Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) mikromanus válasza CactuS (#100) üzenetére


mikromanus
veterán

Nagyon jól eltalált karakterek vannak... vagyis lehetnek, mert ugye lehet jól és rosszul is összehozni az indulót. Itt szerencsére nem "b*zisak" a férfi karakterek. Teljesen érthető ha női karaktert csinál valaki. Így meg hogy gender lock van a kasztokon nincs is félreértés, hogy azért választod, mert "másként gondolkodó" lennél és szereted a tűsarkút meg a tangát viselni (férfiként).
A wizardom olyan mint egy vén kecske, a berserker altom (Afrosan) nagy kigyúrt monstrum, a warriorom (nedstarkjunior)meg az "ugly race"-ből maradt kiadás előttről. Úgy néz ki mint Ned Stark a trónok harcából... csak kicsit sanyarúbb volt a sorsa. (Picit finomítottam rajta, így annyira nem bandzsa már, de azért nem egy csajok kedvence alkat). Vicces ahogy iszkol a görbbe kis lábain. :D
AZ íjász csajszi (Bolha) meg olyan cuki... csak hogy legyen csaj is. Egy hely még van, de nem siettem el. Ha jövő héten se jön új kaszt, akkor csinálok egyet a meglévő kínálatból. Csak nem akartam kidolgozatlan karaktert indítani, időt meg sajnáltam karakteralkotásra szánni a sokadiknál már. Ha késve érkezik az új kaszt, akkor amúgy meg lesz loyaltyból egy karakterre való tartalék, tehát nem gond...

[ Szerkesztve ]

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#102) Cathfaern válasza pokers (#99) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Női karakterek legalább 50%-a mögött férfi van :) L2-ben még voltak férfi karaktereim, mert ott egész használható kinézetük volt, de WoW-ban pl. botrányos az összes.

(#103) #14955008 válasza pokers (#99) üzenetére


#14955008
törölt tag

Sorc hard, mert PvP-ben nagyon ismerni kell az ellenfél mozdulatainak idő kereteit, hogy hatékony legyen. PvE-ben szerintem mindegyik helytáll. A Boss lootok is két felé vannak osztva a low DPS karik és high DPS karakterek. PvE-ben inkább az óriási kihívás a lvl 50 feletti szintezés. 51->52 szerintem van annyi idő, mint végig vinni egyszer 50-ig, ha nem több.

(#104) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Lvl 45 után hogy néz ki a PvP? Úton útfélen agyon akarnak majd verni?

Pl: Archeageben imádtam a horgászatot, de az erőltetett és igazságtalan PvP (hajó stoppolása, én pecabottal a kezemben indulok) megölte az egészet. Főleg, amikor bejöttek a fagyasztós, crasheltetős cheaterek. Örülnék, ha itt hagynának békésen pecázni. Meg esetleg kereskedni :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#105) mikromanus válasza CactuS (#104) üzenetére


mikromanus
veterán

Teljesen egészséges. Ha verseny van a killekért, akkor hajlamosak összekapni a népek. Ha jó helyen horgászol AFK-ban (városon kívül), akkor talán levadásznak. Ha trade pack van nálad, akkor nem tudsz harcolni. Szívás, ugyI? :D

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#106) #14955008 válasza CactuS (#104) üzenetére


#14955008
törölt tag

Nem vészes. A békés embereket nem igen, sőt egyáltalán nem bántják. Egyelőre aréna vagy bg-n találkozhatsz igazi PvP-vel. Mindenki a fejlődésre koncentrál és segítik egymást a játékosok, mert mindenki fejlődni szeretne és az négyzetesen lassul 50 után, cuccokat is bele értve. Viaskodás és kakaskodás csak bizonyos ritka csomópontokon fordul elő. Mondjuk én mid pop szerveren játszom, nem tudom másutt mi a helyzet.

Ha kereskedésre és ilyen egyebekre hajtasz. Akkor kalkuláld be hogy nagyon sok CP kell. CP mindennél fontosabb a skill pontnál is. CP=bevételi forrás. Mindegy milyen utat választasz CP kell hozzá. Energy az könnyen jön, de CP-hez küldizni kell. Sokan skipelik a questeket a korai szintezéskor, de nem érdemes. Minden CP-re szükség lesz, még a trade-hez is, mert úgy tudsz kereskedelmi útvonalakat létrehozni.

