Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17486) woodworm válasza SunMount3r (#17485) üzenetére


woodworm
veterán

Lehet figyelmetlen vagyok, de egyik hozzászólásból sem jött le, hogy a közbeni újraindítás a kliensre vonatkozott, és nem a gépre.
Sokan nem értenek egyet, de miért kell folyamatosan frissen tartani egy ilyen bughalmazt, ha sikerül kifogni egy hibamentesen működő változatot?
Ha sok torrentet tartasz seedben, miért nem használsz valamilyen kisebb, parancssoros klienst? Ettől még a sürgős, egyedi letöltések mehetnének utorrent, bittorrent és társaival. Bár az rss kivételével (ami bonyolultabb lehet velük) nem hiányzik belőlük semmi.
Nálam a szekvenciális letöltés miatt van még utorrent. Ha nagyon gyorsan kell valami film, azzal már menet közben lehet nézni.

(#17979) woodworm válasza bryant56 (#17978) üzenetére


woodworm
veterán

Maga a helyfoglalás lehet szekvenciális, de utána már random írja felül a nullákat a beérkező adatokkal. Mert ha a szekvenciális letöltés nincs bekapcsolva (eléggé eldugott opció), akkor véletlenszerűen jönnek az adatok. Ráadásul a bekapcsolt szekvenciális letöltés sem garantálja a teljesen lineáris írást.
A írási cache nagyra állítása is látszólagos előrelépés,igazából csak akkor segít, ha feltorlódik a kiírás, amúgy folyamatosan írja a kész szeleteket.

(#19027) woodworm válasza TIT (#19024) üzenetére


woodworm
veterán

Ez utorrent esetében is előfordult nem egyszer, csak a partner manuális felvétele segített. Transmission is keresi néha a partnert, de ez gyógyítható. Az egyetlen, amit hiányolok belőle, az a szekvenciális letöltés. A fejlesztők egyelőre elhatárolódnak a lehetőségétől is, van rá egyedi build, de az meg egy régi verziót foltozgat.

[ Szerkesztve ]

(#20855) enginev3.0 válasza TeeJay (#20854) üzenetére


enginev3.0
félisten

Próbáld ki, rengeteget dob, szekvenciális letöltés, sorban ír a HDD, nem össze vissza

SHIFT+F2 nyomva kell tartani és rámenni a beállítások, advanced-re, és a 2 BT.sequential opciót bekapcsolni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#21204) iguana válasza woodworm (#21202) üzenetére


iguana
őstag

ezt bánom, hogy a qbittorrent-ben nem lehet default-ként kiválasztani, hanem csak manuálisan.

pont erre hivatkoznak a fejlesztők is, hogy a szekvenciális letöltés esetén amíg nincs megfelelő számú 100%-os seeder, addig decentralizált és baromi lassú lenne az egész fájlcsere.
talán egyszer csak belerakják.
Sequential_downloading_is_bad

#capafog23
megdolgoztál, megszenvedtél érte. grat :)

[ Szerkesztve ]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#21262) TeeJay válasza enginev3.0 (#21259) üzenetére


TeeJay
félisten

de ha lefoglalja a fájl helyét akkor onnantól már mindegy hogy összevissza vagy sorban tölti le?
nem?

ráadásul olyan torrentnél ahol csak 1 seeder van a szekvenciális letöltés hátrány is mert sok szelet még nincs meg a torrentből vagy ha igen az se biztos hogy a torrent elején lévők

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#21283) wagi


wagi
senior tag

Új torrentnél nem jó a szekvenciális letöltés.
Ugye ilyenkor sorba töltöd le a darabokat viszont amíg a feltöltő nem küldi a soron következőt addig neked áll a letöltés.

qBittorrentnél van a libtorrent 1.0 és az 1.1-es változat.
1.0 nem eszi a ramot viszont jobban terheli a merevlemezt ezért ingadozik a letöltés
1.1 nálam fél óra alatt benyelt 5 giga memóriát viszont letöltéskor 110MB/s stabilan

tehát tökéletes megoldás nincs

Illetve 25-30 aktív torrentnél ahol csak a feltöltés megy már izzadnak a vinyók 80%-on 2x wd blue raid-0 ilyenkor ha még ráengedem a letöltést is akkor már belassul az egész klienstől függetlenül.

