Hirdetés

2023. február 4., szombat

Gyorskeresés

(#1) SunMount3r

SunMount3r
nagyúr

Használja még ezt valaki és ha igen miért? Régen a nagy előnyei a biztonság, no meg a "privacy" voltak, de mára ezek nagyrészt kikoptak, ahogy tudom. Szóval miért is?

(#2) zzolika

zzolika
aktív tag

A Firefox következő – 107-es – verziója, várhatóan 2022. december 13-án jelenik majd meg.
Nekem már most 107.0 verzióm van. A cím is: Megjelent a Firefox 107.

(#3) Hieronymus válasza zzolika (#2) üzenetére

Hieronymus
őstag
LOGOUT blog

Ezzel mi a baj?

Ha csak javításokat fog tartalmazni a decemberi kiadás, akkor 107.1 vagy hasonló jelölést kaphat.

ruszkik, haza!

(#4) Fred23 válasza zzolika (#2) üzenetére

Fred23
nagyúr

:)

(#5) Somatom válasza SunMount3r (#1) üzenetére

Somatom
addikt
LOGOUT blog

Hogyne! Androidon a 68.11.0 -át. Ez az utolsó, ami még támogatja a régi kiegészítőket (pl. User Agent Switcher, Open Link With New Tab). Az új kiegészítők a híg fos tengere (vagy, inkább pocsolyája). Plusz, a Chrome -on kívül talán az egyetlen, amiben működik a duplakoppos nagyítás (egérrel nehéz lenne az ujjszéthúzást emulálni). Sajnos, az újabbakból ezt a ficsőrt is kivették. Éljen a fejlődés láblődés!

[ Szerkesztve ]

Samsung Note 9 (8/512) Android 9, Tab S7+ 5G

(#6) Fecogame válasza Hieronymus (#3) üzenetére

Fecogame
veterán

Az, hogy a linkelt oldal szerint 15.-én már megjelent a FF 107 (és tényleg megjelent, az én gépemen is fent van már egy ideje), a cikk szerint meg csak Dec. 13.-án fog, majd.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#7) classic B válasza SunMount3r (#1) üzenetére

classic B
tag

És te miért használsz Chrome-ot? :)

(#8) UnA válasza SunMount3r (#1) üzenetére

UnA
Korrektor

Rosszul tudod, érdemes utánanézni.

(#10) KAMI911 válasza SunMount3r (#1) üzenetére

KAMI911
aktív tag

Naná, privacyban és kényelemben messze a legjobb.

(#11) KAMI911 válasza Somatom (#5) üzenetére

KAMI911
aktív tag

Jelentsd be hogy hiányzik, lehet visszateszik. Itt javasold: [link]

[ Szerkesztve ]

(#12) KAMI911 válasza Fecogame (#6) üzenetére

KAMI911
aktív tag

My mistake, sorry.

(#13) totron válasza SunMount3r (#1) üzenetére

totron
őstag

- Win 7 alatt böngészőileg nem megy más alatt az HBO. Nem értem a még-t. Ennyire divatirányított vagy?
- egyik site FF alatt veszi ki magát, másik meg a Chrome és klónnyai alatt lubickol szabadabban - megjelenés, js-működés, betöltés-frissítés, egyáltalán betölti-e: e lapcsaládot Chrome alatt nem, csak plain textben
- Chrome őrületbe kergetne az örökös http-figyelmeztetésével

- más motor és működés, háttér, filozófia, más világ - nem mindenkinek van antennája a különbségtételhez, legyen ez vagy más terület az életben
- vannak szubjektív szempontok, alakulások-megszokások szerint adott böngészőhöz tapadt adott weboldalaim, amiket látogatok, részben a 2. pontban foglaltak szerint

Baljós az egész hír, hacsak isteni sugallatra gellert nem kapott a "fejlesztés" iránya, de nem kapott persze. Előző verziók játszanak. Nem hipszterkockai divatozásból, hanem mert tényleg lényeggyilkos az új irány.

(#5) Somatom, OperaMini is tudja. Androidon például soha nem használom a rókát: megjelenítésében végtelenül ügyetlen és buta. Ezen felül minden téren optimalizálatlan, akksi zabáló fos. Nem hat meg a név nosztalgiája vagy az alternatív mivolta, ez, amit mobilra/tabletre letettek, egy szégyen. Ami persze nem boldogít, de szépíteni sem fogom.

(#14) Somatom válasza KAMI911 (#11) üzenetére

Somatom
addikt
LOGOUT blog

Ahha.
Lehet, hogy újra kompatibilissé teszik a régi kiegészítőkkel.
Lehet, hogy végre funkciókat rendelnek a füleken hosszan nyomáshoz.
Lehet, hogy újra lesz LastPass beépülő.
Lehet, hogy újra konfigurálható lesz a kezdő url.
Lehet, hogy egyszer lesz normális szövegáttördelés nagyításnál.
Stb., stb.

