Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  BestBuy ruhás topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-05-25 08:58:48

LOGOUT.hu

Topicban gyakran előforduló webáruházak linkjei a szabályzat után:

>> BestSecret meghívó: topicban nem szabad!
Reddit, Facebook, Google percek alatt lehet találni kódot.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23420) PROHARDVER!


PROHARDVER!

(rögzített hsz)

BestSecret vagy bármilyen más meghívó kérés/felajánlás TILOS!

Hozzászólások

(#20851) Sungoo válasza margithid (#20850) üzenetére


Sungoo
addikt

Ezek mindenek, csak nem téli kabátok. Bélelt melegítő felsők. ;]

(#20852) tomci válasza margithid (#20850) üzenetére


tomci
csendes tag

sajnos itt vagy jó vagy nem, hiszen nem írják le, meg ugye ha le is írják, nem biztos, hogy tudja. Pl. a deca ilyen szempontból korrekt, hasonló webáruházat kell keresgélni

(#20853) margithid válasza tomci (#20852) üzenetére


margithid
veterán

Jaja, decában láttam 30k-ért ami -10ig jó elvileg.

(#20854) gergo5991


gergo5991
őstag

[link] sikerült egy ilyet berendelnem ma 130-rol 70 euróért.
Magyarországon még nem működik, de idővel lehet elindul a zalando lounge.
Minden nap másra van akció itt, általában nem full kinálat az adott márkából hanem válogatott, átlagba ilyen 50-75% os akciók vannak, aki tud intézni magának szlovák rendelési cimet lehet annak hasznos lehet ez az infó

(#20855) beginnerguy válasza tomci (#20849) üzenetére


beginnerguy
tag

A CUIN csak a töltőerő. A töltet mennyisége, és toll/pehely aránya (ami általában 10/90 szokott lenni, de sok nagy márka sajnos a tollat adja el "pehelyként" :) ) ugyanúgy lényeges. Ezen információk tudatában (és hogy átvarrt kamrákkal rendelkezik-e többek között) lehet megmondani, kb hány fokig jó mozgás nélkül/mozgás közben.

(#20856) beginnerguy válasza margithid (#20853) üzenetére


beginnerguy
tag

Decathlonból a fentebb linkelt MT500 tudja azt, amit írnak a terméklapon, nyugodtan veheted, ha belefér a büdzsébe és tetszik. MT900 szintén, az melegebb, picit drágább, és más stílus. Kisebb töltőerő, cserébe bőven nagyobb a töltet mennyisége, és vállaknál (hátizsák miatt) ill. csuklónál megerősített.

MT100 is jó kabi, nekem is van, de az nem téli, hanem 3 évszakos. 0 C fok fölött mozgás nélkül jó, fagypont körül már tud hideg lenni pulóverrel is, főleg ha alulról nem vagy felöltözve. Intenzívebb mozgás közben kb -5 C-ig jó.

(#20857) ftb01 válasza tomci (#20852) üzenetére


ftb01
tag

Tudsz esetleg olyan webáruházat ahol ezeket leírják?

(Kettőt hordok, Helikon Tex level 7, és Columbia Horizon explorer, ezekben mozgás nélkül tudok fázni rendesen)

I’ve got the chance I have to try

(#20858) gergo5991 válasza ftb01 (#20857) üzenetére


gergo5991
őstag

termo aláöltöző nem opció? azért nem szibériába vagyunk hogy ilyen szerkóban fázzon az ember. -10 fokban is csak egy rövidujju van alattam az alpha industries kabát alatt.
esetleg valami powerbankes fűthető kabát?
[link] itt egy link ahol mutatja melyik kabát mennyi filles + hány gramm szigetelés van benne..
[link] ez jött ki nyertesnek

(#20859) beginnerguy válasza ftb01 (#20857) üzenetére


beginnerguy
tag

Valószínűleg azért fázol pl a Helikon Tex level 7-ben mozgás nélkül, mert Apex töltetes (ami önmagában nem baj, ez egy nagyon jó fajta szintetikus szigetelőanyag, idővel persze jobban degradálódik, mint a pehely), abból is 100 g/m^2 vastagság. Ez kb 8 C fokos komfort határt ír le (hálózsákoknál). Az persze segít kicsit, hogy szélálló, de a szigetelés kevés 0 fokban vagy azalatti hőmérsékletben üldögéléshez, ahhoz jóval több (vastagabb) kell(ene). Ha ehhez még hozzájön, hogy deréktől lefele sem vagy beöltözve rendesen, akkor teljesen normális, hogy fázol -- azon lepődnék meg, ha nem így lenne.

