Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Rolly válasza Tybee21 (#90) üzenetére


Rolly
veterán

olyan simem van amivel be lehet kapcsolni a telefont, de olyan nincs amivel beszélni is lehetne :)... Kérdés mibe kéne?

jameg: holnap este sörözés vagy üccsizés valahol?

(#102) tááo válasza Rolly (#101) üzenetére


tááo
csendes tag

Mentek tölcsérzni? :)

De jó nektek. :)

"Ha faragsz még egy ilyen rímet, fogad funkcióját átveszi az ínyed" (L'art pour l'art)

(#103) Tybee21 válasza littlelion21 (#92) üzenetére


Tybee21
aktív tag

Helló!
Sajnos csak Vodafone-os jó! De azért köszi! :R
Üdv!

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#104) Tybee21 válasza Rolly (#101) üzenetére


Tybee21
aktív tag

Ha okos az a telefon, még sim nélkül is be lehet kapcsolni, sőt még akár használni is :). Bnőm apjának kellene a sim, csak gondoltam hátha van valakinek fölösbe. :)
Mindenre nyitott vagyok az estével kapcsolatban, remélem egy óra múlva kb. már ébren leszel, hogy beszéljünk is róla telefonon :)!

Üdv!

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#105) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Morning!

...

(#106) Morris válasza Devid_81 (#105) üzenetére


Morris
veterán

Morning! ;)

Dávidom, nem tudok sajna több információval szolgálni! :(
Régen volt, talán nem is emlékszem már dolgokra, és nincs is semmi ami segítene.
A dominózás ideig/óráig sztem tökéletes, addig míg nincs jobb. :U

(#107) Devid_81 válasza Morris (#106) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Morning!

Nincs ezzel semmi gond uram, en csak gyujtogetem az infokat most ezerrel.
A heten elvoltam foglalva a kocsog megfazasommal, jovhetem meg mar igen mozgalmas lesz minden szempontbol.
Majd csak kialakul a dolog... :)
Azert koszonom, ezzel is segitettel, mar tobben emlegettek a dominozast. :K

...

(#108) Morris válasza Devid_81 (#107) üzenetére


Morris
veterán

mesélj, mi az új nagy projekt? :)

(#109) ko9


ko9
addikt

Ha már bepofátlankodtam ide, kérdeznék. Úgy tudom vannak itt hálózathoz eléggé értő emberek is :)
A WDS Bridge szolgáltatás mire való? Keresgéltem neten, de nem tiszta a dolog. Konkrétan adott egy nagyobb terjedelmű intézmény, amibe készülök felszerelni 8db WiFi routert a teljes lefedettség érdekében. A felhasználók laptopról csatlakoznának a hálózatra, természetesen vezeték nélkül. Jól gondolom, hogy ezzel ezt meg lehet csinálni?
Köszönöm előre is a segítséget :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#110) Devid_81 válasza Morris (#108) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Elsokorben koltozni akarok innen, nincs a mostani hellyel semmi gond, de kozlekedes szempontbol nem a legjobb.
Utana es kozben munkakereses.
De most itt nagyon tel van, kb 25 helyen mondjak azt marcius kornyeketol kell ember...

...

(#111) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Jó napot mindenkinek a 2.0-ás topicba mindenkinek! :)

https://ingatlan.com/33821564

(#112) mezis válasza ko9 (#109) üzenetére


mezis
nagyúr

Amit lehet, azt drótozzad, WiFi-n nagyon tud csökkenii a sebesség. A gyári adatnak fele sem igaz a gyakorlatban. Ahhoz is kell a térerő, amit már egy cserép virág is jelentősen tud csökkenteni. (Különösen, öntözés után :K )

mezis

(#113) Varoz válasza mezis (#112) üzenetére


Varoz
őstag

Én 700 métert lövök át egy sima wifis routerrel meg külső antennával és nincs sebesség csökkenés. :D

mezis
Attól függetlenül működik a dolog. Én rühellem a vezetékeket.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#114) mezis válasza Varoz (#113) üzenetére


