Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26301) Erdei88 válasza v!ct0y (#26294) üzenetére


Erdei88
veterán

Köszi, akkor megnyugodtam

Źşë', a Te konfigoddal 15-20fpsed van?

(#26302) v!ct0y válasza Bazzzs (#26299) üzenetére


v!ct0y
veterán

Nekem is Roccat van és marha jó vele játszani. Sokmindendt meghallok amit más nem. :)

(#26303) Zsozsooooo válasza Bazzzs (#26299) üzenetére


Zsozsooooo
tag

Nekem is Roccat Kavem van és nagyon meg vagyok vele elégedve, szerintem a legjobb választás.

[ Szerkesztve ]

(#26304) gergo0328 válasza Zsozsooooo (#26303) üzenetére


gergo0328
senior tag

hangkártya van mellette? Vagy csak az alaplapi?

(#26305) Zsozsooooo válasza gergo0328 (#26304) üzenetére


Zsozsooooo
tag

Van ám Asus xonar d2x

(#26306) Źşë' válasza Erdei88 (#26301) üzenetére


Źşë'
addikt

nem, de röhejes ez a 60fps "draszikusan - kevés" dolog, mintha teljes mértékben akadna 60 fpssel... holott egy vsyncel ez a max érték... kvázi megkérdezni is felesleges ha nem megy le játszhatatlan kategóriába - ettől "feláll a szőr a hátamon" sokszor... meg méricskélni folyton h mennyi fpsel megy a játék... menjen akadás mentesen, legyen játszható, és innentől leszarom az egészet.. no offense

am a füst effekt mindig is megzabálta a gépek 3d teljesítményét, ezen én nem csodálkozok... ill. nem lepődök meg

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#26307) pschio válasza Ger_man (#26278) üzenetére


pschio
őstag

na látod ezt nem tudom. szerintem nem minősül annak. ki tudja mit módosítottak még az indítón kívül. kérd meg nővéredet, hogy postázza neked. az egyszerűbb. :K

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#26308) v!ct0y válasza Źşë' (#26306) üzenetére


v!ct0y
veterán

Látom te is azon a véleményen vagy, hogy 25 fps el már játszható :)

(#26309) Neoteric válasza bunfi (#26295) üzenetére


Neoteric
addikt

Ő külön faj. Természetesen őrá nem vonatkoznak ezek. ;] :D

PSN: ne0teric_sAN

(#26310) Erdei88 válasza Źşë' (#26306) üzenetére


Erdei88
veterán

Nem drasztikusan kevés, ha nem drasztikusan leesik. Nem mondtam, hogy nem játszható, tökéletesen tudok így is játszani. Mivel nem tudtam hogy a füst effekthez akkor számítás szükséges, ezért kérdeztem meg.
Kicsit félreértettél, felesleges volt így nekem támadnod.

(#26311) Bazzzs


Bazzzs
senior tag

gergo0328: Köszi, abból a topicból jöttem át ide, onnan szedtem ezt a Roccatot :) Csak ott páran írták, hogy az 5.1-es fülesek inkább gyerekjátéknak valók, azért kérdeztem meg itt is, hogy valakinek van-e konkrét tapasztalata ezzel a játékkal.

v!ct0y és Zsozsooooo: Köszi a válaszokat :)

Battlelog: theSaint87 | BattleTag: theSaint#2596

(#26312) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok.

Most bejött egy jónak tűnő alternatíva.

A gép a következő lenne:

CPU: intel I3 540
Alaplap: Gigabyte P55-US3L
MEM: 4 gb 1600 Mhz

Ez egyben lenne 45.000 Ft, ami korrekt ár.

Ehhez még az eladó tudna adni egy ATI hd 4830 512 Mb-os vga-t is, szintén jó áron. Így a félkonfig kijönne durván olyan 58-60 körül.

VGA terén min. 5750-re gondoltam volna, ami olyan 22-ért meg is lehetne, de ez a vga meg elég csábító.

Kérdés, hogy 1280X1024-be vinné-e a játékot high grafika körül.

