Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Bios elcseszve..help (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) richies


richies
senior tag

hi, adott egy msi k7ndelta-l -es lap.
feltettem legujabb bios,t s nem indul el a gép, azaz a bios bejön, ide-ket felismeri, de utána egy kurzor villog a bal felsö sarokban.
award biosos..
elvileg ami-val már recoveryztem ,de ezzel nem csinál semmit..
pls help vki

köszönöm!

Rozsomak of Power

(#2) TRitON


TRitON
aktív tag

Havermak olyasmi probja volt, hogy 220MHz-es FSB emelés után kiég a BIOS hasonló módon egy K7N2 Delta lapban. Szerintem azok a BIOSok el vannak bachva, próbáld meg visszavinni garos cserére...a frissítést ne emlicsd.......
Biztos, hogy annak a lapnak a BIOSát töltötted rá?

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#3) mr_ricsi válasza richies (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A CMOS reset jumpert húzd le és sétálj el vele 20-30 mp-re. (Vagy a gombelemmel hasonló hosszúságú séta.) Aztán tedd vissza, és a bisoban állíts be újra mindent.

A biossetupba -egyébként- be tudsz lépni?

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4) westlake válasza richies (#1) üzenetére


westlake
félisten

miert kellet ezert uj topicot nyitni?
miert nem tudjak az emberek a keresot hasznalni....

egyebkent lehet, hogy azt a biost buktad..

[Szerkesztve]

Play nice!

(#5) richies


richies
senior tag

Azért nyitottam ujat, mert hátha vki pont ezzel a lappal igy járt...
angol forumon megtörtént..
s hiába resetelem cmost, semmi, biosb be tok lépni, utána dead..

Rozsomak of Power

(#6) westlake válasza richies (#5) üzenetére


westlake
félisten

ha leirod pontosan mi van az eepromra irva, akkor lehet, hogy tudok neked egy biost irni

Play nice!

(#7) richies


richies
senior tag

hi!

ez van ráírva: W6570 NMS50
Award/phoenix bios amúgy

Rozsomak of Power

(#8) richies


richies
senior tag

s amúgy mennyi egy ilyen eprom?

Rozsomak of Power

(#9) dobi válasza richies (#8) üzenetére


dobi
aktív tag

1. Szerezz egy másik lapot amibe ugyanekkora méretű IC van! Szedd ki az IC-det!

2. Azt a gépet indítsd el! Menet közben rakd be a te IC-d és flash-eld meg a saját (lehetőleg ne azzal amivel elcseszted...) biosával...

3. Aztán minden IC-t visszarakhatsz a helyére!!!

Csak olyan flash-elő progi kell hozzá ami nem nézi, hogy másik alaplap BIOS-át akarod beletenni! Utána OK lesz!!!

ui: Már csináltam ilyent, itt a prohardver-en kaptam vkitől egy uniflash progit amivel sikerült mert a legtöbb progi szól, hogy nem jó hozzá a cucc!!!

[Szerkesztve]

(#10) westlake válasza richies (#7) üzenetére


westlake
félisten

ez a negyzet, vagy a teglalap alaku eeprom?

Play nice!

(#11) richies


richies
senior tag

négyzet

Rozsomak of Power

(#12) crema


crema
csendes tag

Szia!

Nekem egy K7N2 Delta ILSR alaplapom van. Ugyanígy jártam mint te. Gariban cserélték.

(#13) richies


richies
senior tag

ez elég fura.. hogy tudnak ilyen nagy hibát csinálni a programozók????
s ezek után merjek biost frissíteni ,suxx msi/award/phoenix !!!

nekem is van még rá gari, de nincs idöm várni sok idöt..
Mennyit vártál rá?

elvileg 2 ezerért megcsinálja ez a srác: www.biosiras.hu
vki ismeri, megbizható?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Rozsomak of Power

(#14) richies


richies
senior tag

na megoldodott a bajom. www.biosiras.hu

Rozsomak of Power

(#15) szeku


szeku
tag

Szia,
ua alaplapom van, lehet Bios recoveryt vegezni, kesziteni kell egy bootfloppyt, autoexec.bat-ba kiegeszito sort irni: flashaloprogi flashfile. Lehetoleg a Progi es a bios file ne a floppyrol toltodjon...
Legalabbis ennyit ir a gyarto az oldalan.

