MID-et nem ismeri. Linkeld be az ImgBurn képet ott látszik milyen Firmware van az íródon.

[ Szerkesztve ]

(#3864) Joshi válasza Joshi (#3863) üzenetére


Joshi
titán

Elvileg ezek a Firmwarek vannak az íródhoz.

(#3865) adamcsik válasza Joshi (#3864) üzenetére


adamcsik
aktív tag

A 2012-est és 2013-ast is felraktam, de semmi változás.
Ugyanilyen lemezem van egyszer írható (25-ös), azt gond nélkül felismeri.

(#3866) Joshi


Joshi
titán

Ma megjött a nyomtatható felületű Panasonic BD50-es lemez is vékony CD tokban lefóliázva, gondosan becsomagolva. December 17.-én rendeltem és 1db lemez 1800Ft-ra jött ki. Nem olcsó, de ennél megbízhatóbb MID nem igen van a piacon. Az eladó 20$ értékű figurát írt a csomagra. :DDD
Egyelőre még nem írtam belőle, de tapasztalataim alapján nem lesz semmi gond vele.

[ Szerkesztve ]

(#3867) lenoma


lenoma
aktív tag

A konkurenciánál olcsóbb:
https://www.lastmedia.sk
Külföldi a bankszámlaszámuk, szóval érdemesebb kb-ban fizetni a GLS futárnak.
15.000Ft felett ingyenes szállítás + ajándék

(#3868) Joshi válasza lenoma (#3867) üzenetére


Joshi
titán

Mi olcsóbb? :F

(#3869) lenoma válasza Joshi (#3868) üzenetére


lenoma
aktív tag

BD lemezek pl.
itmedia.sk áraihoz képest

(#3870) Joshi válasza lenoma (#3869) üzenetére


Joshi
titán

Ja, persze csak az a nem mind1 hogy milyen MID-es a lemez. :DD Ha az én hozzászólásomra írtad ezt, akkor azért azt lásd, hogy én eredeti Panasonic lemezt vettem. Ráadásul mostanában sokaknak problémája volt a Verba mides BD50-es lemezekkel. Egyébként sokan azért az ITmediáról rendelnek, mert van utánvét pl PickPack pontra.

[ Szerkesztve ]

(#3871) lenoma válasza Joshi (#3870) üzenetére


lenoma
aktív tag

Nem a hozzászólásodra írtam!
Elolvastam, 3 napja írtad.
Én is az itmedia.sk-ról rendeltem eddig évek óta.
Én ma kaptam meg az első csomagot a lastmediáról azért írtam.
Ha valaki tud még olcsóbbat akkor jöhet.
Amúgy ma már a 6. verba mides lemezt írom és most nincs az a hiba mint az elmúlt hónapokban volt az itmediás verba lemezeknél, hogy minden 3. kétrétegű verba lemezt rontja az írását rétegváltásnál.
Lehet az itmedia mondjuk fűtetlen raktárban tárolja a lemezeit és nem tesz jót neki a hideg? Én erre gondoltam.
Szoktam én is rendelni ebayről. De mióta nyár elején a japán eladó több mint egy hónap után kérdésre benyögte, hogy ja nem adta fel, mert az EU-ba nem lehet csomagot küldeni, azóta hanyagolom az Ebay-t. /magától nem jelezte!/
Amúgy ránéztem most az ebay-en a Panasonicra is 28e Ft a 20db 50gb-os lemez, és ha tényleg itt van 3 hét alatt akkor az jó.

[ Szerkesztve ]

(#3872) Joshi válasza lenoma (#3871) üzenetére


Joshi
titán

Értem már köszi az infót. Japánból meg úgy általában EU-n kívülről nem érdemes nagy tételben rendelni, mert fennakadhat a vámon. Egyébként meg minden az eladótól függ, érdemes sok pozitív értékelésű tagtól rendelni. Mondjuk a most rendelt 2x 10db lemezzel én el leszek 1-2 évig az biztos. :DDD

Visszatérve a Panasonic mides lemezre, sajnos EU-n belül már nem igen lehet beszerezni, ha igen akkor nagyon drága.

(#3873) cujo69 válasza lenoma (#3871) üzenetére


cujo69
tag

Én mediarange lemezekkel jártam így,hogy rétegváltásnál rontott,azóta átáltam verba lemezre,itmédiás,jó néhányat megírtam,eddig hiba nélkül.

