Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JanoXP


JanoXP
aktív tag

Hello!

Lehet-e beszáradt nyomtatófejet valahogy működésre bírni. Van-e olyan szer, ami a nagyon finom szerkezetű résekből a festék-száradékot kioldja, miközben nem károsítja a fejet?

Sajnos a szakdogám nyomtatása óta az otthoni géppel nem nyomtattam, mivel a cégnél, amit kell ki tudom nyomtatni. Viszont így beszáradt a fej. Canon BJC 6200 típusú nyomtatóm van.

Tudom, hogy pancser vagyok, de ha már megtörtént a baj, akkor valahogy szeretném orvosolni.

(#2) localhost válasza JanoXP (#1) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én két megoldást ismerek, az egyik a gyakorlati:
Nálam otthon a beszáradt nyomtatófejet (hp Deskjet) maga az utántöltéskor felhasznált tinta oldotta ki. Utántöltés után nem nyomtatott, sehogysem, fejtisztítás miegymás használata után sem. Két nap után, meg hibátlanul. Ez a két nap nem feltétlen, de addig nem kellett nyomtatnom. :))
Másik megoldás:
Létezik ''InkJet Head Cleaner'' nevű tisztítókészlet. Van benne valami folyadék, meg tisztítószivacs-pálcikák. Elméletben erre való, sosem próbáltam.
Brutto 1200 HUF és pl. nálam van belőle.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3) JanoXP válasza localhost (#2) üzenetére


JanoXP
aktív tag

És az a készlet hogyan juthatna el esetleg Miskolcra, hozzám, röpke 1200 Ft-ért?

(#4) JanoXP válasza localhost (#2) üzenetére


JanoXP
aktív tag

Ja igen. Elfelejtettem válaszolni az első részedre. Szóval én is újratöltöttem, miután a fekete patron már egész szépen nyomtat, viszont a sárga és a piros színek szinte egyáltalán nem akarnak megjelenni a papíron, pedig a tartály tele van. :(

(#5) localhost válasza JanoXP (#3) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Szerintem sehogy :(
Keress ilyesmit mádiamarktban vagy nagyobb áruházak számtech osztályain a tisztítókészletek között. Biztosan akad ilyesmi ott is :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#6) JanoXP válasza localhost (#5) üzenetére


JanoXP
aktív tag

Köszi! :)

(#7) renegade válasza JanoXP (#1) üzenetére


renegade
aktív tag

Nem túl kifinomult módszer, de nekem eddig jobbára bejött:
Megfogod a patront és olyan mozdulatot teszel, ami a tartályban lévő festéket kipréseli a fejen. Ez lehet pl rázás (kb ahogy a vizet ráznád le a kezedről) vagy lóbálás (nyújott karral körbe-körbe, centrifugális erő rulz).
Ne felejtsd el előzőleg letakarni a fejet mert fröccsenhet belőle a tinta ha sikeres vagy.
A művelet után letörlöd a felesleget és nagyjából működnie kell,esetleg csinálsz 1-2 head cleaning-et a biztonság kedvéért.

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#8) JanoXP válasza renegade (#7) üzenetére


JanoXP
aktív tag

Kipróbálom, csak nehogy eldobjam.. :)

(#9) hogyishívnak? válasza JanoXP (#8) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Az én megoldásom se gyári ajánlás!
Papírzsepi bevizezve és a patront ráállitod, vársz (akár fél órát is),letörlöd a fejről a tintát ovatosan,majd kipróbálod. Hp600-as patronoknál bevált.

Tibi

(#10) renegade válasza JanoXP (#8) üzenetére


renegade
aktív tag

Na azért majd számolj be az eredményekről, jó? :)

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#11) Warlock_42


Warlock_42
senior tag


Esetleg az ultimate számtek tisztítószer :DD , a tiszta alkohol ?

De vigyázz, nehogy belsőleg alkalmazd! :DD

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#12) supercow


supercow
őstag

fentieket kiegészíteném azzal, hogy a rázás, forgatás, zsepizés előtt 5-10 másodpercig a patron fejét odatartod a forró víz alá. Az én Lexmarkom színes patronja is állt egy fél évet de ez segített neki, egyébként neten olvastam valami szervíz oldalon a tippet.
Nekem nem oldotta ki teljesen, de elindult, szerintem ha még 1x megcsinálom rendesen megindul benne a cucc.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#13) j.bravo válasza Warlock_42 (#11) üzenetére


j.bravo
addikt

Erről jut eszembe, hol lehet tiszta alkoholt beszerezni?

