Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Big hardver problema (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) urdwon


urdwon
csendes tag

Van egy Epox 8K7A alaplapom. Benne egy 1200-as Athlon, egy Radeon 7200-as videokartya, es egy 266-os 256M-s DDR RAM.
A problema a kovetkezo: 3D jatekoknal egy ideje varatlanul kifagy, vagy rebootol a gep.
A rebootbol taphibara gyanakodtam, kicsereltem egy masik 300W-osra, de a problema fennall tovabbra is.
A videokartyat kicsereltem egy GeF3Ti200-ra ez sem segitett.

Esetlegesen otleteket varok, hogy mi lehet a megoldas (RAM, alaplap vagy egeszen mas hardver) vegy hogy hogyan tudom lokalizalni a problema valodi okat.

(#2) emvy válasza urdwon (#1) üzenetére


emvy
nagyúr

huh...elég kellemetlen, főleg hogy a két főellenséget már kicserélted. Most azt mondom amit mindenki mondana: RAM elsősorban. Windowst próbáltad újrainstallálni?

while (!sleep) sheep++;

(#3) hungeek


hungeek
senior tag

milyen az op rendszer?
a legujabb vidi driver van fenn?
directx hány?

(#4) emvy válasza hungeek (#3) üzenetére


emvy
nagyúr

Miért hányna?

while (!sleep) sheep++;

(#5) Egon válasza urdwon (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Első lépésben szerezd be a Memtest86 és/vagy Goldmemory, illetve a Prime95 nevű tesztprogikat. Első kettő a memóriát, a harmadik a procit teszteli.
A memóriatesztelők úgy működnek, hogy kreálnak egy bootlemezt, amire rábootolva elindul a teszt (elég sokáig futnak: akár 3-4 óra is lehet egy teljes teszt). Ha nem talál memória-hibát, akkor érdemes futtatni a Prime95-öt is egy félórácskát (esetleg mellette egy kis Winrar-tömörítéssel vagy a CPU Stability Tester-rel is tesztelni).
Ha minden oké, akkor 3DMark orrba-szájba.
Esetleg nem lehet, hogy a rendszered megérett egy Windows reinstallra?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6) Egon válasza emvy (#2) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez nem ér, hogy mindenki ilyen röviden válaszol...:O:O:O
ÉN kezdtem el először írni!!!! :t

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7) urdwon


urdwon
csendes tag

Az oprendszer nem lehet a problema oka szerintem mert kiprobaltam a 98-at es az XP-t is teljesen szuzen telepitve... szoval majdhogynem tuti, hogy hardver...
A memoriatesztelo progikat kiprobalom, hatha okosabb leszek tole.:)

(#8) Den válasza urdwon (#7) üzenetére


Den
veterán

Biztos okosabb leszel tőle :P Szerintem ott van a hiba.

www.simson4t.hu

(#9) Ra3 válasza emvy (#2) üzenetére


Ra3
őstag

tetszik ez a főellenség duma :)))
bossmonster táp rulz :))

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#10) Bago


Bago
csendes tag

Én már találkoztam hasonló tünetekkel. Akkor az alaplap volt a hibás:
Az alaplapon lévő kis akkumulátort bekapcsolt állapotban folyamatosan tölti az alaplap egy nagyon kis árammal. Ez a rész ment tönkre! Az akkumulátort relatíve hatalmas árammal töltötte, mire az felforrósodott, majd zárlatos lett. Ez pedig lekapcsolta az alaplapot (belső védelem). A tápfeszültség kimaradásakor valamennyire visszahült az akkumulátor és működött kb 1,5 percig!
A hiba egyre gyakrabban jelentkezett, mivel az akkumulátort a +70C kikészítette!

Neked nem melegszik az akkumulátor az alaplapodban?

(#11) Bocha


Bocha
HÁZIGAZDA

Nekem akkor fagyott, amikor a 3.3V nem 3.3 volt :) . Valamiért a tápom 0.2V-al többet ad mint amennyit beállítok. Az alaplapomon a default érték 3.4V, szóval 3.6ot kapott... leszedtem 3.2-re, most már nem fagy :)
Ez csak egy tipp volt.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#12) J.J. András válasza Bago (#10) üzenetére


J.J. András
őstag

BAGO,és azt hogyan ,és hol tudom megnézni,hogy az alaplapon lévő akkumulátor melegszik-e,és mennyire melegszik fel !!! ???
köszi

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#13) marcee


marcee
addikt

én úgy tudom, hogy az amd+winxp+dx8.1 triónak van egy ilyen újraindulós hibája, aminek ellentmond ha 98 alatt is ez volt a baj.

bios-ban lassú értékeken van a memória?

winxp sp1 próbálva?

\m/

(#14) urdwon


urdwon
csendes tag

Nem az aksi a problema, mert ha nem inditok gamet, akkor akar egesz nap megy a gep problemamentesen.
A 3,3V az bebetonozva annyi:)
A problema pedig fennallt 98 alatt is, tehat nem az XP nyugje.