Columbia Horizon Explorer ránézésre kb ugyanez, 0 fok környékénél többet nem hiszem, hogy bír (ehhez is mondjuk alulra fel kell venni vmit), főleg nem stacionárius állapotban. Ezek 3 évszakos kabátok, nem téliek: tehát üldögéléshez és nem aktív mozgáshoz nagyon kevés. Mozgás közben persze lehet jó kicsit alacsonyabb hőmérsékleten is.

[ Szerkesztve ]

(#20860) Talala


Talala
senior tag

Ha ennyire benne vagytok a kabát témában lenne egy kérdésem nekem is.
Idén vettem egy Columbia winter rebellion parkát. Most ebbe a 0, -1 fokba még bőven van benne tartalék. Csupán annyit furcsállok, hogy az ujjában, a kar hajlat felőli részén mintha nem is lenne benne töltet. Egyedül ez miatt veszek alá pulóvert jelenleg. Ez igy normális szerintetek?

(#20861) w.miki válasza gergo5991 (#20854) üzenetére


w.miki
veterán

Ez mennyire hasonlít rá?
OUT SHIELD INSULATED FULL ZIP HOODIE - Szabadtéri dzseki
Ilyesmit vettem, de visszaküldtem, az ujjain átfúj a szél, megfagyni benne.
Hasonló vékony meleg kabátot én is szeretnék.

Patagonia kabátot itthon senki nem árul?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#20862) xEon1337 válasza w.miki (#20861) üzenetére


xEon1337
őstag

A Mountexben van Patagonia: [link]

"Less but better" - Dieter Rams

(#20863) tomszli11


tomszli11
tag

Bár nem feltétlenül bestbuy téma, azért is rakom OFF-ba, viszont úgy gondolom itt kapok leghamarabb segítséget.
Van egy 2 éves bőr belebújós bőr csizmám amit első évben impregnáltam, viszont azóta sajnos trehány voltam.
Szerintetek lehetne valamit kezdeni vele?
Cipőkrém vagy valami?
Jelenleg így néz ki:
kep1 kep2 kep3
Köszi előre is :R

(#20864) w.miki válasza xEon1337 (#20862) üzenetére


w.miki
veterán

ez vajon lesz 50%-os akcióban? :DDD

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#20865) gergo5991 válasza w.miki (#20861) üzenetére


gergo5991
őstag

Ezek a patagonia kabatok legjobban turazashoz jok, 360 gramm csak.ha vekony kell akkor ala kell termo triko vagy valami fleece pulover. De hidegben csakis a vastagabb kabat jo szerintem ami nem adja le olyan konnyen a hot, ami mar 1 kilo felett van az tuti jo lesz xd

a sportmarkak arra mennek hogy keves helyen elferjnek, ezaltal vekony es konnyu lesz elvegre a turazas hegymaszas izzasztja rendesen az embert nem kell oda nagyon vastag

(#20866) beginnerguy válasza w.miki (#20861) üzenetére


beginnerguy
tag

Ha van sok felesleges pénzed, jó a Micro és Nano puff (micro jobb minimálisan). Régen 30K-ért meg lehetett csípni. De dekában még mindig van max 100-150 grammal nehezebb (de lehet ennyi sem), ezen kívül ugyanazt tudja. Kinézetre nyilván más :) Az MT100 pehelykabi, az 0 C fokig jó kb mozgás nélkül. Vagy ennek a szintetikus párja (az is MT100), az kb 5 C fokig. Mindegyikkel van tapasztalatom, a dekások jóval pénztárcabarátabbak, de semmivel sem rosszabbak, ha nem számít a kabát tömege. Ezek 3 évszakos kabátok mind.

[ Szerkesztve ]

(#20867) beginnerguy válasza Talala (#20860) üzenetére


beginnerguy
tag

Meg tudod jelölni egy fényképen, hol? Nem teljesen értem.

[ Szerkesztve ]

(#20868) Talala válasza beginnerguy (#20867) üzenetére


Talala
senior tag

Könyöknél ahol hajlik a karod, csak nem a könyök felőli oldalon.

