Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) sfefe válasza Szellem. (#100) üzenetére


sfefe
őstag

A belinkelt videokra gondolsz, hogy ez lassul a kereso segedtol?

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#102) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

BÚÉK mindenkinek!

(én reggelig szolgálatban....)

(#103) tylerddd válasza ƵøŁĭ (#91) üzenetére


tylerddd
veterán

1998 óta használok PC-t, kb. 2001 óta internetezem. Azt hiszem ez a két botlás nem olyan sok ennyi idő alatt :) Szinte mindig figyelek ezekre, valószínűleg egy custom setup-nál nem nem vehettem ki a pipákat.

Ugyanakkor örülnék a kioktatás helyett tényleges válasznak a kérdésemre! ;) Tehát, hogy egy TS az ilyeneket nem tudná kiszűrni?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#104) zoli62 válasza Szellem. (#89) üzenetére


zoli62
addikt

Úgy értem, hogy a maga Bitdefender is alapértelmezetten az autopilot használatát javasolja, de azt nem lehet tudni/testraszabni, hogy milyen szempontok alapján töröl, vírusmentesít, vagy töröl, és ebbe rendszerfájlok is beleeshetnek. Én sokkal szimpatikusabbnak tartom a vírusirtóknak azt az alapértelmezett működését, amikor megerősítést kérnek bármilyen elvégzendő művelet előtt. Boldog új évet!

(#105) Szellem. válasza tylerddd (#103) üzenetére


Szellem.
nagyúr

A helyzet az a kérdéseddel kapcsolatban, hogy egyik termék sem fog tudni 100%-osan megvédeni.
Írtad, hogy 2001 óta internetezel. Szerintem, ha utánaolvasol, akkor ezt tudhatod.
Nem kioktatni szeretnélek, de ez a helyzet!
Sem a TS-ben, sem más termékben nincs olyan beállítási lehetőség, ami védene a termék által még nem ismert vírusok ellen!
Vannak technikák, mint heurisztika, fehér illetve fekete listás program felismerések, felhő, stb., amelyek nagyban elősegítik a felismerés növelését, de egyik termék sem 100%-os!
Sajnos előfordulhat, hogy ha az ember nem figyel kellőképp akkor bekaphat valamit. :R

(#106) Mikulásbá válasza tylerddd (#103) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A kéretlen települések ellen van egy jó kis progi,Unchecky a neve:csak fel kell telepíteni és dolgozik a háttérben minden telepítéskor.

(#107) Szellem. válasza zoli62 (#104) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Alapértelmezett módon valóban az Autopiloto használja, mert az a filozófia, hogy a user telepítsen és utána felejtse el a programot. Magyarul ne kelljen a usernek beavatkoznia.
Vannak, akik ezt igénylik és vannak, akik pedig szeretik a dolgokat maguk kontrollálni. Mint én is! :)
Ezért, kikapcsolom az Auto módot.
Sajnos azt látni, hogy vannak cégek, akik az automatizmus irányába akarnak elmenni. Ez jó is meg nem is!
Ha nem lenne fals találatuk és 100%-osan pontosak lennének, akkor ez rendben is volna. Azonban én a magam részéről nem kultiválom a totális kontrollt!
Ilyenkor a megoldás:
Vagy kikapcsolja az ember az automatikus módot és figyeli az eseményeket, vagy ha ez nem lehetséges, akkor olyan terméket kell választani, ami felajánlja a döntést. Szerencsére a Bitdefender, nem ment el az F-Secure irányába, ahol totális kontroll van, hanem meghagyta a usernek a döntési lehetőséget! az Autopilot kikapcsolásával!
BUÉK neked, nektek is! :)

(#108) Pano


Pano
addikt

Én pl a ESET-ben ezt imádom, hogy rohadt sok beállítási lehetőség van, mindent be lehet állítani szinte egyénien és mindenről lehet kérni értesítést, ha akarod.