Szerintem hardver: vagy alaplap, vagy RAM.
Majd tesztelek egy kiadosat:)

(#15) HEBI válasza urdwon (#14) üzenetére


HEBI
senior tag

RAM időzítés probléma, vagy proci túlmelegedés következménye is lehet.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#16) urdwon válasza HEBI (#15) üzenetére


urdwon
csendes tag

A proci 46 fokon duruzsol... szerintem ez nem gond, a RAM idozitesen pedig nem valtoztattam, es regebben semmi gondja nem volt.

(#17) WaterLo válasza marcee (#13) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Azért ez a trió elég gyakori, nagyobb port kavarna a dolog.

....What's up!....

(#18) CsendPenge válasza urdwon (#16) üzenetére


CsendPenge
őstag

Azt hiszem, hogy akkor a bios akku körül kellene turkálni. Ha nem melegszik, akkor is próbáld ki, hogy kicseréled. Bár epox lapokról még nem hallottam, hogy ilyen miatt szívóztak volna...

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#19) Clyde22_


Clyde22_
tag

Ugyanilyen lapom volt, rengeteget szívtam vele, de sikerült stabil mülödésre bírni :DD
Remélem tudtam segíteni. Király lap, 1000x megbántam hogy eladtam.... :O

Ne egyél a sárga hóból!

(#20) arsenlupin


arsenlupin
aktív tag

Hali!
Epox8kha+ alaplapom van, nekem is csinálta ezt az ujra indítós játékot. Nálam egyértelmű memória probléma volt,(samsung 256DDR) nem szereti a hard beállításokat! Nálam ezek a beállítások jöttek be:
- fastfame(Turbón egyáltalán nem volt jó)
-C.L.2.5
-Bank 4bank
-P. to A. CMD 3T
A. to P CMD 6T
A. to CMD 3T
C. R. 1T comm
Fast R-W T.A. Disabled
C.D.R. Disabled

Üdv Arsen

Üdv:F

(#21) Ürgülfütty


Ürgülfütty
tag

Én is hasonló gondokkal küzdök...nekem is resetelget a gép időnként.

(#22) hungeek válasza emvy (#4) üzenetére


hungeek
senior tag

:((( ha.....ha....ha

amúgy ha itt már megemlítették a samsung ddr memót.....
haverom vet múlt héten új gépet
(asus a7vnemtom milyen, athlon 1600+, 256 samsung ddr)
és minden oké is volt, de mandrake install alatt különböző helyeken mindig kifagyott...... érdekes módon a debian felment.... ez még az üzletben történt...
gondolta a gyerek biztos hibás a cd..... karcos mittomén....
hazavitte de otthon sem működött.... 2 szer szétkapta és összecsapta de úgy sem ment...
másnap bevitte a szervízbe és kiderült hogy az alaplappal (és nem csak ezzel hanem még sok másikkal is) a samsung ddr-nek inkompatibilitási problémái vannak.....

na most ennyit a márkásnak számító samsung memóriákról... :(

(#23) Turmoil válasza hungeek (#22) üzenetére


Turmoil
senior tag

Mit vársz egy olyan cég termékétől, amelyik mikrosütőt, hifit és számítógépalkarészt is gyárt? :))

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#24) CsendPenge válasza hungeek (#22) üzenetére


CsendPenge
őstag

Fene se tudja, de én mindenhol azt hallom, hogy Samsung ram az yo. Na akkor most hogy van ez?

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#25) The_Tom válasza hungeek (#22) üzenetére


The_Tom
senior tag

Ha egy ram nem megy egy alaplappal, miert egybol a ram a gyanus, a masik resztvevo nem lehet ludas??

Üdv.

Szerintem.

(#26) urdwon


urdwon
csendes tag

Itten egy darab problema van ezekkel a dolgokkal kapcsolatban. Samsung a RAM, de egy evig semmi problema nem volt vele, tehat az inkompatibilitas kizarva. Az hogy esetlegesen az ido vasfoga kikezdte, az mar elkepzelheto:)))
Valami csak bejon elobb-utobb :DD

(#27) hungeek válasza The_Tom (#25) üzenetére


hungeek
senior tag

noname rammal ment...

amúgy mind a kettőt utálom..... asus-t és samsung-ot is..... nekem minden asus és samsung gyanus :)

(#28) robekri válasza hungeek (#22) üzenetére


robekri
addikt

Állítolag az MST KT3-mas lapokkal is akadozik!

SAMSUNG helyett mien márkás DDR333-at?

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#29) The_Tom válasza hungeek (#27) üzenetére


The_Tom
senior tag

Aha ertem :D

Üdv.

Szerintem.

(#30) Jym


Jym
tag

Húzva van a procid? Mert ha igen, tuti az a ludas. Vedd visszább.

Jym

(#31) vernyul


vernyul
tag

Van naz amd honlapjan egy .reg file ami a memorialapozast allitja be a cpu szamara szedd le es add hozza registry-hez szerintem ez a ludas nalam is ugyanezt csinalta de miutan felrakta a problema megszunk

What kind of Csatahajo?

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Big hardver problema (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.