Ki kell választani, hogy afk-zol sokat vagy sem. Mert pl. ha farmolsz-termelsz. Ahhoz nagyon sok törődés kell, de megtérül egy idő múlva jócskán. Afk-ra pedig ott vannak a munkások és fishing. Le lehet minimalizálni a gamet a tálcára. Olyankor gépidőt alig eszik, csak 2 GB-t foglal a memóriából. Bármit lehet csinálni addig.

Stílus kérdése.

Azt mindig szem előtt kell tartani, hogy ez egy PvP game, akkor is ha még a community nem alkalmazkodott teljesen.

[ Szerkesztve ]

(#107) CactuS válasza mikromanus (#105) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Aha. :D Te AAztál tudod, hogy mik mentek, ha kimentél halászni és fel volt akasztva 2 nagy hal a hajódra, vagy megjelentél egy kereskedő hajóval a nyílt vízen. Esetleg ha éppen vitted a wagonnal az árut... Ha nem ennyire "pvp orientált" (inkább troll barát) akkor az hatalmas pozitívum.

A hasla effect az gondolom itt is van, de az vállalható. Kevés mob, sok ember, tuti, hogy tömegverekedés lesz belőle. Mondjuk ez L2ben is így volt már. A jobb helyeken ott is ment a bunyó a spotokért.

Horgászatot próbáltam, az AA izgalmasabb volt, bár azt hiszem itt van egy tengeri változata, ami jobban hasonlít arra.

Pirxx: Igen, azt sejtettem, hogy afk alatt nem az igazi a solog. Gondolom érdemes a szakmákat altok között szétosztani, hogy ne az energy legyen a szűk keresztmetszet. Erre van valamilyen guide? Csak Dulfy-t ismerem.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#108) Cathfaern válasza #14955008 (#106) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Azt mindig szem előtt kell tartani, hogy ez egy PvP game, akkor is ha még a community nem alkalmazkodott teljesen."
Néha azért a sandbox játékokat a közösség nem úgy használja, ahogy a fejlesztők kitalálták :) Ott az EVE Online, ami nyugaton azért elég kemény PVP-t jelent, főleg null secben (ahol teljesen szabad a PVP), erre az ázsiai szerveren mindenki szövetséget kötött egymással, és szép nyugisan elfarmolgatnak, gyakorlatilag 0 PVP mellett :)

Azért én remélem, hogy kis szinten marad hasonló a helyzet, jó lenne egy jó kis farmolós, nehezen felszintezős MMO. WoW-al is az a fő bajom mostanában, hogy igazából a lvl1-max. szint teljesen elhanyagolt és megnyomorított terület. Egy dolog hogy ha az ember nekifekszik, pár nap alatt fel lehet húzni egy karaktert, de mivel két questtől megvan a szint (főleg 1-80 között) ezért az egész abból áll, hogy odamegy valahova az ember, leüt 5 mobot, aztán megy a következő helyre, és az utazás több idő, mint a tényleges fejlődés. Vagy lehet folyamatos instázással fejlődni, ami szerintem nagyon unalmas, ráadásul az MMO lényegét jelentő világból semmit se lát az ember.
Viszont ha lvl45-től minden második mozdulatra lecsap valaki, akkor ugye megint nem egy élmény fejlődni... az nem baj ha a legjobb helyekért harc van, max az ember elkerüli azokat (mint L2-ben).

(#109) mikromanus válasza Cathfaern (#108) üzenetére


mikromanus
veterán

Szerverenként is lehet eltérés. Jorduin-on sok guild van (400+). Ezek közül látszólag elég sok háborúzgat is. Aki akar az ellehet békésebben is. A chanelek elég rugalmasságot adnak, de szűkös erőforrásoknál, vagy a legjobb dropot adó helyeken lehetnek összetűzések. Az Ogre-nál akkor is betámadhatnak ha nem "Nyúlsz bele" a killbe. A jobb XP farmolós helyeken is lehet összetűzés. Új játékosokat ez most kevésbé érint már. Az alacsonyabb szintű területeken kisebb a "verseny" most. Az új területtel és az eltelt idővel az XP farmolás egyre inkább Mediah-ba tevődött át sokaknak. Az accessory farm marad a régi helyeken, de XP szempontjából (soloban) ezek a helyek amúgy se kiemeltek. keményebb ellenfelek vannak. Hosszabb idő lecsapni kisebb/újabb karakterekkel és könnyebben bele lehet halni. A fram favorit helyek nyugaton simán kezelhetőek. Esetleg némi kompromisszummal. A catfish, treant, ork-mamase goblin területen elég jól el lehet lenni. Mondjuk ez még mindig a legjobb (és gyors) contribution farm hely is. Napi 1400 Contribution XP. Mediah-ban fele XP-ket adnak a questek és többet is kell ingázni a teljesítések közt...