[ Szerkesztve ]

(#15) Somatom válasza totron (#13) üzenetére

Somatom
addikt
LOGOUT blog

Mármint mit tud a Mini? Tapis módban Opera -t használok az auto szövegáttördelés miatt, de egérrel használhatatlan, mert nem lehet vele nagyítani. Csak külső megjelenítőn használok rókát, mert 38" -on nem annyira lényeges a szövegáttördelés.

[ Szerkesztve ]

(#16) Somatom válasza KAMI911 (#11) üzenetére

Somatom
addikt
LOGOUT blog

Közben találtam egy ilyet a témáról.

(#17) flamich76 válasza SunMount3r (#1) üzenetére

flamich76
tag

Régen a nagy előnye az volt, hogy a teljesen egyeduralkodó böngészővel szemben egy igen jó alternatívát kínált. Mára oda jutottunk, hogy megint pont ugyan ez a helyzet.

(#18) Klaus Duran válasza SunMount3r (#1) üzenetére

Klaus Duran
senior tag

Én.
Ubuntun és Win10-en is jól működik.
Na meg nem vagyok conformista. ;]

6 hónap tapasztalat után elmondhatom hogy az iOS 13PM semmivel sem jobb mint egy Android 11-es flagship. Ha nem lenne egy kész vagyon ezt is földhöz baxnám mint anno a W10-es Lumia 950et.///A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#19) Gargouille válasza SunMount3r (#1) üzenetére

Gargouille
őstag

Én Firefox-ot használok, egyrészt megszokás, másrészt még mindig elég jól testre szabható és legfőképp mert el tudja menteni a jelszavakat olyan oldalakhoz is, amiknek érvénytelen a tanúsítványa.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#20) troller válasza SunMount3r (#1) üzenetére

troller
senior tag

Én használom, de leginkább a Video Download Helper miatt, ami a róka alatt a legjobb ingyenes video letöltő. A krómos verziót sajnos a gugli miatt kiherélték...
Minden másra inkább Vivaldi, mer az hozza legjobban a régi Opera számomra kedves tulajdonságait.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#21) Hieronymus válasza Fecogame (#6) üzenetére

Hieronymus
őstag
LOGOUT blog

Ha hivatkozol valamire, pontosan idézd.

"A Firefox következő – 108-as – verziója várhatóan 2022. december 13-án jelenik majd meg."

ruszkik, haza!

(#22) Armagedown

Armagedown
őstag

Ha így halad, lassan alacsonyabb lesz a részesedése, mint az Operának, köszönhetően a gyengébb teljesítménynek és az értelmetlen verziószám-hajhászásnak, amit nem kellett volna ész nélkül követni.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#23) -=MrLF=- válasza SunMount3r (#1) üzenetére

-=MrLF=-
senior tag

Mi mást használnék, részemről az egyetlen használható alternatíva.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland

(#24) fatal` válasza Hieronymus (#21) üzenetére

fatal`
félisten

Valószínűleg el volt írva és azóta már javították a cikket.

(#25) fatpingvin válasza SunMount3r (#1) üzenetére

fatpingvin
senior tag

miért, van a piacon másik, normálisan használható open-source böngésző?

jó, igen, van, tudom, de ezek nagyon kicsik és jellemzően nem tudják ezt a feature setet. a Midori még nagy kedvenc :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#26) Fred23 válasza fatpingvin (#25) üzenetére

Fred23
nagyúr

Midorinál látok egy ilyet, hogy "tracks and reports your activity". Vagy ez mire vonatkozik pontosan, ha Téged nem zavar?

(#27) totron válasza fatpingvin (#25) üzenetére

totron
őstag

Lynx akkor már. Amúgy a forkok idővel hajlamosak 2 szék közé esni/elhalni. Az ifjonti hév elmúlik alóluk, maradnak a nagyok. A rókakoma létezése is kisebb fajta csoda.

(#28) fatpingvin válasza Fred23 (#26) üzenetére

fatpingvin
senior tag

a fdroid néha elég generic módon kategorizálja a dolgokat, így nem tudom hogy ez konkrétan mire vonatkozik, illetve hogy a mobilos verzió miben különbözik a desktoptól.. mondjuk azt nem tettem hozzá hogy a Midori is majdhogynem egy lett a sok közül amióta dobták a saját motort és átálltak webkitre.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#29) UnA válasza Armagedown (#22) üzenetére

UnA
Korrektor

Egy gyakran kiadott szoftver esetén mi lenne a szerinted helyes verziózás? ;)

(#30) Armagedown válasza UnA (#29) üzenetére

Armagedown
őstag

6.1.0
6.1.1
6.1.2
6.1.3
6.1.4
...
6.2.1
...
6.3.1
Ilyesmi megfelel, szóval amit régen is használtak.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#31) UnA válasza Armagedown (#30) üzenetére

UnA
Korrektor

Már látom, hogy nem vettél részt még ilyen fejlesztésben :) Egyszerűen nincs logikus értelmezés arra, hogy mikor lépjen előre a számozás (major / minor /... ), ha ez nem köthető a funkcionalitás változásához. Mert ugye ez továbbra is egy böngésző...

