Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hyperion


Hyperion
senior tag

Sziasztok!

Van az egyik havernak a boltjában egy Dell akármilyen gép, és az a problema vele, hogy minden induláskor reggel elfelejti a időt...az elem ki lett cserélve szal az biztos nem...és az a z érdekes benne, hogy csak reggel..ha X óra működés után leállítjuk majd újra be...teljesen jó minden...és még annyit, hogy éjszakára főkapcsolóval áramtalanítva van a gép....

(#2) Gabesz84 válasza Hyperion (#1) üzenetére


Gabesz84
őstag

akkor ne aramtalanitsatok estere... (jójó tudom hogy ez nem igazi megoldás...)
Amugy biztos jo azaz elem? esetleg erintkezesi problemak, ilyesmi?

Vagy más: más beállítás is elveszik a biosban? (az orabeallitason kivul)
Talan a cmos reset jumper all rossz helyen (bar elvileg akkor el sem kene indulni a gepnek, de hat ki tudhassa:) )

[Szerkesztve]

(#3) zsoann


zsoann
csendes tag

Nekem is van egy alaplapom ami ezt produkálja...lemérték és továbbitja a jelet , tehát nem érintkezési hiba. gőzöm nincs mi van vele
Az ilyet be kell lőni szervernek oszt szvsz.
Helyetekben új deszkára gyüjtenék.

Mindannyian a kanálisban élünk, de némelykünk a csillagokat bámulja

(#4) Lidi


Lidi
aktív tag

Az nem jó megoldás, hogy ha elindul a gép, egy progival egy time szerverhez igazítod az időt ?

(#5) tjhooker464 válasza Hyperion (#1) üzenetére


tjhooker464
őstag

Ha az elem úgy van benne hogy egy ilyen kis fém pöcök fogja oda a laphoz akkor rakj az elem meg e pöcök közé egy pénzérmét. Amúgy nincs eljumperelve?

A születés nem más mint a halál torz mosolya

(#6) Hyperion válasza tjhooker464 (#5) üzenetére


Hyperion
senior tag

sajna nincs net, ugyhogy a time server kilőve....már vagy 5* megnéztem az elemet...jól illeszkedik...ugyhogy ez is kilőve...marad az alaplap....mind2...azért kössz mindNkinek..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.