Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  beteg CD-RW (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) LordX


LordX
veterán

A probléma a következő:

Van 1 db Teac 58W típusú CD-íróm, kb. 3/4 éves.
Új korában mindent pillanatok alatt megevett, olyan CD-ket, amiket már rég szét akartam törni, mert olvashatatlan, simán, pillanatok alatt felismerte, mindenféle sebességvesztés nélkül.

Egy kis idő után egyre nehezebben sikerült neki.

Most már ott tart, hogy 100 CD-ből 1-nek beolvassa a gyökérkönyvtárát, ha nagyon jó kedve van, de ha belépnék egy könyvtárba/futtatni akarok egy telepítőt róla, megint a 100-ból-1 elvet követi.

Kérdés: Mi a fenét csináljak vele? Lehet, hogy csak poros lett, és ki kéne tisztítani? (A problémák akkor kezdődtek, amikor bekerültem a koleszbe, és néha több a por, mint a levegő...)
Mekkora eredményre számíthat egy tisztítóCDvel való nyúzás?

(#2) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Kapd szét és sikáld meg a fejed saját kezűleg. Alkoholos v. ablakmosós fülpálcikával kicsit ledörzsized a port és kész.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#3) emvy


emvy
nagyúr

Na! Azért ennyire ne buzdítsuk a népet! LordX, szerintem nézz körül inkább a koliban, csak van valaki, aki csinált ilyet! (én nem mernék piszkálgatni egy CD fejet ha akkor látnám először...)

while (!sleep) sheep++;

(#4) Wodka válasza Agyzuzo (#2) üzenetére


Wodka
csendes tag

A fulpalcikas tisztitas nekem is bejott, igaz az rendes hifin tortent.

Szerintem probald meg, vesziteni nem veszithetsz vele.

(#5) Wodka válasza emvy (#3) üzenetére


Wodka
csendes tag

Nem kell felni tole, a fej egy kicsi gomb meretu atlatszo valami, ami kifele domboru. Nyugodtam lehet sikalni, igaz, nem drotkefevel.

(#6) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Jah, nekem is bevált, igaz én egy 4 éves CD olvasónál próbáltam meg és azóta úgy olvas mint újkorában. Nem kell parázni a dolgotól, rosszabb nem lehet... Csak utánna jól rakd össze. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#7) Loha válasza LordX (#1) üzenetére


Loha
veterán

Nekem pont ilyen íróm van, és kb pont ugyan ennyi idős. Igaz én nem nagyon használom olvasásra, de szuperül olvas. Ha elég komoy a hiba, akkor szerintem ha lehet add be garanciális javításra, és ha nem megy a dolog, akkor szedd csak szét. Az alcoholos tisztítás megfelelő körültekintéssel bisztosan használ valamennyit, lehet hogy a problémát is megoldja, de a garanciát elveszíted, és lehet, hogy nem csak a porban keresendő a hiba..

(#8) 9CS válasza LordX (#1) üzenetére


9CS
senior tag

Loháank nagyon igaza van nehogymá megbarkácsold a garis cuccot, ha nem az akkor persze lehet.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#9) LordX


LordX
veterán

A gari? Hááááááááááááááááát...
Igazából nem is tudom, hogy tudok-e rá érvényesíteni garanciát (Nagyon hosszú történet, de mindenkit biztosíthatok róla, hogy legálisan történt a dolog :D).

Egyébként láttam már szétkapott CD olvasót.

Na köszi mindenki, megkérdem a garit, azt majd legfeljebb szétkapom.

Jah: ilyen tisztító CD (van egy kefe rajta) szerintetek árt vagy használ?

(#10) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Én először azzal próbáltam, de szart se ért...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#11) launcser


launcser
senior tag

azt mi csak seprűscédének hivjuk :)
télleg nem ér semmit
egy estei alkoholadagodat fel kell áldozni az olvasásért :)

tütüü

(#12) LordX


LordX
veterán

Új fejlemények: Ha tök hideg a meghajtó, akkor tök jól müxik...

Na erre varjatok gombot!

(#13) McJames válasza LordX (#12) üzenetére


McJames
senior tag

??? Láma hozzászólás (is lehet), mert ennyire nem értek hozzá, de ha melegszik a cucc, akkor
1. mitől? mert ami (túl)melegszik, és nem kellene, az előbb-utóbb tönkremegy, és persze mást is tönkretehet
2. a melegedéstől nem lehetséges, hogy pl. a lézer - amellett, hogy esetleg még a fej is koszos - túl kis energiájú fényt bocsát ki (pl. mert kevesebb feszt kap), vagy a jelfogó/-átalakító a meleg miatt hibásan működik?

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#14) Den válasza McJames (#13) üzenetére


Den
veterán

Vagy éppen a meleg miatt olyan mechanikai változás jön létre (hőtágulás), ami miatt a lézer nem a megfelelő helyre ''vetül''. Persze hőtágulás mindig van, úgyhogy valszeg a szervó erre figyel, tehát akár szervó hiba is lehet. Meg az is lehet hogy nem :) .

www.simson4t.hu

(#15) HEBI válasza launcser (#11) üzenetére


HEBI
senior tag

Nekem egyszer ''megcsinált'' egy CDírót. De ettől függetlenül, igazad lehet abban, hogy sokat nem ér.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#16) guest


guest
veterán

valószínű fejhibás a cuccod, ez annak a tünete. Indításkor működik majd fokozatosan lehal. Itt már nincs mit tenni nagyon. A lencse vakarását nagyon ésszel ajánlom mindenkinek, és ne alkohollal. ugyanis a lencsék felületén van egy vékony védőréteg ezzel együtt alkot bizonyos törésmutatót. Ha ez megkarcolódik az nem sok jóra vezet. Ugyanezen okokból tisztítócd is kuka. Többek között cd-javítással is foglalkozom 10 éve. néha ha nincs más megoldás a karcos lencsét is szoktam cserélni, de csak egyedi cd-knél mert nem éri meg. De nálad fejgond van nem piszok.

prohardver vendég

(#17) McJames válasza guest (#16) üzenetére


McJames
senior tag

És az mit takar (márminta fejhiba a CD-nél)?

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#18) LordX


LordX
veterán

Már abszolót nem tudom, mi van vele. Most leteszteltem, szivatgattam, minden, és mindent felismert, csak az (újra)írható CD-ket konstans 8x-os sebességgel olvassa (és írja, de ez most normális).

De mindent jól felismert.

(#19) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

LordX érdekes amit mondasz, mert én is jártam így egyik CD-mmel. Semmit nem akart beolvasni, alig ismergette fel a CD-ket. Fél évre kivettem a gépemből, aztán most, fél év elteltével bekerült a régibe, és ott ismét jól működik, sőt, szinte jobban mint újkorában...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  beteg CD-RW (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.