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#110) #14955008 válasza CactuS (#107) üzenetére


#14955008
törölt tag

Van guide, de csak arra, hogy mi hogyan működik. Az már a te stratégiád, hogy hogyan alkalmazod.

Pl fishing:

Egyszerű módszer: Kereset kiegészítésként ott hagyod a gépet pár órára és az generál egy kis pénzmagot.

Összetett módszer: Komplett manufaktúrát is ráépíthetsz. Fishing rod-okat legyártod, a szükséges anyagokat bányásztatod vagy magad szeded össze. A botot enchantolgatod és mivel a halászással romlik a durability, állandóan feljavítod új botok gyártásával. A végtermék vagyis a hal feldolgozás után trade pack-ba megy, amit tovább lehet passzolni egy kereskedelmi útvonalon, szekérrel.

(#111) CactuS válasza mikromanus (#109) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Mi a Corxus vagy melyiken vagyunk, remélem itt is békések. :B

A node-ok összeköttetése az közös az altokkal? Pl.: ha szétbontom a professionoket altokra az energy miatt, akkor kell nekik is külön hálózatot építeni?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#112) CactuS válasza CactuS (#111) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

+1 kérdés: a játékban mindennek romlik a durabilityje? Tehát pl.: hajót lecraftolod és az egy idő után elveszik?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#113) #14955008 válasza CactuS (#112) üzenetére


#14955008
törölt tag

Majdnem mindennek romlik a durabililityje. Van ami javítható, van ami egyátalán nem. Még az ágy is elkopik, ha bele fekszel.

(#114) CactuS válasza #14955008 (#113) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Azért az item shopos ágy remélem, hogy javítható. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#115) mikromanus válasza CactuS (#114) üzenetére


mikromanus
veterán

A hajók romlanak. Állítólag nem lehet javítani, de a kovácsnál van ilyen néven opció, így a fene se tudja.A bútorok is kopnak, de nem nagyon vettem ezt észre ágynál eddig (se a shopos, se a questesnél). A craft itemek viszont ugyanúgy kopnak. Egy használat -1 durability és nem javíthatóak. A legprofibb alkimista labor is elhasználódik idővel.

A CP költség megosztott. Amit egyiknél költesz az mindnél elérhető. A specializálódás több karakteren nem tudom járható-e. Egyszerre egy online csak, a többinek meg szar az energia regenerációja amíg offline vannak...

[ Szerkesztve ]

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#116) CactuS válasza mikromanus (#115) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Huh, mondjuk ez a minden kopik és nem javítható elég keményen hangzik. Néztem, hogy mibe kerül egy halászhajó, hát nem biztos, hogy kétszer össze akarom rakni. :B

Értem én, hogy kell a goldsink, csak ez egy kicsit túlzásnak érzem. Anno Daocban volt ilyen, de a classic freeshardon ott is kivették. Ott mondjuk elég időigényes volt a craft, minőségi szintekkel. 1% esély egy masterpiece darabra, kb. 15 perc 1 try. Nekem ez valahogy bizonytalanságot ad. Az enyém, megcsináltam, de idővel elveszik.

Altok: de a lassú regen is jobb, mint az, ha csak egy karakter energiáját használja az összes craft, nem?

Hétvégén ha jut rá időm akkor szerintem megveszem. Bár gyerek mellett nem hiszem, hogy top geares pvp bajnok leszek, de nagyon adja a játék. Ha más nem, hát nyitok egy halas boltot. :D

Amúgy az elég furcsa, hogy trial accounttal gyakorlatilag semmilyen limittel nem találkoztam, elég ritka az ilyen.

Trade útvonalakon is gondolkoztam, de azt olvastam, hogx pl: AAval szemben itt nem fix az ár. Ott is a vételi ár esett ha sokan adtak le, de alapvetően megvolt, hogy mit hova kell vinni. Itt állitólag nincs ilyen, mert mindig változik.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#117) pokers


pokers
senior tag

Megvettem a Traveller pakkot :) Azért ezt, mert olvastam, hogy lovat lehet majd lasszóval, répával befogni, ami jó mókának tűnik, petet meg lehet venni, de még nem találtam meg, hogy kinél :U
Egy witch-el kezdtem, lvl15-ig jutottam tegnap, és a fekete füstnek már fogai is vannak, amiket állandóan kocogtat :DDD
Ebben a játékban is vannak csíterek? Mert egyelőre olyan hihetetlennek tűnik, hogy a drága szép kiegészítőket valaha is meg tudjam venni. Egyelőre a leölt goblinokból farmolom a 10-15 ezüstöt. Közben meg irkálja a game, hogy ez meg az milliókat keresett :Y
Vagy 1 hónap alatt, amióta elindult a játék, így fel lehet fejlődni? Vagy 7/24-ben kell játszani?

