Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vtechun


vtechun
veterán

Linuxos gép osztja meg NET-emet, IPTABLES-sel. Mi a pontos menete annak , hogy éna dc kliensemet aktivvá tegyem? Azt hallottam, hogy valami portokat kell neki engedélyezni... Hogyan kell ezt Iptablessel? vagy mi? Ha valaki tud segíteni , segítsen!

(#2) vtechun


vtechun
veterán

a másikat lehet törölni...

(#3) L3zl13 válasza vtechun (#2) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Asszem egy reverse NAT kell a linux szerveren a DC által használt portra.

Aki hülye, haljon meg!

(#4) vtechun válasza L3zl13 (#3) üzenetére


vtechun
veterán

tehát a dc-ben beállítok mindent aktivságot is meg a portot is, és azt a portot a linuxos gépen megnyitom vagymi... nemtod véletlenül, hogy kell ezt a reverse NAT-ot?

(#5) L3zl13 válasza vtechun (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Most így fejből nem tudom pontosan a szükséges iptables szintaktikát. Nekem SuSE-m van, és ott a SuSEfirewall konfigján keresztül állítok be hasonlót...

Mellesleg biztos vannak erre howto-k a DC-s oldalakon, vagy a guglin.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#6) Flashy


Flashy
veterán

iptables -A PREROUTING -t nat -p tcp -i ppp0 --dport 1412 -j DNAT --to 192.168.0.2:1412
iptables -A PREROUTING -t nat -p udp -i ppp0 --dport 1412 -j DNAT --to 192.168.0.2:1412

és a mindenkori külső IP-det ki kell tölteni beállításokban. legegyszerűbb erre valami dyn-IP-be regisztrálni.

nem reverse nat, csak portforward.

[Szerkesztve]

(#7) L3zl13 válasza Flashy (#6) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Végülis igaz, mert a DC-nem kell, hogy úgy lássa, a linuxtól érkezett a kérés, tehát nem kell lecserélni a forrás IP-t...

Aki hülye, haljon meg!

(#8) vtechun


vtechun
veterán

[L]http://www.dslreports.com/faq/8363 - ezt az oldalt találtam [/L]

itt melyik érvényes rám? csak a prerouting?

(#9) L3zl13 válasza vtechun (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Érdekes link... :F

Aki hülye, haljon meg!

(#10) Flashy válasza vtechun (#8) üzenetére


Flashy
veterán

#6 biztosan működik, én így használom. a lényeg hogy nem elég az iptables, ki kell tölteni az IPdet is a kliensben.

(#11) Flashy válasza L3zl13 (#9) üzenetére


Flashy
veterán

kicsit debugolni kell a linket, ha kijavítod, akkor megy :))

(#12) vtechun válasza Flashy (#10) üzenetére


vtechun
veterán

mármint nem a belső hálós IP-met..?

(#13) L3zl13 válasza vtechun (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ha olvasod, a leírást, akkor írja, hogy POSTROUTING csak akkor kell, ha többen DC-znek egy linux szerver mögött.

Aki hülye, haljon meg!

(#14) vtechun


vtechun
veterán

nem nagyon akar müködni, miután ezt az iptables ... - t beírtam az azonnal él? a 192.168.0.2 helyére az kliens gép(amelyiken a dc fut) ip-je kell?

(#15) Flashy válasza vtechun (#12) üzenetére


Flashy
veterán

nem, a külsőt. ezért kell valami dyn.hu vagy no-ip.org vagy ilyesmi reg.

(#16) Flashy válasza vtechun (#14) üzenetére


Flashy
veterán

igen. csak példának írtam a 192.168.0.2-t. nálam 10.0.0.0-s tartomány van, amit könnyű beírni viszont hülyének néznek miatta úgyhogy átírtam :)

(#17) vtechun


vtechun
veterán

nálam a kliens IP-je 192.168.0.10 vtec.geco.hu-n vagyok regisztrálva a dyn.hu által...

(#18) Flashy válasza vtechun (#17) üzenetére


Flashy
veterán

hát akkor minden adott, a port meg a példámban 1412, asszem ez a default, ellenőrizd.

(#19) vtechun


vtechun
veterán

és ilyenkor inditsam ujra a linuxos tűzfalt mert már egy másik féle beállítással is barmoltam...

(#20) Flashy válasza vtechun (#19) üzenetére


Flashy
veterán

effektíve újraindítani nem muszáj, elvégre mégiscsak Linux, csak az iptables szabályok legyenek rendben.

(#21) vtechun


vtechun
veterán

fel tud idegesíteni ez a linux, hogy nem vágom tulságosan... nem akar müködni... az nem baj, hogy iptablessel egyébként minden le van tiltva?