(#20869) Czimby


Czimby
addikt

Bélelt farmert vagy valami hasonló amibe nem fagy meg az ember de ki is néz valahogy(tehát nem sínadrág) tudnátok ajánlani?
Reggel 5-kor nem annyira kellemes a buszra várni, hiába nincs még annyira hideg, meg leülni a jéghideg ülésre sem a legjobb. :U

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#20870) la_cc válasza Czimby (#20869) üzenetére


la_cc
addikt

Sima farmer + jégeralsó?

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#20871) umek válasza Czimby (#20869) üzenetére


umek
tag

Múltkor a premier outletben vettem a dockyardban Columbia bélelt nadrágot, mint egy fekete farmer. Kényelmes és meleg is, plusz nem néz ki hülyén. Sajnos az árára már nem emlékszem, de ha nem lett volna jó áron, nem vettem volna meg. :DDD
De a farmer+jéger is jó kombó.

Légy korrekt.

(#20872) Czimby válasza la_cc (#20870) üzenetére


Czimby
addikt

Az kevés, fázósak a tojások.
Viccen kívül a buszon ugyanannyi a hőfok mint a megállóban, nem akarok felfázni.

Van egy munkás nadrágom, ilyen oldalzsebes katonai feeling, az belül polár, csak hát nem túl divatos, nem szívesen mennék benne emberek közé :DDD

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#20873) Llew válasza Czimby (#20872) üzenetére


Llew
senior tag

C&A-ban szokott ilyen tájt lenni bélelt farmer. Aztán januárra az év eleji leárazásokra el is tűnik.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#20874) Czimby válasza Llew (#20873) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi ránézek majd :R

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#20875) margithid válasza Czimby (#20872) üzenetére


margithid
veterán

Egy aláoltoző?
Lidlben asszem most lesz majd, pár ezer forint egy alsó, de van felső is.

(#20876) Thorim


Thorim
csendes tag

Decathlonból tudom ajánlani a sí aláöltöző szettet(alsó és felső) 2500Ft dbja. Nagyon jól melegít

(#20877) lord_m válasza Czimby (#20872) üzenetére


lord_m
senior tag

Lidl-ben lesz thermo farmer 6 ezer Ft. Dec. 15-től, nem tudom, milyen minőség. [link]

(#20878) Czimby válasza Thorim (#20876) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi!

Mást is akarok pont onnan rendelni.
Eszembe se jutott.

margithid:
Férfiben nem találtam a lidl-nél alálöltözöt, de farmert viszont igen. Megnézem majd azt is.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#20879) AIex


AIex
tag

Zalando-n -15% a megjelölt termékekre, a TEL15 kóddal

(#20880) beginnerguy válasza Talala (#20868) üzenetére


beginnerguy
tag

Nem kéne neki, mármint nem látom értelmét igazán egy parka-nál. A képek alapján (ha jót nézek) mondjuk ott mintha átvarrás lenne, az hőhídat okoz, és ha pont ott van, akkor oda pehely sem tud igazán menni. Nem teljesen értem a létjogosultságát azon a helyen, de ha így van, akkor emiatt.

(#20881) Talala válasza beginnerguy (#20880) üzenetére


Talala
senior tag

Igen az lesz az. Akkor ez ilyen, pulóverrel nem számít mondjuk. Köszi a véleményt

(#20882) Zeki


Zeki
nagyúr

Szervusztok!

Valaki össze tudná szedni az ismertebb ruharendelős oldalakat, mint zalando, aboutyou, hm.com és társai?
Jó lenne ez az összefoglalóba is.

Köszönöm!

(#20883) Szabi® válasza w.miki (#20861) üzenetére


Szabi®
addikt

Nekem a Micro Puffból mellényem van, az nem kimondottan meleg. Ami onnan meleg, az merino, sherpa, esetleg synchilla. Nem véletlenül 50-60 ezer egy synchilla pulover.