(#118) Cathfaern válasza CactuS (#116) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Amúgy az elég furcsa, hogy trial accounttal gyakorlatilag semmilyen limittel nem találkoztam, elég ritka az ilyen."
Akkor / addig szokott így lenni, amíg nincsen publikus trial, hanem külön kulcs kell ahhoz is.

(#119) CactuS válasza pokers (#117) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Petet tudtommal csak pearl shopból vehetsz, azaz valódi pénzért. De amit a nagyobbikban kapsz sípot, ágyat és petet az több, mint a két csomag közti különbség.

Botozni nem tudom mennyire lenne értelme, a játék teljes mellbedobással támogatja a 0-24 online afk játékot. Afk pecázás, auto-loop futás, stb. Klienst is le tudod úgy tenni asztalra, hogy ~1 Gb ramot eszik, prociból 1-2%-ot és megy a háttérben szépen. Bár azt nem értem, hogy ebben nekik mi a jó. Egyszerűen a magasabb szintűeknek jobb loot esik, az aktuális top cuccok pedig nem olcsóak.

Nekem lassan fél milla összejött, ami nem sok, de igazából csak nézelődök erre-arra, meg pecázok. Estére még nem hagytam úgy a gépet, majd lehet feldobom a HTPCre is, a Kabini egy "kicsivel" kevesebbet eszik, mint az asztalim.

A combat rendszer amúgy tényleg nagyon látványos, volt egy questem, hogy öljek meg 100 goblint. Olyan 60-70 körül jártam, amikor először felnéztem, hogy hogyan is állok, addig csak a folyamatos darálás ment.

Cathfaern: Régen voltam már ilyen játékban, ahol a trial meghívó alapú, így elképzelhető. Hátránya, hogy Kinguin-en 6 dodóért vesznek a spammerek 7 napra "teljes" accountot. De tényleg meglepett, hogy még az AH is működik.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#120) pokers válasza CactuS (#119) üzenetére


pokers
senior tag

Valóban csak valós pénzért lehet petet venni, de most olvastam, ahhoz, hogy a valódi előnyét ki lehessen használni, ahhoz T3-as petet kellene "kitenyészteni", ami meg már egyből 36EUR :Y
Sípot meg már valakinél láttam, hogy lehet rentelni, ha szükség lenne rá.
Bútorból meg elég lesz nekem az is, amit majd egyszer craftolok magamnak :)

Egyébként hogy lehet összetalálkozni ismerős játékosokkal, barátot felvenni?
Pl. Cactus, megtaníthatnál pecázni, hamár itt nem lehet króm dubstát farmolni :C

[ Szerkesztve ]

(#121) mikromanus válasza pokers (#120) üzenetére


mikromanus
veterán

Sokezer óra játék után kapsz rewardként is egy (azaz 1!!!) darab petet. :C
Igen, a petek fizetősek. És nem, nem kell őket felhúzni rank 3-ra. Az azért jó, mert több és jobb buffokat adhatnak, de egyet kapsz lvl10 petnél is és az elsődleges feladatuk azért a lomok összeszedése. Kímélik a derekadat. "alap" verziósok pár szint után 5-6 másodpercenként fosztogatnak 1-1 hullát. 3-nál már szinte nem is kell magadnak szedegetni semmit.

A kölcsönzött hangszerek szerintem nem lóhívó alkalmatosságok. Elég ésszerűtlen lenne olcsó in game erőforrásért nyújtani azt ami pénzesben is vagy időalapú (1-7-30 napos), vagy drágább végleges.
Keresgélni a pacit elég kényelmetlen. Jó az a síp azért.

havert felvenni szerintem úg ylehet, hogy mögéosonsz és jól megb... azaz jól megpingeled a megfelelő opciót. :C Vagy felveszed partyba és ott lehet ilyen opció? Nem tudom. Az utólsó játékostársak listája elérhető és azt hiszem ott lehet is jelölni havernak akit akarsz. Aztán meg nézegetheted, hogy 10 alt karakterrel lépeget be percenként akivel két szörnyet öltél le korábban partyban.

edit: egyébként lovat fogni lasszóval és (craftolt) cukorral lehet elvileg. Elkapod, megvesztegeted , aztán rabszolgasorba hajtod. :DDD Mondjuk nekem nem ment. Kell hozzá a space, az meg nálam akad. Lehet kevesebbet kellene tökmagot ennem és kávét innom a billentyűzet felett. Vagy kihagytam 1-2 apró részletet ebben a mini game-ben...

