Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gaskin


Gaskin
aktív tag

Egy Fórumon ezt olvastam:

Sziasztok!
Celeron 2GHz-hez és DDR 400MHz-hez ajánlottak nekem boltban Abit BD7II-t. Mi a vélemény? Azt mondtam, hogy 20ezer körül legyen. Azt is mondta a gyerek, hogy mivel Celeron a proci, ezért memóriát egyik alaplap sem fogja 400-on kezelni, csak 266-on... ehhez mit szóljak?

Ebböl a hozzászólásból, főleg az alábbi érdekelne, hogy ez tényleg igy van-e:
Celeron a proci, ezért memóriát egyik alaplap sem fogja 400-on kezelni, csak 266-on... ehhez mit szóljak?

Előre is kösz...

(#2) ollie válasza Gaskin (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezt így van, mivel a celeronnak 100 az FSB-je, ezért max 133-as valós órajelen tudja a memóriát kezelni (pontosabban: FSB 4x100 és memcsi 2x133 azaz 266). Az alaplapot sajna nem simerem.

***

(#3) Gaskin válasza ollie (#2) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Kösz a választ... Végülis a BD7II-t nem is kellet volna belekevernem.

(#4) Gaskin válasza ollie (#2) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Kösz a választ... Végülis a BD7II-t nem is kellet volna belekevernem.

(#5) janati válasza Gaskin (#4) üzenetére


janati
őstag

BD7II-t már ne vegyél. A régi, i845D chipseten alapul,. Cerkához végülis elég. de később nem tudsz pl. 800-as p4-et beletenni.

Javaslat: valamelyik olcsó i865pe chipes lap.

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#6) gabi123


gabi123
senior tag

Bocsi, de az ABIT BD7-II Intel 845E chipseten nyugszik! Igaz, hogy nem a legfrissebb modell, de a Celeronnak még sok is! Az 533 FSB-t tudja, a 800 nem, de mindig minden napról napra változikm, ma holnap már a 800 MHz is a múlté lesz, úgyhogy mérlegelni kell! Rendes P4-hez, ha most veszed, jobb az újabb lap! Cerkához jó, és a cerka az árához képest szerintem tuti, általában jól lehet húzni, és annyival nem rosszabb a P4-nél, mint amennyivel olcsóbb! Én erre esküszök! Egyébként nekem is ilyen lapom, tuti, tuningra is szuper, nem is drága!

Forza Ferrari!

(#7) Gaskin válasza gabi123 (#6) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Kösz a megnyugtató választ! Egyébként az árán én is ledöbbentem. Netto 14.5 lan-al, +hang chip-el, hát az frankó! Pláne ha le tudja ''nyeletni'' az ember az áfát valakivel. Az ABIT-al meg amúgy is jók a tapasztalataim. KT7A 1.3-at nyúzok 2 éve gond nélkül, és még ma is megálja a helyét ha belenyom az ember egy 2GHz feletti Athlon-t...
Az alaplap tuninghoz ''tök'' vagyok, tehát ha van valami linked a BD7II húzásával kapcsolatban, akkor ne kímélj.
Előre is kösz.

(#8) gabi123


gabi123
senior tag

Konkrét linket nem tudok mondani, ha tuningot akarsz tanulni, sok cikk va ezen a linken is, meg a hardveroc-n is, én az 1.7 cerkámat, 1.9-en járatom, (112*17), mert csak willamette magos, de 2 éve megvan és hiba vagy gond sehol! Az AGP/PCI fixedre raktam, ne hogy ennek túlterhelése okozza a fagyást!

Forza Ferrari!

(#9) gabi123


gabi123
senior tag

Ja és ramról annyit tudok, hogy a PC World-ben volt egy proci teszt, ott egy 1.7 cerka 800-as Rambusszal és 333-as DDR-rel, és a Rambuszos jelentősen verte a DDR-est! Ha a rambusz 800 MHz-jét kihasználta, valamennyire biztos, hogy számít a 266 vagy a 400!

Forza Ferrari!

(#10) gabi123


gabi123
senior tag

Ja és ramról annyit tudok, hogy a PC World-ben volt egy proci teszt, ott egy 1.7 cerka 800-as Rambusszal és 333-as DDR-rel, és a Rambuszos jelentősen verte a DDR-est! Ha a rambusz 800 MHz-jét kihasználta, valamennyire biztos, hogy számít a 266 vagy a 400!

Forza Ferrari!

(#11) Gaskin válasza gabi123 (#10) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Kösz! Egyébként nem tudod, hogy max. mekkora celeront bír el ez a lap? A gyári adatok szerint 2Ghz-ig várja a celeronokat. Nekem a 2.4-eshez adták a Mistralban. Átb..tak volna? Még nincs összerakva. (jaj!)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.