Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Battlefield 4

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:07:15

LOGOUT.hu

OFF beszélgetős topic nyílt, a nem Battlefield 4 témákról kérjük, hogy ott beszélgessetek, ez a téma maradjon meg szakmainak! Cheatek a topikban szintén tiltottak!
Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, köszönjük!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Olympos válasza SkyS1gn (#584) üzenetére


Olympos
aktív tag

Azért szokták kiírni ezeket, hogy elkerüljék a jogai kellemetlenségeket:
- ha előrendelsz egy Prémium Expansion Packot, amit az én értelmezésem szerint a Prémium Membereknek jár (mert Prémium taggá válsz), akkor senki, és senki a világon ne perelhesse őket, hogy "Kijött az alapjáték ma reggel 7:00-kor, hol vannak már a plusz DLC-eim, amirt fizettem??? Nincs??? Akkor perelek te szemét DICE, mert fizettem érte b+".

Ez csak a hülyék és a csalók ellen véd.
(Szerződéseket is hülye biztosra írják.)

Lehet tévedek, de tényleg nem tudok olyat a BF3 történetében, hogy a Premium szót dobálták volna.

(#602) SkyS1gn válasza prokxy (#598) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Pontosan! :K

Lesznek majd akciók meg csomagok, akár fizikai extrákkal, azokat mindíg többre értékelem mint egy hangtompítót vagy csecsebecse ingame dögcédulát.

(#601) Olympos Szegény még mindíg nem érti, pedig 3-an próbáljuk...

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#603) Olympos válasza Gyula84 (#599) üzenetére


Olympos
aktív tag

@G4ula84:

Ha rámégy a linkre, ott két topicot fogsz taláni.
Az egyik az, amiről itt írkálunk, a másikban részletezik azt, hogy mit jelent a kétféle pre-order, melyik mit tartalmaz.
Na ebben (ha jól emlékszem) már bővebben szó van arról, hogy mit nyújtanak ezek a csomagok, de tényleg nem tudom most belinkelni, megtennéd kérlek?

[ Szerkesztve ]

(#604) csaba951 válasza Olympos (#596) üzenetére


csaba951
veterán

Premium Expansion Pack és nem Premium Expansion Packs. Az amire te gondolsz az EA szóhasználatában Premium Membership lenne. De még nincs ilyen! :DDD

Drone Strike tartalma nem része az alapjátéknak, hanem prémium tartalom. Tehát ha ezt megvásárolod (vagy megkapod ingyen előrendelőként) akkor lesz egy Premium Expansion Pack-od (ha majd megjelenik, ami jóval az alapjáték megjelenése után lesz). Valószínűleg lesznek további Premium Expansion Pack-ok is, a Drone Strike csak egy a sok közül...

Attól, hogy van egy Premium Expansion Pack-od, attól még nem lesz Premium Membership-ed! Ez most is így van a BF3-nál.

[ Szerkesztve ]

(#605) Olympos válasza csaba951 (#604) üzenetére


Olympos
aktív tag

Ok.

Ha így volt a Bf3-nál is, tehát a BF3-nál is volt Premium Expansion Pack nevezetű csomag, amely csak egy adott DLC-t tartalmazott, akkor nem vitatkozom tovább.

Ez esetben leteszek arról, hogy előrendeljem, mert így semmi értelme nincs, sőt, ahelyett, hogy olcsóbb lenne, akár drágább is lehet a launch napján.
(...pedig a mai fizuból akartam megvenni.)

[ Szerkesztve ]

(#606) csaba951 válasza Olympos (#579) üzenetére


csaba951
veterán

Itt is van az általod adott linken:
4. What Battlefield 4 game editions will be available for pre-order?
Standard Edition
Pre-ordering the Standard Edition will grant you a Premium Expansion pack once it becomes available after the Battlefield 4 launch.

Oda van írva: a Premium Expansion pack. Vagyis 1 db Premium Expansion pack.