[ Szerkesztve ]

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#122) mikromanus válasza CactuS (#119) üzenetére


mikromanus
veterán

"Trade útvonalakon is gondolkoztam, de azt olvastam, hogx pl: AAval szemben itt nem fix az ár. Ott is a vételi ár esett ha sokan adtak le, de alapvetően megvolt, hogy mit hova kell vinni. Itt állitólag nincs ilyen, mert mindig változik."

Azért elég hasonló. A "pakkoknak" van ára és ezen felül van keresett/túlkinálat, valamint távolság bónusz. Ha sokat adnak el egy pakkból, akkor lemegy az ára (ez azt hiszem 80-120, vagy 80-130% közt mozog). EMellett ha messzire viszed és a pakk forrása kapcsolódik a célhoz, akkor távolsági bónuszt is kapsz. Ez nem tudom mennyi max. Én 55%-ot láttam már. Emellett van szerencsejáték opció. 5 energiáért próbálhatsz alkudozni. Ha bejön, akkor a meglévő pakkokat jobb áron el tudod adni. Ez nem tudom hogy működik, mert ötből egyszer se nyertem. HA a farmolás vagy vétel, vagy eladás helye nincs bekapcsolva a hálózatba, akkor az ár stabilan 30%.

Sok AFK lehetőség van és kb korlátlan online farm ami még mindig hasznot termel. Botozni lehet talán, csak minek?

A black spirit ad majd energy és CP elérési questet is. Ezek 500k és 5-7 milla közti aranyrudakat fognak adni. Adott szinten a bónusz elég nagy löket lesz. Nekem most 220 CP elérés és a 180 energy quest él...A "questline" kezdő questjeinek kisebbek az igénei (és rewardjai) persze...

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#123) CactuS válasza pokers (#120) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hát azért a GTA egy kicsit egyszerűbb, szerintem itt bele kell tenni néhány száz órát, mire az ember megérti a dolgokat teljesen. :B

mikromanus: Oh, akkor nem reménytelen a dolog a trade karavánokkal. Egyébként itt is nekieshetnek a karavánnak, mint AA-ban?

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#124) #14955008 válasza CactuS (#116) üzenetére


#14955008
törölt tag

"Amúgy az elég furcsa, hogy trial accounttal gyakorlatilag semmilyen limittel nem találkoztam, elég ritka az ilyen."

Nincs mit limitálni. 50-től kezdődik a játék, addigra van elég energy és cp is, bár nem feltétlen van egyenes arányosság. Ráadásul annyi rejtett content, tudás, küldetés stb. van, hogy azt lehetetlen kiismerni a trial alatt. Nagyon adatbázis sincs ezekről, mindig tud mondani valaki vagy valami új dolgot. Bár a rendszer alapjait könnyű megérteni még ha komplex is. Magába a játékba belerázódni nem kevés idő és ebbe bele játszik a fejlődési sebesség is. Nem akarom túlmisztifikálni, de szerintem hosszabb, mint a mai átlag MMO-ba.

(#125) CactuS válasza #14955008 (#124) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Igazából ez valahol dicséretes, mert az is jelenti, hogy van tartalom a játékban, nincs mit rejtegetni.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#126) #14955008 válasza CactuS (#123) üzenetére


#14955008
törölt tag

PvP-t nem kell még komolyan venni, előfordulhatnak kisebb villongások és vannak is. De 90%-ban békések a játékosok legalábbis nálunk. Nemrég heti küldetésből eső tárgy miatt ütögettem mobokat, átzúdult egy 3-as team előttem és elhúzták őket, kutyafuttában oda vetettek egy "sorry"-t a pull miatt.

(#127) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Amugy van ajanlott szerver? Illetve kesobbiekben lehet vhogy szerverek kozott mozogni, ha az ember rajon megse jot valasztott?
Illetve ahogy latom vannak dolgok amik az altokra is kihatassal vannak, ezek akkor is elnek ha az alt mas szerveren van?

