Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  blackPanther

Hozzászólások

(#1) visit


visit
tag

Jó reggelt!
Ma hajnalban olvasgattam az oldalukat. Használja közülünk valaki? Ha igen, valami tapasztalattal szolgálhatna nekem.
Még csak most töltöm.

(#2) meoindil válasza visit (#1) üzenetére


meoindil
aktív tag

Szia, nekem elég hosszú ideig fenn volt a gépemen, jól használható disztró, kezdőknek direkt jó.
A helyedben azért megváltoztatnám a topik címét, részint ugye blackPanther és nem kellene a bagoly ellen sem.

(#3) Batman válasza visit (#1) üzenetére


Batman
őstag

Szerintem is elég simán , nem kell egyből visakodni.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#4) visit válasza Batman (#3) üzenetére


visit
tag

Sziasztok!
Nem is viaskodásnak szántam, sokkal inkább alternatívának, poénos címnek. Abszolút nem degradáló minősítésnek, hanem örömteli választéknak.
Na, erről ennyit.
Feltettem, és már ismerkedek vele. Csak azok a fránya betűk ne lennének olyan csúnyák alapból a Firefoxban... De ez mindegyik disztribnél így van.

(#5) Grunya válasza visit (#4) üzenetére


Grunya
aktív tag

Ha már a magyar disztribeknél tartunk...

Szerintem a legjobban sikerült és fejlődő a Frugalware. Már sokat gondolkodtam, hogy nyitok neki egy külön topicot, de nem akartam lebőgni az esetleges érdektelenség miatt... :) Azért ajánlom mindnekinek, hogy figyeljen egy kicsit rá. Nagyszerű csomagkezelője van: pacman. Az Archlinux-ból kölcsönözték. Egyébként sok Slackware-os cucc is van benne.

Ez a Blackpanther meg, ha jól tudom a Mandrake alapjaira épül. Sokkal többet én sem tudok még róla. Hányan fejlesztik?

(#6) meoindil válasza Grunya (#5) üzenetére


meoindil
aktív tag

Hát indíts egyet, akit érdekel ez a disztró legalább megtalálja. Ráadásul mások érdeklődését is felkeltheted, ha leírod neked miért tetszik, mi ragadott meg benne.
(Ha meg nem érdekli a népet, hát nem érdekli - neked attól még ugyanolyan jó marad, nem?)

(#7) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

A blackPanther OS egy Linux disztribúció?? A honlapon asszem erősen tiltakoznak ez ellen... Ezek szerint menni fog alatta a Voodoo5 5500-ös karim, egy sima linux driverrel????

Köcc!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8) cucka válasza Bici (#7) üzenetére


cucka
addikt

igen, n+1. linux disztró. persze a weboldalukon nem nagyon említik a ''linux'' szót, helyette kapunk némi marketing bullshit-et, megtámogatva néhány idétlen ikonnal. :)
persze ettől még lehet jó rendszer, nem próbáltam. mindenesetre a weboldaluk nem hozta meg a kedvem hozzá..

(#9) Bici válasza cucka (#8) üzenetére


Bici
félisten

Értem. És köszi!
Nekem első ránézésre tetszett a dolog, mert magát az OPrendszert láttam először. Dizájnos...
De a honlapukon eluralkodó marketing-hányinger (már elnézést, nem szeretek magyar dolgokat szidni, de ezt muszáj...) nekem is csökkentette a beszerzési vágyamat. Persze, nekik is meg kell élni valamiből, tudjuk be ennek...
Mindezektől függetlenül valahogy hozzá fogok jutni... ;] És kiváncsi voltam, hogy van-e esélyem Voodoo5 5500-tel a párduc ''ellen''. :)
ui.: Tud valaki infot arról, hogy a SkyOS-hez van-e Voodoo5 driver? Gyűjtöm az ''egzotikus'' OPrendszereket... :DDD

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#10) Digital


Digital
addikt

Na kinek hogy jött be a panther? Épp most töltöm a 4.2-es verziót!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#11) ngabor2 válasza Digital (#10) üzenetére


ngabor2
nagyúr

én kipróbáltam... de maradtam az ubuntunál. túl ''kezdőbarát'' már nekem, nehezen tudok deb alapú rendszerből ''visszaszokni'' redhat/mandrake/mandriva alapra. akiknek viszont első disztrib, azoknak jó lehet.

