Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) awexco


awexco
őstag

2 év alatt sok előrelépés nem lett ... 5nanométeren gyártják mindkettőt és nem tud av1 gyorsítást ...
cpu gyorsulás 15% két év alatt ...

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#2) awexco


awexco
őstag

Ez egy nagyon gyenge modellfrissítés volt ...

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#3) tovgab


tovgab
aktív tag

Az "új" Mac Mini M2-vel, 299.999Ft-ért meglepően jó ajánlat. :K

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#4) Damateo


Damateo
aktív tag

Kicsit drága ha plusz dolgok kellenek…+8GB ram 100ezer

(#5) Alex91 válasza tovgab (#3) üzenetére


Alex91
félisten

Remelem a kovetkezo iMac is olcsobb lesz, mert ez a Mini relative draga :D .

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6) Sofian


Sofian
őstag

Jó kis köztes verziók, gondolom akkor a páratlan M procik lesznek majd a nagyon nagy ugrások. Akinek M1 gépe van biztos nem rohan venni, de annyi megkönnyebbülés van legalább hogy nem drágult még sokkal jobban.

(#7) awexco válasza Sofian (#6) üzenetére


awexco
őstag

Túl sok munkát/pénzt nem öltek bele ... kb ez m1+ de annak is kevés enyi idő alatt .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#8) ROBOTER válasza tovgab (#3) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ha ugyanabban a betegségben szenved, mint az Air M2, akkor nagyon alkalmazása válogatja, hogy bele szabad-e vágni az alapmodellbe (256GB).

[ Szerkesztve ]

(#9) adamssss válasza awexco (#7) üzenetére


adamssss
veterán

Nem is kellett több. A konkurensek kb mostanra hozták be az M1 szintjét teljesítmény/fogyasztás tekintetében. Az M2 megint az apple felé billenti a mérleget igaz nem sokkal és a felhasználás területe válogatja.
De mivel jelenleg csak a 4nm érhető el ami egy half node nem igazán érte meg arra fejleszteni. A nagy ugrás a 3nm lesz jövőre oda valószínűleg már az M3 generáció jön ami megint nagyobb ugrás lesz.
A proci teljesítménye ma már nem mérvadó. A grafikus rész számít de méginkább a fogyasztás és ebben pokoli erős lett az M2 is.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#10) ΞΔGLΞ válasza tovgab (#3) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A 8GB RAM és a 256 SSD már nagyon karcsú.

(#11) Ijk


Ijk
nagyúr

150 ezerért, talán még 200-ért elgondolkoznék mini-n ha nem használnék olyan programokat amiket nem visz. De 300-ért inkább összerakok egy PC-t, persze valószínű hogy többért, de olyan árkategória szint ahol kevés kompromisszumot viselek el. Arról nem is beszélve hogy elfogadható 16GB rammal és 1TB SSD-vel rögtön 600 lesz az a 300.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#12) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Az M1 Pro/Max-os notikat nagyon gyorsan kukázták. Az M1-es Mac minit szerintetek kifutóban meg lehet még kapni olcsóbban külső forgalmazóknál? Ha jól látom most teljes csere volt és nem maradtak kínálatban a "régiek" emelt áron. :)

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#13) Dobobazsi


Dobobazsi
csendes újonc

Én iPhone-szerű drágulásra számítottam az új mininél, közben meg olcsóbb lett, szóval eléggé best buy gyanús így. Remélem az M1 árát is lejjebb nyomja majd.

iPhone 11 Pro Max // iPad Air 4 // Mac Mini M2 // Garmin Fenix 6X Pro Solar

(#14) ROBOTER válasza Dobobazsi (#13) üzenetére


ROBOTER
addikt

Mind az iStyle-nál, mind az iCentre-nél benne maradt a kínálatban az M1 Mini, és drágább, mint az azonos SSD/RAM M2.
Csökkent az Air M2 ára, talán a 256-os M2-esnek "híre" ment. Bár aki a legolcsóbb kategóriában vásárol, nem biztos, hogy tájékozott ezen a téren.

[ Szerkesztve ]

(#15) Alex91 válasza ROBOTER (#14) üzenetére


Alex91
félisten

Ha mar kaphato lesz az uj Mini valoszinuleg learazzak a regieket...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16) kleinguru válasza ROBOTER (#14) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem vettem észre, hogy olcsóbb lett az apple.hu esetén az m2 alap air. Istyle-nál már egy ideje "csak" 540.

Átlag embernek bőven elég az alap mini (ennyiért 10 évre tuti vétel lenne mondjuk szüleim korú embereknek, ha nem lenne nekik már ipad).