(#21386) woodworm válasza enginev3.0 (#21384) üzenetére


woodworm
veterán

A fejlesztők keményvonalasok, nem tudják az opciót összeegyeztetni a torrent alapjaival. Ugyanaz a kategória, mint a szekvenciális letöltés.

[ Szerkesztve ]

(#21547) enginev3.0 válasza Travelos (#21541) üzenetére


enginev3.0
félisten

Szekvenciális letöltés beállítása

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#21637) wagi


wagi
senior tag

Deluge 2.0b1 teszt

-menüben bekapcsolható a szekvenciális letöltés
-újraellenőrzés kihagyása
-a kliens újraindítása után nincsenek error hibák,mint az előző változatnál

Amelyik torrentnél lassú a feltöltő a letöltés végére egész jó arány elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#21870) enginev3.0 válasza iguana (#21869) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mit veszel figyelembe választáskor?

Nekem utorrent mellett szól hogy az 500 torrentembol pár perc alatt 30 aktív lesz minimum
Szebb felület
Egyszerűbb kategorizálás/ váltogatás az aktív nem aktív stb torrentek között
Globális szekvenciális letöltés

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#21872) iguana válasza enginev3.0 (#21870) üzenetére


iguana
őstag

ez elég szubjektív részemről. sőt, nagyon :) nézzük:

tizen évvel ezelőtt, amikor az upload otthoni felhasználásra elég sovánka volt, seed szervert használtam.
"muszáj" volt.
akkor szinte minden minőségi privát torrent oldal ratio rendszer alapján működött és sokáig csak 60-200 kbps volt az upload-om. ezzel ugye nem lehetett nyugodtan virgonckodni. (ma sem)
ha jól emlékszem 1.7xxx verzió volt az etalon szerver oldalon.
használtam, fizettem, jó volt.

majd 2.2.1-et használtam már seed szerver nélkül, otthoni net-et használva.
használtam, jó volt.
a mai napig az a véleményem ha utorrent, akkor csak ez a verzió...csak hát ez már lassan 7 éves lesz.
ez számomra elfogadhatatlan, hogy ilyen régi klienst "kell(ene)" használni.

qt:
-open source code
-valóban aktív és rendszeres a fejlesztés: a felhasználói interakciók figyelembe vétele, és a hibajavítás(ok).
ez a legfontosabb számomra. akár funkcióbeli, akár kozmetikai javításról/bővítésről van szó, a github-on minden nyomon követhető; a fejlesztések, javaslatok megvalósításra kerülnek a felhasználók visszajelzései alapján, ha tömeges az igény.
-aktív fórum
-tetszik a felülete. jobban, mint az ut. egyszerűen konfigurálható, sallang mentes, reklám mentes, annyit ajánl fel, amennyit jó esetben használ is ember
-számomra tökéletes a kategória rendezés, besorolás, ide-oda mozgatás stb.
-én stabilnak ítélem meg így sok éves távlatból is
-a globális szekvenciális letöltést hiányoltam régen, mert amíg ut-t használtam, beállítottam, és így kezdtem el nézni egy adott sorozat epizódot vagy filmet: szekvenciális letöltés beállítva és pár másodperc "buffer" után nézhettem is. ma már a gigabites korszakban ez sem érdekel. 1-2 percről beszélünk, nem is tudom mikor használtam utoljára. a töredezettség miatt persze jobb lenne, ha lenne ilyen globális funkció a qt-ben, de az általános p2p kommüniké az, hogy ez a globális funkció lassítaná a kezdeti swarm-ot.
és valóban, jogos is.
igen, enélkül ökörhugyozás módra történik a kiírás, és idővel töredezett lesz a HDD, de ahogy már többször említettem max. havonta (de van, hogy csak 2 havonta) csinálok egy mozgatást, formázást, majd visszamásolást és letudva: szóval ez sem érdekel :)
-tudom, hogy érv, hogy nem seed-el úgy, mint pl. egy ut 2.2.1, de számomra az nem deal break-er, ha adott esetben mondjuk nem 21 Mbps-al tölt fel, hanem "csak" 20-al. vagy 19-el.
pont nem érdekel. tényleg.

