Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32) Perjel


Perjel
tag

Postán keresztüli prg swap megvolt valakinek? :) volt, amikor 50-60 5,25-ös floppyt is küldtem egyszerre... a másolgatással el lehetett lenni egy ideig... :) (főleg hogy általában a wincsin sem volt elég hely, és floppyról floppyra kellett másolni....:)) sokkötetetes arj archívumok... 1,2 M helyett 1,44 vagy 1,51 MB-ra formázott ''nagyfloppik'', 1,8-2 megára formázott 1,44 -es kisfloppik... (gyakran elromlottak, persze... pl. egy 10 lemezre tömörített progi 7. lemeze és akkor lehetett újraküldeni az egészet, ha nem volt meg pont úgy az a darab) Bevallom egy időben árultam pénzért is (postai utánvéttel), de szerintem már elévült :) Zsebpénznek jó volt, nem voltam egy nagymenő, de volt néhány ember az országban aki jól megélt az ilyen tevékenységből (nyíltan hirdették magukat a CoV-ban (hajjaj... az is egy legenda ma már, CoVboy-jal együtt... ő most is valamelyik számtech újságnál van ugye?) akkoriban még nem törődött a hatóság az ilyesmivel), ahogy később a CD-írásból is (amikor még - akkor! - 300e Ft-os beruházás volt egy író, a lemez is 1-2 ezer Ft volt darabja... stb.) A Magyar Posta átlag minden 7-8. csomagot elveszítette (vagy inkább lenyúlta valamelyik kedves postás a küldeményt)... ezért mindig értékbiztosítással küldtem, akkor legalább egy-két hónap után fizetett a Posta, ha ''elveszett'' a cucc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.