mezis
nagyúr

A "nagyobb terjedelmű intézmény" bizonyára nem Hortobágyon terül el a szabad ég alatt... :N

mezis

(#115) Geby válasza ko9 (#109) üzenetére


Geby
tag

Hát a WDS bridge arra való, hogy két wifi hálózatot összeköss vezeték nélkül. Tehát van a két AP-d, ezeknek van SSID-je amire a userek csatlakoznak, meg gyakorlatilag az egyik AP is a másik SSID-jére fog csatlakozni. Vannak olyan eszközök amiknél az SSID-nek ugyanannak kell lenni. Ez rohadt jó, mert amikor mondjuk sétálsz az AP-k közt akkor a kliens gond nélkül roamingol át egyikről a másikra. Aztán találkoztam olyan eszközökkel amik megzakkantak, ha ugyanaz volt a két eszköz SSID-je. Na ilyenkor kézzel kell átcsatlakozni a klienseknek, vagy ha kiértek a másik hatósugarából akkor átmennek maguktól többnyire. De ez a rosszabbik felállás.

Azt nem árt tudni, hogy a wifi hálózat alapvetően úgy működik, hogy ha van egy 54Mbit-esnek írt kapcsolatod akkor abból max a felét tudod kihasználni a kliensen, a másik fele elmegy a kommunikáció fenntartására.

Amit nem ajánlanék, az hogy kommersz szarból építs várat. Tehát ne a piacon kapható TP-Linket tekintsd etalonnak. Ha jót akarsz akkor minden AP-hoz kábel visz. És mondjuk van egy központosított managment felületed ahonnan az összes AP-t egyszerre tudod kezelni. Persze ez pénz kérdése.

Esetleg itt olvasgass: [link]

Amit még érdemes tudni, hogy a 3db csatorna van ami ténylegesen különböző frekin megy, ellenben az eszközökben kiválasztható 13-mal, ami gyakorlatilag átfedéses megoldás.

Egy AP-ra max 10 usert ha érdemes rácsatolni, mert utána elég gyér lesz a sebességük. Remélem nem a kábeles kapcsolatot akarod kiváltani wifivel, mert akkor fogsz egy picit szívni, aztán visszatérsz majd kábelra.

Ja, ha a 8 AP-t felrakod, és egymás közelében vannak, akkor számíthatsz némi rádiós zajra, mivel nincs 8 db független csatorna (hacsak nem 5Ghz-es eszközöket raksz fel). Gyakorlatilag a saját hálózatod nyírhatja egymást. Persze elképzelhető, hogy vannak jófajta eszközök amikben kiküszöbölték eme hibákat.

Jó szórakozást.

Varoz: más az amikor 1db user van, meg más amikor egy picit több. És akkor még hozzájön, hogy falak vannak betonból, téglából, növényzet, bútorzat, stb. A 700 métereden valószínű nem sok tereptárgy van a linkbe lógva.

"nincs sebesség csökkenés" :DDD
Van egy ilyen közmondás, hogy a hülye mindig holtbiztos magában, az okos meg mindig kételkedik
Terhelésteszteknek alá szoktad vetni ?

[ Szerkesztve ]

(#116) ko9 válasza Geby (#115) üzenetére


ko9
addikt

Ez csak elméleti elképzelés, szerencsére nem kell megvalósítani :DD
Pont ez lenne a lényeg, hogy ne kelljen állítgatni semmit, ha egyik irodából átmegy a másikba a user.
Köszönöm a tippet, elolvasom. Annyi lenne a lényeg, hogy elméleti szinten működjön a dolog, hogy gyakorlatba nem megy, az már részletkérdés.
A sebesség: N-es routerekről lenne szó. Ahogy nézem ez a 8 router egy WDS-ben eléggé leszedné még ennek is a sávszélességét, ezért szétosztom 3 részre (2-3-3), és így talán még lesz is értelme.
Már csak egy olyan kérdésem lenne, hogy át kellene lőnöm egy utat, mivel a szemben lévő épület is ezé a cégé, és egy hálózatot kellene tartani vele. Kb 10-12 méter távolság, vezetéket nem húzhatok (védett fák, nincs rá engedély, stb), ezért marad vezeték nélküli megoldás. Ha vezek 2 9db-es irányított WiFi antennát, kirakom őket a tetőre, és csatlakoztatom 1-1 routerre, úgy működőképes lesz a dolog?

