Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Bioshock

Hozzászólások

(#901) feka007 válasza Eagle16 (#899) üzenetére


feka007
nagyúr

Prey óta ez az első igényesen optimalizált fps :)

(#902) Eagle16 válasza Spirit (#900) üzenetére


Eagle16
addikt

Vista DX10? Melyik driver van fennt?
feka007: jaja, de azért a ghost recon adwanced warfighter 2 is egész szépen elkocogott majdnem high-on(nem úgy mint az első rész...)

[Szerkesztve]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#903) Eagle16


Eagle16
addikt

Kevesebb mint 7 óra, és kinnt van a teljes játék a steamen!
Onnan meg már csak pár óra, és landol nálam is :))

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#904) ent válasza snecy (#898) üzenetére


ent
őstag

Mielőtt még bevezetésre került volna a dx10 vgák, harcban álltam az egyik fórumon karmak beszólása miatt. Rájöttem, hogy karmak csak 1 a sok közül. Ő csináljon dx9 es játékot, szépet, jót. A többiek szebbet és jobbat fognak csinálni. Sajnos... :(

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#905) snecy válasza ent (#904) üzenetére


snecy
senior tag

Annyira nem féltem Carmackot és az ID-t, ha kell, előállnak valami grafikai revolúcióval akár DX9 alatt is :)

[Szerkesztve]

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#906) ent


ent
őstag

Egy azért biztos, (nem szeretnék ellent mondani saját magamnak, de...) szép, az ucsó pillanatban jött ki, mint dx9 es játék.

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#907) feka007 válasza Eagle16 (#902) üzenetére


feka007
nagyúr

Nem véletlenül nem cseréltek grafmotort a GRAW2-ben, hanem inkább a motoron optimalizáltak, mert az első részt nem volt gép, ami elfogadhatóan futtatta...

(#908) ToxLee


ToxLee
őstag

A force global lighting az mit jelent? Milyen effektet kapcsol be?

(#909) snecy


snecy
senior tag

Ja, egyébként néhány ellenfél nagyon hasonlított a You Are Empty nevű FPS-ben látottakhoz, na nem kinézetében, hanem elborultságában :)

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#910) ent válasza ToxLee (#908) üzenetére


ent
őstag

A globális erő fényeket :DDD ... passz

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#911) Drizzt válasza ent (#910) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem, hanem globális fényforrást fog kezelni a lokálisok helyett, a neve alapján, force itt nem erő, hanem eröltetni.

I am having fun staying poor.

(#912) Silenzio válasza ent (#897) üzenetére


Silenzio
addikt

Már írtam, 35 dx9 alatt, 24 10 alatt. Különbség szvsz semmi (persze van, de nem EKKORA)... Dx9 a nyerő. Igazából 8800 GTS alatt a dx9-et érdemes erőltetni. Fölötte meg ízlés dolga.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#913) Silenzio válasza snecy (#905) üzenetére


Silenzio
addikt

Mááá nem azért, de az ID mindig is OpenGL-re fejlesztett, és ezt teszi most is ha jól sejtem. Ergo a dx9-dx10 szájtépéseknek semmi értelmük, mert az engine grafikus api-ja nem kötődik a directx-hez, javítsatok ki ha tévedek. Ha megnézitek a vga-tok dobozát, nem csak az aktuális dx, hanem az aktuális opengl támogatottsága is rajta van...

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#914) Silenzio válasza Drizzt (#911) üzenetére


Silenzio
addikt

Nem úgy lehet, mint a Doom 3-nál, hogy nem bitmapekben tárolja a fényeket, hanem a terep minden eleme hasonló algoritmusok alapján lesz megvilágítva? Ezt hívták egységes architektúrájú grafikus motornak... Bár az UT3-at szerintem eleve így fejlesztették, mellesleg ha tényleg ekkora jelentősége lenne mindenképp be kellene kapcsolni.
Elbizonytalanodtam a dx 10 kapcsán. A Rupture-ba beérve és az ablakon kinézve a város sokkal szebbnek tűnt, a fénypászmák, a világítás, a falak. Persze lehet rosszul emlékszem...