Nekem is 16gb 512GB M2 air kellene, de applecare-rel ~710 nettó (sokallom érte), innen már nincs messze az alap 14 pro nettó ~870 (az új, mert a régi ~nettó 755). Vélhetően a jóárasított új alap 14 m1 verzió érné meg nekem. Sajnálok ennyi pénzt adni egy laptopért.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#17) vadkörte válasza Ijk (#11) üzenetére


vadkörte
addikt

"...300-ért inkább összerakok egy PC-t..."
Összelegóztam egy teljesítményben nagyjából hasonló PC-t és kb. 550-600E-re jött ki a végösszeg (ebben már SSD-k - 2x1TB 2,5" + 0,5TB M2 - is vannak). De még nincs operációs rendszere és továbbra is egy zabagép 10 zúgó ventilátorral.

"...1TB SSD-vel rögtön 600 lesz az a 300."
Nem kell ragaszkodni a belső SSD-hez... :)

#15 Alex91
Elvileg már rendelhető.

#16 kleinguru
Sima M2 Mini 16/256 vagy 16/512 kivitelben gondolkodok. Képfelgolgozás és kiadványszerkesztés a fő profilja a jelenlegi asztali PC-nek is. Azért a Skylake C i5 után nagy előrelépés lenne. :D

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#18) Krugszvele válasza awexco (#2) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Hogy értve?? De hát most már van csillagszürke szín, nem asztroszürke! Ez az innováció!!!

(#19) Ijk válasza vadkörte (#17) üzenetére


Ijk
nagyúr

Milyen konfig az 600k-ért nagyvonalakban ami kb azonos teljesítményű?
13600k 160k, alaplap- 60k, 32GB ram- 60k, ház 30k, táb 40k, 1TB SSD 30k, hűtő 30k nagyjából, és még marad legalább 150k valami VGA-ra és még oprendszerre is. És szerintem köröket ver rá.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#20) Mustaros válasza Ijk (#19) üzenetére


Mustaros
aktív tag

Biztos valami olyan szintetikus teszt, ahol az Alma kivételesen jól teljesít... :DDD

(#21) bollokcs80 válasza Mustaros (#20) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

PC se olcsó, én kb. fél millából raktam össze egy i5ös gépet 2021 nyaràn. Alma gépeknél inkább a bővítések ára fájdalmas. Ha vennék, én inkább csak a RAMért fizetnék, az SSDt megoldanám külső eszközzel.

B.Cs.

(#22) Ijk válasza bollokcs80 (#21) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem olcsó, de nem is drágább ha a minit felbővíted hogy hosszabb távon ne csak netezős gépnek akard használni. Mert arra szerintem 300k sok, ha meg felbővíted akkor az 500-600k. Azért voltam kíváncsi mi az a PC ami 600k-ért ugyan azt tudja mint a mini. Ráadásul ARM miatt a mini eleve igen korlátolt.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#23) adamssss válasza Ijk (#22) üzenetére


adamssss
veterán

Azért az M2 még alap grafikai munkára sem kutya. (nekem m1-em van egy alap air-ben de olyan sebességgel renderel családi videókat, hogy az állam keresem, ugyanez a kép utómunkáknál)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#24) bollokcs80 válasza adamssss (#23) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Így van, ilyenekre nagyon jó. Játékra nem annyira (feltételezem, ott is inkább macOS miatt).

B.Cs.

(#25) Ijk válasza adamssss (#23) üzenetére


Ijk
nagyúr

Persze, ha videóvágásra meg képszerkesztésre kell akkor kiváló. De nem gondolom hogy az 500-600k-s PC lassabb lenne, de legalább ARM miatti korlátok nincsenek, ha esetleg játszol akkor ott a dedikált grafikus kártya.
Fogyasztás is túl van értékelve, 150Wh a mini, asztali sem lesz lényegesen több amíg nincs benne erősebb VGA. És ott legalább van lehetőség egy jó hűtésre ha esetleg huzamos ideig folyamatosan teljes terhelésen megy rendszeresen.
Nyilván teljesen más lenne a dolog megvilágítása ha a 300k-ba beleférne 16GB ram és 500GB SSD.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#26) Murek válasza awexco (#2) üzenetére


Murek
csendes újonc

Az a kettő inkább 1-1,3 év Kb 21 október végétől lehetett érdemben kapni a pro laptopokat. Most meg január végétől lehet. Nem tudom mit vártál. Az Intel vagy az Amd sem csinál nagyobb léptékű fejlesztéseket.