(#3874) Nor- válasza lenoma (#3871) üzenetére


Nor-
tag

Konkréten azt a verba 50GB lemezt amit kritizálsz, a lastmediától vettük, és a lastmediával ellentétben a mi raktárunk 10 fokon van temperálva akkor is ha nem dolgozik senki.
A lastmediánál egy pléhtetős hangárban vannak tárolva a lemezek, fűtés nélkül.

Azt ugye hozzászámolod az árakhoz hogy nálunk a rendelés értékével arányosan csökken a szállítási díj?

Amúgy konkrétan verbatim esetén áremelés volt pár hónapja, úgyhogy akinek még van régi készlet az tudja adni olcsóbban, aki újat kell vegyen az pedig már az új áron kénytelen adni ...

http://itmedia.sk/

(#3875) lenoma válasza Nor- (#3874) üzenetére


lenoma
aktív tag

Nem akartam azt a posztomat részletesen kifejteni, hogy ne legyen hosszú, de látom így beleköthető lett.
Úgy értettem akárhol tárolhatták hidegben a világ másik felén gyártott és sok raktárat megjárt lemezeket és ez a hideg a gond csak egy feltételezés volt részemről.
Nyilván jogosan zavart, hogy a verba mides lemezek közül minden harmadikat rontja az iró a DL lemezek közül.
Nem csak nálam, hanem sok embernél gond és nem író specifikus hanem verba mid jelenség.
Ez a Blu-ray lemez tapasztalatok topic, nyilván ide való, hogy mit és honnan vegyen az ember.
Eddig japánból rendeltem én is a DL lemezeket, de fél éve azt az infot írták az ebay-en, hogy Japánból nem szállítanak akkor. Persze ez akkor igaz volt az EU nagy részére, de országunkra nem.
Szóval inkább akkor Japánból Panasonic DL lesz számomra 1400Ft/db áron házhozszállítva.

Lasmedia 15eFt felett ingyen szállit GLS-el.
10 db Verba DL BD lemez házhozszállítva:
- Itmedia: ~18e
- lastmedia: ~ 15e
De ez a topic szerintem nem a boltokkal való kötözködésre, hanem a tapasztalatok megosztására van.
A rengeteg verba hibára kerestem rá a neten és akkor találtam rá egy olcsóbb boltra...

[ Szerkesztve ]

(#3876) Joshi válasza lenoma (#3875) üzenetére


Joshi
titán

Nekem kb 10db Verba lemezem volt abból az utolsó darabok közül egyet rontott ugyancsak rétegváltásnál. Viszont azt nem gondolom hogy a rossz tárolási körülmények miatt (pl hőmérséklet) lenne rossz ez a széria. Ha így lenne, akkor nem csak a Verba mides lemezekkel lenne gond. Egyébként sokszor érdemesebb kicsit drágábban jobb minőségű lemezt venni, mert ha belekalkulálja az ember a rontott lemezt, akkor árban már szinte ugyan ott van.

Ahogy írtam a magyaroknak jobb az itmedia, mert van Pick Pack pontos kiszállításuk. Nem kell otthon lenned amikor jön a futár.

[ Szerkesztve ]

(#3877) MaxxDamage válasza M107 (#3851) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Pont ma tapasztaltam, korábban rendelt iTm-tól 25-s hengerek, 2 db még van az egyik bontott hengerbe és az utso elottit meg akartam irni es nem olvassa be, fel sem pörög (gondolom az a lemez kuka) az utso darabot meg már irom is. :D

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3878) Nor- válasza lenoma (#3875) üzenetére


Nor-
tag

10 darab verbatim BD lemez (43746) lastmedia 15960, itmedia 15300, a szállítás pickpackra ingyenes, futárral 675 Ft. (tehát a futárral 15 forinttal fizetsz többet nálunk, nem pedig 3000 forinttal ahogy írtad, pickpackra pedig olcsóbb 660 forinttal)

Ez az a 675 forint amivel többet kér a sprinter a futárszolgálatos szállításért.
Egy csomagért 1500 forint körül számolnak a futárral amúgy ...
GLS olcsóbb lenne, de mivel amikor velük dolgoztunk, eltűntek csomagok és ki se akarták fizetni, meg néha összetört mire a vevőhöz ért, szerintem megér 6-700 forintot hogy meg is kapd amit rendelsz ...
Persze ez egyéni nézőpont kérdése. A szerződésükben konkrétan van egy olyan tétel hogy a feldolgozóláncon van egy "2 méteres logisztikai esés" ezért a csomagok tartalmáért nem tudnak (!!!!) felelősséget vállalni. (GLS)

Jelenleg nincs amúgy 50 gigás lemez a verbatimtól, most nézünk rá forrást hátha valahol találunk még készletet. Május végéig 1490 volt, akkor felment 1695-re, majd 1 hónap múlva szereztünk olcsóbban és lement 1550-re ahol azóta is van. Ha olcsóbban jön, olcsóbb lesz nálunk is ...