amíg volt itthoni szerverem linux alapon rutorrent, deluge futott. a mai napig "ipari" felhasználásra ezek a legjobbak. a seedbox szolgáltatók is ezekkel a kliensekkel dolgoznak legtöbbször, és ezekkel érhető el a hatalmas upload, ha meg vannak az egyéb feltételek. (tárhely, RAID, sávszél stb)

már rég nem érdekelnek a számok, arányok, az otthoni net-em is kiszolgálja az igényeimet.

azt is megértem, ha valakinek az hobbi, hogy az utolsó bitet is ki akarja facsarni amit csak lehetséges, és ezt keresi, bújja, tesztel stb. nekem nincs ezzel bajom.
engem nem érdekel ez.

szóval én már rég nem próbálgatok más klienst.
hosszú lett, de a lényeg, hogy

otthoni, átlag felhasználásra szerintem évek óta a qt a megfelelő választás, és ezt is ajánlom másoknak is.

[ Szerkesztve ]

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#22373) TIT válasza nfsu17 (#22372) üzenetére


TIT
veterán

szekvenciális letöltés hol van mert sehol nem találom.

(#22385) nfsu17 válasza #95590400 (#22377) üzenetére


nfsu17
veterán

Most a 3.3.16-al úgy néz ki, hogy működik az, ami a 4-essel nem akart.
Hogy a feltöltés mennyisége mindenhol egyezzen.
Ha másnál működik a 4-es is, akkor örüljön (vagy csak nem vette még észre, hogy nem jó), nálam nem akart.
Olyan volt, mint ha az első 1-2 frissítést egyszerűen nem számolná.
Utána már nem volt akkora az eltérés, de valamekkora még így is volt.
Jól emlékeztem, hogy a 3-assal nem voltak sosem elszámolási gondok.
Amint pár óráig meg ment a 4-es, azonnal kiszúrtam.
De mondom, ha másnál ok, akkor minden szuper.
Most a letöltés sem sokkal rosszabb, mint a 4-essel volt, egyelőre nem lesz fent nálam a 4-es.

TeeJay

Minden hw ugyanaz, mint amit múltkor leírtam.
a szekvenciális letöltés sokat dob a dolgon.

(#23233) enginev3.0 válasza Clemi (#23232) üzenetére


enginev3.0
félisten

az utp kikapcsolást

Viszont hagyhatod így, a disk overloadot nem fogja megoldani
Ott esetleg a szekvenciális letöltés segíthet még

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#24143) enginev3.0 válasza Fr@nkieWilde (#24142) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mert szegény HDD feje azt se tudja hova ugráljon a sok írás miatt

Egy letöltésnél elfogadható a sebesség amit írtál, több letöltés esetén pedig csak szekvenciális letöltés mellett hoz hasonlót

Használj Qbittorrent 4.1-et, ott egész jól meg fog oldódni a problémád, de tökéletes nem lesz, mert egy HDD-nek vannak fizikai korlátai, és a torrent ezt elég szépen el tudja érni :)

Illetve gondolom nem üres a HDD, így érdemes lehet egy töredezettségmentesítést végezni rajta, majd utána jöhet a Qbittorrent

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#24246) TeeJay válasza MasterMark (#24245) üzenetére


TeeJay
félisten

mastermark : 4.1-től már benne van a szekvenciális letöltés
így ha van elég seeder akkor nem össze vissza fog tölteni hane szépen egymás után elejétől a végéig
ha benyomod csomó idő mire HDD-n lefoglalja a helyet
ha kikapcsolod azonnal tölt és nálam HDD-re is veszett gyorsan tölti a cuccost persze ha tud szekvenciálisan
ha mindnél csak 1 seeder van akkor lassabb de akkor is nyomja 50-60MB-al ami több mint utorrent mellett