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#915) Eagle16 válasza Silenzio (#914) üzenetére


Eagle16
addikt

Akkor sem kell Vista, ha DX10 alatt szebb a játék...majd ha DX10-ben gyorsabban fog menni egy játék, mint 9-ben, akkor talán felrakok egy Vistát...:D (azt meg várhatom az örökkévalóságig...)

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#916) Zerocool21


Zerocool21
csendes tag

Biztonsági rendszer hackelése a legnagyobb buli! :D


[Szerkesztve]

(#917) Eagle16 válasza Zerocool21 (#916) üzenetére


Eagle16
addikt

Azt nagyon fel se fogtam, mit hogy csináltam, mikor meghackeltem az egyik kis repülő robotot...azt tudom hogy pénzbe kerül...de hogy a többi dolog mi volt benne...:D

[Szerkesztve]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#918) ChromeX


ChromeX
addikt

nagyon felkapott lett a topic, de nem sokára nekem is lent van m ár csak 2óra, sajna torrentről lassan jön

Battleforge-> Skylords Reborn F2P https://forum.skylords.eu/

(#919) Zerocool21 válasza Eagle16 (#917) üzenetére


Zerocool21
csendes tag

két lehetőség van: vagy kifizeted vagy játszani kell olyat hogy csöveket kell lefektetni amibe folyadék van és el kell vinned egyik pontbóla másikba.... :D

(#920) SzlobiG válasza ChromeX (#918) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ami várható volt ahogy megjelent a demó.:D

Már várom a teljest nagyon a hangokat is annyira jól megcsinálták, hogy eszméletlen.


Már csak a Medál grafeszára leszek kíváncsi, hogy 2. világháborús környezetbe még is mit mutata az U3 engine.:U



DX10 teszt: [link] Persze ATI kártyával nem teszteltek.:D

[Szerkesztve]

(#921) wesker24


wesker24
senior tag

Most vettem észre hogy ebben a játékban is le lehet részegedni !! :DDD

Elég hozzá 3 vagy annál több ital !! pl: whiskey, vodka !

Pl nálam 2 whiskey és 1 vodka már megtette a hatását dülöngéltem jobbra balra meg igencsak homályosan láttam mindent ! :DDD

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#922) SzlobiG válasza wesker24 (#921) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jah ezt én is észrevettem amikor megittam párat mondom mitörtént azt kapcsoltam, hogy megittam pár üveggel.:)

(#923) Eagle16 válasza Zerocool21 (#919) üzenetére


Eagle16
addikt

Ahhh, kösz, mostmár ezt is tudom :D
wesker24: jaja, itt is be lehet rúgni, bár a hatás nem tart valami hosszan

SzlobiG: a hangok tényleg félelmetesen jók, még az a régi 50-es évekbeli zene is nagyon tetszett, ami akkor ment, amikor beléptél a világítótoronyba.( a felirat is tetszett a szobron, csak már nemtudom pontosan mi volt az.No Gods or..... only man vagy valami ilyesmi:D)

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#924) Spirit válasza Eagle16 (#902) üzenetére


Spirit
őstag

Vista van fennt, a driver a legújabb hivatalos. Eddig semmiben sem volt lassabb xp-nél, és már nem is szándékozok visszaállni.

(#925) Eagle16 válasza Spirit (#924) üzenetére


Eagle16
addikt

Akkor azért lehet olyan ''lassú''. DX10 módban kicsit jobban megizzasztja a 8600-at, de mondjuk ez nem is csoda...

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#926) Silenzio válasza Eagle16 (#923) üzenetére


Silenzio
addikt

''no gods or kings. only man.''
vagy ''no gods, no kings. only man.''