(#128) birno válasza CactuS (#119) üzenetére


birno
addikt

"auto-loop futás", az mi es mit ad? :)

[ Szerkesztve ]

(#129) CactuS válasza Cathfaern (#127) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Tudtommal 3 realm van: Jordine - EU, Alustin - EU, Croxus - EU. Az utolsó elvileg a legújabb, én pl.: azon vagyok pár másik cimborával, de itt a többiek szerintem a másik kettőn. :B

Pirxx: Az jól hangzik, remélem nálunk

birno: Futással lehet fejleszteni a karakter bizonyos tulajdonságait.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#130) #14955008 válasza birno (#128) üzenetére


#14955008
törölt tag

Ha 100% fölé van terhelve a karakter, akkor auto loopolással emelkedik a strenght lvl, ami növeli a hurcolható cuccok súlyát. A lótenyésztők az állataik szintezésére használják.

(#131) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

A berserker elég erősen elgondolkoztatott, hogy mégse bladert akarok főkarakternek. Talán az öregedő reflexeimhez jobban is illene egy kicsit komótosabb karakter, a blader amúgy is nagyon pattogós. Sajna kifejezettem buffer/healer nem nagyon van (pl: mint lineageben az Overlord/Dominator).

Bladeren kívül mi jön még jövő héten?

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#132) PackTack


PackTack
újonc

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok ezzel kapcsolatban, mert ahogy olvasgattam itt mindenről van szó ami Black Desert :)

Két kérdésem lenne, az egyik az hogy mivel kezdő vagyok ( nagyjából 1 hónapja játszok de még nem ástam bele magam annyira a játékba) nem igen tudom hogy mire jó az a Weapon Reform Stone Grade 2 vagy micsoda ( jelenleg nem vagyok játékba és nem tudom a nevét), ilyen kék kristály.Szóval azzal mit tudnék kezdeni, próbáltam rákeresni, de nem igazán kaptam választ a kérdésemre, de az is lehet hogy csak nem értettem meg teljesen, szóval remélem Ti esetleg tudtok erre válaszolni.

A másik kérdésem és esetleges kérésem, hogy nem tudom hogy szabad e itt Guest Passt kérni, de ha esetleg van valakinek egy felesleges kódja akkor megköszönném ha elküldené privátba ( kicsit új vagyok ezen a fórumon szóval nem tudom hogy az esetleg hol jelenne majd meg) , mivel az én 2 kódomat már elajándékoztam másnak.

Ha esetleg a kód kéréssel megszegtem bármilyen szabályt, előre is bocsánatot kérek!

Köszönöm az esetleges válaszokat! :))

(#133) #14955008 válasza PackTack (#132) üzenetére


#14955008
törölt tag

Nem érdemes fegyvert upgardelni, amíg nincs enchantolva +15-re. Sőt semmit sem.

(#134) mikromanus válasza PackTack (#132) üzenetére


mikromanus
veterán

A reform stone-ok a fegyver vagy armor "Minőségi osztályát" változtathatják. Minden armornak és fegyvernek saját upgrade műhelye van.Azt kell kibérelni és ha "Kék"? akkor fejleszteni level 2-re. EZután berakod a város tárolójába az anyagot ami az upgrade-hez kell és a házon a manage résznél kijelölöd mit akarsz craftolni és melyik munkással. A melós meg csak dolgozzon. :)
A"kék", vagy "sárga/ultimate itemeknek lehet magasabb sebzésükadhat 1-1 pontot különféle statokra (critical chance, atatck speed, casting speed mondjuk fegyveren). Ha viszont a fegyveredet felhúzod "Kékre", akkor a max durability javítás enchantok után csak azonos "Kék" színű fegyverrel lehet ami drágább, vagy az alap verzióra rá kell még külön fizetned (50k silver fegyveren yuria-nál és steel daggernél nekem most).

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#135) PackTack válasza mikromanus (#134) üzenetére


PackTack
újonc

Oh már értem.

Köszönöm szépen a válaszod. :R

(#136) CactuS válasza Cathfaern (#127) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Priv. ment.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#137) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Ennyire tolja mindenki? Engem személy szerint egyre jobban beszippant a játék. Egy dolog aggaszt csak: AHban sok minden nincsen és mivel tradeelni nem lehet, így kb. mindent nekem kellene legyártani. Remélem a kettő közül valamelyiket megoldják/feloldják.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#138) pokers válasza CactuS (#137) üzenetére


pokers
senior tag

Hát ja, engem is beszippantott :)
Az elején csak a füst küldijeire koncentráltam, eljutottam a második fázisáig az altar impekig, ahol elértem a 20as szintet, ami meg majdnem kevés még hozzájuk, így az altar imp summon scrollt nem is használtam fel.
Ezért visszatértem a városba és csinálom az "oktató küldiket", hogy miként működik az alapanyagok feldolgozása, munkaerő felvétel, kereskedelem. Még ezután szeretnék belefogni a halászatba, de előtte meg kellett néznem pár videót, hogy hogy működik, mert online nem jöttem rá a technikájára, a kapott pecabotom meg időközben elhasználódott.

