Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Békés megyei adsl (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) johnson


johnson
csendes tag

Üdv mindenkinek !

Végre - pár éves késéssel a többi szolgáltatóhoz képest - a HTCC is bevezette az ADSL internetelérést szolgáltatási területein, így végre hosszú várakozás után Békés megyében is elérhető a ''szélessávú'' internet.

Örömöm viszont egyből alábbhagyott, amikor megláttam a szolgáltatás árait.

Beugró : 29900 Ft + Áfa = 37375 Ft

Havidíj :

384/64 csomag : 14390 Ft + Áfa = 17987,50 Ft
512/128 csomag : 21585 Ft + Áfa = 26981,25 Ft

És még az ÁSZF-ben azt is sikerült felfedeznem, hogy csak akkor lehet ADSL-em, ha nem kedvezményes telefoncsomagra fizettem elő, hanem a teljes árúra ami 4500 Ft havonta. (Véleményem szerint ez árukapcsolás, de mindegy...) A gyengébb csomagot választva ez 22487,50 Ft, az 512-est 31481,25 Ft, és ebben még nincs benne a telefonbeszélgetés.

Hát nem tudom kinek mi a véleménye, de én nem tudom eldönteni, hogy most nevessek (örömömben, hogy végre nekem is lehet ADSL-em), vagy sírjak (azt hiszem az árak magukért beszélnek).

Johnson

(#2) Superman válasza johnson (#1) üzenetére


Superman
nagyúr

Remélhetőleg nem kötelezted el magad 1- 2 -3 évre. Bár ahogyan a beugrókat nézem, nem valószínű, tehát ha sokallod, vagy nem vagy elégedett a szolgáltatásasal, akkor bármikor felmondhatod.

(#3) johnson válasza Superman (#2) üzenetére


johnson
csendes tag

Még nem fizettem elő. Sőt valószínűleg még hosszú ideig nem is fogok. Ilyen árak mellet biztos, hogy nem. Mondjuk ami pozitívum, hogy nincs hűségszerződés, azaz nincs előfizetési időszak. Igaz szivesebben beválalnék egy 2 éves szerződést, ha legalább fele ennyibe kerülne, mint most...

(#4) klumbik


klumbik
tag

hungarotel :(:(:(

ha csak teheted, ne támogasd a hungarotel-t, rablóbanda
kihasználja azt, hogy ő egyetlen lehetőség
aki a matávot miatt nyavajog, hmm, látná, hogy mi van itt :((( (visszasírná)

és bravo! ha így marad a wlan sem lesz elérhető több helyen, pedig terjed már itt békés megyében is. kábel kevés helyen van.

és amúgy hova lenne hajlandó bekötni és milyen határidővel?

''This is horseshit. Horseshit, horseshit, horseshit. And for those of you who don't know what that means, it's the shit that comes from a horse!'' -- Greg, Columbia Internet

(#5) arnyek1000


arnyek1000
csendes tag

Nem igaz téves az információd ezelőtt 4 évvel már lehetett a rablóbanda felségterületén ADSL re előfizetni potom 145000FT ért jól látjátok nem ámítás enyiért lehetett előfizetni ami felett még megszámították a forgalmat tehát MB két + kellett csengetni :((

[Szerkesztve]

(#6) Viktor77 válasza arnyek1000 (#5) üzenetére


Viktor77
titán

Most nézd meg mikori post-ra válaszoltál. :)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7) TiMoN


TiMoN
senior tag

Állítólag a hungarotel husvét felé akciozik... :) ki mit hallott erről? :)
jó lenne valami kedvező feltételes adsl csomag.

-TiMoN-

(#8) johnson


johnson
csendes tag

Hamár újraéledt ez a régi topikom, akkor lássuk a mostani HTCC-s ADSL árakat.

Csomag - Beugró - Havi díj
--------------------------------------------------
ADSL 384/64 - 37375 - 22488
ADSL 512/128 - 37375 - 31481
ADSL 768/256 - 49875 - 45750
ADSL 1536/512 - 62375 - 115750

Ja és vehetsz tőlük 4 portos routert potom 83750 Ft-ért, vagy bérelheted havi 7500 Ft-ért is.

A fenti árakból világosan látszik, hogy 2 éve, mióta elindult az ADSL szolgáltatás, gyakorlatilag egy fillért sem csökkent az első két csomag ára, az újítás csupán az, hogy megjelent két újabb csomag.

(#9) Protezis válasza johnson (#8) üzenetére


Protezis
őstag

Sajnos sokan még csak nem is hallotak Hungarotelről, az áraikról meg végképp nem.
A véleményemet erről a cégről nem lehet szavakba önteni. :(((

(#10) kgyorgy válasza johnson (#8) üzenetére


kgyorgy
csendes tag

Hm... :(((
Még a végén örülni fogok az Inviteles ADSLemnek...:F

''Csak annak a statisztikának hiszek, amit saját magam hamisitottam.'' (Sir Winston Churchill)

(#11) válasza johnson (#8) üzenetére



addikt

Ezek forintban vannak?
2005-ben?
:F

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#12) PEPE85 válasza (#11) üzenetére


PEPE85
senior tag

Az árak reálisak(más sem adja olcsóbban ezt a konstrukciót), nincs ezzel gond csak be kéne vezetniük egy éves szerződéses csomagot amit kicsit olcsóbban adnának a szerződésre való tekintettel.

