Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsulboy


zsulboy
senior tag

Következő probléma megoldásában kérném a segítségeteket.
Az új P4 640-es procim végét akartam megkeresni,és az első FSB emelés után
nem töltött be a win és a bios se többé!??Probálkoztam CMOS-al,de semmi.
Bekapcsolás után csak a fekete képernyő van.
Hogyan lehetne a bios előcsalni??
Köszönöm
Konfig:
MSI P4N Diamond
P4 640 3.2/800/2M
Inno3D 6600Gt
2x512/533 ST DDR2

(#2) prmcsk válasza zsulboy (#1) üzenetére


prmcsk
addikt

Akku kivét sem segített ?

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#3) zsulboy válasza prmcsk (#2) üzenetére


zsulboy
senior tag

Nem sajnos!:(

(#4) operator10 válasza prmcsk (#2) üzenetére


operator10
aktív tag

Jártam már így anno én is.
Ami nálam segített, működött:Elemet kivettem-tápot teljesen áramtalanítottam.Majd elszívtam fel s alá sétálva 2 szál cigit:D.Elem vissza cmos jumpert törlésre, táp áramalá, insert gomb folyamatos nyomása, és láss csodát nálam minden rendbejött.Remélem segítettem?Drukkolok:R

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#5) zsulboy válasza operator10 (#4) üzenetére


zsulboy
senior tag

Ezen cmos gomb van már,de ezt már próbáltam.De most újra megteszem,az első cigi már ég.Köszi

(#6) zsulboy


zsulboy
senior tag

Nem megy!:O

(#7) nokiauser


nokiauser
aktív tag

Insert gombot is nyomtad?

(#8) zsulboy válasza nokiauser (#7) üzenetére


zsulboy
senior tag

Igen!(ugye arra gondoltok ami a billentyűzeten van!)

Már teljesen kivagyok.

[Szerkesztve]

(#9) operator10 válasza zsulboy (#6) üzenetére


operator10
aktív tag

Ha nyomtad közben az INSERT-et is akkor rendbe kelett volna jönnie:(
Ez teljesen egy ''álltalános'' eljárás!Ha nem megy akkor ott más lehet a bibi, sajna.

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#10) operator10 válasza zsulboy (#6) üzenetére


operator10
aktív tag

bocs 2x ment el:B

[Szerkesztve]

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#11) operator10 válasza zsulboy (#8) üzenetére


operator10
aktív tag

Jaja, arra

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#12) operator10 válasza zsulboy (#8) üzenetére


operator10
aktív tag

Te figyu már.Mennyi volt ez az ''első FSB emelés''?? Sok??

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#13) zsulboy válasza operator10 (#9) üzenetére


zsulboy
senior tag

Igen,de mi??
Mivel 2 gépem van,így ki tudtam próbálni mindent.Müködik a proci, a vga a ramok minden.Amikor bekapcsolom minden venti megy.

(#14) Loretto válasza zsulboy (#1) üzenetére


Loretto
veterán

Ventik pörögnek?
Mod.: látom igen... akkor minden más jó? Táp is? Ha újra összerakod akkor sem megy?

Soirée...

(#15) operator10 válasza zsulboy (#13) üzenetére


operator10
aktív tag

Jó kérdés:U
Ha minden működik, akkor szerintem tényleg hazavágtad a biost rendesen.Mennyit emeltél az fsb-n elsőnek?Bocs meg utoljára is.Hangszoró sem csippan?Egyet sem?

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#16) operator10 válasza zsulboy (#13) üzenetére


operator10
aktív tag

Vagy ezekszerint látszólag minden működik, csak a monitort nem kapcsolja?Jól értem?

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#17) zsulboy válasza operator10 (#15) üzenetére


zsulboy
senior tag

Meg se nyikkan a hangszóró,nem tudom mennyit emeltem az FSB elsőre mert még tegnap hajnalaban volt(de nem hiszem hogy nagyon nagyot).Nem indult kikapcsoltam gondoltam reggel megcsinálom.

(#18) operator10 válasza zsulboy (#17) üzenetére


operator10
aktív tag

Pedig jó lenne ha emlékeznél.Mégis nagysegrendileg mennyi lehetett?5, 20, 50, Mhz?Jó lenne tudni mert ezekszerint tényleg hazavágtad a lapot, vagy a videokártyát.pci, stb frekvenciákat fixáltad előtte?

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#19) operator10 válasza zsulboy (#17) üzenetére


operator10
aktív tag

Szinkronban, vagy aszinkronban próbálltad húzni a cuccost??

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#20) zsulboy válasza operator10 (#18) üzenetére


zsulboy
senior tag

Szerintem elsőre 50-et,fixáltam mindent.A VGA müködik az tuti,de lehet hogy tényleg hazavágtam a Biost!:O
Lehet azon még segíteni??

[Szerkesztve]

(#21) zsulboy válasza operator10 (#19) üzenetére


zsulboy
senior tag

Szinkronban.