Tehát nekem azzal van a bajom hogy valótlant állítottál, sose volt 18000 forint 10 darab 50 gigás verbatim nálunk, a mostani árat júliusban módosítottuk utoljára, a lastmediánál pedig a 15960-at nem nevezném ~15e forintnak, az ~16 már javában.
Valamint azt írtad hogy nálunk rosszak a lemezek. Augusztusban volt utoljára, gondolom akkor is rendeltél, tehát a fűtetlen raktárat szerintem lehet ezesetben figyelmen kívül hagyni, a pléh hangárban uralkodó hőség többet tud ártani a lemezeknek. Nálunk nyáron 20 fok, télen 10 van az egész raktárban, hogy ne károsodjanak a lemezek ...

http://itmedia.sk/

(#3879) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#3877) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Javítom magam: Tökéletes volt a lemez. Nem tudom mi találhatta a lemezt vagy az írót. :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3880) lenoma válasza Nor- (#3878) üzenetére


lenoma
aktív tag

Most lebuktál!
Ez az oldal a tapasztalatok megosztására van, hogy hol mit érdemes venni
és nem a boltok félretájékoztatására.
Vásárlási szándék esetén nyilván a raktáron lévő termék számít!
Szóval nálatok raktáron bezony 1695Ft darabja a raktáron lévő Verba DL BD lemeznek + sprinter szállítás.
Közel majdnem 18000Ft

Lastmediánál pedig 1487Ft darabja a Verba DL BD lemeznek és 15.000Ft-tól ingyenes a szállítás, szóval mellérakva még 4 darabos mediarange ceruzaelem esetén ingyenes a szállítás ahol még plusz egy ajándék is választható akár még egy csomag Mediarange 4db-os elem.
Szóval itt 15000Ft fölött van pár forinttal a 10 lemez + szállítás + 8db elem

A két képen látható, hogy 10 lemeznél több mint 2000Ft a különbözet + nálatok van szállítási díj rá, lastmediánál nincs és adnak 8db ceruzaelemet mellé... + 250Ft körüli áron, hogy ingyen legyen a szállítás.

Szerintem a legrosszabb reklámstratégia egy bolt számára ha félretájékoztatja a vásárlókat.
Ja és Ebay-en japánból 30db-nál 975Ft/db a Panasonic DL BD szállítással

[ Szerkesztve ]

(#3881) lenoma válasza Nor- (#3878) üzenetére


lenoma
aktív tag

Kimaradt a reagálás a rossz lemezre:
Igen itmediárol rendelt Verba MID-es DL BD lemezből átlag minden harmadik a kukában végezte.
Lastmédiárol rendelve mind a 10-et hibátlanul megírta.
Örömömben, jelezte itt a forumon egy másik boltként erre belekötöttél.
Most utána olvasva. Lehet a lastmédiától még régi szériás lemezt kaptam és az újakkal van gond és az van nálatok.

(#3882) Nor- válasza lenoma (#3881) üzenetére


Nor-
tag

Ja hogy te most a tokosról beszélsz.
Azért olyan rohadt drága mert a verbatim árat emelt, és amúgy is évi 20 darabot adunk el belőle, akinek egy kell azt megveszi ezt a tokkal együtt (normális minőségű cd tok simán 100 forint)

Fogunk rendelni németből most a hengeresből, jobb áron lesz.
A tokos, nyomtatható minden esetben drágább mint a hengeres, a tok miatt meg a nyomtatható felület miatt.
Az hogy valaki elfelejtette átírni a lastnál az árat és buknak rajta, az az ő dolguk, de ha fél év múlva is dolgozni akarunk, akkor nem tehetjük meg hogy bukóval adjuk a lemezeket.
A tokosat lehet darabra venni, a hengereset nem. Ezért a hengeres ára jobb mint a tokosé amúgyis.