Gyertek ti is tüntetni. ''100 Mbit für alles'' :)

Watch 4k movies with Netflix :)

(#13) válasza PEPE85 (#12) üzenetére



addikt

Reálisak?
Ne viccelj már velem, nekem is 1.5M/0.5M sávszélem van, igaz chello, de éppen 10ed annyiért mint oda van írva(és ez sem olcsó, legalábbis eddig azt hittem), de most komolyan hogy lehet havonta 100k+ t kérni egy ilyen kapcsolatért? Van egyáltalán előfizetőjük?

szerk: és mi az, hogy vehetek tőlük routert 83000ftért, ez pofátlan lenyúlás, épp most vettem egy D-Link 604est, tippelj mennyi volt?


[Szerkesztve]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#14) Anonimi


Anonimi
csendes tag

Itt a pontos tarifájuk ADSL + a Globonetes genya:
http://www.globonet.hu/content043.php
A router tényleg szabadrablás, de ne felejtsük el, hogy Cisco termék. Ez a Cisconál is szabad rablás.

(#15) Protezis válasza (#13) üzenetére


Protezis
őstag

Van, mivel nincs konkurencia. Hallani véltem dolgokat, hogy kiépítésre kerül a közeljövőben a kábelnet, de ez sem biztos. Egyedül rádiónetes cégek vannak. Nekem is olyan netem van otthon, az emberibb ár. 12000 Ft. korlátlan, 512-es elvileg, gyakorlatilag annyi a max, a min meg 0 esőben, hóban stb.
Más nincs. Bár lehet, hogy ennyi pénzért legalább olyan embert küldenek ki, aki a routerben állítja be a kapcsolatot, nem pedig a win alatt csinál egy sima csatlakozást. Invitelnél ez utóbbi van :(

(#16) johnson válasza Anonimi (#14) üzenetére


johnson
csendes tag

Plusz az oldalon szereplő árakhoz még hozzá kell számolni 4500 Ft telefon előfizetési díjat is. (Enyhe árukapcsolás...)

[Szerkesztve]

(#17) Anonimi válasza johnson (#16) üzenetére


Anonimi
csendes tag

Ez igaz. És mindezt köszönhetjük igentisztelt Shamsula úrnak (az akkori inform. miniszt.), és persze az orosházi és gyulai önkormányzat tisztelt képviselőinek. Ők folytattak erőteljes lobbitevékenységet ( valszínűleg jó kis zsebbelóvéért)azért a kötsög Hungarotelért. Azt + nagyívben leszarták, hogy ez jó-e a megyének, vagy sem. Ettől a pillanattól rögtön 3 évet csúszott vissza távközlés terén az egyébként is mindenben sereghajtó megye(Üdvözlöm az érintett döntéshozókat!!!) Az a baj, hogy ezért nem lehet őket felelősségre vonni. De a nevüket azé szívesen közzétenném! (ha tehetném)

(#18) misi77


misi77
csendes tag

HTCC! - Na bammee....

Szivesebben mennék én is ADSL-en,de hát annyi sok pénzet nem adok ennek a bandának inkább akkor szívok a kábellel meg a folyamatos ''axelero hoppá most van net, most nincs, most van most nincs'' témával.

Ja és ezer emberbarátom tárcsázgatott az index@index-el, na HTCC márc 1 től öket is kinyírta.... Köszike!!!!!!!:(((

(#19) TiMoN


TiMoN
senior tag

Én most köttettem ADSL-t a hungarotelnél, 5k ért... :) CsabaExpo akció.
Jobb mint a semmi.
Garantált sebességet megkaptam :) Jobb mint a helyi micros Wireless-es internet.

-TiMoN-

(#20) TiMoN


TiMoN
senior tag

UP!


Nincs más békés megyei itt rajtam kívül ? :D

-TiMoN-

(#21) TiMoN


TiMoN
senior tag

hmm?

-TiMoN-

(#22) pauly válasza johnson (#8) üzenetére


pauly
tag

A 1536/512 ADSL-ért az externetnél már PowerDsl-t lehet kötettni.Enyhe lehúzás.A routeren mi kerül több mint 80,000 Ft-ba?Ez milyen router? Most nézem csökentették az árakat: Bővebben: link

[Szerkesztve]

<--L |--| Return |--| Run :)

(#23) Anonimi válasza pauly (#22) üzenetére


Anonimi
csendes tag

ROUTER (Cisco SoHo 91):

Eladási ár: 67 000 Ft+áfa ( 83 750 Ft)
Bérlet:
6 000 Ft/hó+áfa (7 500 Ft) 1 éves szerződéssel
3 600 Ft/hó+áfa (4 500 Ft) 2 éves szerződéssel

Egyébként ez az ár (ADSL + internet) egetverő és szégyenletes !!!