(#22) vtechun


vtechun
veterán

nem akar menni... a search ip-nek is az igazi ip-t kell irni, meg oda is be kell írni portot? jo lenne ha mar müködne:(

(#23) vtechun


vtechun
veterán

hogy tudom leellenőrizni, hogy jok-e a routeren a beállítások?

(#24) vtechun


vtechun
veterán

iptables-save után ez a kimenet:

# Generated by iptables-save v1.2.7a on Tue Jul 27 17:40:47 2004
*nat
:PREROUTING ACCEPT [475:34281]
:POSTROUTING ACCEPT [24:4801]
:OUTPUT ACCEPT [21:3926]
-A PREROUTING -i ppp0 -p tcp -m tcp --dport 1412 -j DNAT --to-destination 192.168.0.10:1412
-A PREROUTING -i ppp0 -p udp -m udp --dport 1412 -j DNAT --to-destination 192.168.0.10:1412
-A POSTROUTING -o ppp0 -j MASQUERADE
COMMIT
# Completed on Tue Jul 27 17:40:47 2004
# Generated by iptables-save v1.2.7a on Tue Jul 27 17:40:47 2004
*filter
:INPUT ACCEPT [182:17214]
:FORWARD ACCEPT [14373:6305097]
:OUTPUT ACCEPT [152:19711]
COMMIT
# Completed on Tue Jul 27 17:40:47 2004


ez így jo?

(#25) Drizzt


Drizzt
nagyúr

És windowson hogy kell?

I am having fun staying poor.

(#26) L3zl13 válasza Drizzt (#25) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az proxy progitól függ.

Aki hülye, haljon meg!

(#27) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Mi amúgy az aktív és a passzív mód közti különbség?

I am having fun staying poor.

(#28) Flashy válasza Drizzt (#27) üzenetére


Flashy
veterán

passzív módban nem tudnak hozzád kapcsolódni, aktív módban igen. 2 passzívos egymástól nem tud tölteni, aktívos és passzívos tudnak, bármelyik irányban.

(#29) vtechun


vtechun
veterán

nem akar müködni, pedig a mindenkori igazi IP-met írtam be a dc beállításainál, portnak meg a 1412-t, a linuxnak is megvan adva elvileg ez a parancs... Nem értem...

(#30) I_Am válasza Flashy (#28) üzenetére


I_Am
veterán

Passzív módban nem tudnak hozzád kapcsolódni? Ugye ezt nem gondoltad komolyan.:D

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#31) vtechun


vtechun
veterán

ne egymást fikázzátok már, hanem az én problémámra találjatok/junk megoldást!

(#32) I_Am válasza vtechun (#31) üzenetére


I_Am
veterán

1. kicsit nyugodtabban
2. passzív módban tudsz dc-zni? Mert ha igen akkor a legegyszerűbb, ha felmész teszem azt koli-ra ráprivizel egy Op-ra és segítséget kérsz tőle, ha konkrétan Ő nem tud segíteni, akkor átirányít egy olyan Op-hoz aki vágja a linuxos dolgokat.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#33) Flashy válasza I_Am (#30) üzenetére


Flashy
veterán

mármint másik passzívos nem tud. a következő mondatban kifejtettem hogy ki hogyan nem tud. oké, az első mondatom fogalmazása szar volt, de eddig még csak te nem értetted :)

(#34) Flashy válasza vtechun (#31) üzenetére


Flashy
veterán

én ennyit csináltam, beállításokban átnyomtam aktívra, IP-t kitöltöttem (searchinghez is ugyanezt az IP-t), portot beírtam és ezt a portot beforwardoltam (tcp és udp is), semmi más. tudtommal semmi más nem kell hozzá.

(#35) vtechun


vtechun
veterán

Azért kössz mindenkinek, kisérletezek...még...

(#36) Flashy válasza vtechun (#35) üzenetére


Flashy
veterán

honnan tudod hogy passziv vagy? a hub szól be kapcsolódáskor? vagy ott nem kapsz semmi üzenetet?

(#37) vtechun


vtechun
veterán

a beállításokban van, bcdc++, és ha aktívra állítom akkor nem tudok senkitől sem tölteni és keresni sem...

(#38) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Hahó! Lenne egy kis kérdésecském...

Honnan lehet megtudni, hogy egy dev-****.bin az minek az image-e?

I am having fun staying poor.