(#109) Semplar válasza Pano (#108) üzenetére


Semplar
őstag

Kivéve a tűzfalát.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#110) zoli62 válasza Szellem. (#107) üzenetére


zoli62
addikt

Amúgy én a Bd bétatesztelése alatt sem értettem egyet az autopilot ilyetén viselkedésével, és a hivatalos fórumon ennek hangot is adtam, mert több esetben rosszul bírálta el, hogy mi a teendő. Amúgy tudom, hogy kompromisszumot kell kötni a fejlesztés során, hogy lehetőleg minél kevesebb felhasználói beavatkozással működjön, leehető legtöbbet felismerje, kis memóriaigénye legyen, stb. stb. Nekem az évek alatt ebből a szempontból az Avira vált be, a Bitdefender a memóriaigény szempontjából hasonlít hozzá, viszont kevésbé fapaos, inkább automata. Egyébként a Bitdefenderrel az is volt a gond, hogy évekig nem tudott magyarul, pedig a szomszédos országban fejlesztik. :)

(#111) ƵøŁĭ válasza tylerddd (#103) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Én pedig annak örülnék ha nem így reagálnád le a válaszom.Ha valamit tanácsol a másik nem támadásnak kell felfogni.Figyelmetlenséged miatt kerültél akkor abba a helyzetbe.Minden termékben van erre felismerési technika de ha nem is jelezz elkerülheted ha odafigyelsz.

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#112) tylerddd válasza ƵøŁĭ (#111) üzenetére


tylerddd
veterán

Tanács, amivel nem megyek semmire ... Tudtam, h az én figyelmetlenségem miatt volt. Csak arra kérdeztem rá, h ilyen esetekre van-e valamije a BTS-nek.

@ Mikulásbá Köszi, ezt kipróbálom!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#113) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Nálam ez a safepay nem akar működni-2 bank van benne,de nem nyitja automatikusan a BD védett böngészőjét.Minden úgy van beállítva,hogy azonnal védettben nyíljon meg,de semmi.
Az egyik bank címét elgépeltem még az elején,azt nem lehet törölni-azaz hiába törlöm,mindig benne van a listában.

(#114) Szellem. válasza Mikulásbá (#113) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nyisd meg a Bitdefender Főképernyőjét. Ott az Adatvédelem alatt ott a Safepay. Ha arra kattintasz akkor sem indul el? nekem szépen bejött!

(#115) Mikulásbá válasza Szellem. (#114) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Úgy igen,ha a safepay oldalban külön kattintok valamelyik bank fülre-de ennek nem automatikusan kellene indulnia,ha sima böngészőben indítom?Mint pl. a Kaspersky.

(#116) Szellem. válasza Mikulásbá (#115) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nem ismerem ennek a működését, mivel nem használom őket. A Kaspersky esetében sem használtam.
Én most a Safepay ikont elhelyeztem a tálcán. Ott beállítottam az egyik bank oldalát a könyvjelzőbe. Ha rákattintok és kiválasztom a könyvjelzőt szépen működik.
Gondolom, ez másként működik mint a többi!

(#117) net91 válasza Mikulásbá (#115) üzenetére


net91
senior tag

Többször kell probálkozni, nekem ma negyedszerre nyitotta meg.
A virtuális billentyűzete sem hibátlan nálam.
Lehet törölni a bevitt, rögzített bankot a listából.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#118) nemesdaniel


nemesdaniel
csendes tag

srácok, az Intel Meltdown miatti Microsoft patch nem kíméli a vírusirtókat. a Bitdefender updatelt termékei a Microsoftnál vannak validáláson. reméljük, hamarosan ráütik a plecsnit.

(#119) Greenebola válasza nemesdaniel (#118) üzenetére


Greenebola
senior tag

https://prohardver.hu/tema/windows_9_kodnev_threshold/hsz_71164-71164.html

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#120) Pano válasza nemesdaniel (#118) üzenetére


Pano
addikt

Ez mit takar pontosan, teljesítménybeli problémákat okoz?