Egyelőre ugy is csak ekkora felbontásban tudnék játszani, egy évig legalább. Utána monitor cserével egybekötött VGA fejlesztés is lenne.

Véleményetek?

(#26313) gabipaci válasza Bazzzs (#26299) üzenetére


gabipaci
addikt

De mi az a fekete madzag, ami kilóg abból a fülesből?
Vagy csak nálam elvárás 2011-ben a wireless technologia?

Amúgy pont tegnap nézegettem a G930-as fülesemben ezt a térhangzás dolgot.
Elég jól behatárolhatóak az események.

Logitech hardware tester

(#26314) gergo0328 válasza Bazzzs (#26311) üzenetére


gergo0328
senior tag

Hát akkor nem sokat tudtam segíteni...de a többiek megoldották:D Mit ajánlottak akkor ott az 5.1 helyett? 7.1?
Nekem van egy stereo Philips Fülesem ami tökéletesen megfelel. Így is hallok mindent :D Majd ha lesz rá pénzem akkor veszek hangkártyát és normális fejhallgatót is.

[ Szerkesztve ]

(#26315) v!ct0y válasza gabipaci (#26313) üzenetére


v!ct0y
veterán

Ja csak az 40 ez meg 20 nem mindegy! És annyival nem jobb.

[ Szerkesztve ]

(#26316) gabipaci válasza v!ct0y (#26315) üzenetére


gabipaci
addikt

Nekem a vezeték nélkülisége miatt kellett pont ez, igazából azt sem tudom, hogy jobb-e, mint a tiétek.
Vagyis tudom, jobb, mert nincs vezetéke :)
Ja, és nem kell hozzá hangkártya, usb-n csatlakozik.

De ha beújítok a z-5500-ra, úgyis veszek hangkártyát is, csak nem értek hozzá, hogy milyen kell :(

Logitech hardware tester

(#26317) jansky1


jansky1
senior tag

mivel a hang még mindig nem jó nálam vettem a fáradtságot és belenéztem az everestbe meg az eszközkezelőbe :D

lehet ez a baj

milyen driver kéne ezekhez bakker ? help pls :O :F

összeakad az alaplapi meg a videokártya audioja? bakker azt se tudtam, hogy létezik a videokártyán ilyen hangizé

[ Szerkesztve ]

(#26318) WhiteWalker válasza gabipaci (#26316) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

nekem is kéne egy hangkari a z 5500 mellé...én vmelyik xonart nézegettem xonar, csak nem tom melyik lenne jó választás :U, talán a gamer kategóriából vmelyik.....

[ Szerkesztve ]

(#26319) bzsolt99 válasza jansky1 (#26317) üzenetére


bzsolt99
tag

http://www.filehippo.com/download_realtek_high_definition_audio/
megfelelő windows verziót kiválasztod

(#26320) jansky1 válasza bzsolt99 (#26319) üzenetére


jansky1
senior tag

ilyen hiába teszek fel, szerintem nem a realtekes driverrel van gond

(#26321) WhiteWalker válasza jansky1 (#26320) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

hülye kérdés ,de a chipset drivert felraktad?

(#26322) jansky1 válasza WhiteWalker (#26321) üzenetére


jansky1
senior tag

igen, az fennvan

ati hdmi audio akrámivel sikerült, de most meg ilyet ír az egyik program

fogalmam sincs mi ez.

azért leírom mi a probléma és miért ide teszem ezeket.
bad company 2-ben szar a hang, pl a robbanás mindig körülöttem van hiába 20 méterre a baloldalon robban. nincs pisztolyhang, nincs trapp. stb.

[ Szerkesztve ]

(#26323) ADAM1337 válasza v!ct0y (#26315) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én 3k-s fülest használok, igaz bf-ben szar is de máshol jó.
pl codokba nagyon tiszta és behatározható minden, de a bf-ben semmi se kb annyira hülyén kell beállítani a bf-et. :DDD

(#26324) gergo0328 válasza ADAM1337 (#26323) üzenetére


gergo0328
senior tag

igen nekem is kb annyiba került.

