Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Blindchick


Blindchick
csendes tag

Szasztok!

Napok óta a sz.gépem bekapcsolásakor először a chkdsk progi indul, kozisztenciahibával, és a legnagyobb bajom, hogy adatvesztéssel.:((
Nem tudok rájönni a hibára, mert semmilyen jellemző okot nem találtam.

A gép:

Abit NF7-S, AMD 2800+ (alapjáraton) procihőmérséklet 40-50 között,
Két db 160 GB-os EIDE-s maxtor winch. EIDE-Sata átalakítókkal serial ata raid 0-ban.
HIS X800pro, + memo... 420 wattos táp.
Nincs bad szektor, a winyók folyamatosan karban vannak tartva, a gép nincs mozgatva...

Tud valakik segíteni?

With a power of power.

(#2) ftpmuki


ftpmuki
csendes tag

Rakj bele egy másik vinyót, és arról bootolj! Mentsd le az adataidat, és formatáld le a ''rossz'' vinyót! Utána windows és vissza az adatok.

Bye:Ftpmuki

P4 1600@1900 MHZ, Asus alaplap, 512 SD Ram, Abit Geforce FX 5200 128MB, Audigy 2, NEC DVD-RW, 120+120+80 GB Maxtor, Codegen 400 watt-os táp, Logitech Z-560 THX hangfal

(#3) Flashy


Flashy
veterán

bármi lehet: vinyóhiba, kábelhiba, memória, proci, alaplap. kezdd el tesztelni.

(#4) L3zl13 válasza Flashy (#3) üzenetére


L3zl13
nagyúr

OS/Szoftverhiba, fájlrendszer hiba, RAID hiba és átalakító hiba kimaradt...

Ha más hibát nem tapasztalsz menet közben, (Instabilitás, programhibák stb.) akkor a mem és a proc hiba nagy valószinűséggel kizárható.

Aki hülye, haljon meg!

(#5) djtörök


djtörök
senior tag

fsutil dirty query x:
ha azt írja hogy a kötet megváltozott akkor sérült a fájlrendszer, jöhet a format.

(#6) moonman válasza djtörök (#5) üzenetére


moonman
titán

hohóó lassan a testtel! nem kő rögtön agyonvágni, az csak egy jelzőbit, hogy ütemezve van a check. tényleg érdemes a kábelezést megsasolni. én első blikkre az átalakítóra tippelnék.

(#7) Blindchick válasza L3zl13 (#4) üzenetére


Blindchick
csendes tag

Nincs véletlenül olyan szoftver a piacon, ami egy általános rendszertesztet hajt végre?
Mert elég macerás mindent végigtesztelni egyesével, bár venném a fáradtságot, de még tesztprogijaim sincsenek...nem erre készültem...és eddig sosem volt ilyen gondom...
A problémám az, hogy a mikor feláll a rendszer onnantól nincs gáz, nem fagy semmi, lefut pl a 3dmark, vagy a töredezettségmentesítő...vagy megy a D3, és szerintem ezekkel is probléma lenne nem?
Bekapcsolás után a elindult a chkdsk és letörölt pár fényképemet beletörölt a D3-ba...stb.
Több, mint 200 GB adatom van, szóval nem tudom csak úgy egyik pillanatról a másikra lementeni, átmásolni :(( (ezért vettem komolyabb gébet, komolyabb összegért, hogy ne legyen gondom)

Blindchick.

Ha van valakinek linkje egy két jobb tesztprogira küldje el légyszi.

With a power of power.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.