Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Bitsetting

Hozzászólások

(#1) ggx


ggx
tag

érdekelne pontosan, hogy mi ez a bitsetting funkció DVD irók esetében...
olvasgattam egy-két dolgot a neten, hogy ezáltal kompatibilisebb lemezek írhatok (''+''-os / ''-''-os kérdésben), de a részleteket és a lényeget nem értettem meg.
ha valaki otthon van a témában, kisegíthetne

(#2) mr_knight válasza ggx (#1) üzenetére


mr_knight
senior tag

Figy vannak írók amik ezt a FUNKCIÓT támogatják ! Magyarul a BIT SETTING-et, ez a funkcio azt teszi lehetővé, hogy a ''+''-os lemezeket DVD-ROM-ként írja ki !! Ha persze támogatja ezt a funkciót az író ! De pl. a PIODATA FW ami nekem is van a PIONEER DVR-108-as írómon az alabból a ''+''-os lemezeket ROM-ként írja ki ! Szval semmi nagy beállítás meg semmi nagy mütyü CSAK FRISSÍTENI KELL AZ ÍRÓ BELSŐ PROGIJÁT ami a lemezeket azonosítja vagy mi a f'ax :D Na mindegy 1 a lényeg jó dolog !! :)

(#3) ggx válasza mr_knight (#2) üzenetére


ggx
tag

igen azért is merült fel a kérdés, mert az írómhoz különböző firmware-eket találtam, és ebben is eltérnek, hogy a bitsettinget támogatják e...
viszont akkor ez igazából olyan meghajtónál lehet fontos, ami pl csak plusszos vagy csak minuszos lemezeket ir?

(#4) azértse válasza ggx (#3) üzenetére


azértse
csendes tag

Pl. az asztali lejátszók sokszor nem tudnak mit kezdeni a DVD+R lemezekkel, ha nincs átállítva a bitsetting, szvsz a plusszos lemezek bitsettingjét érdemes átállítani DVD-ROM-ra a későbbi kompatibilitás végett.

(#5) ggx


ggx
tag

és honnan derül ki, hogy az íród támogatja ezt a funkciót, illetve hol lehet beállítani a bitsettinget íráskor?

(#6) azértse válasza ggx (#5) üzenetére


azértse
csendes tag

Ha van olyan firmware, ami kifejezetten a te dvd író típusodhoz készült, és támogatja a bitsettinget, akkor valszeg tudja az íród :). Egyébként milyen típus?
Van egy WinBType nevű program, amivel ezt be lehet állítani.

(#7) turho válasza mr_knight (#2) üzenetére


turho
őstag

PIO dvd-108D íróra kellene ez a firmware, segítsetek már ki egy linkkel vagy magával a fw-rel: turho.allat@gmail.com
Dual Layer lemezeket kéne dvd-romként írnia, és már ma 5 darabot elrontottam :( egy fél író ára.....
Olvastam sokat, és őszinte leszek: nem találtam sehol. Tehát nem 108DX hanem 108D.
Köszi

(#8) PPeter válasza turho (#7) üzenetére


PPeter
addikt

Minden firmware verzióval (a gyárival is) automatikusan DVD-ROM beállítással írja a DVD+R DL lemezeket.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#9) turho válasza PPeter (#8) üzenetére


turho
őstag

Köszi, hwsw-n válaszoltam.

(#10) polip válasza PPeter (#8) üzenetére


polip
addikt

leszedtem tőled a 110D-hez való új fw-t a bitsetting miatt...

fel is ment a firmware, de nem írja rom-ként a pluszos lemezeket... van vmi ötleted?

thx előre is..

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#11) PPeter válasza polip (#10) üzenetére


PPeter
addikt

Pedig annak kellene írnia, Bitsetting beállítást megnézed CDSpeed-ben? Nem lehet hogy valami program blokkolja a lemezinfó lekérdezést?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#12) polip válasza PPeter (#11) üzenetére


polip
addikt

megnéztem igen, hiába rakom be a lemezt, szürke marad...

nem blokkolja, mert kiirja a cdspeed h milyen a lemez, mediakód, stb..

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#13) PPeter válasza polip (#12) üzenetére


PPeter
addikt

Ja, csak lehet hogy rosszul írja ki, egy rakás program blokkolhatja a normális lekérdezést. ha lesz időm belesütöm egy 110D-be azt a firmware-t és megnézem mit csinál, de nyakamon van 400 lemez megírása és nehezen megy ilyen melegben minden, most megfizetek a hétvégi balatoni mókázásért. :D

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#14) polip válasza PPeter (#13) üzenetére


polip
addikt

thx, várom az ifókat és jó irkálást :R

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#15) Sdi válasza polip (#14) üzenetére


Sdi
addikt

Írtál is vele ? Mert nekem az ASUS-ra / DRW-1608P3S / rá van sütve a Pio 111L 8.26-os firm és azzal tökéletesen írja a DVD+-os és DVD+R DL lemezeket DVD-ROM-nak, pedig a CDSpeed-ben szürke a funkció.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#16) polip válasza Sdi (#15) üzenetére


polip
addikt

megírtam egy +rw-s lemezt...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#17) Sdi válasza polip (#16) üzenetére


Sdi
addikt

Az RW+ nekem se írja meg ROM-nak csak a sima +-os és DL+-os lemezt. Nem tudom miért, de így van.

[Szerkesztve]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#18) polip válasza Sdi (#17) üzenetére


polip
addikt

tesztelem akkor majd +ossal is és írom mi a helyzet...de 2féle +rw-t is csekkoltam és nem okés..

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#19) Márton


Márton
nagyúr

Mit jelent az, hogy az írónak támogatnia kell?
Miért nem tudja mindegyik?
Van olyan író amelyik fizikailag nem tudja?
Ez valami spéci terület a lemezen?

Csak érdekességként kérdem.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#20) polip válasza PPeter (#13) üzenetére


polip
addikt

üdv!

jutottál már valamire?

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#21) PPeter válasza polip (#20) üzenetére


PPeter
addikt

Behalt a 110D-m, szóval egyelőre semmi. :(

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#22) polip válasza PPeter (#21) üzenetére


polip
addikt

béke poraira!

ha van vmi infód, azért jelezz majd...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Bitsetting
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.