(#24) pauly


pauly
tag

Az biztos,hogy szégyenletes.De,hogy ekkora lehúzás legyen még a routerrel is.Ennek az árából 8 D-Link 604-est veszek,és a célnak az is megfelel.Biztos van a különbség a kettő között,mert a Cisco se egy alja márka.Viszont ennyit el kérni... :((

<--L |--| Return |--| Run :)

(#25) shabbarulez válasza pauly (#24) üzenetére


shabbarulez
őstag

Nem a router itt a gond, a Cisco router ennyibe kerül és komoly üzleti csomaghoz ilyet adnak mert ez legalább biztos megfelelően működik. Suxinak is van Cisco-s csomagja igaz ott nem látok olyan hogy meg lehet venni csak a havidíjba van beépítve a havi bérleti költség és az olyan csomagok havi 6-10+fa-val magasabb havidíjjal rendelkeznek mint a sima csomagok.

A havidíjjal van itt a probléma havi br 18ezer egy belépő szintű 384/64kbps-es ADSL-ért rablás, max cégek veszik meg kényszerből de lakossági felhasználó tuti nem fog ennyit netre költeni. Ezért van az hogy nagyon alacsony az ADSL elterjedség HTCC körzetben.

(#26) shabbarulez válasza pauly (#22) üzenetére


shabbarulez
őstag

Externetnél a PowerDSL-nél két 4096/512kbps-es ADSL csomagot kapcsolnak össze. Ha külön venné őket az ember az sem kerülne 100+fa-ba, kijönne 60-ból is csak akkor lehet kevésbé brand két wan portos routerekkel játszadozni amik közel sem adnak megbízható megoldást vagy lehet linuxos routert csinálni ha van hozzá megfelelő szakértelme az illető cégnek vagy hajlandó megfizetni egy ilyen tudású szakembert. Épp ezért Externet is Cisco routert ad az ügyfélnek de oda már egy komolyabb két WAN portos Cisco 1721-es kell, ami viszont félmillió vagy a fölötti árban lévő router attól függően mennyi fjúcsört vesznek bele. És ahhoz hogy ez a beruházás a szolgáltatónak megtérüljön ennek a költségét bele kell építenie a havidíjba ezért kell egy durván 40+fa-val többet fizetni ezért a csomagért.

Amit te a linken nézel az csak egy részdíjtétel amihez venni kell egy internet hozzáférést is, annak a növelt díjait a az oldal alján lévő kapcsolódó linken megtalálod.

(#27) Anonimi


Anonimi
csendes tag

13 millára büntették a hungarotelt. Végre p..csánrúgták ezt a b...zi szolgáltatót. Remélem egyszer belebuknak a szemétkedésükbe.:C

(#28) pauly válasza shabbarulez (#26) üzenetére


pauly
tag

Köszönöm ezt a két kimerítő választ,ebbe már tényleg nem tudok belekötni. :R Vagy mégis: a fjúcsör az fícsör. :P Én is akarok bek tú dö fjúcsör. :DDD

<--L |--| Return |--| Run :)

(#29) csabicsepp válasza Anonimi (#27) üzenetére


csabicsepp
aktív tag

Na és ezt vajon kivel fogja megfizettetni? Hát persze hogy rajtunk csattan az ostor....én úgy látom nekünk egy megoldás van igazán, lemondjuk az előfizetést, és berakunk egy kártyás mobilt helyette....
Az internet meg valójában nem is nagyon kell otthonra, már rájöttem....

(#30) Anonimi


Anonimi
csendes tag

GVH-s vizsgálat a Hungarotellel szemben : http://www.origo.hu/techbazis/internet/20050610gvhkontrahtcc.html

(#31) TiMoN


TiMoN
senior tag

megérdemli a hungarotel, szemét 1 cég... de itt nincs más...
Nekem globonetes a netem, de egyébként hogy drága más baj nincs vele...

-TiMoN-

(#32) TiMoN


TiMoN
senior tag

Akcióz a Globonet! :)

Bővebben: link

Igaz még mindig a legdrágább, de csoda hogy néha nekik eszükbe jut 1-2 akcio...
A már meglévő adslesek sávszélét pedig ujra emelni fogják... :)

-TiMoN-

(#33) lowbass válasza TiMoN (#32) üzenetére


lowbass
csendes tag

az a baj,hogy a sok hülye bekapja a horgot és majd utána jönnek rá, hogy mennyit kell fizetni.
T-online vagy valami más az meg nincs erre mert ezekkel nem lehet megegyezni.
Más szolgáltató túl olcsó ide, itt túl vannak fizetve az emberek :DDD :DDD

Anyag Erő Energia

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Békés megyei adsl (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.