Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Bba vs. pba (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Sziasztok!

Egy kérdésem még volna az ATI VGA kártyákkal kapcsolatban. Érdemes inkább az eredeti ATI kártyát megvenni, vagy nem/alig tér el a PBA-s kártyáktól? Több extra jár a dobozhoz? Mert ha már elszánom magam egy új VGA-ra, akkor most megint ott vagyok, hogy TANÁCSTALANSÁÁÁÁG!!! :(( Szóval, ha van véleményetek vagy tanácsotok, írjatok!

Köszi

Viktor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#2) Protoss


Protoss
senior tag

Ez engem is érdekel! :DD

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#3) GhanBuri Ghan válasza Protoss (#2) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Valahol, valaki :) emlitette, hogy a referencianyakos kartyak BBA-k, tehat az lehet akar PowerMagic is. :D Nekem is ilyen van, a korites mar valoban nem a legjobb, az install CD osszesen nincs 75 mega, es nincs mellekelt PowerDVD, multimedia center, jatekok. Szerencsere a DVI atalakito, S-Video kabelek mind megvannak.
Kepminoseg elmeletileg minden kartyan ugyanolyan kell, hogy legyen, mivel RAMDAC mar VPU-ba integralt. Mondjuk a BBA R7000-nel szebb a kepe.

(#4) #25954560 válasza Vikthor (#1) üzenetére


#25954560
törölt tag

Icipicit keress ra, mar tobbszor volt kitargyalva a tema. Gyakorlatilag a kartya tipusatol es a gyartotol fugg. A Gigabyte pl csinal kb ugyanolyan jo kartyat, mint egy bba. A 8500-osoknel meg volt egy olyan pba sorozat, amin 3.3n-s memoriak voltak, azok meg tuningkiralysagot jelentettek :) Szoval, ha konkretan tudod, hogy mondjuk te 9500-ost szeretnel, akkor erdemes korulnezni. Tovabba, akarod-e huzni, atalakitani (9700-re), stb.

(#5) haris válasza Vikthor (#1) üzenetére


haris
őstag

Ezt így nem lehet általánosítani.
A BBA kártyák szinte kivétel nélkül jó minőségű RAM-okkal készülnek.
A PBA kártyák jó esetben ATI referencia alapján nem (sokkal) rosszabb RAM-okkal, rosszabb esetben rosszabb RAM-okkal esetenként más nyákra kerülnek.

Ha van pénzed vegyél BBA-t, ha nincs, nézz utána mit kell tudnia és vegyél PBA-t.
Az ingyen adott cuccoknak szerintem nem sok értelme van a mai Internetes világban :P

(#6) Vikthor válasza GhanBuri Ghan (#3) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Szia! Szóval igazából, nincs benne semmi, csak drágább lenne? Most akkor a Powermagic az ua. mint a BBA-s kártyák? Mi ebben a jó? Most akkor mivan??? :( Mert én most nem teccek étteni... teccikéteni?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#7) GhanBuri Ghan válasza Vikthor (#6) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Nemnemnem, csak akkor lesz kb. ugyanaz, ha sikerul referencianyakosat kifogni, nagyobb gyartoknak sajat megoldasaik vannak. Sajat megoldasu nyakkal szemben elvileg a BBA jobb.
Meg ugye mellekelik melle a ketszazmillio jatekot :)

(#8) ödönke válasza Vikthor (#6) üzenetére


ödönke
aktív tag

már megint te??:)

figyeld ki a végén magadat fogod behülyíteni

a club3d amit venni akarsz tökéletesen megegyezik minőségben egy dobozos BBA-val, igazából régebben a noname powermagic 8500 kártyáknak volt homályos képük, de szerintem azóta ezt már kiküszöbölték és szinte semmi különbség nincs pba és bba között.