(#22) operator10 válasza zsulboy (#20) üzenetére


operator10
aktív tag

Ezt nemondod komolyan????
Te 50 Mhz-es lépésekben szoktál tuningolni?És szinkronban csinálltad?Remélem nem?Bár ezekszerint valószínüleg igen.És sikerült is hazavágnod mindent.Bocs de elég nagy az esélyed rá:O A helyedben még annyit megtennék hogy a VGA-t, és a memóriákat kipróbálnám egy másik gépben, hogy lett e valami bajuk.Bízzunk benne hogy nem.De szerintem ilyet nem lett volna szabad csinálnod hogy mondjuk az alap 200fsb-t rögtön feltolod 250-re.Nem is csoda hogy így jártál.Gondold csak el mit kaphattak pl, szinkronhajtás esetén a memok és a proci.Úr isten:O:(

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#23) operator10 válasza zsulboy (#21) üzenetére


operator10
aktív tag

A vaterán van pár emberke aki bios írással foglalkozik.Esetleg nézz körbe itt a PH-n is.De nemsok esélyt látok rá:DEsetleg a lap garizását nemtudod valahogy megoldani?Ismerős szervizes vagy hasonló??

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#24) zsulboy


zsulboy
senior tag

Igen tudom,amatör hiba volt.Pedig nem az első lapom.Most fogom átpakolom a cuccost és megnézem müködi-e minden.(de. még müködött!)
Valoszinüleg kinyírtam egy jó kis lapot.(Persze megpróbálom a garit is!)

[Szerkesztve]

(#25) operator10 válasza zsulboy (#21) üzenetére


operator10
aktív tag

Most nézem 533 ramjaid vannak.Hogy lehettél ilyen lúzer?Ilyen gépet így hazavágni:OVeled egyűtt sírok esküszöm:O:O:O

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#26) zsulboy válasza operator10 (#25) üzenetére


zsulboy
senior tag

Hát öszintén nem tudom,lehet fáradt voltam.Vagy csak egyszerüen hülye.

(#27) operator10 válasza zsulboy (#26) üzenetére


operator10
aktív tag

Tényleg sajnálom:(
Azért UP-olgass hátha lesz még valakinek valami jó ötlete.De szerintem a griztatás egy járhatóbb út lenne:B

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#28) zsulboy válasza operator10 (#27) üzenetére


zsulboy
senior tag

Hát igen,egyszer akartam 2 ugyanolyan lapot,és tesség kinyírom rögtön!
Köszi

(#29) Bobbacsi válasza zsulboy (#28) üzenetére


Bobbacsi
veterán

A másik topikba írtam : azt már kipróbáltad ,hogy mindent kiveszel a lapból ( proci,vga,memó ) és utánna ujra összerakod ?

(#30) zsulboy válasza Bobbacsi (#29) üzenetére


zsulboy
senior tag

Folyamatban,ha kész beszámolok!(persze most közben verem a fejem a falba!)

(#31) prmcsk válasza zsulboy (#26) üzenetére


prmcsk
addikt

Nem tudom, próbáltad e, de a lapban csak a VGA maradjon, ne dugj rá még
vinyót se. Így van e bios, vagy eljut e a bootig ?

Szerk: Szia Bobbacsi !!

[Szerkesztve]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#32) Bobbacsi válasza zsulboy (#30) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Azért a falra már vigyázz ! :(

Szia Prmcsk !



[Szerkesztve]

(#33) zsulboy válasza prmcsk (#31) üzenetére


zsulboy
senior tag

Persze,de semmi.
Még jó hogy tegnap nem abba a lapba raktam amit töled vettem azt a procit,mert azt nehezebb lenne gariztatni!(és ezt mind a zalman chipsethűtőknek köszönhetem!)
A fal olcsobb!:O

[Szerkesztve]

(#34) prmcsk válasza zsulboy (#33) üzenetére


prmcsk
addikt

Ellenőrizni lehetne, hogy bios probléma e, de túl rizikós.
Gariztasd le a lapot, az a legtisztább .

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#35) zsulboy


zsulboy
senior tag

Müködik minden csak a lap nem.
Megy vissza gariban,hátha.
Köszönöm mindenkinek!

(#36) operator10 válasza zsulboy (#35) üzenetére


operator10
aktív tag

Sok sikert.majd írd meg mi volt:R

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#37) prmcsk válasza zsulboy (#35) üzenetére


prmcsk
addikt

NEM hátha ! Igenis !
Visszaviszed, hogy a lap napközben ki lett kapcsolva, majd kb. 2 óra múlva
bekapcsoltad volna, de nem megy.
Mást ne mondj. Kivételesen, ne legyél őszinte, mert most érdeked.
Nagy kalappal.....

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#38) operator10 válasza prmcsk (#37) üzenetére


operator10
aktív tag

Így van.Pont ezt akartam én is javasolni.És csak irodai célokra használtad mindíg is:B:U:DDD
Bármit kérdeznek csak halgass nagyokat.Húzás, tuning, megahertz, az meg mi a p....a:C:Y

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#39) zsulboy


zsulboy
senior tag

Köszönöm mindenkinek.
Természetesen nem tudom mi történhetett a géppel napközben,hazaértem bekapcsoltam és semmi!:)
Beszámolok majd a fejleményekről!!

(#40) zsulboy


zsulboy
senior tag

Visszavittem gariba!
Még 1x köszi mindenkinek!:R
A további fejleményekről majd az MSI P4N Diamond topikba beszámolok!
Zárható

(#41) Grafiqs


Grafiqs
őstag

zsulboy kérésére zártam.

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.