i7 4790k + Ninja 3 //2*8GB //512 +1TB ssd + 2+1 TB + Nas :) Thermaltake Armor va8000bws

(#16) mr_ricsi válasza szeku (#15) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nem kiegészítő sort az autoexec.bat-ba, hanem semmi más nem lehet benne a flash-soron kívül!!!!!!!
(Meg config.sys sem lehet a bootfloppyn!)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#17) szeku válasza mr_ricsi (#16) üzenetére


szeku
tag

Lehet, nem vagyok ász angolból ezek szerint. MSI hivatalos szöveg:
BIOS Recovery Feature

For Award BIOS

1. Make a bootable floopy disk

2. Copy the Award flash utility & BIOS file to the said floppy disk

3 Create an autoexec.bat with ''awdfl535 biosfilename'' in the content e.g. awdfl535 a619mj21.bin

4. Boot up system with the said floppy (it will take less than 2 minutes before screen comes out)

5. Re-flash the BIOS & reboot.

i7 4790k + Ninja 3 //2*8GB //512 +1TB ssd + 2+1 TB + Nas :) Thermaltake Armor va8000bws

(#18) mr_ricsi válasza szeku (#17) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ebből nekem az jön le, hogy az általam készített bootfloppyn nincs autoexec.bat, így azt is nekem kell létrehozni, vagyis eleve üres. És létrehozás után csak az az egy sor a tartalma.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19) naga válasza richies (#14) üzenetére


naga
senior tag

Ha másnak kell, a Mikronikában 250Ft-ért írnak bios ic-be általad vitt tartalmat.

[Szerkesztve]

(#20) bociboci


bociboci
csendes tag

bios elcseszve nforce chipsetes alaplapban... kiszedtuk es elinditottunk egy via chipsetes gepet, miutan elindult kiszedtuk annak is a bios-at... termeszetesen a chip-ek stimmelnek... beraktuk az elbaszott bios-t a gepbe es felul akartuk irni de a flash-elo progi nem akarja felulirni mondvan hogy nem talal a chipset meg a bios ugyebar... hogyan lehetne ezt kikerulni???

(#21) naga válasza bociboci (#20) üzenetére


naga
senior tag

#9-es vagy ha nagyon nem megy #19-es

(#22) bociboci válasza naga (#21) üzenetére


bociboci
csendes tag

hungarian pls... :F

(#23) naga válasza bociboci (#22) üzenetére


naga
senior tag

a, megoldás:

Dobitól idézve:
''Csak olyan flash-elő progi kell hozzá ami nem nézi, hogy másik alaplap BIOS-át akarod beletenni! Utána OK lesz!!!

ui: Már csináltam ilyent, itt a prohardver-en kaptam vkitől egy uniflash progit amivel sikerült mert a legtöbb progi szól, hogy nem jó hozzá a cucc!!!''
Kérdezd meg tőle, hogy ő melyik programot használta, és honnan szedte.

b, megoldás:

kiveszed a flash ic-t és elviszed a Mikronikába (Budafoki út 10/b), leadod egy floppyval együtt, amin csak a jó bios tartalom van, másnap mehetsz érte és 250FT-ba kerül összesen. Ennyit bőven megér.

(#24) bociboci válasza naga (#23) üzenetére


bociboci
csendes tag

kosz szepen...

ui: a b megoldassal csak annyi a hezag hogy erdelyi vagyok...

(#25) naga válasza bociboci (#24) üzenetére


naga
senior tag

Akkor az nehéz lesz. :(
Kérdezd meg egy ottani elektronikai kütyüket áruló boltot, vagy műszerészt, hátha tudnak segíteni.