És tényleg ott van még ez is:
3. Will there be Battlefield 4 Premium membership available during the pre-order period?
No, details around Battlefield 4 Premium will be announced at a later date. Any information about Battlefield 4 Premium will be announced over at battlefield.com when it becomes available.

Vagyis egyelőre a Premium membership még nem elérhető, tehát nem is lehet megvásárolni.

(#607) Olympos válasza csaba951 (#606) üzenetére


Olympos
aktív tag

Ok, teljesen meg vagyok győzve :(

...már csak le kellene törölni akkor a hozzászólásomat, nem venném a szívemre, ha vkit a vásárlás hevére buzdítottam volna Prémium tagság nevén.

(#608) v!ct0y válasza Olympos (#605) üzenetére


v!ct0y
veterán

LOL mai fizuból akartad megvenni ?:DDD

(#609) Olympos válasza v!ct0y (#608) üzenetére


Olympos
aktív tag

Miért ne???

Ha tényleg a Prémium azt jelentené, amit kellene jelentenie, akkor megérte volna.
De így már nem.

(#610) csaba951 válasza v!ct0y (#608) üzenetére


csaba951
veterán

Miért ne? Például Franciaországban ez a 60 € tényleg 1 napi minimálbérnek felel meg! :O

[ Szerkesztve ]

(#611) v!ct0y válasza Olympos (#609) üzenetére


v!ct0y
veterán

Tudod mikor jelenik meg a játék ?

(#612) Olympos válasza csaba951 (#610) üzenetére


Olympos
aktív tag

én havi fizura értettem, amit ma kapunk meg

(#613) csaba951 válasza Olympos (#609) üzenetére


csaba951
veterán

Egyébként hasonló kavarás volt a Battlefield 3 Premium és Battlefield 3 Premium Edition megjelenésekor is. A legtöbb ember odáig jut el, hogy Battlefield 3 meg, hogy Premium. Az egyik barátom ezért vette meg a Battlefield 3 Premium-ot, aztán otthon meg csodálkozott, hogy ezt önállóan nem lehet futtatni. A másik meg csak ezért nem ugyanezt vette, mert vásárlás előtt külön felhívtam a figyelmét a különbségre. Magától ő is csak a Premium-ot vette volna meg...

(#614) Olympos válasza csaba951 (#613) üzenetére


Olympos
aktív tag

értem.
na többet nem posztolok semmit, mert csak összezavarok másokat. :W
segíteni akartam, hogy ne járjanak úgy a többiek, mint én anno kezdő battlefieldes, amikor megvettem a bf3 alapot, majd rá a B2K, majd a Premium-ot, így fizetve többet.

[ Szerkesztve ]

(#615) Def26


Def26
félisten

Nah, ezekben a boltokban tuti kapsz az előrendelés mellé extra tartalmakat. [link]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#616) sittes79 válasza prokxy (#597) üzenetére


sittes79
addikt

Tényleg anélkül, hogy bármi közöm lenne hozzá megér ennyi pénzt egy videó kártya?

Vagy csak nekem kellene jobb állás után néznem :)

Meddig vagy el egy ilyen karival? De BF4-hez tuti elég lesz mediumon ;]

(#617) Olympos válasza csaba951 (#613) üzenetére


Olympos
aktív tag

Akkor pont úgy járnék a BF4-el is, mint a BF3-al, ha megrendelném pre-orderbe:

Tegyük fel:
1. Megveszem a BF4-et pre-orderbe kb. 18k HUF-ért.

2. Ősszel kidobják a Prémium membershipet, amit ha megveszel az alap BF3 mellé, akkor kb. pár ezerrel (3-4k szerintem) lesz drágább, mint BF4 preorder, de ebben már minden benne lesz.

3. Kijön az első DLC és boldog is lehetnék, hogy van hozzá jogom, de mivel nem vagyok Prémiumos, csak Prémium Expansion Pack tulajdonos a Premium Memberek hamarabb léphetnek fel rá, mint én.