(#12) Digital válasza ngabor2 (#11) üzenetére


Digital
addikt

Az XP-hez viszonyítva jobb a panther? Még nem volt időm kipróbálni:F

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#13) Forest_roby válasza Digital (#12) üzenetére


Forest_roby
őstag

Hát, azért ez elég szubjektív dolog. Xp -t linuxszal összehasonlítani egyébként se könnyű dolog, de hogy melyik a jobb azt neked kell eldönteni!

-=Legyél Laza!=- __ ''Have you tried turning it off and on again?'' __ ''Is it definitely plugged in?'' /o\ :D:D

(#14) Digital válasza Forest_roby (#13) üzenetére


Digital
addikt

Akkor úgy kérdezem: ki melyiket szereti jobban,és miért?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#15) cucka válasza Digital (#14) üzenetére


cucka
addikt

[link]
ez a legjobb cikk a témában.
mindkettő jó, mindkettő mellett vannak érvek és ellenérvek, de ennyire általánosan véve nem összevethetők.

[Szerkesztve]

(#16) Digital válasza cucka (#15) üzenetére


Digital
addikt

A képernyő felbontást sikerült 1280*1024-re állítani,de csak 16 bites színmélységet találtam:F Nem létezik 32-es?
Az óra 2 órával többet mutat,beállítottam a pontos időt,most meg XP alatt 2 vel kevesebbet mutatott:F

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#17) ragazzo válasza Digital (#16) üzenetére


ragazzo
őstag

Szerintem neked is ubuntut kellene használni helyette és nem lenne vele ennyi problémád.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#18) Digital válasza ragazzo (#17) üzenetére


Digital
addikt

Ez az ubuntu hasonlít a pantherra? Még csak most ismerkedem a linuxal,valami könnyen kezelhetőt szeretnék használni. Tudsz mutatni egy friss,magyar nyelvű változatot?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#19) derossi válasza Digital (#18) üzenetére


derossi
aktív tag

szerintem is az ubuntu a legjobb.én suse 10.1 el keztem ,ami tele volt bugokkal,az ubuntu meg egy jól összerakott oprendszer :)

(#20) ragazzo válasza Digital (#18) üzenetére


ragazzo
őstag

Én ubuntut használok,de megnéztem a balckot is.Nem nyerte el a tetszésem.Az ubuntu honlapja [link]

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#21) Digital válasza ragazzo (#20) üzenetére


Digital
addikt

A honlapot megtaláltam,de nem tudom melyik verziót volna érdemes leszedni:F

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#22) scbrpablo


scbrpablo
csendes tag

Hát igen :B Érdemes előbb körülnézni, mielőtt nyitok egy új topicot ugyanolyan névvel...

(#23) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

A Fekete Párduc újra lecsapott!!

Elérhetővé vált a blackPanther OS v5.2.8 (Sea) teljes verzió! Napokon belül itt a LiveCD változat.

Minden kezdő érdeklődőnek ajánlom figyelmébe ezt a kiváló magyar terméket. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24) ragazzo


ragazzo
őstag

Számomra elég érdekes, hogy ez a párducos linux sem téma ezen a fórumon. Egyszer megemlítettem valahol és mindenki csak fanyalgott. Olyan a sorsa mint a baglyosnak.Mostoha. Csak tudnám miért. Ami magyar az már sz..r?

