Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fla$hly


Fla$hly
aktív tag

Hy!

nah akkor irom mi a probléma..
Van nekem egy ASUS P4P800SE alaplapom ami tökéletesen futott a mai napig, amíg meg nem vettem az uj videokarimat egy 6800GT-t és bele nem tettem, beleraktam, elfelejtettem a videókaria rányomni a plusz tápcsatlakozást és bekapcsoltam, sípolt a PC Speaker mint a ágyú, kikapcsoltam, rányomtam a tápcsatit a videókarira.
Aztán indítom a gépet és BIOS crashed....
BIOS Recovery-t akar csinálni amit ugye meg is csinálna az alaplapi cd-vel de mégse, beolvassa a P4P800SE.ROM fájlt és nem flasheli a biost, hanem folyamatosan starting ERASE aztán starting programing....ezután flash failed...

tehát segítség kéne hogy hogy tudnám a biost helyrehozni vagy ilyesmi..

Aláírás

(#2) tuskooo


tuskooo
addikt

Up!

(#3) creatoro válasza Fla$hly (#1) üzenetére


creatoro
csendes tag

elvileg ilyet nem kéne produkálnia az alaplapnak, egyszerűen vinyog tápcsatiért, megkapja és kussol és megy.
szvsz próbáld meg ezt:
-gép kikapcs, áramforrás lehúz
-videókártyát vedd ki, CMOS clear (ne felejtsd vissztenni defaultra :) )
-videókari vissza

és próba.
ja igen, figyelj arra, hogy van e bármilyen meghajtó vagy más eszköz (akár alaplap is), amiből véletlenül kicsit kijebb csúszott az egyik tápkábel.

azért azt bevallom, hogy nem tudom, hogy ezután megy-e majd a flashelés, egy próbát megér. inkább akkor kellett volna ezt, mielőtt megpróbálod újraflashelni.

[Szerkesztve]

(#4) Fla$hly válasza creatoro (#3) üzenetére


Fla$hly
aktív tag

videókarival próbáltam már 2x BIOST alapra jumperolni...

haver mondta hogy vigyem le hozzá a lapot kiveszi a chipet és ráflasheli a BIOST vagy valami ilyesmi...

Aláírás

(#5) EQMontoya válasza Fla$hly (#4) üzenetére


EQMontoya
veterán

igen, sztem is új biost kéne flashelni a lapba :)

Same rules apply!

(#6) Fla$hly


Fla$hly
aktív tag

az lehetséges hogy kivesszük ebből a chipet átrakjuk haver full más alaplapjába és ott flasheljük meg?

Aláírás

(#7) Lortech válasza Fla$hly (#6) üzenetére


Lortech
addikt

Mivel full más alaplap, menetközben kéne megejteni a cserét, mivel az övé értelem szerűen nem postolna a te alaplapod biosával, de nagyobb baj az, hogy a két bios rom chipnek tökéletesen egyezni kell, amire nem látok esélyt.

Thank you to god for making me an atheist

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.