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#24387) < CyberBob > válasza mpo (#24386) üzenetére


< CyberBob >
őstag

De hol találom a szekvenciális letöltés beállítást?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#24401) TeeJay válasza < CyberBob > (#24396) üzenetére


TeeJay
félisten

de mint írtam a szekvenciális letöltés egy automatikus feature nincs mit állítani rajta
magától intézi
ha van elég seeder akkor szekvenciálisan szedi a cuccost
ha nincs akkor össze vissza

nincs olyan hogy be akarod kapcsolni mert alapjáraton be van kapcsolva :D

tukolp

aktív torrentek száma 999
aktív seedek száma 999
aktív letöltések szám 2

úgy nézd meg :K

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27725) Forestal válasza enginev3.0 (#27724) üzenetére


Forestal
tag

:R az előre lefoglalás most már megvan, a szekvenciális letöltés merre van?

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#28005) mgTerminator válasza TeeJay (#28004) üzenetére


mgTerminator
veterán

Átálltam arra, eddig jó és úgy néz ki hogy van benne szekvenciális letöltés amit mindjárt ki is próbálok :D
Arra esetleg van lehetőség hogy ne Gib, Mib írjon ki hanem Gb, Mb ?

[ Szerkesztve ]

(#28011) bl4ze válasza mgTerminator (#28005) üzenetére


bl4ze
veterán

Mire jó a "szekvenciális letöltés" ? Én is láttam, de nem használtam még.... 4.1.5 van fent.

.:. bl4ze .:.

(#28645) TeeJay válasza enginev3.0 (#28644) üzenetére


TeeJay
félisten

azt meg hogy?
szekvenciális letöltés csak akkor aktív ha van bőven elég seeder
autoDL-el sosem működik ha csak 1 seeder van meg vagon leecher
nekem rommá van töredezve a HDD igaz tojok rá mert sűrűn törlöm amit már megnéztünk
ha bekapcsolnám az előre lefoglalást akkor 0 töredék lenne de akkor meg pár 20-30gigás cucc beesne a HDD-re és egy óra mire lefoglalja azokat

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28650) TeeJay válasza enginev3.0 (#28648) üzenetére


TeeJay
félisten

úgy aktív a szekvenciális letöltés persze hogy nincs töredezettség
autoDL-el viszont sosem lesz szekvenciális móka így naná hogy 200ezer fáljtöredék lesz

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#33145) TeeJay válasza bolic (#33141) üzenetére


TeeJay
félisten

viszont azt hiszem ez nem olyan okos mint a libtorrent/qbittorrent szekvenciális letöltés
ami ha kevés a seeder akkor nem aktív viszont ha van elég seeder akkor már úgy tölt le

utorrent-ben ha benyomod szerintem az elejétől próbálja úgy tölteni és az nem túl előnyös

discordon most kaptam képet hogy egyre több AV bejelez utorrent.exe-re
meg hogy mennyi sz@rt felrak maga az alkalmazás mellé és a reklám listában is van csillió dolog
sebaj a fanatikusok sosem fognak váltani mert félnek az újtól és jobbtól

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#33172) bolic válasza F34R (#33171) üzenetére


bolic
őstag

Tudod mi az a szekvenciális letöltés? :U Amúgy 2012 óta nem cigizek... :(((

Többieknek: Megnéztem a Windows 10 topikban lévő hozzászólásokat, sehol nincs utorrent 3.5 automata legyalulása... :Y Szerintem TeeJay vakriasztást adott... :W

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#35652) TeeJay válasza Konyika (#35651) üzenetére


TeeJay
félisten

kár hogy abban még nincs benne az írások és olvasások egyesítése
meg halom fejlesztés pl a szekvenciális letöltés
az hogy remekül működik az jó csak a 4.2.5 még jobban működik és hasznos újítások vannak benne.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.