Na akkor ma este mindenki vesz 1 üveg vhisky-t meg a játékban 3-at, és bekészül real time real life, és a játékban is! Ez lesz csak a virtual reality!!! :DDD

[Szerkesztve]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#927) Eagle16 válasza Silenzio (#926) üzenetére


Eagle16
addikt

Az volt az(az or-os változat szerintem) :R
Holnap reggel remélem arra ébredek hogy kinntvan a teljes játék :)

[Szerkesztve]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#928) Silenzio válasza Eagle16 (#927) üzenetére


Silenzio
addikt

steamen ha jól tudom már napok óta fent van a full... Csak hát azt aktiválni is kell... Ezt mától lehet megtenni.
Spirit: nekem több mint 10 fps-t lassult, de most tettem fel a legújabb drivert, remélem igazad lesz...

[Szerkesztve]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#929) Eagle16


Eagle16
addikt

Egész hangulatos kis videó, igaz, nem in-game
[link] :) Most jó a link... Jeges kéz powaa :D

Silenzio: A steam nekem egy kicsit drága, egy fokkal olcsóbban szeretnék hozzájutni, ha érted mire gondolok :))


[Szerkesztve]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#930) Eagle16


Eagle16
addikt

Azt tudtátok, hogy a játék igazából nem is UT 3.0 Engine-t használ? :) Én úgy tudom hogy a felturbózott 2.5-öt használja...vagy ezt csak én nemtudtam eddig? :D

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#931) keIdor válasza SzlobiG (#920) üzenetére


keIdor
titán

Nem mertek :DDD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#932) m0h0senator


m0h0senator
őstag

Hát fura h ennyire megoszlanak a vélemények a játékról. Mondjuk én pl csüt. óta tudom h van ez a játék azt is öcsike sz.jatekujsaga miatt...tegnap este is végig toltam meg ma reggel kresz után..:) ami sikerült..és háát azt tudom mondani h megfogott..én nem vettem észre semmi olyan hibát v bugot amit írtatok..vista alatt maxon minden gyorsabb volt mint az elöző játék a LP. (bár ez lehet h a driver miatt van)..minden estre nagyon lebilicselt a game..főleg az 50-60 fps.. :Y

...peace..ez az én véleményem volt... :))

An odyssey through the realm of consciousness.

(#933) Silenzio válasza Eagle16 (#929) üzenetére


Silenzio
addikt

A kutyafáját, Spiritnek igaza volt. A legújabb driverrel a játék kezdetén, a roncsoktól körülvéve a vízben úszkálva semmivel sem lassabb mint XP-n.

Lássuk az öszsehasonlítást: 162.15-ös driver (ha jól tudom ez volt fent):

Nálam, 650/850-re tuningvolva a 8600 GT-men ezen a ponton 20 fps volt. XP-n ugyanitt 30.
A legújabb, 162.22-est feltéve: 25 fps lett alapórajelen!!! (bekapcsoltam még driverből a triple bufferinget)... Kikapcsoltam viszont a globális fényelést. Aztán óvatos tuninggal 625/825-ön 29-30 fps-re nőtt a sebesség. A globális fényeket visszatéve sem csökkent, szinte semmit sem.

További érdekességek: XP-n, 650/850-en a menüben 85 fps. A repülögépen az ülésben ülve 125 fps. Vistán 625/825-ön a menüben 125 fps, a repülőgépen 210 fps... Úgy néz ki, ha minden igaz, végre olyan játékot kaptunk ami tényleg gyorsabb Vistán, dx10-zel mint XP-n...


2 gondom van: 1. valami miatt csak 60 HZ-en fut Vistán. 2. A rivatuner rinyál hogy nem ismeri a drivert. Atitoollal is próbálkoztam, de a drivereit nem engedi fel a Vista, anélkül pedig működésképtelen. Van valakinek tippje Vista-VGA-tuningra?

Eagle16: a Steamet is meg lehet hekkelni, megpróbáltam, de mielőtt valaki warezolással vádolna, nem igazán akarózott neki a játékok többségét letölteni. A hekket csak azért használtam, mert képtelen voltam használható Half-life 1-re és küldetéslemezekre bukkanni torrenten. Szóval nem érdemes foglalkozni vele, csak ha pénzed is van tisztességesen játékot szerezni...