De komolyan... fogalmam sincs.

Patikában árulják talán? És mi pénzért saccperkábé?
Vagy esetleg jó a denaturált szesz is? (azt ugye lehet háztartási boltban, vagy hol)

Nekem mondjuk CD optika tisztításhoz kéne (ld. Döglődő CDírók c. topik), de attól még meg kell venni valahol... :(

Whatever.

(#14) ch.peter válasza j.bravo (#13) üzenetére


ch.peter
aktív tag

Hi,
nem kell teljesen tiszta alkesz.
Megfelel a gyógyszertári 70% -os hígított is.
Én legalábbis ezzel puccoltam egy Xerox DC8 as fejet.
(a mai napig műxik, pedig száradt már be egy párszor)

A CD -ben a fejet biztos lehet ezzel tisztítani???

(#15) Warlock_42 válasza j.bravo (#13) üzenetére


Warlock_42
senior tag


Csatlakozom az előttem szólóhoz, gyógyszertárakban kapható tökéletesen megfelel, és nem is kell irdatlan összegekre gondolni, százas nagyságrendű ha jól emlékszem :)

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#16) pweisz


pweisz
senior tag

valamelyik topicban is volt róla szó, de azt már nem találom esetleg ha valakinek van még ötelete hogyan lehet beszáradt nyomtató fejet kitisztítan az legyen kedves osszameg velem.

(#17) pweisz válasza supercow (#12) üzenetére


pweisz
senior tag

Na ez segített, bár nem lett teljesen jó, de olvashatóak nyomtatótt betük, csak olyan mátrix nyomtatós kinézetük van.

(#18) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Irgalmatlan barom ismerősöm szerint:
- 3-4mp mikrózás teljes gázon az jól összerázza! :D

A humor benne h nála működött (canon 320i) :Y

(#19) pweisz válasza God Vazzeg (#18) üzenetére


pweisz
senior tag

huha ezt inkább nem probálom ki:DDD

(#20) simonzé válasza pweisz (#19) üzenetére


simonzé
addikt

Én a denszesszel kezelt fültisztító (''zsírrobbantó'') vattával történő ecsetelésre esküszöm. Az mindig segít. :)

I don't fit in. I fit out.

(#21) G@ben


G@ben
addikt

Adott egy Canon S300-as nyomtató, ami beszáradt. Az itt javasolt és eddig sikeresen működő tisztítási módszerekhez folyamodtam, de így se jött tinta, pedig a patronból és a fejből is jött (legalábbis a rázásnál), csak nem akart nyomtatni. Végeztem egy mélytisztítást szofveresen, de amikor végzett, a nyomtató ledje felváltva villogott zölden és sárgán. A könyvében nem találtam erre a hibára semmit. Zölden világít, ha minden rendben, sárgán villog, ha mondjuk nincs benne papír. Ki és be lehet kapcsolni, de semmi másra nem hajlandó, meg se moccan, illetve a fejet nem akarja középre húzni, csak az egyik sarokban mocorog pár centit, így a fejet sem tudom kiszedni. Miért?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#22) pweisz válasza G@ben (#21) üzenetére


pweisz
senior tag

Nem lehet hogy a nyomtatóban van hiba, sőt valószínű abban, de lehet csak a csuszó rud, vagy szánon vagy min akad meg a fej mozgató mechanika, garis még a nyomtató?

(#23) G@ben válasza pweisz (#22) üzenetére


G@ben
addikt

Az a vicc, hogy nyomtatott, illetve mozgott a fej rendesen, csak a tinta nem jött, aztán végeztem egy szoftveres mélytisztítást és utána csak villogott. Nem hinném, hogy akkor odakerült valami a fej útjába, ami akadályozza, meg nem is láttam ott semmit.
A nyomtató már 1,5 éve nem garis, csak most nincs pénzem újra.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#24) ati05 válasza G@ben (#23) üzenetére


ati05
aktív tag

Nekem egy 310-es csinálta azt, hogy egyszerűen kiírta. hogy megtelt valami tartály... Nem lehet, hogy neked is ezéet nem nyomtat?