Amúgy kis érdekesség: az eurós áraik (ugye, szlovák cég tehát az a mérvadó) 1640 forintos árat mutanak.
(4.56 EUR)
Tehát egyértelműen árazási hiba.

http://itmedia.sk/

(#3883) lenoma válasza Nor- (#3882) üzenetére


lenoma
aktív tag

Látom megmaradsz a félretájékoztatásnál.
Az oldalukat át lehet váltani magyarra a kis magyar zászlócskával, vagy hu végződéssel is:
https://www.lastmedia.sk/hu
utána forintban számol és forintban kell fizetni a futárnak mint nálatok is.
A vásárlót továbbra is a raktárkészleten lévő érdekli ha vásárolni akar aktuálisan és nem az hogy mi volt régen vagy mi lesz raktáron a jövőben.
A nyomtatható tokos raktáron lévőnek 1487Ft a darabára a https://www.lastmedia.sk/hu oldalon 10 darab esetén.
Valami nagyon félrement nálad ez egy milyen lemezt és hol vegyen a vásárló topic.
Erre van és hasznos, jó hogy valaki pár napja felhívta a figyelmet, hogy újra lehet rendelni japánból sokkal jobb áron.
1640ft-ot csak te írtál az a mérvadó a vásárlónak amit a futár markába kifizet, hogy a szlovák cég mely devizanemben készíti el az adóbevaállását az nem érdekel szerintem senkit.

[ Szerkesztve ]

(#3884) Joshi válasza lenoma (#3883) üzenetére


Joshi
titán

"Erre van és hasznos, jó hogy valaki pár napja felhívta a figyelmet, hogy újra lehet rendelni japánból sokkal jobb áron."

Most még jobb árak vannak. :DD
1. Panasonic 30db-os igaz csak 2x-en írható ~1000Ft/db
2. Panasonic 50db-os 4x-en írható ~1100Ft/db

(#3885) Nor- válasza lenoma (#3883) üzenetére


Nor-
tag

Nos, mint írtam, árazási hibájuk volt, és mára már javították is ...
alt="" title=""
És igazad van, nem jól mondtam, nem 1640 hanem 1647 forint a valós ára náluk ...

Amúgy arról hogy ki ferdíti a tényeket, csak annyit, hogy te "korrektül" 10 darabra mondtad a szállítást, de amikor a MI árainkat másoltad be, 1 darabot raktál be a kosárba, nem pedig 10-et ...
10 darab esetén -meglepő módon- ingyenes a futárszolgálatos szállítás, csak akkor kell fizetni ha ragaszkodsz hogy a sprinter vigye ki.
többnyire a sprinter viszi, de ha gazdaságosabb akkor saját futár is viheti, ezért a rugalmasságért olcsóbb ez a szállítási mód.

Mellesleg minden hónap utolsó hetében megy a hírlevéllel egy kupon kód amivel minimum 8% kedvezményt kapsz a vásárlásból, tehát a fizetendő végösszeg 15410 Ft lenne 10 darabra ...

De amúgy mondom, nekem nem azzal van a bajom hogy megírod hogy máshol mennyi, mert szived joga, hanem azzal hogy úgy állítasz be minket mint akik szemetet árulnak drágán.

[ Szerkesztve ]

http://itmedia.sk/

(#3886) Joshi válasza Joshi (#3884) üzenetére


Joshi
titán

Nézegettem a Verbatim lemezeket is, és kb azok is 1000-1100Ft/db árra jönnek ki, függően attól hogy mekkora pakkot vesz az ember.

(#3887) M107 válasza MaxxDamage (#3877) üzenetére


M107
addikt

Lassan nekem is írnom kell egy lemezt csak nem tudom hogy most LHT-s verbára vagy . .Omegára írjak nekem ilyen problémám még nem volt velük.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#3888) Joshi válasza M107 (#3887) üzenetére


Joshi
titán

A Verba lemezes probléma kimondottan a kétrétegű 50GB-os változatokkal volt (MID: VERBAT-IMd-000), ott is rendszerint a rétegváltásnál.

