Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Billentyűzet festése (műanyag) (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) mormota


mormota
senior tag

tudom, rákerestem, és van egy, de az olyan, hogy nagytorony elejét akarják lefesteni.

szóval: OLCSÓ esetleg szórófejes-flakonos spray ilyen célra, ami nem oldja a műanyagot, és a kezem alatt sem kopik le.

valami ilyesmi féle festéket szeretnék, ugyanis az az elvetemült ötletem támadt, hogy az azona kb-7200 -amat lefestem feketére. a gombokhoz nem nyúlok festés témában (kiszedem őket), és csak a műanyag házát festeném.

véleményeket, tapasztalatokat, árakat, és helyeket szeretnék kérni tőletek.

köszönöm előre is

Illusztrálok, tehát vagyok

(#2) harry válasza mormota (#1) üzenetére


harry
veterán

Én egy hete fújtam le az egész billt feketére (most nincs feliratozva :D ), de nekem ez csak egy ideiglenes megoldás, majd veszek úkat, csak poénból kipróbáltam. Fekete akril fetéket használtam (obiban is van, én metroban vettem ~800-1200ft körül van). Gombokat nem tudtam kivenni, így az kicsit csúnya lett, amúgy az eleje/hátulja sztem szép.
Először szétszedtem, letisztítottam a hátát szappanos vízzel, megszárítottam, kapott egy réteg alapozót (ami ha belegondolok fölösleges), majd 3óra után egy réteg feke, majd ismét 2-3 óra után még egy fekete.
Esetleg ezt nézd meg, mondjuk itt házat mestettek, meg tükörfény volt a cél, de elkezdeni ugyan úgy kell [L]http://www.internews.hu/index.phtml?page=cikk&id=144[/L]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3) eddie303


eddie303
őstag

Ahogy elképzelem, istenien jól fog kinézni :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#4) harry


harry
veterán

vá tükörfényes bill ;] jól nézne ki.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#5) mormota válasza harry (#2) üzenetére


mormota
senior tag

a műanyagot minek csiszolni előtte?

Illusztrálok, tehát vagyok

(#6) mormota


mormota
senior tag

azt, hogy zsírtalanítani kell az biztos, de mivel lehet? alkohollal? az remélem nem oldja a műanyagot:)

Illusztrálok, tehát vagyok

(#7) harry válasza mormota (#5) üzenetére


harry
veterán

Nem kell csiszolni. Ha a bill alján van valami matrica és mosásnál lejön, akkor fontos, h az ottmaradt ragasztót is le szedd.
Szappanosvíz+kefe leszedi szennyeződést majd alkoholos kendővel töröld át, majd festés.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#8) mormota válasza harry (#7) üzenetére


mormota
senior tag

eddig énis tudom... matricát nem akarom befesteni:D

Illusztrálok, tehát vagyok

(#9) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

fuuu ez nem rossz ötlet, ha majd kész lesz, tegyél már fel képeket plz, hogy milyen lett mert ez engem is érdekel! :))

(#10) Domike válasza mormota (#1) üzenetére


Domike
tag

Műanyagalapozóval mindenképpen le kell fújni, különben könnyen ledobja a festéket. Tudom, h. sokan kihagyják ezt a lépést, ez mondjuk 1 gépházon _szerencsés_! esetben még nem is lehet nagy gond, de a bill. nagyobb igénybevételnek van kitéve. Utána bármilyen festékkel is fújod, le kell lakkozni minél több rétegben. A sógórom fújt nekem egy tarka keyboardot ajándékba, nagyon pöpec lett, de a lakkot kihagyta, és néhány hét után csúnyán megkoptak a sűrűn használt (W-A-S-D :) ) billentyűk.

Never say never...

(#11) jerry311


jerry311
nagyúr

Na hát itt sincs sok konyhatündér! :DDD
Zsírtalanítani ott a szappan, vagy még inkább valami egyszerű háztartási mosogatószer :DDD
Ha az odaégett zsírt eltávolítja az edényekről akkor a kezedről a bill.-re ragadt minimális zsírmennyiséggel sem lesz problémája. :))

(#12) mormota válasza Domike (#10) üzenetére


mormota
senior tag

említettem már, hogy a gombokat nem kívánom fújni. de minden más fújva leszen.
csütörtökön megyek tecsoba, és haver mondta, hogy akrilfestéket érdemes venni, mert az ára 2000HUF:F (asszem) alatt van, és tökéletes műanyagokra. de sztem el is fogom olvasgatni hogy mit irnak a cimkére.

zsirtalanítást alkohollal is el lehet végezni nem?
mert akad itthon tisztaszesz is, meg izopropil alkohol is.

hogy lakkal lefüjjam-e azt még nemtom... majd kiderül.

Illusztrálok, tehát vagyok

(#13) harry válasza mormota (#12) üzenetére


harry
veterán

Én Maestro fekete festéket használtam + alapozót = 2k összesen.
Lakk nemártana.
Semmi alkohol ;] szappant rá :)
És ügyelj, h ne fújj vastagon, csak permetezd, vastagabb festék könnyebben lejön.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#14) Domike válasza mormota (#12) üzenetére


Domike
tag

A gombokon kivül a bill. eleje is megkopott, ahol a kezem feltámaszkodik.
Jó az akrilfesték, alapozó után persze.
Az izopropil tökéletes a zsirtalanitásra, a (szappanos) vizzel csak az a baj, h. foltosan szárad (vizkő).