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#25) Vladi válasza ragazzo (#24) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Viccelsz? Magyar is linux is... jóhogy szar. :(((

Ha valaki félreérti, megharapom. Persze, hogy nem szar, csak ugye ez a "közvélekedés."

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#26) akaido válasza Vladi (#23) üzenetére


akaido
addikt

Most jutott csak időm kipróbálni a Fekete Párduc ezen verzióját. Első pozitívum: Virtuális gépen(Virtual Box) sokkal hamarabb betöltött mint pl. az Ubuntu 8.04.1. és gyorsan műxik minden program is A GUI áttekinthető( A PC Linux "Start menüjéhez" képest meg pláne , bár az asztali konok nem annyira jönnek be, de ez alapjában véve lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#27) GrandeP válasza akaido (#26) üzenetére


GrandeP
őstag

Szia!

Tudnál írni róla még 1-2 a dolgot a napokban lehet h kipróbálnám...

Pro-kontra érvek egy xp-hez képest... :) Azért kellene ilyesmi, mert Asszony nem vmi tanulékony ilyen téren...

Köszönöm

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#28) akaido válasza GrandeP (#27) üzenetére


akaido
addikt

Majd igyexem, de egyenlőre virtuális gépen fogom futtatni, a vinnyogóra még nem teszem föl.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#29) GrandeP válasza akaido (#28) üzenetére


GrandeP
őstag

NA az én gépemet fel sem ismerte... jobban mondva a vga-mat... így a telepítést nem tudtam végrehajtani... :( :((

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#30) Vladi válasza GrandeP (#29) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Mi volt a gond? Mit csinált?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#31) GrandeP válasza Vladi (#30) üzenetére


GrandeP
őstag

Semmi különös... nem ismerte fel a vga-t.... no screen... majd adott egy parancsot, amivel betudtam állítani h milyen monitor és milyen (ati vagy nvidia) kártyám van...

Beállítottam mindent.-. ismét próba, megint kiirta h nincs vga kártya...

Egyébként integrált van, gondolom ez lehet a probléma....

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#32) Vladi válasza GrandeP (#31) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

A gond az lehet, hogy nem megfelelő beállításokat adsz meg, vagy vesz ő magától. Milyen integrált? Olyat nem lehet, hogy karakteres telepítés?

Kissé furmányos, de minden vga-t rá lehet venni a működésre. A lényeg, hogy vesa driverrel próbáld. Ha van már grafikus felület, akkor könnyebb bütykölni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#33) GrandeP válasza Vladi (#32) üzenetére


GrandeP
őstag

Lehet karaktereset... ott adta meg helpnek a mittomén milyen parancsot... manuálisan beállítottam, de a tesztre nem reagált...

Majd még holnap játszok vele, de ma már nem...

Egyébként: nvidia 7050 integrált van

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#34) GrandeP válasza Vladi (#32) üzenetére


GrandeP
őstag

Vesaval elfogadta megy a telepítés.... köszönöm

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#35) Vladi válasza GrandeP (#34) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

link ;)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#36) akaido válasza Vladi (#35) üzenetére


akaido
addikt

Ez tényleg hasznos .pdf. :R

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#37) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Eléggé kihalt és elsüllyed topik. Sajnos a disztró is nagy bajban van. :(
link!

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#38) bambano válasza Vladi (#37) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem akarok flamelni, de akinek egy-két domain fenntartása is gondot okoz, az ne csinálja.

Segítség lehetne számukra, hogy valaki (akár én is), hosztolja a domainjeiket, az anyag terítését meg rábíznák az fsn-es szerverfarmra. Még az sem kizárt, hogy egy szerverüket én is tudnám hosztolni.

De valahogy nem azt érzem, hogy az optimális megoldás felé akarnak haladni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#39) ludla


ludla
őstag

Megjelent a BlackPanther OS v11.1 verzió. Egy nagyon jó kis rendszer és nagyon segítőkészek az IRC-n :)

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#40) ludla


ludla
őstag

Aki esetleg szereti a Jdownloader programot, annak itt a telepítő rpm fájl.
Köszönet vector-nak. :)

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#41) ludla


ludla
őstag

Tartalomszűrés blackPanther alatt cikk

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#42) svili


svili
tag

Hi!

