Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sordin


sordin
csendes tag

Sziasztok. Azt szeretném kérdezni, hogy szkenneléskor miért jelennek meg a képeken fura mintázatok. Ezek valahogy kivédhetők, vagy a szkenner erre képes.
Szkennerek: Epson Perfection 610 és HP 5200

Mind a kettő ugyanazt a mintát produkálja. A kép 600-as dpi-vel lett beszkennelve.

http://kepfeltoltes.hu/070425/cimke600_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[Szerkesztve]

(#2) ArthurMiller válasza sordin (#1) üzenetére


ArthurMiller
senior tag

1700 nap regelés, 77 post után ezt most megnyitottad:D Hááát....

(#3) Hydra SR válasza sordin (#1) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ez az ofszetnyomás mintázata. Ha nem így nézett ki az eredeti (márpedig könnyen lehet, hogy de, hiszen ezt gyakran használják nyomtatechnikában) akkor a scannerek alapbeállítása teheti rá szerintem. De inkább arra tippelnék, hogy tényleg ilyen a kép csak nem nézted elég közelről.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#4) sordin válasza ArthurMiller (#2) üzenetére


sordin
csendes tag

Mér ??

(#5) sordin válasza Hydra SR (#3) üzenetére


sordin
csendes tag

Lehet hogy igazad van, sőt biztos, mivel fényképet is szkenneltem be és azon nem jelentkezett ez a tünet. Köszönöm válaszod. Egyébként sok szkennelt képen láttam már ilyet de mivel nem vagyok 1 szkenner vagy nyomdász guru ezért kérdeztem meg. :) Köszönet.

[Szerkesztve]

(#6) Hydra SR válasza sordin (#5) üzenetére


Hydra SR
addikt

Én se vagyok szkenner vagy nyomdász guru de sétáltam már el óriásplakát mellett :)

Mindegy, probléma ezek szerint megoldva, akkor gondolom a topic zárható.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#7) sordin


sordin
csendes tag

Most hogy megnéztem az eredeti papír címkét közelről, valóban már azon is rajta van a mintázat. Egyébként a kép egy gzümölcsital üvegén lévő címke papírja. Köszönöm a hozzászólást, ha a topik másnak nem nyújt új infót :) akkor törölhető.

Köszönet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.