De mi az az AH?

(#139) #14955008 válasza CactuS (#137) üzenetére


#14955008
törölt tag

35% áfa hátránya. De szerintem anélkül is iszonyú deficites lenne, ha nem te gyártanád le. Mint pl az amity shopos cuccok, ha ott veszed magadnak 90k egy fegyver. Piacon 300-400k attól függ mi.

Egyébként igen nincs idő fórumozni :)

(#140) Cathfaern válasza CactuS (#137) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Egyébként guilden belül (vagy nem tudom itt minek hívják) sincs lehetőség tradelésre? Mert először azt gondoltam, hogy a hatalmas AH adó azért van, hogy inkább tömörüljenek az emberek guildbe és segítsék egymást / egymásnak gyártsanak, de ha ott se lehet semmit adni, akkor nem teljesen vágom mi ezzel a cél (illetve nyilván az, hogy AH kereskedelemmel ne lehessen meggazdagodni és így "f2p"-ben nyomulni).

(#141) pokers válasza #14955008 (#139) üzenetére


pokers
senior tag

Erről jut eszembe!
Valaki elmagyarázhatná ezt az Amity gainig minigame működését, mert igaz elolvastam angolul, de sokkal okosabb nem lettem, fogalmam nincs mit kell csinálni :(((

[ Szerkesztve ]

(#142) #14955008 válasza Cathfaern (#140) üzenetére


#14955008
törölt tag

Nincs lehetőség guilden belül sem, mindent neked kell megcsinálni. Az alapanyagok jó része beszerezhető piacról is. A guild egyik előnye ami óriási segítség, hogy skill pontokat ad + rendes ingame fizetést kapsz, attól függően mekkora a guild kassza.

(#143) #14955008 válasza pokers (#141) üzenetére


#14955008
törölt tag

Amity-ről mikromanus már írt egy össze foglalót, ha akarja belinkeli.

(#144) CactuS válasza #14955008 (#142) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hm, ez pontosan hogyan is működik? :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#145) #14955008 válasza CactuS (#144) üzenetére


#14955008
törölt tag

Ebbe minden alap dolog le van írva, aki nem ismerné, az Amity is. Nem hiánytalan, de nagyon sok info-t össze gyűjtöttek.

(#146) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Csodás ez a játék, akkor nincsen PvP/PK, amikor kéne. Végre találtam egy lovat, már tök közel vagyok, erre valami nyomorék odajön, rádobja ő is a lasszót közelebbről, erre leesik az én lasszóm és befogja a lovat... Ez így egy szuper rendszer.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#147) #14955008 válasza CactuS (#146) üzenetére


#14955008
törölt tag

Na ezért is jó egy Guild, az ilyen viselkedés akár háborút is indíthat :)

(#148) CactuS válasza #14955008 (#147) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hát igen, bár igazából nem kéne ehhez guild, csak szabad PK, ilyen esetben gond nélkül leütném a delikvenst. Azert később csak összejött egy paci, bár lvl1, ráadásul nem is kanca, de élménynek jó volt.

Chaten olvastam tegnap, hogy Kungenékat szidják, mint a bokrot (Nihilum), amin csodálkoztam is. Diablo 3-ban is abból állt a streamje anno, hogy folyamatosan kunyerálta a matikat a crafthoz, itt meg azt nem lehet (már D3ba se). Állitólag ők a legnagyobb guild a realmen és folyamatosan őrzik a legjobb grind spotokat.

Mondjuk kis beszélgetés után kiderült az, amit sejtettem: az történt, hogy X csapat ölte a mobokat, Y meg odament és belenyúlt a körbe kérdés és köszönés nélkül, aztán ledarálták. Y erre elkezdte szidni public chaten Xet, meg az ő guildjüket. L2ben is ez volt, a legjobb spotok vagy lehetetlen időben voltak szabadok, vagy nagy csapattal kellett befoglalni. Ha nem ment, akkor maradtak a tescosabb spotok.

A leírás amit küldtél az tök jó, csak nincs benne a guildről infó, legalábbis én nem találtam. Kisebb létszámú társaság esetén is megérné guildet csinálni a klánból? Vagy inkább próbáljunk valami nagyobb semiHC/casual guildbe beolvadni?

