Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anulu


anulu
félisten

+ÁFA, ezt azért tegyük hozzá.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#2) HThomas


HThomas
senior tag

Kíváncsi vagyok mikorra esik be az ára arra a szintre, mint amennyi most egy hasonló méretű, jobbféle VA-s TV.

(#3) Danex válasza HThomas (#2) üzenetére


Danex
addikt

Soha :U

(#4) #72042496 válasza HThomas (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

Attól függ, mit értünk "jobbféle VA-s" alatt. A 75QN95B nyitóára 4300 dollár volt tavaly, gyakorlatilag ez az árszint. (Idén pedig valószínű, hogy megint drágulnak a tévék.)

[ Szerkesztve ]

(#5) ForRedGlory válasza anulu (#1) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Azt én sem értem, hogy gondolta a költő, hogy 1-1-ben váltja át USD-ről HUF-ra.

Nem mellesleg mocskos drága lesz ez a TV. Alaphangon 2.1 millió, de ismerve a Samsungot, lesz ez 2.3 millió is. Augusztusban az LG 77G2-t 1.5 millióért vettem.

[ Szerkesztve ]

(#6) univerzita


univerzita
addikt

A 77- ből is lesz olcsób változat . One conect box nélkül , gyengéb hang és fényerő. Az lehet hogy 4000 alat lesz.

(#7) anulu válasza ForRedGlory (#5) üzenetére


anulu
félisten

főleg úgy, hogy USA-ban a messze nem egységes VAT miatt mindenhol nettó árat írnak, Magyarországon (ill Európában) bruttót szokás, országon belül mindenhol adott termékre adott ÁFA kulcs vonatkozik.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#8) HThomas válasza #72042496 (#4) üzenetére


HThomas
senior tag

Nemtom, arra gondolok, hogy tavaly volt 500 körül 75"-os Samu 120Hz + HDR-rel (gondolom ez inkább középkategória, annyira nem vagyok képben).. na mindegy, szóval mondjuk nekem ahhoz képest még 100-200-at megérne pluszban az OLED, többet nem. Inflációval kalkulálva mondjuk 1M alatt, pár éven belül. Gondolom ez nem lesz még reális...

(#9) #72042496 válasza HThomas (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

Kifutóként nem biztos, hogy pár éves távlatban olyan elrugaszkodott a millió körüli ár, aztán ki tudja, mekkora infláció és milyen árfolyamok lesznek.

(#10) Duree


Duree
veterán

Csak elsőre tűnik drágának, mert az Lg is hasonló árban van.

duree54

(#11) powerup2


powerup2
addikt

2100 nitet vidid módban tudja amibe normális ember nem használja. Ha kalibrálják a tv-ét akkor 1300-1500 között lesz de inkább 1300-hoz lesz közel. Ennek a magas nitnek akkor lesz előnye ha valamit 1000 nitre mastereltek akkor az eotf görbe szép lesz.

[ Szerkesztve ]

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#12) mad823 válasza powerup2 (#11) üzenetére


mad823
őstag

Ügyes vagy, hogy előre tudod :D , viszont az ABL szintén fontos, amiről szintén nem tudunk még semmi biztosat.

(#13) ATi GAMES


ATi GAMES
tag

Az árazás nem meglepő, VA panelesek sem sokkal olcsóbbak. Mondjuk ez itthon simán 2 milla lesz, ha nem több, mire rápakolnak mindent (áfa, vám stb).

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCPOOVQF1ff2oAL3strJ_5Uw

(#14) Gicz válasza HThomas (#8) üzenetére


Gicz
addikt

77-es LG C2 1millio korul van. És egy mondatban sem érdemes említeni bármilyen oledet egy lcd-t. Ha otthon sötetben néztél már filmet oleden, azonnal megérted :)

(#15) Bossp válasza ForRedGlory (#5) üzenetére


Bossp
addikt

Én meg azt nem értem miért nem tudtok olvasni :DAzt irta hogy az az ajánlott fogyasztói ár. És átváltotta forintra :D. Nem azt hogy mennyi lesz itthon. Nincs Magyar msrp...