(#26) bociboci válasza naga (#25) üzenetére


bociboci
csendes tag

ujabb gondok a nap alatt...

az alaplap amiben probaltuk ujrairni csak 256k-os biost hasznal az enyem (egyebkent abit nf7) pedig 512k-ot... meg vagyok en aldva rendesen.. :))
bios ujrairo geprol meg nem tudok mert itt altalaban ugy van hogy a garancias cuccokat kuldik vissza bukarestbe es tobbnyire a cegek csak eladassal foglalkoznak meg osszerakjak a gepet :))

mikor vettem az alaplapot elirtak az arat mert azt hittek hogy ez az nf7-s amin van sata + raid +stb es alig tudtam nekik elmagyarazni hogy ez nem az a lap... ugyhogy ennyit ertenek hozza...

ha meg visszaviszem garanciasan akko megint varhatok...

az egesz ugy kezdodott hogy derult egbol villamxcsapas fagyott a gep... csontra... meg el sem jutott neha a win betolteseig es maris kifagyott... akkor eszrevettem hogy a bios hol 1600+ nak ismeri a procit hol masnak... olyan is volt hogy ujrainditaskor leresetalodott... es akkor be akartam allitani hogy cd-rol bootoljon hogy hatha szerencsem van es ujra tudom irni a bios-t... amikor elmentettem a beallitasokat es kiirta hogy ''saving bios, do not power off!'' akkor kifagyott es azota nem indul... mar mindennel probalkoztunk...
azt is megprobaltuk hogy a chipre felirjuk a via chipsetes alaplap biosat... felirtuk es utanna kivancsisagbol backupoltuk... a file meretek nem egyeztek :)) reboot... meg se moccan... lehet kiment a chip... vagy lehet hogy a font emlitett 512 vs 256 a baj... nemtom...

mindenesetre kosz a segitseget... elore is :))

(#27) naga válasza bociboci (#26) üzenetére


naga
senior tag

Akkor a két bios chip sem volt egyforma!!! Egyébként nem számtech. boltra gondoltam, hanem olyanra ahol elektronikai dolgokat árulnak (ic, led, kondi, stb.). Szerintem küld vissza gariba, a másik bios chippel nem fogod tudni feltámasztani!

(#28) szeku


szeku
tag

Sziasztok,
a fentebb említett univerzális flashelő progira lenne sürgős szükségem, kinek van meg?

i7 4790k + Ninja 3 //2*8GB //512 +1TB ssd + 2+1 TB + Nas :) Thermaltake Armor va8000bws

(#29) hko


hko
csendes tag

Hello! Sikerult tesom gepebe rossz BIOSt irni, igy most tok halott a gep. :DDD
Amit naga mondott az jol hangzik, hogy elvigyem a chipet a Mikronikaba, mert olcso, de kicsit felek ettol a megoldastol, hogy megserul a chip. Mire figyeljek kivetelnel, meg szallitasnal? Mennyire erzekenyek a labak?
Elore is koszi.

(#30) zsolt501 válasza hko (#29) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Vidd alaplapostol max majd ők kiszedik ha nem értessz hozzá

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#31) zöldeszű


zöldeszű
tag

Vajon mikor jön már rá az MSI, hogy egy egész széria k7n2 biosza el van baszva??? NE VEGYETEK MSI K7N2 DELTA-L LAPOT!
Tuningolásnál vagy nem lehet a bios-ból kiszállni, vagy ha bizonyos beállításokhoz hozzányúlsz (pl. fsb, szorzó) nem resetelhető vagy elszáll a bios. Az MSI-nek sikerült tökéletes antituning lapot összehozni...

(#32) hko válasza zsolt501 (#30) üzenetére


hko
csendes tag

Ha szépen mosolygok, kiszedik nekem? :) (Vagy csak tippelsz?)
Mert akkor lehet elviszem egyben.

(#33) zsolt501 válasza hko (#32) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ez nem tipp volt a zsebedbe is lehet hogy bele kell nyúlni:U

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#34) hko válasza zsolt501 (#33) üzenetére


hko
csendes tag

Aha, az még nem baj, ez van ha az ember nem ért vmihez. :B
A kérdés hogy mennyire, mert máshol olyan 2k -ért csinálják (amit kissé sokallok), az alá kéne kijönni, és akkor minden ok.

(#35) zsolt501 válasza hko (#34) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Hát igen mindennek megvan az ára

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Bios elcseszve..help (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.