Hétvégén egyébként megtapasztaltuk, hogy ez a mindenki magának gyárt mindent azért tud szar is lenni. AAban fel tudtuk osztani, hogy ki mit húzzon fel és gyorsabban haladtunk. Láttam mást is érdekelt a kérdés, benne volt a dev kérdésekben, ott azt mondták, hogy előbb helyreteszik az EU tartalmat, aztán újragondolják a trade szükségességét.

Azért az sokat elmond a játékról, hogy 1 hete toljuk, de még nem grindoltunk együtt. Közös pecázások voltak, de annyi dolog van, hogy arra még nem jutott idő. (Mondjuk annyira nem bánom, várom a bladert szerdán, csak annyit remélek, hogy nem leszek béna vele. :B )

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#149) mikromanus válasza CactuS (#148) üzenetére


mikromanus
veterán

A szabad pacik nemzetsége kint rója a vad rónák végtelenjét (vagy hegyi kecskeként a sziklákat). Normál esetben a PK elérhető. Aki alacsony szintű az nem normális. (azaz nem célpont). Ne aggódj, idővel kinövöd. Akkor majd az lesz, hogy látsz egy pacit, megpróbálod becserkészni és hátulról valaki egyhitel és elviszi. Sokkal jobb, ugyi? :C

A jobb grind spotok őrzése baromság. Van 3 szerver és mindegyiken 10-10 (vagy 12?) channel. Egy guildben max 100 ember, egychannel váltás minimum 10-15 perc CD-s, Ha van egy "fő" helyük ahol vannak, akkor lehet, de kb semmit se tudnak bevédeni. Kis PvP generálásra jó lehet ha nem épp gyengéket csapnak le (ilyen gondolom nem nagyon van. A többség olyat üt aki nem tud érdemben visszatámadni, mert vagy alacsonyabb szintű, vagy soloban nyomul). De mégis hogy? Véded a "sausage spotot" miközben mások viszik az ogrét, Monastery és Hexe Sanctuaryt előled? A távok nagyok. Ha sokat markolnak, akkor simán csak összeszed valaki egy nagyobb csapatot és egyesével szétalázza a kisebb csoportokat. -XP a sok gyökérnek. Magasabb szinten egy halál simán lehet egy napi farm is. Csak hajrá!
Vag ysimán switch channel azt' mehet a grind. Ha látsz valakit a korábbi agressziv guildből ott soloban és többen vagytok, akkro kinyírjátok. ha átjönnek, ti visszamentek. 10-15 perc míg utánad tudnak jönni. :C
Meg irthatod a sok AFK pecást is ha van olyna balek aki a célguildből ezt nyomja és nem a városban élősködik a kis folyószakaszon.

Guild: +1-3 szint összeszedhető guild bonsuzként fishingre, gatheringre például. vagy extra accuracy is. Az hasznos.

[ Szerkesztve ]

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#150) CactuS válasza mikromanus (#149) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Akkor majd az lesz, hogy látsz egy pacit, megpróbálod becserkészni és hátulról valaki egyhitel és elviszi. Sokkal jobb, ugyi?

Aha, így leírva igen, még pár ilyen gondolat és megbánom, hogy megvettem. :DDD

Hát igen tartok attól, hogy afk fishing csak békés területen lesz, vagy eldugott helyen, mert magasabb szinten agyonvernek. Vagy kell egy kisebb szintű horgász karakter.

Közben olvastam egy kicsit a Maehwa / Musa-ról. Ha jól értem, akkor ez tényleg 2 külön class, mert : The Musa’s focus on AoE and the Maehwa’s powerful single-target attacks make the pair an excellent choice for group fights.

Ha jól értem, akkor a Maehwa jobb 1v1ben, a Muse meg jobb grindolni, ugye? Ismeri valaki esetleg ezeket a classokat?

A másik, viszont negatív dolog, ha ez tényleg így van: [link] WTF? Random HP stat? Most komoly? Ennyire ne legyünk már RNG b*zik, még ha koreai is a játék. :(

Guild: de akkor ezt össze lehet szedni pár emberrel, vagy nem érdemes, inkább el kell indulni valami nemzetközi guildbe?

Állítólag nálunk az egyedüli nagy guild a Nihilum, bár nem hiszem, hogy ez sokáig így lesz. Vagy azért mert unatkozni fognak Siege-en és elmennek, vagy felnő melléjük a többi guild is. (Gondolkoztam a szerver váltáson is, de kétlem, hogy máshol sokkal jobb lenne, plusz buknám a nagyobb pakkból a cuccokat.)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.