Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  BIOS recovery (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) MaelStorm


MaelStorm
csendes tag

Sziasztok, kollégák !

Nagy segítséget szeretnék kérni és reményem szerint tőletek kapok is ! :)

A gond : lenne egy Asus P4SE / U2 -es alaplap, aminek a BIOS-a firmwarefrissités közben elszállt.. ( sajnos buta mód újraindítottam..). Az eset nem mai, kb. fél éve történt, azóta nemis használtam nagyon (nemis tudtam), helyette egy előző alaplapot használtam, ami elég régi, egy Abit KT7A Raid-ot, amely kiszolgál rendesen, viszont most picivel több időm van foglalkozni az Asus-os lapkával is. Nézegettem mind a gyártó oldalait, mind egyéb forrásokat, talán ha nagyot nem tévedek egy Phoenixes BIOSról lenne szó, amihez az 1008as .ROM illik a legjobban.. A gubanc itt kezdődik, ugyanis sose volt dolgom alaplapi BIOS recoveryvel, szóval örök hála lenne, ha valaki egy NAGYON EGYSZERŰ gyorstalpalót tartana, mit tehetek..

Tünetek : bekapcsolás után fekete képernyő (ezt több helyen is olvastam, mint tünet), viszont szerencsémre(?) felpörgeti a két optikai meghajtót.. Floppyt nem.

Kicsit körülményes a dolog, ugyanis a gépet (mivel egy ház van) folyton szét és össze kell szerelni (kábeldzsungel..), tehát örülnék, ha sokat már nem kéne :) :DD

Bármi infót nem adtam meg, ami esetleg kellhet, szóljatok !

:F

Marcsi, hozz vizet, tüzet fogott a számítógép !! ...

(#2) Daemon09 válasza MaelStorm (#1) üzenetére


Daemon09
őstag

Sztem ezért nem kellett volna új topic-ot nyitnod. Itt kellett volna feltenni a kérdést, vagy itt.

(#3) Thrawn


Thrawn
félisten

Köszönjük a linkeket, ezt zártam.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  BIOS recovery (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.