(#27) section9 válasza Ijk (#19) üzenetére


section9
őstag

Ki lehet hozni olcsóbban, de ha minöségben hasonló alkatrészekböl pakolod össze, akkor már nem lesz ilyen olcsó, több helyet fog foglalni és lehet imádkozni, hogy minden müködjön mindennel. :)

(#28) Murek válasza Murek (#26) üzenetére


Murek
csendes újonc

Közel sem jössz ki ennyiből PC-n.A dedikált videókártya itt dedikált egybeépített magnak felel meg. 3070 szinten, m2 maxal szerintem már a 3080 körüli teljesítménnyel. Mivel MacOs-t használsz nem windowst, így nem tudom milyen ARM korlátról beszélsz. Ha játszani szeretnél akkor ott a konzol, ha dolgozni, akkor ezzel sokkal jobban jársz. (már persze ha nem olyan célszoftvert használsz munkádhoz ami csak windowson fut)

[ Szerkesztve ]

(#29) vadkörte válasza Ijk (#19) üzenetére


vadkörte
addikt

A mostani PC-mel az üzemideje 90%-ban dolgozok - fényképfeldolgozás, kiadványszerkesztés (nyomtatott és elektronikus könyv, plakát, stb...), minimális videóvágás - a maradék 10% főképp tartalomfogyasztás. Az elmúlt években a játékra szánt üzemórák száma éves szinten maximum néhány 10 volt, 40+ évesen úgy érzem kinőttem már ebből és a szabad időm értelmesebben is el tudom tölteni.
Szóval a játék nekem huszadrangú, egy kicsi, kompakt, csendes, energia- és helytakarékos munkagépre van szükségem. Egy Win alapú SFF/USFF géppel sem úsznám meg olcsóbban. Pl. a HP Elite SFF 800 G9. (HPShop-ban jelenleg 600E) A Studio - meg a Pro - nyers erejére és a MacBook mobilitására nincs szükségem. Az sem mellékes, hogy az összes általam használt programot - Affinity Suite, DaVinci Resolve, stb... - beforgatták ARM alá, így a Rosetta-s nyüglődés sem kell hozzá.
(nem akarok hitvitát kirobbantani, nem vagyok Macfüggő, sosem volt még Mac eszközöm :DDD de a Mini-nél érzem azt, hogy ez nekem való)

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#30) emvy válasza section9 (#27) üzenetére


emvy
nagyúr

Laptopban szerintem tok nyero az M1, high-end desktopon nem. Meg fogyasztasban sem nagyon. A 100W-ra limitalt desktop CPU-m 3x olyan gyors, mint a 35 wattot fogyaszto M1 Pro-m.

Szoval desktopon szerintem a szoftver a kerdes. Ettol meg a Mac Mini jo deal mindenkeppen 300k-ert.

De kerdes, h mire kell. Ha mittudomen, Linuxra dolgozik valaki, akkor vagy Linux desktop a jo, vagy Windows + WSL2, de MacOS alatt eleg fajdalmas.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#31) emvy válasza Murek (#28) üzenetére


emvy
nagyúr

> m2 maxal szerintem már a 3080 körüli teljesítménnye

Egyreszt nincs 3080 koruli teljesitmenye, masreszt meg tovabbra is a szoftver a kerdes; ha CUDA kell, akkor NVidia. Ha meg Final Cut vagy DaVinci, akkor mehet az M1.

while (!sleep) sheep++;

(#32) Murek válasza emvy (#31) üzenetére


Murek
csendes újonc

M2 maxról még nincsenek tesztek, az m1 max hozott egy 3070-et. Ha ez 30%-kal gyorsabb akkor simán hozza a 80-at. Nincs igazán olyan software amihez CUDA kellene macen. Nagyobb traceléshez már rég nem használsz asztali gépet, játékok meg nem igazán vannak alá. PS, egyéb vektoros szerkesztők pl illusztrator, zeneipari felhasználás, modellezési feladatok, fejlesztésre nagyon jó, főleg ár/érték arányban.

[ Szerkesztve ]

(#33) Chibass


Chibass
tag

"HDMI 2.1-et, amely aljzaton keresztül egy 8K-s 240 Hz-es külső kijelző is meghajtható."
Én azt hittem csak 60Hz-et visz 8K-n a 2.1 sávszél, ez akkor nem igaz?

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#34) awexco válasza Chibass (#33) üzenetére


awexco
őstag

Elvileg a sima és a max között is van difi kijelzők terén !

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#35) emvy válasza Murek (#32) üzenetére


emvy
nagyúr

> Nincs igazán olyan software amihez CUDA kellene macen.

Hat persze hogy nincs, hiszen Macen nincs CUDA :D

> Nagyobb traceléshez már rég nem használsz asztali gépet

Rengetegen hasznalnak, erre veszik a nagy RTX-eket meg Quadrokat.

