Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TamasGSi16V


TamasGSi16V
csendes tag

Sziasztok!

A közeljövőben tervezem egy kisebb szervergép indítását és igazából egy AMD AM2-es rendszert szeretnék erre a célra összerakni. Ki is választottam magamnak -lehet hogy elhamarkodottan?- a számomra ideálisnak tűnő alaplapot. Azonban egyik ismerősöm felhívta a figyelmemet ezekre az új Biostar alaplapokra. Ő azt mondta nekem, hogy van ezeken egy ún. WatchDog szolgáltatás, ami egy picit homályos számomra. Lehet kapni borsos áron WatchDog Timer kártyákat, amelyeknek az a lényege, hogy egy számláló áramkör rend szerint el kezd számolni 60-tól visszafelé, pl. 59, 58, 57, 56, 55 és utána megint visszaállítja az értéket 60-ra, és kezdi elölről a számlálást. Ha a gép lefagy, akkor ez az érték lemegy 0-ig, majd újraindítja a Watchdog timer az egész gépet. Nekem szükségem lenne egy ilyen kártyára a gépembe, de nem tudom, hogy ez a Biostar-féle WatchDog egyenlő-e a WatchDog timer szolgáltatásaival. A gyártó honlapján és egy másik leírásban sajnos nem ezt olvastam, de ismerősöm váltig állítja, hogy a Biostar-alaplapok pont ugyanezt tudják. Ezért indítottam ezt a témát, hogy végre fény derüljön az igazságra. Nektek mik a tapasztalataitok? Valaki próbálta már ezt a funkciót a Biostar alaplapján?

Előre is köszönök szépen minden infót!

(#2) Rover623 válasza TamasGSi16V (#1) üzenetére


Rover623
félisten

Szögezzük le, ezért kár volt topicot nyitni...vmelyik ''Azonnali...'' topicban is elfért volna.

Az a Watchdog amit vázoltál, általában ipari környezetben használatos. Szerverbe nem szokás rakni, mivel egy váratlan újraindulás nagyobb veszéllyel jár mint egy látszólagos lefagyás....
A működését majdnem pontosan vázoltad...de:

Általában egy egy byte-os visszaszámlálót tartalmaznak, vagyis 0 és 255 közé állíthatók be.
Az hogy ez mp.-et vagy ennél rövidebb esetleg hosszabb időtartamokat jelöl, eszközfüggő.
A watchdogot először inicializálni kell, vagyis fel kell tölteni azzal az értékkel ami azt az időt jelzi, ameddig a cuccos vár a következő ''életjelre''...
Eszköztől függően esetlég még indítani is kell.
Ezután a beállított időintervallumon belül szoftverből ismétlődő módon meg kell szólítani az eszközt.
Ha az idő leteltével nem kap jelzést, a cuccos reset-eli a lapot.
A gond a következő: ha a felhasználói szoftver ami kezeli a watchdogot nem kernelszinten fut (márpedig pl. picipuha oprendszerek alatt nem engedik ilyen mélyre a szoftvereket) akkor előfordulhat hogy a program lefagy, miközben azért a szerver a többi funkcióját még vígan ellátja!
Na, azoknak is betesz ha ekkor a watchdog lelövi a szervert.
Tehát csak olyan eszközt tegyél szerverbe, aminek a kezelése kernelszintű intelligens driverrel van megoldva!

Ami a Biostar alaplapokban van, annak ehhez semmi köze...ha a BIOS-ban túl extrém értékeket állít be a felhasználó (órajelek, időzítések, akármi), akkor a gép nem tud elindulni...a Biostar ez ellen úgy védekezik, hogy az alaplap felismeri a sikertelen boot folyamatot és alapállapotba hozza a hardvereszközöket.
Rengeteg alaplapnak van ilyen biztonsági funkciója, gyártónként másképpen nevezik...de ez nem az amire te gondoltál.


[Szerkesztve]

primus inter pares

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.