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#117) Varoz válasza Geby (#115) üzenetére


Varoz
őstag

Terhelésteszteknek alá szoktad vetni ?
Oszt ugyan minek? Max-al jön a net, a többi nem érdekel. :D :DD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#118) Geby válasza ko9 (#116) üzenetére


Geby
tag

Értem. Nem baj ha nem megy, de legyen. Vagy mégsem értem. Na mindegy.

10 méterre elég a saját pálcika antennája is, ha nincs közte sok betonfal. Mondjuk tavasszal mikor megjönnek a fák levelei akkor jobb ha van tartalék a hálózatban, mert érhetnek érdekes meglepetések. Lehetőleg ne rakd takarásba az antennákat.

(#119) fero02 válasza Geby (#115) üzenetére


fero02
veterán

Pont a héten szívtam meg egy dupla antennás TP Link cuccal. Csalódás volt, nem kicsi. Harmat gyenge. 1 födémet és egy gipszkarton falat nem visz át úgy, h stabil kapcsolat maradjon a fenti gépnek. :W

(#120) ko9 válasza Geby (#118) üzenetére


ko9
addikt

Oké, köszönöm :) Még egy kérdés amit soha nem értettem. Gyárilag ugye 3 antenna van rajta. Ha ebből egyet lecsavarok (persze cserélhető), arra rárakok egy antennakábelt, és máshol lerakom, akkor ugye működni fog az az 1 + a maradék kettő is? Valaki annó mondta, hogy ez hülyeség, de nem tudom még mindig, hogy miért ne menne :)

fero02: Igazából ha nagyobb távolságra kell (értsd: van közte minimum 1 fal), és nem zavaró, akkor kezdetnek cserélem az antennákat. Egy 8Dbi-s antenna manapság 1400HuF, 2db 2800, és sok bosszúságtól kiméli meg az embert.

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#121) fero02 válasza ko9 (#120) üzenetére


fero02
veterán

Légtávolságban 10m alatt van. :F

(#122) ko9 válasza fero02 (#121) üzenetére


ko9
addikt

A födém sokat tud árnyékolni :U Diamondban az 5dBi-s antenna 1011Ft :C
Bár nem tudom milyen router, cserélhető antennás, vagy nem, vagy hogy milyen antennái vannak gyárilag.

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#123) geza12


geza12
aktív tag

(#124) dipeti válasza geza12 (#123) üzenetére


dipeti
senior tag

Huhh, személyes átvételt preferálom.
Egyébként a link URL-jében mit takar az utolsó pár karakter: napiszar&bs1=ejha :F

[ Szerkesztve ]

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#125) geza12 válasza dipeti (#124) üzenetére


geza12
aktív tag

Azt mondjuk nem tudom.

De ott találtam és képre kattintva onnan linkeltem.

Ott a kommentekbe sokan a személyes átvételt részesítenék előnybe, pedig más terméknél általába posta népszerűbb :DDD

[ Szerkesztve ]

(#126) Varoz válasza geza12 (#123) üzenetére


Varoz
őstag

s-méret.itt vettem,de sajnos mellben rám kicsi,így el kell adnom:(
Ejha. ;]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#127) Devid_81 válasza geza12 (#123) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nezd meg a tobbi termeket is.
Van ott minden.
Eleg draga csocsok azok, de mutatosak, az teny.

...