Bár nem egy pörgős topic, de több kérdésem is lenne:

A live rendszerre is lehet programot telepíteni, mint az ubuntunál vagy a suse-nál? mert nekem nem sikerült "előcsalogatnom" a tárolókat (konkrétan egyet sem.. :O ), csak a meglévő alkalmazásokat mutatta a Szoftverkezelő..
Root-ként meg belépni nem enged, csak bizonyos "akcióknál" kéri a root jelszót, ez rendben is van.
A másik kérdésem, hogy merre rejtették el az usb-indítókulcs készítést? Állítólag a 11.1-es verzióban mér benne van..
Egyébként tetszik a rendszer - live-ban pillanatok alatt sikerült "belaknom" - a telepítésével azért várnék egy kicsit....

''A konyak a szocializmusban a nép itala, amit választott képviselői útján fogyaszt!''

(#43) Vladi válasza svili (#42) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Csak videó helpet találtam: link. Az is 9x-hez. Nézd meg azért ,hátha segít.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#44) svili válasza Vladi (#43) üzenetére


svili
tag

Köszönöm, ezt átnéztem én is, de nem lettem okosabb...
Kár, hogy nincs "normális" dokumentáció.. :(( (Én még nem felejtettem le olvasni..)

''A konyak a szocializmusban a nép itala, amit választott képviselői útján fogyaszt!''

(#45) Vladi válasza svili (#44) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Nézd meg, hogy milyen csomagkezelése van. Elvileg rpm, a fölött meg urpmi. Ahoz van hivatalos dokumentáció, tehát végül is visszafejtheted, hogy hová mit kell írni.

esetleg itt: link

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#46) ludla válasza svili (#42) üzenetére


ludla
őstag

Szia! Nem lehet Root joggal indítani a rendszert biztonsági okokból, és a tárolók le vannak védve, hogy ne lehessen piszkálni, itt csak is azok a csomagok vannak fent amik a BP tesztelése alatt átmentek. Rengeteg program van, az alapvető amit szinte mindenki szeret, VLC, Smplayer, Clementine, Thunderbird, Firefox, Chromium, Skype, Opera, stb... lehet válogatni :)

Az USB kulcs készítésében, pedig utána érdeklődöm hogyan lehet.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#47) svili válasza ludla (#46) üzenetére


svili
tag

Köszönöm!

A Szoftverkezelőben viszont csak a telepített alkalmazásokat láttam - persze lehet, hogy én voltam a béna.. :(

Live módban villámgyors volt, még a Linux Mint-nél is gyorsabbnak tűnt (az persze letisztultabbnak és egyszerűbben kezelhetőnek látszik első pillanatra, de én szeretem az új dolgokat..)

''A konyak a szocializmusban a nép itala, amit választott képviselői útján fogyaszt!''

(#48) ludla válasza svili (#47) üzenetére


ludla
őstag

Programokat itt tudol keresni.
Én Suse-ról tértem át és nagyon stabil a BP, és gyors is, igaz nem mindig a friss programok vannak fent, de ez nem hátrány :)

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#49) ludla válasza svili (#42) üzenetére


ludla
őstag

Szia! Az USB indítókulcs nem lehetséges a 11.1 verziónál, remélem ettől nem megy el a kedved a rendszertől :)
Ha bármi egyéb kérdésed van a www.blackpanther.hu oldalon chat részben is informálódhatsz.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#50) svili válasza ludla (#49) üzenetére


svili
tag

Köszönöm az infót az usb indítókulcsról, még próbálgatom live módban a "párducot"!

''A konyak a szocializmusban a nép itala, amit választott képviselői útján fogyaszt!''

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  blackPanther
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.