Never say never...

(#15) mormota válasza Domike (#14) üzenetére


mormota
senior tag

nem ugy csinálnám, hogy lecsiszikölöm a zsirt, és egyszerűen hagyom hogy megszáradjon.. neeeem:)

lepucolom, és kitörölgetem, esetleg hajszárító is.
ezért is jó az alkohol/izopropil, mert az elillan, és nem hagy foltot

amiatt aggódok:
le szeretném fujni a billentyűk alatti részt isés ahova a gombok illeszkednek, az egy ilyen kis négyszögletes biszb@sz. és ha lefujom alapozó+festék+lakkal, akkor a billentyűk szorulni fognak bennük (remélem érthető)

egyenként nem akarok minden ilyen kis lukat eltömni (remélem nem kell)

nyugtassatok meg, hogy nem lesz szorulás a festés és a sok réteg után.

Illusztrálok, tehát vagyok

(#16) fasyrt válasza mormota (#15) üzenetére


fasyrt
őstag

Most megnyugtatlak. Nyugodj békében. :))
Nem akar vki kölcsön adni egy kis feketét? Le akarom festeni a [Ctrl] [Alt] [Del] billenytűket! :DDD

(#17) Full


Full
tag

1500Ft a fekete bill a Mistralban...:D

zizz

(#18) mormota válasza Full (#17) üzenetére


mormota
senior tag

látom nem érted a lényegét....

a GOMBOKAT NEM AKAROM LEFESTENI, de minden mást igen
.....


voltunk tegnap este tecsoba, és kemény 619 ft-ért vettem DUPLI-COLOR Terrakotta effekt akril sprayt.
a papirja szerint nagyon gyorsan száradó akril festék (ez az első mondat)
fára, fémre, kerámiára, üvegre, kőre, és sokféle műanyagra (?)
.... műanyag felületeken használjon dupli-color műanyag alapozót (és mivan ha nem használok?) ... utána bármilyen upli-color festékkel (lakkal) átfujható.

tehát. nem fogom alapozni az má egyszer biztos. remélhetőleg megtalálom a lakkot ithon, és akkor le lsz lakkozva a 2 réteg festék után.

sajnos feketét nem találtam, se sötét kéket, de egy egész érdekes kéket igen, szóval nem sötétkék lesz, hanem világosabb kék:))



mod: és mit találtam: :D [L]http://www.duplicolor.com/[/L]

[Szerkesztve]

Illusztrálok, tehát vagyok

(#19) mormota


mormota
senior tag

és kék a billentyűzetem

lehet tenni kellett volna rá egy réteg lakkot.
nagyon szép lett. határozottan tetszik.

Illusztrálok, tehát vagyok

(#20) harry válasza mormota (#19) üzenetére


harry
veterán

Lakkot sztem tegyél. Kaphatok képeket? :)

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#21) mormota válasza harry (#20) üzenetére


mormota
senior tag

sajnos nincs gép itthon, ugyhogy max 10-15 nap mulva csak

Illusztrálok, tehát vagyok

(#22) mormota


mormota
senior tag

[L]http://mormota.atw.hu/ph/azona_bill_painted.jpg[/L]

íme a remekmű

zsírtalanítás alkohollal, 2 réteg kék, két réteg lakk

Illusztrálok, tehát vagyok

(#23) mormota


mormota
senior tag

ez mesterséges fénynél vakuval: [L]http://mormota.atw.hu/ph/azona_bill_painted.jpg[/L]
ez meg természetes fénynél vaku nélkül: [L]http://mormota.atw.hu/ph/azona_bill_painted_2.jpg[/L]

Illusztrálok, tehát vagyok

(#24) BLiNk3r válasza mormota (#23) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Szerintem zsírul néz ki így kéken :) Nagyot durvítottál rajta :C

(#25) ByB


ByB
addikt

Hali!

Anno én is próbálkoztam a számítógép alkatrészek festésével, de azt tudni kell, hogy amihez hozzányúlsz, az kopik. Nincs az az utólagos lakk, vagy bármi, ami segítene ezt kikerülni... Érdemes hát végiggondolni, hogy mit fúj le az ember és mit nem...

(#26) mormota válasza ByB (#25) üzenetére


mormota
senior tag

hát ezt ugy csináltam, hogy 2 réteg festék (jó vastagon, épp hogy meg ne follyon)
és rá 2 - 2,5 réteg lakk:) azt már finomabban.

egy picikét csillog csak, meg a bill. alján (hátán) látszik, hogy ráesett 1-2 igen pici vizcsepp fújás közben, mert esett az eső amikor csináltam, és odafröccsent egy-két csepp.

mindent összevetve nagyon tetszik, és meg vagyok vele elégedve. eddig kopásnak semmi jele nem mutatkozik.

annak meg kifejezetten örülök, hogy a gombok maradtak szürke színűek. nagyon jól összeillik ez a 2 szín

Illusztrálok, tehát vagyok

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Billentyűzet festése (műanyag) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.