(#3889) lenoma válasza Nor- (#3885) üzenetére


lenoma
aktív tag

Majdnem 18.000Ft-os árat írtam rátok 10db-ra. 1695Ft/db ár plussz a valamennyi szállítás, nem volt 10db-otok raktáron.
Nem mindenkinek van átvevőpont a közelében és nem dolgoznának napközben a házhozszállító futárok ha nem lenne otthon munkaidőben a lakosság egyik fele.
Házhozszállítást a házhozszállítással hasonlítottam össze.
Az elmúlt hónapokban sok BD DL lemezt vásároltam töletek és mindegyik Verba midesből átlagban a 3. a kukában végezte, rétegváltásnál rontott /két íróval, sok író progival és 2x-es sebességen tesztelve is ez a helyzet/
A lastmédiáról rendelt lemezekből 10-et meg tudtam írni egymás után hiba nélkül.
Fentebb elsőre a vékony "fém" rétegek érzékenységét és hőingadozást feltételeztem, majd utána néztem és leírtam, hogy sok embernél /külföldi forumokon is/ előfordul és a régi vs új széria lehet a ludas.
Az új széria hibás gárilag. Szóval gyári szemetet árultok, bár nem a Ti hibátok.
Viszont elismerted, hogy a Lastmedia a beszállítótok között van. /mondjuk nem kérdeztem csak elárultad/.
A kereskedelemben a beszállító lánc drágítja a termékeket így érdemes kihagyni a kereskedői lánc egy részét.
Mindegy maradok a japán ebayes rendelésnél. 1000Ft/db alatti áron jön ki szállítással a Panasonic BD-DL 50GB lemez darabára 30 darab rendelésénél.
Más szlovák webáruházakban pl a pendriveok és a memóriakártyák olcsóbbak nálatok ráadásul 1 helyett 2 év garanciával...
Pedig a kezdetek óta a vásárlótok voltam kb 20 éve, mióta megszűnt az elite.wbteam.

(#3890) MaxxDamage válasza M107 (#3887) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Omega jó lemez, de nem tudom mi találta az írót, hogy csak inicializált de nem vette be, aztán mégis. :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3891) Joshi


Joshi
titán

Kaptam egy Verbatim MDisk-et és ugyan az a MID-je mint a sima Verbatim BD-R XL lemeznek, vagyis VERBAT-IMk-000. Az MDisk kétszeres áron kapható mégis ugyan az a MID mint a sima lemezeknek. Gondolom a bevonat és az anyaghasználat térhet el a sima lemezétől. Az MDisk olyannak tűnik, mint a Panasonic lemezek bevonata, inkább barnás, míg a sima sötétszürkés. Aki adta a győri Eto Park piacon vette 50Ft-ért. :Y Az árusnak fogalma nem volt milyen lemez ez, szerintünk azt hitte hogy CD. Egyébként be volt fóliázva, szóval tényleg zsír új volt.

(#3892) gaben22 válasza Joshi (#3891) üzenetére


gaben22
senior tag

Nem hiszem, hogy ez tudományos módszer lenne az ellenőrzésre, de úgy emlékszem az M-DISC lemezek átlátszóak valamelyest, ha esetleg kételkednél az eredetiségében, akkor ez valamilyen irányba billenthet :).

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#3893) Joshi válasza gaben22 (#3892) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem csak úgy nem lehet M-Disket hamisítani. Nagyon idiótának kell lennie annak, aki ilyen cuccot hamisít. A piac szűkössége miatt egyszerűen nincs rá kereslet. Miért is hamisítanák?

Mi az hogy átlátszó? Hogy érted azt, hogy átlátszó? Eleve nyomtatható felületű lemezről beszélünk. :F

Az alábbi képen is látszik, hogy egyértelműen más anyagot használnak az M-Disk-nél és a sima lemeznél. Ettől függetlenül mindkettő VERBAT-IMk-000 mides.

[ Szerkesztve ]

(#3894) gaben22 válasza Joshi (#3893) üzenetére


gaben22
senior tag

Régről emlékeztem csak valamire, de most megnéztem és valamelyik DVD m-disc volt a fejemben, itt meg itt van kép róla, de nyilván nem kell feltétlen ilyennek lennie mindnek. Most nem is találtam példát erre blu-ray esetén.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#3895) Joshi válasza gaben22 (#3894) üzenetére


Joshi
titán

Itt azt írják, hogy már kevernek bele színező anyagot, mert sok esetben nehezen lehetett megkülönböztetni az írható felületet a nem írhatótól. Mondjuk egy nyomtatható felületű lemeznél amúgy se lenne probléma ez. Szerintem tök felesleges otthoni környezetre M-Disk-et venni, nincs olyan környezeti viszony ami ezt indokolná. Azt megértem, hogy fontos adatokat ezzel is védnek, habár a karcról nem írnak egy szót se. Én sokkal nagyobb problémának tartom a karcokat mint magát az adathordozó anyagminőségét. De pl arról se írnak hogy milyen íróval érdemes írni, mert ugye az se mind1.