(#128) Varoz válasza Devid_81 (#127) üzenetére


Varoz
őstag

nővérjelmez ;]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#129) mezis válasza ko9 (#120) üzenetére


mezis
nagyúr

Az antennák sugárzási diagramját alaposan nézd meg. (És ne higgy el akármekkora deci Belleket :K ) A legolcsóbbak horizontálisan 360 fokban sugároznak, vertikálisan meg kb 20 fokban. Ha már antennára költesz akkor inkább a kapcsolatnak jobban megfelelőt.

A két épület közötti kapcsolathoz én inkább egyantennásat (esetleg kétantennásat) javaslok. Azoknál kihagyható az egyik antenna, de a 3 antennásoknál nekem valami olyan rémlik, hogy az egyik csak a vételt intézi.

mezis

(#130) Morris


Morris
veterán

Egy idős ember egyedül élt Idaho-ban. Fel akarta ásni a paradicsomos kertjét , hogy elültesse a paradicsomokat, de túl nehéz munkának bizonyult számára. Az egyetlen fia Bubba, aki segíteni szokott neki, börtönben ült. Az öreg ember leült és megírta neki problémáját.

Kedves Bubba,
sajnos elég rosszul érzem magam, mert úgy néz ki nem tudom felásni a paradicsomos kertem ez évben. Már öregszem és túl nehéz munka már ez számomra.
Bárcsak itt lennél, tudom, hogy nem lenne ez promléma, mert megcsinálnád helyettem.
Csókol: Apád.

Pár nappal később levelet kapott a fiától:

Kedves Apa,
nehogy felásd a kertet, oda rejtettem a hullákat!
Bubba

A következő nap reggelén egy csapat FBI ügynök jelent meg a helyszínen és feltúrták az egész kertet. Mivel nem találtak semmit, bocsánatot kértek az öregtől és elmentek. Az öreg még aznap kapott egy újabb levelet a fiától.

Kedves Apa,
a jelenlegi helyzetben ennyit tudtam segíteni. Menj, és ültesd el a paradicsomokat.
Bubba.

(#131) fero02 válasza ko9 (#122) üzenetére


fero02
veterán

Nem emlékszem, h pontosan melyik volt, de vagy TL-WR841N, vagy TL-WR841ND.

Nem az volt az elvárásom, h 5/5 jelerősség legyen fent is a vasbeton födém és a fal után, de azért sztem stabil 2 csík elvárható lenne. Ehelyett...

Gondoltam arra is, h másik antenna, de nem akarok őket többlet költségbe verni egy bizonytalan eredmény miatt. Megbeszéltem velük, h ha fel tudom majd jutni a padlástérbe, akkor felviszem oda a modemet meg a routert és akkor fent fullos jel lesz a kölköknek, valószínű odalent is elérhető lesz, meg legalább ár madzaggal kevesebb lesz a helyiségben. :U

[ Szerkesztve ]

(#132) ko9 válasza fero02 (#131) üzenetére


ko9
addikt

Érdekes, a különbség annyi a kettő között, hogy az ND leszedhető antennás. Mondjuk ezeket 5dBi-s antennákkal szállítják. Akkor tényleg szimplán sz*r :D

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#133) gabo9201 válasza Morris (#130) üzenetére


gabo9201
senior tag

Ez nagyon "Like" :C

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#134) mezis válasza fero02 (#131) üzenetére


mezis
nagyúr

A WinAkármi bamba csíkjai helyett javaslom az InSSIDer-t. Meg azt a tapasztalatot tudom még nyújtani, hogy néha 10 cm-en belül is igen sokat tud változni a térerő

[ Szerkesztve ]

mezis

(#135) fero02 válasza mezis (#134) üzenetére


fero02
veterán

Tologattam a gépet az összes lehetséges helyre, ahol maradhatott volna, antennát is forgattam... :(