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#16) ForRedGlory válasza Bossp (#15) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Fussál neki szerintem újra ennek a gondolatmenetnek. :N

(#17) Bossp válasza ForRedGlory (#16) üzenetére


Bossp
addikt

Rohanok! :R

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#18) powerup2 válasza mad823 (#12) üzenetére


powerup2
addikt

Ces alatt volt kalibrálás és ott kiderült és nem hasra ütés volt az adat amit irtam

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#19) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Mindenki nyugodjon le a pic...! Itthon ez, már ha elérhető lesz, olyan 2,5misi körül talán megvehető lesz.
:R

(#20) zetor2000 válasza Pro Koryak (#19) üzenetére


zetor2000
senior tag

Szerintem lesz olyan "szlovák" webshop, ahol olcsóbban megveheted, magyar raktárból történő kiszállítással. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#21) #72042496 válasza zetor2000 (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

Na, az szokott még az igazán drága lenni ha valami gond van a tévével.
Bár Samsungnál lehet, hogy mindegy, mert vásárlástól függetlenül leszarják, elég "érdekes" sztorik vannak a panaszkezelésükről. :)

[ Szerkesztve ]

(#22) zetor2000 válasza #72042496 (#21) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egyelőre egy vatta új tv-t kéne megvenni, az a nem mindegy, hogy honnan és mennyiért :)
A gariztatás meg olyan, hogy először ne menjen tönkre, ha meg mégis, akkor... de az egyelőre másik sztori.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#23) #72042496 válasza zetor2000 (#22) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mindenkinek a saját döntése, de a szopórollerezés kockázatát érdemes belekalkulálni, ha olyan helyről származik a tévé. Az S95B-vel spec. a szoftver se volt épp eseménymentes, remélhetőleg a következő szériával összekapjáék magukat.

[ Szerkesztve ]

(#24) anjani182 válasza Gicz (#14) üzenetére


anjani182
őstag

A Samsung.hu tele van akciókkal, én pl. év elején összefogtam még 2 emberrel így volt a legjobb ár, plusz élt egy -15% kupon is, a 75QN800B-t 810.000 Ft-ba vettem.

Gondolkoztam Oleden, talán 1.1M lett volna a legolcsóbb LG, de a fényerő miatt letettem róla, plusz szerintem a Samsung többet tud. És akkor is +300e és ez a Samsung csúcs TV-je, ez után már csak a 900 van. Szerintem a fekete nagyon jó, hiszen több ezer zónás a miniLED, egyedül a blooming ami elkerülhetetlen...

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#25) Danex válasza anjani182 (#24) üzenetére


Danex
addikt

Számomra a samsung és az LG azért esik ki mert baszakodnak a hdr szabvanyokkal.

Egyik a hdr10-et nem tudja, a másik pedig a dolby visiont.

Emiatt inkább sony, philips

(#26) anjani182 válasza Danex (#25) üzenetére


anjani182
őstag

Nekem mindenem Samsung (teló, okosóra, háztartási gépek), a TV-hez van egy Q990B hangprojektorom, talán együtt lehet a legjobban kihasználni őket, tehát ha mást veszek oda a plusz előny (pl. Q-Symphony) :U

Forever and ever, let's make this last forever.

(#27) #72042496 válasza Danex (#25) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az LG tévék tudják a HDR10-et. A HDR10+-t nem támogatják, de azt a Sony-k se.

(#28) anjani182 válasza #72042496 (#27) üzenetére


anjani182
őstag

A Samsungom viszont tudja a 10+-t! :R

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#29) #72042496 válasza anjani182 (#28) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Samsung meg a sokkal elterjedtebb DV-t nem támogatja.

(#30) Gicz válasza anjani182 (#24) üzenetére


Gicz
addikt

Közelébe nincs a képnek lehet 100 ezer zóna is. A local dimming bármilyen tv-n olyan, hogy inkább kikapcsolnám azonnal :) Nekem a tv filmnézés, oda viszont vőven elég a 100-140cd fényerő.