(#39) Flashy válasza Drizzt (#38) üzenetére


Flashy
veterán

pl belenézel és elindítod az installját. vagy egy readme-t keresel benne. vagy letöltés előtt? baromi egyszerű: megkérdezed azt akinek megvan hogy miaz. vagy beírod google-be hátha kiad valamit. találd már fel magadat :)

(#40) echo001 válasza Flashy (#6) üzenetére


echo001
aktív tag

hi
annyival egeszitenelek ki hogy nem 1 portott kell forvardolni hanem 2 db ot mert az ujjabb kliensek csak igy mukodnek

nekem a 9000 es a 9001 -es, ket egymas utan levo van forwardolva tcp-re is meg udpre is (biztos ami biztos) es igy a dc++ is aktiv 1 portal nem volt jo a dc ++
amugy jo az egesz
a tuzfalat ujra kell inditani a szabalyok utan persze ha a tuzfal tiltja ezt a ket portott attol meg a port forward nem muxik...
a ket hasznalando portott meg kell nyitni
debianon tuti igy van

Echo

(#41) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Helló! És az mitől van, hogy a matriy, meg a nasa nem enged fel:
slotratio is too low, current slotratio:2.

Már sikerült...

Túl sok hubon voltam egyszerre...

[Szerkesztve]

I am having fun staying poor.

(#42) vtechun válasza echo001 (#40) üzenetére


vtechun
veterán

és melyiket kell megadni neki, melyik portot? mert nekem müködött egy porttaql is de csak ideig-óráig, aztán meg nem volt netem egy darabig, pedig ping az volt...


''
iptables -A INPUT -i ppp0 -m state --state NEW,INVALID -j DROP
iptables -A FORWARD -i ppp0 -m state --state NEW,INVALID -j DROP
iptables -A PREROUTING -t nat -p tcp -i ppp0 --dport 1412 -j DNAT --to 192.168.0.10:1412
iptables -A PREROUTING -t nat -p udp -i ppp0 --dport 1412 -j DNAT --to 192.168.0.10:1412
iptables -t nat -A POSTROUTING -o ppp0 -j MASQUERADE
echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward
''

ha ez indul el automatice akkor nem jo egyaltalan de ha a 2 felsot kikommentezem(#) akkor jo egy ideig, miert csak egy ideig?? Válaszoljatok, ha tudtok!!!

(#43) vtechun


vtechun
veterán

hmm?

(#44) vtechun


vtechun
veterán

up!

(#45) Flashy válasza vtechun (#42) üzenetére


Flashy
veterán

mindegy melyik portot használod, csak legyen 1024 fölött. én a 1412-t használom és nekem 1 porttal is megy. be van írva beállításokban a port, meg a hostom ami a dinamikus IPmre mutat. és ugyanez a port van tcp és udp is beforwardolva a linuxról. az hogy ''egy ideig'' megy az tuti nem linux hiba, linux ilyet nem csinál. nem lehet hogy szar a kliensed? melyiket használod?

(#46) vtechun válasza Flashy (#45) üzenetére


vtechun
veterán

bcdc++ , egyébként egy ideig megy utána meg netem sincs, csak helyi háló, be se tudok ssh-zni a szerveremre, nem értem miért, de csak akkor, ha ez a port engedélyezve van:(, nem értem... nézd már meg fentebb a scriptemet, mi lehet vele a gond?...

(#47) Flashy válasza vtechun (#46) üzenetére


Flashy
veterán

nem lehet hogy valahogy úgy van belőve a neted hogy adott idő után megszakítja, de nem kapcsolódik újra? nézd meg hogy ha már szétment a net, akkor ifconfig mit lát, ppp0 fel van-e húzva vagy eltűnt.
a fenti scriptből a felső 2 sort kommentezd ki, maradjunk egyelőre a 3 alsónál amíg nem megy rendesen.
ápdét:
vagyis a 3 alsó iptables, meg a legalsó proc/sys/net is maradjon.

[Szerkesztve]

(#48) vtechun válasza Flashy (#47) üzenetére


vtechun
veterán

próbáltam már úgy is, de csak akkor működött egy ideig..., a net nem tünik el a szerverről, tehát vonalban marad..., csak a szerver meg az én gépem közötti kapcsolat áll hadilábon (egyébként itt van mellettem a szerelmem anyaszűlt meztelenül...) huhh, nehéz erre koncentrálnom:), tehát csak a 2 gép közötti kapcsolattal van gond, szóval nem értem...

(#49) vtechun válasza vtechun (#48) üzenetére


vtechun
veterán

up!

(#50) vtechun válasza Flashy (#47) üzenetére


vtechun
veterán

na most müxik... de most nincs semmiféle védelem a külső támadások ellen, ha nem gond küld már el e-mail-ben a te IPTABLES scriptedet, Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.