(#121) Szellem. válasza nemesdaniel (#118) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nem tudom, hogy van-e a BD termékekkel probléma, mert nálam szépen frissült ma a Windows 10 és minden rendben van a BDTS 2018-al!

Más:

Aki használd BD terméket Windows 10 alatt az szembesülhet azzal, hogy a GUI lassabban töltődik be. Ergo be vagy jelentkezve a Windows 10-be a védelem aktív, de nem éred el azonnal a BD felhasználói felületét.
Ez azért van, mert a GUI Feladatütemezve van.
Ma mókoltam a Feladatütemezővel, úgy, hogy találtam egy megoldást:
Megnyitod a Klasszikus Vezérlőpultot azon belül a Felügyeleti Eszközök /Feladatütemező.

Feladatütemező Könyvtar a bal oldalon. Jobb oldalsó ablakban 2 Bitdefender bejegyzést találtok:
Bitdefender Agen Watchdog
Bitdefende AgentTask.
Egyenkén jobb egérgomb a bejegyzésre/ Tulajdonságok/Indítás fül, majd alul Szerkesztés.
A Feladat Megkezdését átállítod: Indításkor és utána alul OK nyomsz.
Megcsinálod ugyan ezt a másik bejegyzéssel is. Restart a gépnek. Majd ezt az egészet megcsinálod megint csak átállítod a Feladat Megkezdését :Bejelentkezéskor opcióra. Mind a kettővel ezt megcsinálod, majd OK és Restart. És lásd a BD ikon a tálcán azonnal megjelenik és használható a GUI is azonnal!

[ Szerkesztve ]

(#123) Greenebola válasza nemesdaniel (#118) üzenetére


Greenebola
senior tag

Bitdefenderre azt írja ma este vagy holnap.
CVE-2017-5753, CVE-2017-5715, and CVE-2017-5754 (Meltdown and Spectre) Windows antivirus patch compatibility : Sheet1

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#124) Szellem. válasza Greenebola (#123) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Fura a táblázat, mert mint írtam települt frankón a BDTS mellett és nem volt semmi gond!
A a másik gépen az F-Secure SAFE volt és azon is szépen lefutott a telepítés. Semmi gond nem volt!

(#125) Greenebola válasza Szellem. (#124) üzenetére


Greenebola
senior tag

(#126) Szellem. válasza Greenebola (#125) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ezt olvastam, de ugye feljebb elhangzott, hogy ha nem kompatibilis akkor BSOD lesz. Ez nem lett meg!
Minden működik faszán!

(#127) Szellem. válasza Greenebola (#125) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Megvan mi a gond. Amiikor települt a Windows patch, akkor nem volt fent a BDTS!
Utána került fel vissza!
Egyébként az MS most odafigyelt, mert amelyik AV nem kompatibilis a patchel és fent a gépen, nem is engedi a patchet telepíteni!

[ Szerkesztve ]

(#128) Greenebola válasza Szellem. (#127) üzenetére


Greenebola
senior tag

Na ez király, legalább nem volt gond így a rendszerrel. ;)

Pont kérdezni is akartam, hogy hogy települt a frissítés ha még nem volt kompatibilis és a regkulcs sem lett hozzáadva.
Nekem nem ajánlotta fel a frissítést a Webroot, de a registryben hozzáadtam a kulcsot és így feltelepült bár én letöltöttem a frissítést.

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#129) Szellem. válasza Greenebola (#128) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Egyedül az F-Secure SAFE mellett jött le a frissítés. Sem BD, sem a Kaspersky-nél nem engedte.
Manuálisan kerestem rá a Windows Update-ben. Amíg ez a 2 kereső fent volt, nem talált frissítést. Most próbáltam ki asz asztali gépen. Ahogy felraktam az F-Secure-t már jött is.
Viszont ez korrekt megoldás az MS részéről, mert nem omlik össze a userek gépei!