(#31) anjani182 válasza Gicz (#30) üzenetére


anjani182
őstag

:C

Forever and ever, let's make this last forever.

(#32) Gicz válasza anjani182 (#31) üzenetére


Gicz
addikt

Aha, 1344 local dimming zóna, az összes teszt kiemeli h rengeteg a blooming plusz a panel natív kontrasztja 1600:1 :D, mint egy jobb laptop kijelző. :C Egy Q60-as sima Qled samsung local dimming nélkül is 7000:1 kontrasztot tud. Ilyen van egy barátomnak, világít a fekete..
Az egyetlen amiben jobb az a fényerő, szóval ha valaki szeret úgy tv-zni hogy rásüt a nap a tv-re, akkor mindenképpen hasznos.

QN95-tel összehasonlítva oled:

Kösz de már csak a blooming miatt sem. :D A fekete meg gyakorlatilag nem létezik a képen. Max ha 21:9 arányú a film akkor a két fekete sáv lesz fekete.
Ha szerencséd van pont lolcal dimming zóna határára esik a 21:9 kép széle és akkor ott sem lesz annyira bloomingos körben :D

[ Szerkesztve ]

(#33) mad823 válasza Gicz (#32) üzenetére


mad823
őstag

Azért tegyük gyorsan hozzá, hogy sikerült a világ összes filmjelentének <1%-át kitevő sötét képet kiválasztani, illetve a Samu esetén legalább látszik, hogy mi van a háttérben, nem tünteti el azt a black crush. :)

[ Szerkesztve ]

(#34) Gicz válasza mad823 (#33) üzenetére


Gicz
addikt

nyilván olyan jelenetet választok amin látszik :) BTW, én sok sci-fit nézek sok sötét, űrben játszódó jelenettel, szóval nekem kb a 30% legalább ilyen, nem 1%.
2022-es modellévben c2 g2-nél egyáltalán nincs black crush, főleg kalibrálva. S95B nél sincs.
Már az nem fér a fejembe, hogy 800k-t adni bármilyen lcd-ért. főleg aminek IPS szerű a natív kontrasztja. Cserébe 8K, szóval ha egy méterről nézed, a 77"-t még látszik is a 8K, ja, meg 3 centis blooming pacák.

[ Szerkesztve ]

(#35) anjani182 válasza Gicz (#32) üzenetére


anjani182
őstag

Hehe, de vicces vagy pont Q60-at cseréltem QN800-ra :C Te aztán tudod...de amúgy szerintem nem tudod mit beszélsz!

Életedbe nem láttál még úgy látom ilyen TV-t, a te általad belinkelt fotó nem "valós" összehasonlítás, láthatóan nincs maximumra állítva a localdimming. De amúgy meg a bal oldali képen egy részlet nem jön ki, szóval ha látni is szeretnél valamit "normális" fényerővel rendelkező TV-t vegyél :C

Értelmetlen dolgokról beszélsz, és önmagad akarod igazolni, hogy jó TV-d van, ezt látom sajnos... :(

A "közelébe nincs" az milyen mérőszám vagy öszehasonlítás?! :F

Lényeg a lényeg, sz*r TV-m van drágán :C

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#36) Gicz válasza anjani182 (#35) üzenetére


Gicz
addikt

Sajnos neked fogalmad sincs milyen a kalibrált kép. Attól hogy a linkelt képemen a samun többet látsz, az nem "jó" mert nem az a helyes, a rendező nem úgy képzelte el.

nem baj, neked gyártják olcsón az lcd-t hogy megvedd jó dragan, aztan felnyomd az interpolációt maxra, meg a dinamikus kontrasztot :) megvan a célközönsége. Szerencsere samu oled fejlesztésre költ végre, es elhagyják a hulladék lcd-ket.

[ Szerkesztve ]

(#37) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.