(#137) ko9 válasza moha bácsi (#136) üzenetére


ko9
addikt

Én teljesen hiszek neki, szerencsére ezt csak elméletben kell megoldanom. Ha nem szólt volna sose veszem észre pl ezt a sávszél-feleződést. Igazából a drótos megoldás nem nagyon lehetséges - vagy csak elég körülményesen, ugyanis 14 laptopot használnának az intézmény dolgozói.
Az antennákat cseréltem 8dBi-sekre, hogy gond ne legyen akkora :DDD A 8 routert 4 fele osztom, 2 földszint, 2 emelet, 1-1 pedig a másik épületért felel, 1 a másik épületbe, oda pont elég annyi, a párokat WDS Bridge-el összecsatolom, így legalább nem kell elhúzni az épület másik végébe az UTP-t.
Bár lehet bőven elég lenne AP-kat belerakni, úgy is egy DHCP szerver osztja a címeket, a router csak AP-ként funkcionál.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#138) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Nahe, merre vagytok, jah szombat van, buli van... :)

...

(#139) Stylewars_kp válasza Devid_81 (#138) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Punnyadás van a buli már meg volt tegnap! :D

(#140) ko9 válasza Devid_81 (#138) üzenetére


ko9
addikt

Igazából nekem Csabán nincs meg az az ismeretségi köröm akivel mehetnék bulizni. Meg részegen még ott is eltévedek, ahol felnőttem, akkor pláne egy ilyen városban :DDD

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#141) Devid_81 válasza ko9 (#140) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Pedig van egy par segitokesz forumtars itt a csapatban, akivel tudnal menni felderitesre! :) :K

...

(#142) Geby válasza Devid_81 (#141) üzenetére


Geby
tag

Naja. Dávid komának teljesen igaza van. :K Régen volt már ph buli, hejj de régen.

Egy másik nagy hátránya ezeknek a wifi eszközöknek, hogy be akarják tartani a szabványt teljesítményügyileg.
Vannak jó Ubiquiti eszközök amik nem a Tp-link féle 80mW-on mennek (100mW a szabvány asszem) hanem mennek 200-500mW-ig, de vannak 1W-osok is. Szóval lepörkölik a madarat a villanykaróról, de legalább van jelerősség. Nameg, pont ilyen WDS háló építhető velük könnyedén. Igaz ennek megkérik az árát, 20-30 ropi egy eszköz. De van központi management, meg egyebek.

fero02: próbáltad esetleg az antennát forgatni ? vízszintes-függőleges irányban ?

(#143) faragojof válasza Devid_81 (#141) üzenetére


faragojof
senior tag

Okosan szervezkedjetek, mert nem tudok most rögtön elindulni. Erőssen köhögök,,, :DD

"Formicate Under Command of the King,,

(#144) sanzi89


sanzi89
addikt

Van valakinek valami olyan cucca, aminek a végén egy kábelen lóg egy USB csatlakozó? Kellene egy kábel a végén USB-vel, egy kis modinghoz, akinek van bármi ilyesmire és egy köszönömért megválna tőle feltétlen jelezze. :)

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#145) Devid_81 válasza Geby (#142) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Kivancsian varom az uj buli fotokat!
Szervezzetek egy PH talit!

Multkorirol par foto, ha valakit erdekel:
1, 2, 3, 4, 5, 6

...

(#146) dipeti válasza Devid_81 (#145) üzenetére


dipeti
senior tag

Téged egyiken se látlak.
Jaaaa, biztos te voltál a fotográfus. :R

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#147) ko9 válasza Devid_81 (#145) üzenetére


ko9
addikt

Fúú, pont mögöttem volt az asszony, amikor megnéztem a képeket, kicsit megorrolt :DDD

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#148) Varoz válasza Devid_81 (#145) üzenetére


Varoz
őstag

Fú, ne is mondd, micsoda buli volt a múltkori is. ;] :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#149) public73 válasza dipeti (#146) üzenetére


public73
aktív tag

ott volt a csávó, csak be volt baszva, mint ganyéba a villa!!!!! :C

igazi partyarc!!!!

[ Szerkesztve ]

(#150) public73


public73
aktív tag

na mivan?
lesz ph buli???????????????
vagy wtf??????????????

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.