Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet megvalósítani, azt hogy egy területet megfigyeljek egy kamerával amit számítógépre kötök, és oda mentem a felvételt

Az lenne fontos, hogy északa is müködjön a megfigyelés!

[Szerkesztve]

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#2) V.ki válasza .:GoliBali:. (#1) üzenetére


V.ki
aktív tag

ez kell neked:
(igaz TV-re kell kötni,de videóval kazettára rögzíted oszt' jóvan)
Bővebben: link

(#3) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

de ezt akár egy tv kártával gépre is lehet kötni, nem?

[Szerkesztve]

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#4) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

valakinek még hozzászólása a témához?

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#5) rdi


rdi
veterán

honestech kamera plus progi. Ha megmozdulsz a kamera előtt akkor riaszt ás emilt is küld.
Játéknak jó...

Fej! Tor! Potroh!

(#6) .:GoliBali:. válasza rdi (#5) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

Bocs, de asszem nem érted mit akarok!

Én ''home made'' biztonsági rendszert/térfigyelö rendszert akarok kiépíteni!!!
mivel nem városban lakom, és az utóbbi idöben elhatalmasodott a lopások száma a környéken!!

SZÓVAL NEM SZÓRAKOZÁSBÓL!:Y

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#7) biker válasza .:GoliBali:. (#6) üzenetére


biker
nagyúr

kb 5db ilyen topik van, MINDEGYIKBE beírtam már az olcsó megoldást, ide is beírom utoljára, mert unalmas már.

supervisioncam.com

sok sikert.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#8) .:GoliBali:. válasza biker (#7) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

ha van ilyen topic, akkor ideírnád a neveit, mert a keresövel nem találtam meg!

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#9) Integra válasza .:GoliBali:. (#1) üzenetére


Integra
titán

hehe, pont ilyen kamerarendszerekkel fogunk foglalkozni
az a lényege, hogy a kamera rendszernek van mozgás és analizáló szoftvere is.
jpg képeket készít és azokat tömörítve titkosítva küldi a szerverre.
ha jön riasztás, azonnal kidobaj hogy melyik kamera vette fel és a riasztás idejében készült képeket már mutatja is. létező riasztó rendszerekbe is tökéletesen integrálható.
ügyes kütyük :)

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10) .:GoliBali:. válasza Integra (#9) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

nekem elöször csak egy kamera kellene, ami kinti(külsö, nem épületen bellüli)
és nem kell hogy riasszon, csak felvegye(napal, és északa)

Amúgy azért nem kell hogy riasszon, mert autókat kellene figyelni, és ahol álnak az egy utca, ahol járókelök járhatnak. Szal inkább csak utólag kiderítésre kellene!

[Szerkesztve]

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#11) biker válasza .:GoliBali:. (#8) üzenetére


biker
nagyúr

az a weblap, ahonnan letöltheted a progit, és minden leírást nem elég???

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12) biker


biker
nagyúr

de legyen élő példa is: Bővebben: link

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13) Integra válasza .:GoliBali:. (#10) üzenetére


Integra
titán

ebben az esetben a kamera igény szerint választható, a lényeg a szoftver
Bővebben: link

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14) karib


karib
addikt

Hol lehet Budapesten biztonsági rendszerekhez kamerákat venni?

2 db Geovision GV800-16 rendszert kell felkamerázni (2x16 kamera).

Néhány helyre elég lenne valami nagyon alap is - ezért jó lenne olcsó forrás is. Amiket most látok, azok nettó 15e körül kezdődnek, színes kamerák. Létezik ennél olcsóbb?

Department of Redundancy Department

(#15) karib


karib
addikt

Up? :)

Department of Redundancy Department

(#16) macikos


macikos
addikt

Üdv!

Szeretnék venni 1-3 éjszakai kamerát otthonra, mert sok mostanában a varjú...

Egy kamerával a kertet, kettővel az utcát kellene megfigyelni. Az utcaiaknál nem lenne gond a fénnyel, mert az utcai világítás miatt van fény bőven. A kertihez viszont kellene egy infravető. Na már most akinek van ilyen téren tapasztalata vagy ezzel foglalkozik, attól kérdezném meg, hogy milyen kamerát érdemes venni, illetve infravetőknél mekkora tényleges bevilágításra lehet számítani, illetve milyen minőségű képre lehet így számítani. A kert úgy néz ki, hogy 15 méter széles, 30 méter hosszú. Egy ekkora területet kellene bevilágítani.

Szóval várom az ötleteket.

(#17) slimshady válasza macikos (#16) üzenetére


slimshady
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

üdv.: SlimShady

(#18) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Komplett biztonsági kamera rendszert szeretnénk venni (monitorra, beépített merevlemezzel, vezetéknélküli kivitelben). Hol lehet ilyet kapni reális áron?

(#19) Mr.Peter válasza rayoliviero (#18) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

Nem valami aktív ez a topik... nekem is hasonló kéne :K

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#20) Mr.Peter


Mr.Peter
aktív tag

Egy 2-3 kamerából álló digitális rendszert szeretnék kiépíteni a kertbe.
Egy ilyen rögzítő egységet néztem ki. Kamerából pedig olyan kéne emi éjszaka is értékelhető képet ad.
Nézegettem a felbontásokat, de nem teljesen tiszta ez a képsor ügy. Például egy 480 TVL felbontású kamera a szokásos megjelöléssel milyen felbontást jelent?

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#21) Rolli válasza Mr.Peter (#20) üzenetére


Rolli
aktív tag

............