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#934) vazimódó


vazimódó
senior tag

Kíváncsi lennék hogy akik Vista alatt teszteltek 64bit-es vagy 32bit-es verziót használtak?
Mert én 64bit-essel teszteltem de csak 30FPS-t kaptam 8800GTS-el.És ez messze elmarad az 50FPS-től amit a tesztben közöltek. Ők 32bit-es Vistát használtak. Kíváncsi lennék,hogy ez okozhatja-e hogy csak 30körül van az average FPS-em. Köszi előre is. :R

Silenzio: [link]
64bit-e vagy 32bit-es Vistával teszteltél?

[Szerkesztve]

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#935) wesker24


wesker24
senior tag

Na itt egy kép !!

Kissé másnapos bekómált állapotban van ! :DDD

[link]

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#936) Eagle16 válasza Silenzio (#933) üzenetére


Eagle16
addikt

Megvárom míg fennt lesz máshol, nem hekkelek én meg semmilyen steamet :B

wesker24: Ilyenkor milyen gáz lehet már, ha találkozik egy Big Daddy-vel...szegény fickó egyszerre 4-et lát belőle :D

[Szerkesztve]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#937) m0h0senator válasza vazimódó (#934) üzenetére


m0h0senator
őstag

Én 64-es vista home premium-on vittem és nálam megvolt az 50 fps..sőt.. :D :D az nvidia honlapjáról szedtem le a 163.11-es beta-t és azzal nem volt semmi baja..melyik forceware van fennt neked..?

An odyssey through the realm of consciousness.

(#938) vazimódó válasza m0h0senator (#937) üzenetére


vazimódó
senior tag

Köszi a választ. :R
Én is 64bit-es home premiumon nyomtam.
Először 162.22, majd 163.44. Fraps-al semmi különbség nem volt. 30volt az átlag.
Gondolom Fraps-al mérted te is...

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#939) Silenzio válasza vazimódó (#934) üzenetére


Silenzio
addikt

64 bitessel teszteltem. 32-est egy X2-re nem teszek fel, akkor már inkább a jó öreg XP. Szerintem VGA-felhasználásban a kettő között nincs különbség. Ramigényben nyilván durvább a 64 bites, meg prociban jobb kihasználtságot ad. Drivercsere kéne Neked, vagy finomhangolás a driverben (3d beállítások)...
Persze fraps-sal mértem.
Furcsállom a dolgot, a 8600 és a 8800 nem igazán van partiban, érdekes hogy nálad is ugyanígy fut mint nálam...

[Szerkesztve]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#940) m0h0senator válasza vazimódó (#938) üzenetére


m0h0senator
őstag

Igen azzal...Pedig nem értem elég komoly konfigod van...netán lehet h másféle demo-d van bár azt nem hinném..csak akkor nem tom mért ilyen kevés..megpróbáltad már azokkal a driverekkel amik beta-k ugyan de a bioshockhoz készültek..?és a tuningnál jól beállítottad a pci-ex értékeket..? :U

[Szerkesztve]

An odyssey through the realm of consciousness.

(#941) Silenzio


Silenzio
addikt

Valaki segítsen! Feltettem a refreshforce programot is, beállítottam de 1024x768-ban változatlanul 60 Hz-es bénázásba kezd ez a Bioshock... Hogy az istenben lehet meggátolni hogy 60 Hz-ben fusson? Gondolom a menüben nem lehet refresh rate-et állítani... Én legalábbis nem vettem észre. Ja, a probléma természetesen csak Windows Vista esetén jön elő, XP alatt minden oké.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#942) Eagle16 válasza Silenzio (#941) üzenetére


Eagle16
addikt

RefreshLock esetleg? Nemtom megy e Vista alatt is...

Driverben a tripla bufferelés, csak v-sync-el ad plussz teljesítményt?