(#130) ƵøŁĭ válasza Szellem. (#129) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Norton mellett simán lejött és települt a frissítés.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#131) Szellem. válasza ƵøŁĭ (#130) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nem is volt a listában.

(#132) Szellem. válasza Greenebola (#128) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Egyébként nem hinném, hogy gond van a BD termékekkel. Ott tarta a dolog, hogy ellenőrizni kell, hogy maximálisan együttműködik-e az MS patchel. Mivel felraktam a gépemre és semmilyen rendszerprobléma nem merült fel, úgy gondolom minden rendben.

(#133) Greenebola válasza Szellem. (#132) üzenetére


Greenebola
senior tag

Valószínű, hogy nem is lesz probléma. Nem találok ilyen hozzászólásokat sehol.

3 napja írtam a supportnak a Magyar nyelvű támogatás miatt.
Azt írják nem érhetőek el Magyar nyelven a 2018-as termékeik.
Ezt most mire véljem ? :F

Thank you for having contacted Bitdefender support line in regards to your inquiry and concern. Please accept our very sincere apologies for our delayed return back to you.

Kindly note that Bitdefender 2018 is not available in Hungarian. Yet we take into strong consideration your feedback and remarks, since we strive to comply to every single situation and inquiry of our customers'.

Gyula, please do not hesitate to reply to this e-mail, should you need our further support.

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#134) Szellem. válasza Greenebola (#133) üzenetére


Szellem.
nagyúr

De milyen megfontolásból írtál nekik a magyar támogatás miatt?? Ezt nem értem.
Ott a magyar weboldal, ott vannak az infok.
Plusz, ha a Bitdefender Centralbol töltöd le a termék online telepítőjét, akkor amikor a nyelvet kell kiválasztani, a lista legutolsó eleme a Magyar! Ergo, aki írta neked a levelet, azt se tudja hol van. ;]
Kérdezzél már vissza neki, hogy a Bitdefendernél dolgozik? Vagy ismeri a saját termékét?

[ Szerkesztve ]

(#135) Pano válasza Szellem. (#134) üzenetére


Pano
addikt

Mit vársz egy bitdefender supportostól?

Már bocsánat :D

(#136) Szellem. válasza Pano (#135) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Ezt lesz nehéz a hazai supportnak ellensúlyozni!
A román alap esetben előítéletes, plusz még azt se tudja hol van a jelek szerint!
Majd meglátjuk mit tudnak kihozni az itthoniak belőle! Én szurkolok nekik, mert amióta kontaktusban vagyok a magyar supportal azóta nagyon pozitív a véleményem róluk.

Azt nem értem, hogy Ebola milyen megfontolásból írt nekik levelet a magyar támogatásról? :) Milyen információ halmazt várt ettől a levéltől? :)

[ Szerkesztve ]

(#137) Greenebola válasza Szellem. (#134) üzenetére


Greenebola
senior tag

Szia!
Kíváncsiságból, mert a changelogban nincs feltüntetve a Magyar nyelv. Szimplán ennyiről van szó.
Nem kísérleteztem még a programmal, de kipróbálom a napokban.
Ahogy olvasom nincs annyi hiba mint a Kaspersky esetében.

Ergo, aki írta neked a levelet, azt se tudja hol van. ;]
Kérdezzél már vissza neki, hogy a Bitdefendernél dolgozik? Vagy ismeri a saját termékét?

Ahogy ezeket a sorokat olvastam én úgy elkezdtem röhögni, hogy a cigit is kiköptem. :D

Az meg azért elég érdekfeszítő, hogy akitől kaptam az üzenetet annak fingja sincs az egészről. :W
Best Regards,
Victoria Lupu
Bitdefender Support Team

[ Szerkesztve ]

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#138) Szellem. válasza Greenebola (#137) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Fa@sza! :)
Kár a cigiért. :)

Egyébként tényleg fura, hogy nem tudja, hogy mi a fene van a saját termékükben.
Nem is értem, hogy milyen megfontolásból írta neked azt a választ? Ilyenkor mi zajlik le az emberekben?
De, aztán lehet, hogy csak áthozta a másnaposságot az új évre. :)

Félretéve a viccet:
A hazai képviseletet keresd meg. Amúgy meg ha letöltöd az angol nyelvű telepítőt a nyel választásnál tényleg a listában az utolsó a magyar nyelv!