4. Kijön a második DLC, de már vakarom a tököm, hogy mi legyen, nincs jogom hozzá. Prémium membeship megvétele esetén falba verem a fejem, hogy akkor az első DLC-ért kétszer fizetek, de ha külön megveszem a második DLC-t, akkor meg már rosszabbul járok.
Ha aztán meg külön a 3. a 4... stb. DLC-t is külön, akkor meg nagyon rosszul.

Tiszta kibaszás így a preorder vagyis a Prémium Expansion Pack, mert arra kényszerít, hogy valamiért kétszer fizessél vagy ha nem kétszer, akkor meg többet.....

[ Szerkesztve ]

(#618) Def26 válasza sittes79 (#616) üzenetére


Def26
félisten

Egyszer mindenkinek összejöhet egy ilyen drága kártya. Aztán rájössz, hogy soha többet. :K Én most 50-60k szánok max. egy kártyára, de a hd7970 -et megvettem megjelenéskor.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#619) emiki6 válasza Olympos (#614) üzenetére


emiki6
veterán

Én is pont így vettem :W
Bf3 alap: 7500 Ft
B2K: 2800 Ft
Prémium: 9000 Ft
Kidobtam rá egy 20ast :O
A tavaj őszi playiten meg a PE volt 5k....

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#620) sixpak válasza sittes79 (#616) üzenetére


sixpak
nagyúr

Szerintem simán megéri, én is most veszek egyet a napokban. De lehet, hogy csak 7950-t. Két évig jó lesz az is, utánna jöhet a következő. 90.000 körül lehet venni, az pedig két évre lebontva nem olyan vészes.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#621) sittes79 válasza Def26 (#618) üzenetére


sittes79
addikt

Nálam is ilyen max 50k a lélektana(=pénztárca) a dolognak!

(#617) Olympos

Pont számolgattam, hogy nekem a BF3 xboxon olyan 35k-ban van a játék live-al együtt persze, de csak ezért van live-om.

PC-én meg egy 20k-ban kb.

Összessen 55k, szóval nem olcsó szórakozás ez :)

[ Szerkesztve ]

(#622) Def26 válasza sittes79 (#621) üzenetére


Def26
félisten

Live -on mi a gamertaged. Felvennélek.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#623) Baxy88


Baxy88
csendes tag

Nemrég néztem meg a trailert. Eléggé izginek tűnt :D A BF 3 is nagyon jó volt, úgyhogy ez is előrendelős cucc lesz! :))

[ Szerkesztve ]

(#624) Bazzzs


Bazzzs
senior tag

Ez az Originen előrendelhető verzió szerintem is egyértelműen egy darab prémium kiegészítőt tartalmaz. Úgy kell értelmezni, mint a Battlefield 3 LE esetében a Back to Karkand DLC-t. Nem érdemes náluk megvenni, mert példának okáért a CD Galaxis oldalán is azt írják, hogy várhatóan egy darab prémium kiegészítő benne lesz a náluk rendelhető verzióban, ők meg biztosan olcsóbbak lesznek az Originnél.

Mindazonáltal ez már szerintem is undorító az EA részéről, mert szándékosan félreérthetően fogalmaznak. Van egy olyan érzésem, hogy nagyon sokan pofára fognak esni - nem feltétlenül kis hazánkban - a későbbiekben, mert előrendelték buzgón a prémium tagság miatt.

[ Szerkesztve ]

Battlelog: theSaint87 | BattleTag: theSaint#2596

(#625) Olympos válasza emiki6 (#619) üzenetére


Olympos
aktív tag

Te akkor még "jól is jártál."
Én mindezt a megjelenés után pár héttel tettem, mikor minden a plafonon volt.

(#626) sittes79 válasza Def26 (#622) üzenetére


sittes79
addikt

SITTES HUN

De nagyon ritkán tolom mostanában, gondolkodom, hogy el is adom a gépet amíg ér vmit.