Ja a nyomtatót nem rtudtam megmenteni.

(#25) Suliro


Suliro
senior tag

Nekem egyszer beszáradt a honlapomon is tesztelt epson nyomtató feje. Szétszedtem és ktakarítottam, majd 3 fejtisztítás (driverből) és 3 tesztnyomtatás után már rendesen működött.

I believe in Dodge power!

(#26) G@ben válasza ati05 (#24) üzenetére


G@ben
addikt

Nekem nem írt ki semmit, egyszerűen csak villog és nem hajlandó semmire.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#27) pofa


pofa
tag

melegvízbe a patron fejet,,,,,

(#28) G@ben válasza pofa (#27) üzenetére


G@ben
addikt

Az megvolt, jött is utána a tinta meg a patronból is, de ha bent volt a nyomtatóban, akkor már semmi nem jött.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#29) G@ben válasza G@ben (#28) üzenetére


G@ben
addikt

Valaki? Megoldás? Plíz! :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#30) Vejne


Vejne
csendes tag

Sziasztok!

Nagy bajban vagyok, mert beszáradtak a nyomtatófejek az EPSON sp 900-as nyomtatómban. Alig múlt el egy éves, és nem szeretném kívágni a ...ba , mert nem volt túl olcsó(60k). Fejtisztítással semmire sem megyek, a hivatalos szervíz meg két nyomtató áráért cserélné a fejet.
Az a kérdés, hogy nem tudtok olyan szervízt Bp-en, ahol ki tudják pucolni az Epson(!) fejeket is?(olyat már találtam ahol csak ezt nem vállalják)
Előre is köszi!

(#31) Vejne


Vejne
csendes tag

Sziasztok!

Nagy bajban vagyok, mert beszáradtak a nyomtatófejek az EPSON sp 900-as nyomtatómban. Alig múlt el egy éves, és nem szeretném kívágni a ...ba , mert nem volt túl olcsó(60k). Fejtisztítással semmire sem megyek, a hivatalos szervíz meg két nyomtató áráért cserélné a fejet.
Az a kérdés, hogy nem tudtok olyan szervízt Bp-en, ahol ki tudják pucolni az Epson(!) fejeket is?(olyat már találtam ahol csak ezt nem vállalják)
Előre is köszi!

(#32) dipi válasza ati05 (#24) üzenetére


dipi
csendes tag

Hello
Nekem is megtelt ''valami tartály'' (Canon i350) Mit kell tenni?

Várom válaszod
Üdv
Dipi

Nem kell mindent érteni! Ha az ember mindent megért, akkor megbolondul... :)

(#33) Pushy válasza G@ben (#21) üzenetére


Pushy
tag

Üdv!

Azért nem csak úhy összevissza villog az a led. A narancs felvillanások száma érdekes a zöldek között. Egy másik fajta üzenet, ha zöld /sárga váltások vannak egy-egy hosszú zöld között. Itt is a narancs felvillanások száma számít.

Megszámolnád?

Egyébként, ha ajtónyitásra nem hozza ki a kocsit, akkor vagy az ajtó kapcsoló szállt el, vagy (ez a valószínűbb) annyira tönkrement a fej, hogy teljesen blokkolja a nyomtató elektronikáját. Ez utóbbira utal az is, hogy egy ideig úgy csinált, mintha nyomtatott volna, és mégse, pedig a pzs tanusága szerint a tinta átment a fejen. Ez számomra egyértelműen elszállt fejet jelent.

Félek tőle, hogy már a nyomtató elketronikája is sérült, bár neked az sem vigasz, ha nem, mert egy új fej árából vehetsz, egy hasonló tudású iP1000(1500)-as nyomtatót.

Pushy

(#34) Pushy válasza dipi (#32) üzenetére


Pushy
tag

Üdv!

A válasz itt: http://prohardver.hu/rios3_popup.php?mod=40&id=108948&start=23&len=1

Pushy

[Szerkesztve]

(#35) kszabber


kszabber
tag

Ha Epson Stylus 400 szetszerelesben van valakinek tapasztalata vagy leirasa akkor legyen szives irjon mar rola nehany szot. Konkretan az erdekelne mennyire kell szetszedni a nyomtatot a fej kiszerelesehez.