(nyugtassátok már meg,mert nyitni fog még vagy 50 topicot radeon ügyben :D )

(#9) Vikthor válasza ödönke (#8) üzenetére


Vikthor
nagyúr

... ha már ennyi geppát kiadok, akkor előtte szeretnék tájékozódni. Dönke :DD

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#10) boygo válasza haris (#5) üzenetére


boygo
aktív tag

Van benne valami !
Az én BBA 9500pro kártyámon 3.0 ramok vannak. :P

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#11) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Sziasztok!

Lenne még egy kérdésem. Most jártam a Magicomp-ban és mondtak vmi olyasmit, hogy az ATI fagy néha és a játékokra meg érdemes inkább nVIDIA-t venni. De én hülye leszek. Ez most kamu vagy volt már másnak is ilyen tapasztalata? Selejtesek az ATI hivatalos driverei? Most akkor mivaaan???? :((

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#12) PaladiN válasza Vikthor (#11) üzenetére


PaladiN
aktív tag

Minden bizonnyal sok gef marad mostanság a nyakukon ;]

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#13) J.J. András válasza Vikthor (#11) üzenetére


J.J. András
őstag

hagyjad már !!!
kamu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ezt a faszságot meg kimondta neked??? biztos valami nVidia Referencia boltba mentél be kérdezősködni ATI kárytákról ! :))
amúgy én kb 0.5 éve váltottam az nVidiáról ATIra , de nem bántam meg!!
(nekem nemcsak játszani kell, hanem CADes progikhoz is kell, szóval sokkal faszább, és most már kezdenek hozzá egyre jobb drivereket kiadni )
jah, ha Drivert akarsz és DirectX 8.1-ed van, akkor szerintem a legjobb driver hozzá a Catalyst 3.0 -nekem a 3.2 nem jött be, gyengébb lett tőle a rendszer!

na,csőváz

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#14) Vikthor válasza J.J. András (#13) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Szia András!

Nekem igazából játékhoz kell DX9 alá nem mehetek ezért. :( De mondom, az a rücsög eladó fagyásokat mondott nekem. Na mindegy. A Catalyst 3.0 jó a DX9-hez?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#15) J.J. András válasza Vikthor (#14) üzenetére


J.J. András
őstag

persze hogy jó, de arra meg Wittmann azt írta, neki tesztek alapján is a DX9-hez a Catalyst 3.2 volt a legjobb !!!!
de azt csak akkor tedd fel, ha Win XP az oprendszered, mert abban meg elbaszták az Anizotópikus szűrést a Win 98 alá menő drivernél!
várj, megkeresem a cikket, bevágom

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#16) J.J. András


J.J. András
őstag

na itt van, olvasd el, ügyes ez a Wittmann srác :) de tényleg !
[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=11670[/L]

csocs

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#17) Tapsi válasza J.J. András (#16) üzenetére


Tapsi
addikt

Vaze,én is elolvasgattam.
Wittmann gratula.:)

(#18) Dende válasza Vikthor (#11) üzenetére


Dende
csendes tag

Sziasztok!

Két dolgot írok le: fanatizmus (A Trabi a legjobb autó a világon!!! :) ) és rossz tapasztalat. Most ez utóbbi a helyzet, mivel a kollégának (99%-ra tudom kiről van szó) nem olyan régen, khm, hogy úgy mondjam elég rossz élményei voltak az ATi-val, de ez egy elég speciális eset, ezért nem mérvadó (az Ő szempontjából persze az volt). Summa-summárum a vége az lett, a kolléga (nézzétek el neki, két feleslegesen átvirrasztott éjszaka után én sem lennék túl boldog) egy hétig jóformán rá se tudott nézni az ATi kártyákra :DD , az nVidia meg pöccre beindult neki.
Egyébként mind nVidiából, mind Radeonból elég van raktáron és általában ez utóbbi fogy jobban (szerintem jelen állapotban érthető :DD

Üdv.: Dende

(#19) Vikthor válasza Dende (#18) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Nem vagyok fanATIsta... :))))

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Bba vs. pba (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.