> m1 max hozott egy 3070-et

ezen mar otvenszer vegigmentunk -- altalanossagban ez nem igaz, peldaul Geekbench Compute alatt 3x (!) gyorsabb egy 3070 Ti, mint egy M1 Max.

while (!sleep) sheep++;

(#36) S_x96x_S válasza Murek (#28) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Közel sem jössz ki ennyiből PC-n.
> A dedikált videókártya itt dedikált egybeépített magnak felel meg.

talán az "AMD Phoenix SoC APU" - lehet majd alternativa,
de azokhoz talán még kell fél év, mire elérhető lesz a boltokban is.

"A Phoenix SoC APU az AMD szerint erős is. A nyolcmagos Ryzen 9 7940HS a Cinebench többszálú tesztjében gyorsabb a 14 darab, ezen belül is hat P- és nyolc E-magot felvonultató Intel Core i7-1280P processzornál, illetve a tízmagos Apple M1 Prónál, míg a dedikált AI gyorsítója a MobileNetv2 tesztben felülmúlja az Apple M2 AI egységét. Ezen túlmenően a rendszer IGP-je szintén nagyobb teljesítményű a Core i7-1280P saját megoldásánál, de ezen a területen a grafikai munkák tekintetében az AMD előnye igazából nem szokott meglepetésnek számítani."
https://prohardver.hu/hir/ces_2023_amd_zen_4_rdna_3_ai_gyorsito.html

Mottó: "A verseny jó!"

(#37) awexco


awexco
őstag

Jó lett a max mini , de az ára az borsos . Akinek videós munkákhoz kell jó lehet :

“Fontos még megemlíteni, hogy az M2 Max rögtön két videó kódoló motort és két ProRes motort is kapott, amelyek akár kétszer gyorsabb videó kódolást tesznek lehetővé, mint amire az M2 Pro képes. Maga a videó motor egyébként hardveres gyorsítást kínál a H.264-es, a HEVC és a ProRes tartalmakhoz mind kódolás, mind pedig dekódolás terén.”

av1 ? 🤷🏼

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#38) awexco válasza S_x96x_S (#36) üzenetére


awexco
őstag

Tud jó hwt-t gyártani az amd ha akar !
de a vga kártyákat nagyon mostoha gyerek módjára kezelik .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#39) emvy válasza awexco (#37) üzenetére


emvy
nagyúr

az meg mindig nincs, pedig mintha az Apple sajat szabvanya lenne

while (!sleep) sheep++;

(#40) Ijk válasza Murek (#28) üzenetére


Ijk
nagyúr

Örülnék ha hozná egy 3050-es, vagy egy RX6600-ét. Más kérdés hogy hiába ha nem futnak rajta játékok. Nem vagyok HC gamer, néhány, részben régebbi stratégiát játszok 2-3 naponta 1 órát. Ehhez, netezéshez, Solid Edge-hez (talán), Lightroomhoz elvileg elég lenne. De ARM miatt e játékok nagy része máris kilőve, és előbb utóbb bele fogok futni más program korlátjába is. Hosszútávon nem mernék 8GB rammal tervezni, 8 éves konfigomban is 16 volt, akkor meg már nem 300k hanem 500.
Szóval 300k-ból nehezen jövök ki PC-ből, de 500-600-ból már igen jót össze lehet pakolni ami lefedi az igényeimet kb 6-8 évre is, és szinte biztos hogy nem lassabb semmiben, legtöbb dologban gyorsabb.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#41) awexco válasza emvy (#39) üzenetére


awexco
őstag

Alliance for Open Media-nak, köztük a Samsung , a Vimeo , a Microsoft, a Netflix , a Mozilla,AMD , Nvidia , Intel és ARM , Google, Facebook, Cisco, Amazon, Hulu , VideoLAN , Adobe és Apple . Az Apple az AOmedia egyik fő tagja, bár a megalakulás után csatlakozott. Az AV1 streamek kezelése hivatalosan is bekerült a Coremedia által kezelhető tipológiai videók közé.

[link]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#42) Murek válasza S_x96x_S (#36) üzenetére


Murek
csendes újonc

Igen, úgy néz ki ez lesz a jövő az x86 oldalon is. A kérdés majd mennyibe fog ez fájni.