(#20884) Mr.Csizmás válasza Zeki (#20882) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

LPP group, nike? de írjuk össze és berakom.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#20885) beginnerguy válasza Szabi® (#20883) üzenetére


beginnerguy
tag

A Synchilla (is) azért ennyi, mert Patagonia márkaneve van :) Egyszerű újrahasznosított poliészter, emlékeim szerint típustól függően olyan 250 -- 380(?) g/m^2 polár anyagból, némi spandex-szel. Bármelyik ugyanilyen sűrűségű polár anyag gyakorlatilag ugyanezt tudja (oké, minimális eltérések lehetnek, de 2-4x-es árkülönbséget egyáltalán nem indokol), a dekás 12-15 ezer körüli is, legutóbb azt hiszem ilyen áron mentek a 280-300 g/m^2-es polár pulcsik, ami jóval kedvezőbb árú. Ha pedig nincs mondjuk 380-as sűrűségű a dekában csak 300-as, akkor emellé vesz az ember egy vékony 100-140 g/m^2-es polár pulcsit kb 2-3E Ft-ért +1 rétegnek, és ugyanott van (sőt, még jobb is a 2 réteg, ha nem nyomják össze egymást teljesen).

Polartec (alpha) kiemelkedően melegebb a polár anyagok közül, de az szintén nagyon drága, és ott tényleg érezhető a különbség. A többinél elég az anyagsűrűséget megnézni, és az alapján választani.

Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy pl a Synchilla sz*r :R Csak hogy baromira túlárazott a márkanév miatt. A polár az polár, óriási különbségek nélkül, így az anyagsűrűség a mérvadó. Ha azt nézi az ember, nem nagyon lehet mellélőni, a marketing pedig mindent megpróbál másképp elnevezni, hogy az szimpatikusabb fantázianév legyen, és minél drágábban megvegyük. Télre 300 g/m^2 anyagsűrűség körüli pulcsi bőven elfér, főleg ha nem aktív mozgáshoz kell.

[ Szerkesztve ]

(#20886) Szabi® válasza beginnerguy (#20885) üzenetére


Szabi®
addikt

A Patagoniánál nincs brand felár, kapsz konstans minőséget a pénzedért . . . Oké meglehet olcsóbban is oldani, de ennyi erőből akkor minek a márkák ?
Amire te gondolsz hogy brand felárat fizetsz az az Arc Teryx, Canada Goose, Sportalm, Fjällraven . . .
Az megint egy másik nézőpont, amit mi itthon tulárazottank hívunk, az máshol csak egy pulcsi, ami bármikor beleesik a kosárba.
Az biztos, hogy egyre kevesebbett kapsz a pénzedért, a főleg amerikai kapitalista mrákától, ugyanis nekik a profit az szent. A Patagonia talán azért kakukktojás, mert egy mikrovállalatról beszélünk . . . És ő még így is érvényesíti az "örök élet" garanciát.

(#20887) Maximum1 válasza Szabi® (#20886) üzenetére


Maximum1
őstag

Patagoniánál zöld felár van, a zöldnek lenni jót lovagolja meg, lehet hordani koláskupakból szőt pulovert mert az a trendi, de az ezerforintos polárnál és kockás favágó ingnél még mindig nem találtak ki jobbat.

(#20888) beginnerguy válasza Szabi® (#20886) üzenetére


beginnerguy
tag

Elég jól ismerem az összes felsorolt márkát, mindegyiknél bőőőven fizetsz brand felárat :) A Patagoniáról írtam, és arra is gondoltam :) 100 millió dolláros évi profitnál(!) elég nehezen beszélhetünk mikrovállalatról... Az pedig, hogy "minek márkák?", ez egy nagyon messzire mutató kérdés, de szerintem nincs köze ahhoz, hogy csak az anyagsűrűséget kell nézni a polárok esetében.

Egyébként külföldön is drágának számítanak ezek a márkák és nagyon sokan nem engedhetik meg maguknak, vagy nem szeretnének ennyit adni érte, de az tény, hogy könnyebben ki is fizetik érte, amit kérnek (mondjuk nagyobb akciók is szoktak lenni, mint itthon).

Az örök élet garanciát érvényesítik -- persze: Amerikában. Mint az Osprey, Thermarest, Darn Tough stb. EU-ban nem igazán jellemző (ez is tapasztalat, nem vélemény). Jó és megbízható márka, szimpatikusak a klímaváltózás elleni harc érdekében tett lépései, de minden szempontból bőven túlárazott.

