Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Bios flash problema (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) CheeseE


CheeseE
tag

Hello!
Van egy nagy problemam!
Ma frissiteni akartam a BIOSt a deszkamon(MSI K8N Neo FSR), Winflashben, es 55%-nal belassult, aztan 60% felett ismet normalis tempoban csinalta, aztan amikor verify-olta, 55%-nal kiirta h hiba van!!!
Probaltam vissza rakni regi BIOSt, megregebbit, de semmi ugyanaz a szitu...
Most nem merem kikapcsolni a gepet, mert tuti behalna....
A main blockot nem sikerul neki atirnia, a tobbihez gondolom akkor meg hozza se nyult...
Mit tegyek??
Kelek segitsetek!!
Koszi :R :R :R

Autodiagnosztikai interfészek és szoftverek, DMX controllerek! :)

(#2) qtrica válasza CheeseE (#1) üzenetére


qtrica
aktív tag

Régit küldd vissza szvsz.

Yoda Jr.

(#3) westlake válasza CheeseE (#1) üzenetére


westlake
félisten

kereso? :U
[link]
sorry

Play nice!

(#4) MyKonzerv válasza westlake (#3) üzenetére


MyKonzerv
senior tag

[link]

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#5) CheeseE


CheeseE
tag

Ez mind szeep es jo, de tudna vlki valami konkretat? Es elnezest h uj topicot nyiottam...
Ha lefagy vagy megall a a gepem, akkor szerintem annak annyi...Szval eleg surgos lenne a dolog :O

Autodiagnosztikai interfészek és szoftverek, DMX controllerek! :)

(#6) CheeseE


CheeseE
tag

Egyedul azt nem tudom, h bevolt-e kapcsolva a system bios cacheable, mivel elotte is csereltem biost, es utana nem neztem meg....Esetleg megtudna valaki mondani, hogy ezt igy windoozbol hogy tudom ellenorizni? Lehet h csak ez miatt nemtudja irni az uj BIOSt..vagy?
Pls help..

Autodiagnosztikai interfészek és szoftverek, DMX controllerek! :)

(#7) khalox válasza CheeseE (#6) üzenetére


khalox
őstag

Emiatt éppen írhatja. Így a leírás alapján sok mindent nem tudsz már kezdeni vele, így 55%-nál behalt, akkor a chip lehet hibás, amit viszont csak cserélni tudsz - ti. akármilyen BIOS-t írsz bele, ugyanott fog behalni. Ez szerintem simán garanciális hiba.

(#8) CheeseE válasza khalox (#7) üzenetére


CheeseE
tag

Amiota megvan mar vagy 20X flasheltem, soha semmi gond nem volt..es nem hal be 55%nal, csak total lelassul, de vegigcsinalja, aztana verifynal irja ki ott az errort...
Sot mamma is mar egyszer flasheltem semmi gond nelkul, masodszorra csinalta ezt, meg azota egyfojtaban...
A garancia meg nincs egy honapja h lejart, ezt nem akarom elhinni...Evvel a biosokkal mindig nekem gyulik meg a bajom... Fel eve notiban halt meg a chip, most meg ebben?! No comment...

Akkor az az erzesem ez a gep tobbet nem lesz kikapcsolva :DDD Amig megy, megy...

Autodiagnosztikai interfészek és szoftverek, DMX controllerek! :)

(#9) khalox válasza CheeseE (#8) üzenetére


khalox
őstag

Ühümm... erre mindig azt szoktam mondani, hogy BIOS-t frissíteni csak akkor kell, ha valami nem működik (új proc támogatása, USB-s eszközök és társai) - ez kb. alaplaponként kétszer van (a saját nforce2 1.0-ámon eddig kétszer volt frissítés). Ha minden jó, akkor tök fölösleges...

(#10) CheeseE válasza khalox (#9) üzenetére


CheeseE
tag

Najo, aza 20 tulzas...Mondjuk ha kijott az uj BIOS azt altalaban azert felraktam...
De msot nem ezen kell filozni, hanem azon, hogyan lehetne megcsinalni, esetleg kideriteni, hogy tenyleg elment a francba, vagy megse...
Valakinek vlmi 5let?
Remelem nem lesz most egy darabig aramszunet :DDD

Autodiagnosztikai interfészek és szoftverek, DMX controllerek! :)

(#11) CheeseE


CheeseE
tag

Tud valaki vlmi windoozos flash progit award bioshoz, a Winflash-en kivul?

Autodiagnosztikai interfészek és szoftverek, DMX controllerek! :)

(#12) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A megfelelő topik linkje Westlake hozászólásában (#3). Kérlek, használjátok azt, legközelebb pedig a keresőt.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Bios flash problema (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.