Mindegy, legalább Regardolni tudott. :)

[ Szerkesztve ]

(#139) ƵøŁĭ válasza Pano (#135) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Egy dolgot kérdeztem chat-en tőlük és azt válaszolta,hogy nem tudom. ;]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#140) Szellem. válasza ƵøŁĭ (#139) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Válaszolhatta volna azt is, hogy dömdödöm. ;]
Akkor még szerencsés voltál. :)

Sok esetben, tényleg ilyen az ügyfélszolgálat és ez nem csak a Bitdefender esetében van vagy lehet így!

[ Szerkesztve ]

(#141) Vesporigo válasza ƵøŁĭ (#139) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Akkor kb ilyen minőségű support lehet: :D

(#142) nemesdaniel válasza Szellem. (#136) üzenetére


nemesdaniel
csendes tag

nem hiszem, hogy előítéletről van szó. egyszerűen túl friss a magyar nyelv támogatása, és valószínűleg még nem ment át minden doksin és belső oktatáson.

(#143) nemesdaniel


nemesdaniel
csendes tag

srácok, a mai nappal a BD otthoni termékek hivatalosan is Microsoft validáltak.

a vállalati termékeknél erre a jövő hét elejéig kell várni

https://www.bitdefender.com/consumer/support/answer/9033/?icid=overlayccom_all_pagesmicrosoft_security_update_01_2018

egyébként a validálás csak arról szól, hogy rá van nyomva a plecsni. plecsni nélkül előfordulhat, hogy BSOD jön (ez a BD termékeknél nem fordul elő a gyakorlatban)

(#144) Szellem. válasza nemesdaniel (#143) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Köszönjük szépen az infot.
Eddig sem volt vele semmi baj, de így legalább tiszta!

(#145) Mikulásbá válasza nemesdaniel (#143) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A mobil verzió magyar nyelve hogy áll?Nekem már nagyon kellene,nem is annyira magam miatt,de a páron telójára is menne,ő csak a magyart érti-vagy azt sem. :B

(#146) nemesdaniel


nemesdaniel
csendes tag

sziasztok!

a Meltdown és Spectre ügyében a vállalati verziókról itt a részletes infó:

https://www.bitdefender.com/support/understanding-the-impact-of-meltdown-and-spectre-cpu-exploits-on-bitdefender-gravityzone-users-2072.html

(#147) Mikulásbá válasza nemesdaniel (#146) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Mobil Security magyar nyelve hogy áll?Én még fel is teszem addig az angolt,de a páromnak nem!
Ma járt le a Kaspersky licenc.

[ Szerkesztve ]

(#148) nemesdaniel válasza Mikulásbá (#147) üzenetére


nemesdaniel
csendes tag

Már a múltkor rákérdeztünk, de még nem jött válasz. Aztán talán már írtam, hogy a két ünnep között lett kész maga a fordítás, abból még tesztelnek, binárist gyártanak, elérhetővé teszik, ez pár hét - lehet 2 is (és akkor ezen a héten megvan), de lehet picit több is. Kis türelmet kérünk!

(#149) lsc


lsc
nagyúr

Üdv
SSL-t hol lehet kikapcsolni, nem találom.

Az élet kegyetlen .

(#150) Szellem. válasza lsc (#149) üzenetére


Szellem.
nagyúr

BD-t megnyitod, funkciók megtekintése, Webvédelem/fogaskerék és ott.
Nálad is lassítja a weboldalak betöltődését?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.