[ Szerkesztve ]

(#22) dennistar


dennistar
csendes tag

Hali! Kivitelezésben szeretnék segítséget kérni.
A lényeg apumnak van egy építőipari cége, és most Sopronban kellene felhúznia egy házat, a probléma hogy Miskolcon lakunk :D. Adott egy irodakonténer, laptop, mobilnet.
Arra gondoltunk, hogy vesz kamerákat felállítja a telken. Laptopra küldik a képet onnan pedig a laptop küldi ide miskolcra. Működhet a dolog ? És ha igen részletesen le tudná írni valaki mit kell hozzá beszerezni program hardver stb. Köszi előre is. :)

(#23) szbalogh


szbalogh
őstag

Sziasztok!

Nemrég volt nálunk betörés és arra gondoltam hogy a pc-hez kötött kamerát (skype-hoz használom) kellene valahogy befogni a belső tér figyelésére amikor nem vagyunk itthon. Egy olyan (ha lehet ingyenes) programot ajánljatok légyszíves, ami vezérelné a kamerát és ha mozgást észlel elkezdene rögzíteni és az anyagot azonnal feltenné valahova a netre hogy meg legyen ha esetleg a gépet ellopnák!

Köszi

Nick: HE_Storm

(#24) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Sziasztok!

Farmra kellene biztonsági kamera.

Utánna olvasgattam van olyan ami microsd kártyára tudja a felvételeket készíteni .
Van olyan ami lan -on keresztül össze van kötve egy digitális vevőegységgel és ott egy sata vinyóra rögízti a képeket.

Illetve a " wifi zone " -t azért rajzoltam be mivel láttam vezetéknélküli wifis kamerákat is .

milyen módon lehetne szerinted kiépíteni egy kamera rendszert ?
Ár érték arányában melyik lenne a legolcsóbb illetve melyik szerintetek a legpraktikusabb .

Köszönöm előre is válaszaitokat!

(#25) GIJoe


GIJoe
addikt

Üdv, Mire hazamentem a rokonok jól bevásároltak :B "kamera rendszerből" "Global DL1004N + 4XC137"

Eléggé korlátozott a rendszer, van e lehetőségem utólag kicserélni 1 kamerát jobbra, vagy ilyesmi ? :R

(#26) geza844


geza844
aktív tag

Sziasztok!

Asztali DVR-t szeretnék venni. Az elvárások:
- 4 kamerát kezeljen
- fel tudja venni csak a mozgást
- távolról el lehessen érni
- esetleg küldjön riasztast mondjuk e-mailben, de ez nem olyan fontos

Szerintem ezek nem nagy igények, csak én nem értek hozzá, és szeretnék tanácsot kérni, hogy mit érdemes venni. Akár használt is szóba jöhet. Minél olcsóbb legyen. Egyébként van már egy elég régi DVR-em, de az istenért nem tudtam rávenni, hogy csak a mozgást vegye fel. A folyamatos felvételnek meg semmi értelmét nem látom. Nem fogok ott ülni órákig hogy végig pörgessem az elmult egy hét eseményeit... Egyébként beltérről van szó.

(#27) Őrködő válasza .:GoliBali:. (#1) üzenetére


Őrködő
újonc

A felvetett kérdésre a legegyszerűbb megoldás az, hogyha IP kamerát használtok, amihez jár egy olyan szoftver, ami megjeleníti a számítógépeden hálózaton keresztül, az IP kamerát képét. A kamerát egyszerűen csak csatlakoztasd a routeredhez egy LAN kábellel, majd a telepített program segítségével, IP cím alapján fogja azonosítani a telepített kamerát. Nagyon könnyedén tudsz kamerarendszert kialakítani, nem mellékesen HD képminőségben tudsz rögzíteni.

Ha érdekelnek az IP kamerák, itt megtalálod: http://orkodo.hu/ip-kamera

Őrködő Webáruház

(#28) Őrködő


Őrködő
újonc

Sziasztok!
Nyitottunk egy boltot a VII. kerületben a Kertész utcában, ahol segítünk mindenkinek aki kamera rendszer kiépítését tervezi de nem szeretne fizetni szakembernek a szerelésért.
A boltban megnézheted a rendszereket és segítünk, összeszereljük az szettet.
Keressetek minket az interneten.
[kép]

Őrködő Webáruház

(#29) csutka011


csutka011
csendes tag

Sziasztok! IP kamera telepítés ügyben kérek segítséget. Vetem egy kamerát: https://www.ebay.com/itm/4-5-30X-Zoom-1080P-2MP-Outdoor-HD-PTZ-IP-Speed-Dome-Camera-IR-Night-CMOS-Auto/202041924344?hash=item2f0aa31af8%3Am%3AmIRuhHRQ3_Zs8eY2bva5ZvA&var= megpróbáltam a hírdetésben felvázoltak, ill a kézikönyvben leírtak a lapján telepíteni de nem megy. Van már két másik működő kamerám, tehát az IE-ben minden bevan állítva ahogy kell, azokat gond nélkül tudtam telepíteni mert volt hozzájuk egy-egy segédprogram amik megtalálták a kamerákat és így az IE is látta őket Sajnos ehhez nem találok programot, a mellékelt cd-n ugyan van egy program ami látja az eszköz ip címét egyebeket de hiába írom be az ip-t az IE-be az már nem látja.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#30) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok ! Lenne egy olyan kérdésem, hogy van a munkahelyemen egy 16 kamerás rendszer. A rögzitőben lévő hdd formázva lett, azt meg lehet esetleg valahogy tudni mikor történhetett? Irja azt valahol? Vagy a hdd tárolja valahol mikor lett formázva? Köszi a választ. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.