(#26325) ADAM1337 válasza jansky1 (#26322) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ez ált 5.1 beállításnál van.
A trappolás pisztoly hang ezek mint center hangok, valami rosszul van bekonfigolva.

(#26326) WhiteWalker válasza ADAM1337 (#26323) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

a BF-fel semmi probléma a hiba az önök készülékében van :DDD ,én ilyet használok clear chat wireless ;]

jansky:: tegyél át mindent sztereo hangra....a játékon belül is és a win-ben is!
Cars1da jól mondja :K , nálam a PES2011-ben volt ilyen : nem volt szurkoloó és kommentár hang,amint átállítottam a játékon belül sztereora,azonnal megjavult :))

[ Szerkesztve ]

(#26327) gergo0328 válasza WhiteWalker (#26326) üzenetére


gergo0328
senior tag

jó te menny el a fenébe a fejhallgatóddal :P

(#26328) ADAM1337 válasza WhiteWalker (#26326) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nálam úgy jó, ha a win 5.1 a játék is és közbe az 5.1-re van rádugva a füles(x540) ezt magyarázd meg, de viszont így meg minden más pl beszélgető program ultra halkak. :U

(#26329) jansky1


jansky1
senior tag

játékon belül melyik a sztereo? windowsban most sztereo fejhallgatón van, játékban mi legyen ? ilyen default hifi, headphones war tapes, meg ilyenek vannak

(#26330) F_Zolee válasza jansky1 (#26329) üzenetére


F_Zolee
veterán

Játékon belül hagyhatod a war tapes-en. A windows-ba a lényeg a többi beállítás.

(#26331) Kakaduku válasza q13579 (#26281) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Én most terveznék vga cserét. Egy 5770-es kártyám van, de még nem néztem utána hogy milyen kártya lenne az új. Esetleg ha érdekel, akkor dobj egy pü-t.
Másoktól pedig segítséget a választáshoz. :)

(#26332) lala42 válasza jansky1 (#26317) üzenetére


lala42
őstag

Az a videokarid (ATI HD) hangillesztője. Egy valamilyen adis telepítő CD-ről feltelepítheted, de ha azt nem használod, akkor le is tilthatod az eszközkezelőben. :R

Más!

Nekem ilyen van.[link]

Nem rossz és jól behatárolhatóak a hangok irányai. ( főleg, hogy jóárasítva jutottam hozzá. ;] ) :R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#26333) WhiteWalker válasza ADAM1337 (#26328) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

ez jó kérdés :U , nálam ha defaulton van az alaplapi hangkártya,amin a z5500 megy nincs semmi,de ha átváltok fülesre akkor átállítom a defaultot a logitech fülesre,na ekkor a mumblet újra kell inditani...plussz a fülesen is van egy bekapcs gomb amit szintén nem mindegy mikor kapcsolok be...mumble inditás előtt-közbe-alatt....elég zavaros,de ha sorba csinálom: átállít fülesre,füles bekapcs,mumble indít,na ekkor nincs probléma :U
a bitek bezavarják egymást ;]

(#26334) Źşë' válasza Erdei88 (#26310) üzenetére


Źşë'
addikt

nem állt szándékomban, csak a hülye kérdéseken általában felbosszantom magamat
a reakció volt furcsa hisz 60fps vsyncel a plafon, és aki vsync nélkül játszik bc2vel 60fps felett azt nagyon nem tudom megérteni mivel semmi technikai adottság nincs benne

sztem nagyon sok olyan gyerek van aki örülne ha mindent maxra tolva fullhdben legalább menne neki 60fps-el

manapság eltorzult ez a szemlélet mód is, megvesznek olyan hardvereket az emberek amitől azt várják h majd megy 400fpsel valami... mintha ez számítana - a lényeget meg elfelejtik (kvázi h akadás mentes legyen...)