(#32) Narxis válasza SunMount3r (#1) üzenetére

Narxis
nagyúr

Ha Chrome-ban a manifest v3-t aktiválják és nem lehet majd olyan minőségben reklámot blokkolni mint eddig akkor én tuti, hogy FIrefox-ra váltok.

I do not fear, for you are with me. All those who defied me, shall be ashamed and disgraced. Those who wage war against me, shall perish. I will find strength, find guidance, and I will triumph.

(#33) Jack Oneill válasza totron (#13) üzenetére

Jack Oneill
veterán

Nalam pont firefox mellett sokkal tovabb birja az akksi androidon. Kevesebbet is hasznalja a rendszer, mint chrome, edge eseteben.

SountMount3r
Most tertem vissza PC-n is, foleg, hogy nemsokára szinte csak ezen lehet reklamblokkolot hasznalni es a nem chromium alapu tarsain.

[ Szerkesztve ]

(#34) Kisgépkezelő válasza SunMount3r (#1) üzenetére

Kisgépkezelő
senior tag

Sőt régen még support is volt. :D Most nem tudom hogy állnak ezen a téren, mindenesetre többnyire megszokásból desktopon és mobilon is maradtam a tűzróka mellett.

(#35) kazsmerlaca

kazsmerlaca
senior tag

Hú, nagyon amatőr aki ezt használja... :C

Intel® Core™ i5-11400 - Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#36) totron válasza Jack Oneill (#33) üzenetére

totron
őstag

Lehet, bár én a Chrome-t takarékosabbnak éreztem, de mindegy is, mert tényleg értékelhetetlen az a megjelenítés és lassúság (sebességkorlátolt neten meg sem moccan a tetejébe). Meg a mobilom is szétment, majd tavaszra veszek egy másikat, illetve az állami támogatás időkeretén belül, de 10 ezrekért szállingóznak az erre alkalmas régimobilok. Magyarok vagyunk, na.

(#15) Somatom, a mini is tudja a duplakopp utáni nagyítást-kicsinyítést.

(#35) kazsmerlaca, jó, de miért? Hogyan magyaráznád el nekik, hogy miért azok?

(#37) Somatom válasza totron (#36) üzenetére

Somatom
addikt
LOGOUT blog

Telepítettem a Minit. A Mobilarena fórumon tesztelem. Nem megy a duplakoppos nagyítás. A szövegáttördelés bekapcsolva, de nem tördel. Csak telefon nézetet enged. Ott a tablet nézet, de nem választható (egy 12,4" -os tabon). Mit csinálok rosszul?

[ Szerkesztve ]

(#38) totron válasza Somatom (#37) üzenetére

totron
őstag

Jogos kérdések, nem tudom. A 18-asnál ragadtam le, az egyoszlopos nézettel, álló mobilhoz, lassú nettel tökéletes. Legminimálabb energiaigénnyel. Sajnos a rios változtatásai miatt gyakran kidob extrém spórolási módban a logout.hu, illetve nem tudom azóta reszeltek-e rajta, de gondolom nem, mert "haladni" kell. Kár, hogy kivették az egykezes nagyítás lehetőségét az újabbakban, igazán kényelmes pedig.

(#39) kazsmerlaca válasza totron (#36) üzenetére

kazsmerlaca
senior tag

Aki ért hozzá az tudja, aki nem annak meg mindegy :D

Intel® Core™ i5-11400 - Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#40) Somatom válasza kazsmerlaca (#39) üzenetére

Somatom
addikt
LOGOUT blog

De, akkor mit használ, aki nem amatőr?

(#41) kazsmerlaca válasza Somatom (#40) üzenetére

kazsmerlaca
senior tag

Aki ért hozzá az tudja, aki nem annak meg mindegy :D

(#42) KAMI911 válasza kazsmerlaca (#41) üzenetére

KAMI911
aktív tag

Szóval igazából Firefox-ot használnál, csak nem tudod letölteni?

(#43) Somatom válasza kazsmerlaca (#41) üzenetére

Somatom
addikt
LOGOUT blog

Nem jó alábecsülni a topiktársak képességeit. Ennek a szakmai fórumnak az a lényege, hogy informáljuk egymást. Amit írtál, az nem informatív. Sőt, már-már súrolja a trollkodás határát. :)

(#44) Gargouille válasza kazsmerlaca (#41) üzenetére

Gargouille
őstag

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#45) fatpingvin válasza kazsmerlaca (#41) üzenetére

fatpingvin
senior tag

semmi nem demonstrálja jobban hogy abszolút fogalmad sincs a témáról és csak arcoskodni jöttél ide, mint az hogy egy ennyire egyszerű kérdésre sem tudsz értelmes választ adni :D

Copyright © 2000-2023 PROHARDVER Informatikai Kft.