(#3896) Joshi


Joshi
titán

Megjött japánból a Sony BD-R XL 128GB-os lemezem is (MID: SONY-NQ1-001). Ezt csak próbaként rendeltem, ez már aránytalanul drága a 100GB-hoz képest. Ezt 4000Ft-ért rendeltem, de az átlag ár inkább 5000Ft.

Ez a lemez tényleg átlátszó, durva hogy 4 réteg írását meg lehet oldani így. :Y

(#3897) Joshi válasza Joshi (#3896) üzenetére


Joshi
titán

Sikeresen megírtam a lemezt, igaz 3 óra 45 percig tartott. :DDD

(#3898) szombi


szombi
tag

Sziasztok!

Igaz, nem (csak) bluray hanem sima DVD (is), de remélhetőleg ide passzol a kérdés.
Ismerőseim panaszkodnak, hogy a DVD-re felírt adatokat nem tudják 5-10 év után teljes egészében visszanyerni, elméletileg erre lenne az M-DISC. Úgy vettem észre, hogy a blu-ray írók mindegyikén, illetve az új, 4-5 ezres kategóriában árult DVD-írók (és BD-R olvasók!) ott a jelzés, még a legolcsóbb LG példányokon is.
[link] [link]
Ezek szerint ezek az írók tudják az M-DISC bluray és dvd lemezeket úgy megírni ahogy a nagykönyvben meg van írva? Teljesen kezdő vagyok a témában, eddig csak DVD-vel volt dolgom, m-disc és blu-ray sem volt még soha a kezemben. Ugyanitt, ingyenes íróprogramot keresek.

(#3899) gaben22 válasza szombi (#3898) üzenetére


gaben22
senior tag

Én M-DISC-et biztosan nem vennék. Annak árából már bőven kijön, hogy a fontos adataimat duplán vagy triplán tároljam különböző mediumokon. M-DISC mond egy ígéretet, ami vagy úgy van vagy nem. Nem mellékesen kérdés 30 év múlva mibe fogod bedugni az olvasót, hogy felolvasd vele a lemezt :). Én pár hónapja kezdtem el a fontos cuccaimat új médiumra duplikálni, volt közte 15-18 éve írt DVD lemez is pár száz. 1-1 problémás volt. A titok a jó minőségű lemez és jobb fajta író ill. a helyes tárolás (meg persze elfogadni, hogy ez sem lesz örökéletű).

Optikai adattárolás már haldoklik egy ideje. Taiyo Yuden DVD lemezeket nem nagyon kapni már (ez számított jónak régen). Blu-ray esetén pár hónapja jelentette be a Panasonic, hogy megszünteti a lemezei gyártását (BD25 esetén ők számítottak jónak). Verbatim MID-es Blu-ray lemezek még kaphatók, BD25 és BD50 is. Fontos cuccokat csak BD25-re érdemes írni.

Mekkora adatmennyiségről beszélünk amúgy? Mert lehet én már nem vágnék bele az optikai vonalba, ha máshogy is megoldható lenne.

És még egyszer. Nem M-DISC a legfontosabb, hanem hogy a fontos cuccok többszörösen legyenek tárolva különböző adathordozókon (Blu-ray + jóféle HDD, HDD + cloud...).

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#3900) Joshi válasza szombi (#3898) üzenetére


Joshi
titán

Mindenben gaben22-vel értek egyet. Attól hogy valami M-Disk képes, attól még soha nem fogod megtudni hogy meddig lesz olvasható az adott lemez. Én nem mondom hogy nem jobb az átlag optikai adathordozóknál, de csodák nincsenek. Én is az egyszerre több adathordozón való tárolást preferálom.

(#3901) Joshi válasza Joshi (#3897) üzenetére


Joshi
titán

Finishben van a lemez, pontosan 111GB méretű lett. A releaset meg kellett vágnom, mert nem fért volna fel a 128GB-os lemezre. Szerencsére elég volt a film végén lévő stáblistából vágni.

Még mindig brutális ez a lemez. Teljesen átlátszó mint egy M-Disk. :Y :C

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.