[Szerkesztve]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#943) vazimódó válasza m0h0senator (#940) üzenetére


vazimódó
senior tag

Köszi a segítséget. Néztem a hozzá kiadott beta driverrel is.100-ra van fixálva.
Silenzio:Köszi neked is. Megnézzük haver gépán is X2+8800GTS és Vista 64bit társaságában ugyanazt a demót,aztán kiderül remélem.

"Mar elegem van a sok belpolitikabol,szoval itt van ez hiszen en se vagyok fabol"

(#944) Silenzio válasza Eagle16 (#942) üzenetére


Silenzio
addikt

Ehh. Működik :)... Hihetetlen. 5 éve használom ezt a programot de még nem jutott eszembe feltenni Vistára :)... Bár lehet hogy feltettem csak a régebbi verzió nem indult el, ki tudja... Mindegy, ennyi kellett, most már jó. Hehe. Köszönöm.

[Szerkesztve]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#945) Gyusz válasza Eagle16 (#930) üzenetére


Gyusz
őstag

Már pedig ez Unreal Engine 3, íme két link [link] [link], de már le lett ez írva egy csomószor. Először volt erősen módosított UE2.5, majd átálltak az újabb verzióra.

(#946) Eagle16


Eagle16
addikt

Aki szeretné szétheckelni a demót: ( :D )
D:\Program Files\Bioshock demo\Builds\Release\default.ini
Ezt a fájlt keresse meg, F4-el megkell nyitni, és lehet bűvészkedni. Az érdekes dolgok úgy a közepe, vége felé vannak)
(lol- azt írja nálam hogy TextureDetailLightmap=UltraHigh :D )

Gyusz: ühüm, akkor 3.0, megvilágosodtam :R

[Szerkesztve]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#947) Silenzio


Silenzio
addikt

Érdekességek a global lightingról, amelyek némiképp befolyásolják a mért eredményeim:

1. A force global lightingot bekapcsolva egyfajta frame limiterként működött. Ezért mértem 85 fps-t a menüben. A repülőn is 85 volt csak rosszul emlékeztem. 85 fölé egyszerűen nem tud menni (nálam legalábbis), ha be van kapcsolva. Kikapcsolt állapotban mértem a 210 fps-t.
2. Hiába kapcsolgatod, bár ezt külön nem írja ki, hatása csak akkor van ha kilépsz a windows-ba és vissza. Ezért mértem olyan keveset Vistán. Akkor lett csak bekapcsolva. Ahol 60 fps, ott az effektet bekapcsolva már csak 40. A 30 fps-es minimumok meg kb. 20-25-re esnek vissza. Ha valaki lát különbséget a kikapcsolt és a bekapcsolt állapotok között grafikailag, akkor szóljon, én nem vettem észre ilyesmit ezért kikapcsolom. A dx10 mód azért marad, önmagában az még nem lassít rajta...

vazimódó: el tudom képzelni, hogy emiatt fut neked pl. 50 helyett csak 30-on, mert ezt az izét bekapcsoltad, mások meg nem.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#948) maskimx válasza Eagle16 (#946) üzenetére


maskimx
őstag

Érdekes, az alatta lévő DefUser.ini fájlban lehet definiálni azokat a részeket, amikor nem lehet fegyvert illetve plazmidot használni... Talán bele lehetne moddolni egy little sister kinyírást, vagy akár big daddy harcot is a demóba?

Másik konfigolós fájl a a content/ConfigINI.IBF

www.tacticalgamer.com

(#949) SzlobiG válasza Silenzio (#947) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekem az elején amikor lezuhan a replülő azt úszni kell, akkor ha V-sync bevan kapcsolva, akkor csak 30FPS ha kikapcsolom 40-50 lehet, hogy vazimódónak is bevan kapcsolva.:U

(#950) Eagle16 válasza maskimx (#948) üzenetére


Eagle16
addikt

Lehet hogy bele lehetne moddolni, de mire elkészülnénk vele, már rég mindenki a teljes játékot tolná...:D

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Bioshock
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.