Azt továbbra is fenntartom (tapasztalatból), hogy a polárnál az anyagsűrűség számít. Aki akarja, megveszi ugyanazt az anyagot és anyagsűrűséget ugyanazzal a teljesítménnyel sokkal drágábban, aki pedig nem szeretné, megveszi olcsóbban, mert itt most épp lehetséges. Szerintem túlléphetünk ezen :R

[ Szerkesztve ]

(#20889) Sungoo válasza Szabi® (#20886) üzenetére


Sungoo
addikt

Rákerestem a Canada Goose márkára. Basszus, ez mit tud ennyiért!? Elviszi reggel a gyereket oviba? :W

(#20890) adalbert1 válasza beginnerguy (#20885) üzenetére


adalbert1
veterán

Ezek alapján a 3 in 1 kabátok közül ha így néz ki a 2 réteg:
Fabric - Outer Jacket :111 G/M², 2L DryVent™– 100% Polyester
Fabric - Inner Jacket :190 G/M², 100% Recycled Polyester Fleece
Akkor az kb. hány fokig jó általános használatra?

A gyártó hiking-ra ajánlja, ez a modell az, ugyan nem egy komoly kabát, de a listaáárához képest viszonylag olcsón vettem. :)

(#20891) AIex válasza Mr.Csizmás (#20884) üzenetére


AIex
tag

AboutYou
Answear
Dockyard
Fashiondays
LPP grp
Mango
Modivo
NewBalance
Nike
Zalando

(#20892) Szabi® válasza beginnerguy (#20888) üzenetére


Szabi®
addikt

"Elég jól ismerem az összes felsorolt márkát"

Ezek szerint mégsem, ha egy középárszegmens aljára pozicionált árú terméket túlárazottnak tartasz. Közel 20 évet töltöttem kint, ebből 4,5 évet sport boltban. Hidd el, nem drága nekik . .
Egyébként ez egy teljesen meddő vita, én egy kérdezőnek válaszoltam. Aki nyílván tisztába van/volt vele, hogy a Patagonia nem kasmír és selyem ruhákat árul . . . Ahogy az outdoor márkákkal foglalkozó legtöbb brand sem.
Az meg teljesen szubjektív hogy neked túlárazott-e vagy sem. Számtalan terméküket olcsóbbnak és jobb minőségűbbnek tartom, mint egy kókány Calvin Kleint. Ami már semmit nem ad a pénzedért. :R

#20887 Maximum1 Nem tudok olyan brandet, aminél nincs felár. Szoktam nézni az ár /érték/minőség arányt is. Ami sztem a Columbiánál a legrosszabb most.

(#20893) margithid válasza AIex (#20891) üzenetére


margithid
veterán

+
Springfield
Ecipo
CCC
Emag

(#20894) lord_m válasza AIex (#20891) üzenetére


lord_m
senior tag

Esetleg még Sinsay, Cropp.

(#20895) Ance válasza Sungoo (#20889) üzenetére


Ance
őstag

Nem. Ha ilyen árban veszel ruhákat, akkor feltehetőleg a sofőr viszi.

[ Szerkesztve ]

(#20896) AIex válasza margithid (#20893) üzenetére


AIex
tag

Emagra én is gondoltam, de ott vigyázni kell arra, hogy sokszor olyan termékbe is bele lehet futni, amit nem az Emag árul, hanem egy 3rd party cég,

Ami viszont kimaradt, viszont szerintem még bele kellene rakni, az Office Shoes, elég jó akciókat szoktál onnan össze szedni.

@lord_m
LPP-ben benne vannak ők is, Reserved, House Mojito, Sinsay, Cropp

(#20897) Maximum1 válasza Szabi® (#20892) üzenetére


Maximum1
őstag

Columbiát 10 éve nem veszek, nem időtálló minőség, a north face is már ott van, csak ontják a holmikat mint a decathlon, veszi a jó nép.
Jó ha 2-3 szezont kibír egy termékük.

(#20898) gergo5991 válasza Maximum1 (#20897) üzenetére


gergo5991
őstag

hmm, én 2 éve vettem egy columbia fleece-t igaz 80ról akciósan 37 ért volt a neten, botlban oda adták 25 euróért, és szerintem elég jó minőség. Az adidas terrex performance amit most vettem 130 ról 50ért akcióban zalandórol, hát attól lehidaltam hogy mennyire gyenge minőségü (kb lidl kategória). De csak mert tetszik megtartom..

[ Szerkesztve ]

(#20899) rushty válasza AIex (#20891) üzenetére


rushty
senior tag

Asos

Revolut meghívó pü-ben

(#20900) lord_m válasza AIex (#20896) üzenetére


lord_m
senior tag

Bocs, azon átsiklottam.

Bár szerintem összefoglaló néven kevésbé lehet ismert, egyértelmű, mint egyenként megnevezve.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  BestBuy ruhás topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.