(#43) Murek válasza awexco (#41) üzenetére


Murek
csendes újonc

Hát nem tudom, én m1 maxot használok egy éve, videovágásra, DTP-re, modellezésre és unity játékfejlesztésre. Ez nem egy 3050-es kategória és a villanyszámlát sem nyomja meg.. (főleg manapság ezt már sajnos nézni kell). Solid Edge sajnos nincs, így ez neked alapból kuka kategória. Sharpr3d ami esetleg nagyon lebutított alternatíva vagy egy Autocad, de az nem az a szint.

(#44) Murek válasza emvy (#35) üzenetére


Murek
csendes újonc

> Rengetegen hasznalnak, erre veszik a nagy RTX-eket meg Quadrokat.

Igen és ők nem is 600e ft-os asztali célközönség. (hozzátéve olcsóbb több évre a renderfarm, mint venni egy komolyabb videokártyát).

> ezen mar otvenszer vegigmentunk -- altalanossagban ez nem igaz, peldaul Geekbench Compute alatt 3x (!) gyorsabb egy 3070 Ti, mint egy M1 Max.

És még mindig a használt appok alatt gyorsabb a teljesítmény mutat, mint egy tesztprogram szerint.. és még nem láttuk az m2 maxot.

(#45) Murek válasza Ijk (#40) üzenetére


Murek
csendes újonc

Jah ezt neked szántam :) "Hát nem tudom, én m1 maxot használok egy éve, videovágásra, DTP-re, modellezésre és unity játékfejlesztésre. Ez nem egy 3050-es kategória és a villanyszámlát sem nyomja meg.. (főleg manapság ezt már sajnos nézni kell). Solid Edge sajnos nincs, így ez neked alapból kuka kategória. Sharpr3d ami esetleg nagyon lebutított alternatíva vagy egy Autocad, de az nem az a szint."

(#46) Ijk válasza Murek (#45) üzenetére


Ijk
nagyúr

Amivel néha játszok Total War széria, Age of Empires 4, Company of Heroes. Ezekből alig pár menne ARM alatt, az is gyengébb grafikával mint a régi R9 nanommal. Solid Edge miatt akkor szintén bukta. Lightroom gondolom kb. ugyanazon a szinten elmenne mint most I7-el, videót nem vágok, de szerintem jóval kevesebben mint akik pár játékkal játszanak.
Aki csak videót vág, képszerkeszt annak nyilván jobb lesz ez mint ugyanennyiért PC, de hát pont a korlátai miatt emeltem szót az elején. 600k-ért aki vesz gépet gondolom nem a plusz 50-100Wh fogyasztás vágja földhöz (miközben szinte minden téren gyorsabb), ha meg napi 10 órában maxon terheli az úgysem minit vásárol.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#47) Murek válasza Ijk (#46) üzenetére


Murek
csendes újonc

A 600e forintos PC nem lesz gyorsabb, főleg nem minden téren. (főleg ha már a 600e Ft-os mini prot nézzük). Cserében használhatsz IOS játékokat :) Amúgy a legegyszerűbb venni egy ilyet és egy olyat is. Ha kell Solid Edge akkor elindítod a PC-t, ha azon meg lassú a videovágás akkor elindítod a mac-et. Nem kell mindig egyet választani, ha lehet többet is :)

[ Szerkesztve ]

(#48) Ijk válasza Murek (#47) üzenetére


Ijk
nagyúr

Kétlem hogy I7-en lassabb lenne.
Egyedül azt tudnám elképzelni hogy lenne egy M2-es Ipad Pro, amit bedobok a dokkolóba és használok asztal gép mellett. Csak ugye nincs MacOS Ipadra csak a buta iOS.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#49) Murek válasza Ijk (#48) üzenetére


Murek
csendes újonc

Attól függ melyik i7-et nézzük, de nyilván egy 200e ft-os 13700K-val nem fog versenyezni egy mobil CPU, bár egy két dologban hozza azt a szintet. De arra majd jön az M2 ultra ami meg az i9-el versenyzik.

[ Szerkesztve ]

(#50) Murek válasza Ijk (#48) üzenetére


Murek
csendes újonc

Nálam így van, de nem kell hozzá dokkoló sem. Ha kihúzom az egeret átmegy a kurzor ipadOSre és onnantól azt tudom használni, vagy csak simán plusz kiterjesztett képernyőnek, és elég hozzá a közös wifi. Így végülis kapok egy "wacom" táblát és tudom használni a ceruzát is PS alatt. De jobb rajzoló programok vannak alá, mint ha az asztali PS-el ekkora kijelzőn bohóckodjak. Pl ott a Procreate nagyon pazar egy cucc, de az az adobe PS, illustrator, fresco butított verziók is ott vannak. 3d sculpra pl a Nomad nagyon jó, kényelmesebb mint a Zbrush (jó nem is tud annyit, de amire kell bőven elég).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.