(#36) LeRoy


LeRoy
csendes tag

a vizes pzs trükk stimmel, de MELEGVÍZZEL!!! tuti az eredmény, de figyelj rá közben mert hirtelen megindul és elkezd folyni ha kitisztult

(#37) Darwin válasza Vejne (#31) üzenetére


Darwin
csendes tag

Tényleg bajban vagy Vejne!
De ne kinlódj és költekezz szervízre. Ballagj el egy Sz.marketba és 60k harmadáért vegyél egy Lexmarkot ha a tinta kifogy, vagy a fej tönkremegy dobd el és vegyél újat!!!

:C

(#38) Imy válasza dipi (#32) üzenetére


Imy
veterán

Mennyi idős a nyomtatod?

(#39) Imy válasza Vejne (#31) üzenetére


Imy
veterán

www.olexdigital.hu , ott láttam tisztitofolyadékot, igaz még nem volt rá szükségem.

(#40) Vejne válasza Imy (#39) üzenetére


Vejne
csendes tag

Köszi a segítséget, a jövő héten lehet kipróbálom...

(#41) ESP


ESP
senior tag

Sima víz...langyos vízben áztatod pár órát...
Nekem a HP-n bejött...

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#42) pweisz válasza Vejne (#30) üzenetére


pweisz
senior tag

probáld ki azokat a dolgokat amik itt szóbakerültek hátha segít.

(#43) rkferi


rkferi
csendes tag

rkferi
Gyors megoldás , ha van üres szinespatronod.
nekem is eldugult a feketepatron fúvokája ,én ugy eldottam meg az Epson nyomtatomnál
hogy a szines patron kék kamrájába töltöttem , fekete tintát,a gépet szines nyomtatásra
állítottam a szöveget meg kék szinre .
:DD

[Szerkesztve]

(#44) El Mariachi


El Mariachi
csendes tag

Van egy módszer ha semmi nem segít próbáld ki ezt. Ecetes vizet tegyél pohárba, bele a nyomtatófejet majd 5 mp-re tedd be a mikróba. A mikrohullám megrángatja a piezzo lemezkéket amikbe beleszáradt a festék.

[Szerkesztve]

Az igazi hatalmat nem adják azt neked kell elvenned!

(#45) pre-Scott válasza El Mariachi (#44) üzenetére


pre-Scott
csendes tag

nekem bejött! jó tanácsokat ad ez az újonc:DD

Jobb okosan hülyéskedni , mint hülyén okoskodni :::::::Nagymaminak tranzisztorokrol beszélni. Az unokámnak 68millo transzmicsoda van a prokettorában! ::::::::::::::: NEM VAGYOK ÚJONC!! :O

(#46) Vejne válasza El Mariachi (#44) üzenetére


Vejne
csendes tag

Aszta, micsoda házi praktikák:C
Még nem volt időm bíbelődni a nyomtatóval, de amint lesz eredmény, értesítem a kedves szakikat:U
Előre is köszönöm a segítséget!

(#47) attilam


attilam
őstag

Én szétszedtem a fejet, aztán egy erőteljes alkoholos áztatás következett. Ez segített, de még mindig nem teljesen tökéletes. Valószínűleg mégegyszer meg kell majd csinálni. Vagy kipróbálom az ecetes trükköt.

(#48) G@ben


G@ben
addikt

Esetleg nem kell valakinek egy S300-ashoz való kicsit használt fej olcsón? A nyomtatómnak annyi, de a fej használható még belőle. Nem az eredeti fej, hanem már egy cserélt és elég keveset volt használva. Pár ezrest talán megérr valakinek, mivel a boltban ha lehet kapni, akkor 12500 Ft.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#49) lock válasza G@ben (#28) üzenetére


lock
csendes tag

csak annyit hozza ,hogy forro vizbe rakd bele 20-30mp utana ittatos papir 10perc ha meg vanak a pottyok akkor jo ha nem ujra az egeesz nalunk mindig bevalt 50-60 alkalom

go!go?

(#50) Imy válasza Vejne (#40) üzenetére


Imy
veterán

Ha sikerült, Engem is érdekelne az erdmény, hátha egyszer szükségem lessz rá...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.