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#26335) Kr/\toS válasza v!ct0y (#26302) üzenetére


Kr/\toS
senior tag

Akkor keresse fel a pszihológusát! ;) ;]

(#26336) v!ct0y válasza Kr/\toS (#26335) üzenetére


v!ct0y
veterán

Sőt néha azt is amit te halassz :)

(#26337) r-chee válasza Zsozsooooo (#26303) üzenetére


r-chee
őstag

+1
Nagyon jó hangzást ad játék és film alatt egyaránt (utóbbinál fontos pl. KMPlayer-nél a megfelelő szűrők beállítása is), pedig alaplapi hangkarival használom. Egy különállóval biztosan még jobban szólna.

gabipaci: inkább legyen egy oldali mazdagolása a fülesemnek, mint hogy elemeket/akksikat dugdossak bele, ami által még nehezebb és otrombább legyen :U. Persze ha az a szempont, hogy a géptől3-5 méterre a kanapén játsz kényelmesen, akkor érthető a wireless :) .

(L:http://www.counter-strike.hu/content/2009/12/07/ROCCAT_Kave_headset_teszt%5B%5B%5B%5B/L)Mellesleg én azért tettem le a voksomat a Roccat mellett, mert rajta kívül nem igen találtam olyan fejhallgatót, ami egyszerre megfelelet volna a kritériumaimnak:
- jól néz ki, és nem kocka/téglalap alakú
- vékony, dizájnos a mikrofon része
- mikrofonja bármikor eltávolítható
- 5.1-es szerű hangzást biztosít

Hogy ON is legyek valamennyire: Kinek van valami tapasztalata botkormánnyal való helizésről? Tervezek beszerezni (L:http://www.logitech.com/hu-hu/gaming/joysticks/devices/286)egyet(/L), mert vissza kellett adnom a kölcsönbe kapott Xbox360 kontollert. Utóbbival darabos volt számomra a megfordulás. Botkormánnyal gondolom simább, érezhetőbb a heli.

(L:http://www.counter-strike.hu/content/2009/12/07/ROCCAT_Kave_headset_teszt%5B%5B%5B%5B/L)Szerk.: Jézusom, meggajdult a rendszer :Y(/L)

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#26338) r-chee válasza r-chee (#26337) üzenetére


r-chee
őstag

WTF :F :Y Sorry, hiába szerkesztettem át, állandóan újra összekuszálta a rendszer :W

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#26339) Erdei88 válasza Źşë' (#26334) üzenetére


Erdei88
veterán

Eddig csak NV-s karijaim voltak. Amikor érdeklődtem az Ati kártyákról mindenki a min fpsekre hivatkozott, mint gyenge pont. Azt hittem, hogy ez egy nem normális dolog és azért kérdeztem meg.

Azért látványvilágban sokat számít hogy milyen felbontáson, milyen részletességgel tudsz játszani.

Haverom például (MattX) ha jól tudom elég butítva játsza ezt a játékot, mert őt zavarják a sok csilli-villi effektek. Én szeretek ebben gyönyörködni. Mindenki másképp látja.

(#26340) Źşë' válasza Erdei88 (#26339) üzenetére


Źşë'
addikt

én sem tudnék lowon játszani, abban mi az élvezet, hisz egy játékban pont hogy nem ez

minimum fps en annyira szerintem nincs is hangsúly, annál inkább az átlag fpsen, ha túl alacsony a minimum fps az úgy is eléggé meglátszik az átlagon

olvasom h sokan a hangzáson témázgatnak... most h újrahúztam a játékot tűnt fel a dolby logo az introban. Ezek szerint csak a beállítási lehetőségek szegényesek :U

amúgy ez a war tapes opció nekem rosszabb minőségűnek hat, picit mintha recsegne + ha lövök tankból akkor ilyen "elfojtott" torkolattűz hangot hallok, mintha nem lenne meg benne az az erősség, mint mikor szétszaggatja az ember dobhártyáját egy robbanás - 3500ftos fülessel tolom, és van is basszus, jól is szól, de valahogy ez nem az igazi

igazi szívás hogy mikor uninstalltam a gémet direkt megnéztem miket hagy benn, látom h a package mappa 2,5 gigás azaz a pacs benne maradt... rátelepítettem, le se törölte - megörültem de mikor elindítottam a játékot látom h le akarja magát frissíteni és letöltötte a pecset ismét... most végzett vele, aztán már másfél órája szedte! ezgáz

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#26341) gergo0328 válasza Źşë' (#26340) üzenetére


gergo0328
senior tag

jah én is meghagytam azt a mappát és újra frissít...nem igaz h nem lehet a frissítéseket egy mappába tenni és beilleszteni... :W Én is high-on tolom de nincs időm bámészkodni mert lelőnek...Viszont én Atacamán leszedtem lowra mert At-4-el nem tudtam eltalálni a helit...kisütötte a nap a szememet.

(#26342) gabipaci válasza r-chee (#26337) üzenetére


gabipaci
addikt

Ez egy nagyon jó joy, de linkelni így kell ;]
Nekem is ez van, de csak a H.A.W.K 2-höz használom.
Helit nem tudok joy-al irányítani, bár bf2-ben próbáltam utoljára azzal.
Én ezt használom. Illetve csak a bal oldalát, de azt használom mozgásra is, tankozni, stb. Egér meg a jobb kézben.
Amúgy a fülesemben (aminek a mikrofonja felhajtható, így olyan mintha ott sem lenne) nem kell elemet cserélni, mivel simán bedugom az usb-s töltőt, és megy tovább az élet. Ilyen az egerem is.
Csak azon kívül, hogy rühellem a vezetékeket, hülyén is nézne ki, itt a nappali közepén egy kábelrengeteg. Kanapáról játszás rlz :)

Logitech hardware tester

(#26343) gergo0328 válasza gabipaci (#26342) üzenetére


gergo0328
senior tag

Minek neked ilyen sok FPS játékra kihegyezett dolog ha nem is játszol velük...Adományozd el :DDD

(#26344) haly


haly
őstag

Na, sikerült végre minden. Aki emlékszik rám, és a malőrömre, akkor tudja mi a helyzet. Feltettem gamet--> később kiderült h felesleges volt, mert nem kér cd kulcsot :U
Reggeltem: Nick: [HUN]-Haly
Üdv!

(#26345) sith7 válasza haly (#26344) üzenetére


sith7
nagyúr

Lényeg, hogy megoldódott :C

(#26346) ADAM1337 válasza Źşë' (#26334) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ehhez annyit tudok hozzátenni, hogy less meg egy rpg robbanást vsync-el és nélküle jó közelről.
Vele tuti leesik 60fps-ről 20-30ra nálam pl, nélküle meg 120fps-ről kb 80-ra.

(#26347) v!ct0y válasza r-chee (#26337) üzenetére


v!ct0y
veterán

Szerintem csak ehhez a játékhoz ne vegyél joyt. Nekem is van és nem használom.
Annyi időt nem repülök, hogy megérné. Persze más ha van egy rep szimulátorod is .:)
És a legtöbb játék megkergül ha be van dugva egy joy is.

[ Szerkesztve ]

(#26348) ciry


ciry
őstag

Nekem Sony MDR-CD480-em van, szépen szól és egy kanyi vasamba sem került :D
Sógortól kaptam

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#26349) gabipaci válasza gergo0328 (#26343) üzenetére


gabipaci
addikt

Ez mondjuk jó kérdés, ott a pont! :)
De amennyi időt játszom, azt ne valami vacakkal. Talán pont ezért.
Keveset meg leginkább azért játszom, mert osztozom az LCD-n a gyerekkel, fél képernyőn meg nem poén játszani.
De veszek monitort magamnak (több okból is) és akkor talán több időt tudok játékkal tölteni.

Logitech hardware tester

(#26350) madgie válasza Źşë' (#26340) üzenetére


madgie
titán

Én normális fülessel, vagy nagy ritkán jobb hangrendszerrel tolom (nem Z5500 szint), mégis elég borzasztó szerintem is a War Tapes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.