(#627) Olympos válasza Baxy88 (#623) üzenetére


Olympos
aktív tag

...gondold meg :))

(#628) csaba951 válasza Olympos (#617) üzenetére


csaba951
veterán

Ahogy a mondás is tartja, könnyű utólag okosnak lenni. Mai szemmel nézve a létező legrosszabb konstrukcióban vetted meg. Az akkor rendelkezésedre álló információk alapján viszont szerintem mindig a legjobb döntést hoztad meg!

B3 alap:
Ennél a játéknál a multi a lényeg, és nincs belőle kipróbálható változat. Tehát érdemes a lehető legkevesebb pénzt rászánni, mert nem lehet tudni. hogy bejön-e az embernek. Ezért jó ötlet volt nem a limited edition-t megvenni.

Karkand Expansion Pack
Gondolom bejött az alapjáték, így megvetted az első dlc-t is. Nyilván az volt a terv, hogy a neked várhatóan tetsző dlc-ket majd szép sorban megveszed. Ekkor szó sem volt róla, hogy lesz Premium Membership, a BF történetében ilyen korstrukció még soha nem fordult elő! Természetesen voltak Gold jellegű csomagok, amik az összes megjelent kiegészítőt tartalmazták, de ezek már mindig a játék életciklusának a végén jelentek meg.

Premium Membership
Ugyan még egyszer elkérték az alapjáték árát, viszont az összes dlc-t tartalmazta. Plusz egyéb előnyöket is kínált. És szándékosan úgy alakították ki az árát, hogy 3 db különálló dlc megvétele esetén már jobban megérte megvenni a PM-et. Ezzel az ember kapott még 2 db "ingyen" dlc-t, plusz a PM egyéb előnyeit (amikért egyébként pénzt nem adnék, de jó hogy vannak).

(#619) emiki6
BF4-nél szerintem érdemes úgy gondolkoznod, hogy kb. 24000 Ft-ért 2 évnyi szórakozási lehetőséghez juthatsz. Ezt az összeget 2 részletben kell kifizetni. A felét a megjelenéskor az alapjátékért, a másik felét meg a Premium Membership-ért kb. 10-12 hónappal később.

Tehát havonta kb. 1000 Ft. Ez manapság elég olcsó szórakozásnak számít. Szórakozás a haverokkal vagy mozi sokkal többe kerül. Persze igazán csak akkor éri meg ha hetente legalább 3-4 estét játszol. Ha valaki havonta csak 1 estét töltene BF-el, akkor szerintem nem is érdemes megvennie. Érdemesebb valami más után néznie.

Az hogy most megkapod a Battlefield 3 Premium Edition-t kb. 11000 Ft-ért az nem igazán mérvadó, mert fél év múlva már itt van az új rész. Ha így nézed, fél év játékot kapsz a pénzedért. Ha rögtön az elején megvetted volna az összes csomagot, akkor összesen kb. 24000 Ft-ba kerülne, de ezért 2 évnyi szórakozási lehetőséget kapsz. Spórolsz azzal, hogy később veszed meg? Nem! Csak éppen kimaradsz 1,5 évnyi játékból! És nem mellesleg a többiek mostanra behozhatatlan előnnyel rendelkeznek a kezdőkkel szemben! (Szaladgálhatsz (tök lassan!) a konténerek között egy szál vaskereszttel, M16-al, ami nagyon frusztráló lehet. Többiek meg csak szívatnak.)

(#629) csaba951 válasza Olympos (#627) üzenetére


csaba951
veterán

Miért ne? Ha bejött neki a BF3, akkor nagyon nagy valószínűséggel a BF4 is bejön majd neki. Csak éppen a 60 € / $60-os konstrukció nem jó (anyagilag, Magyarországon). 12000 Ft környékén viszont simán megéri!

Az első dlc-t is megkapják a most előrendelők (bizonyos helyeken). Ezekkel simán ki lehet húzni addig, amíg végre megvásárolható lesz a Premium Membership.

(#619) emiki6
>A tavaj őszi playiten meg a PE volt 5k..

Ok. És ez azt jelentette volna, hogy a megjelenés után 1 évig nem játszol a játékkal! Aminek kb. 2 év az életciklusa. Szerintem ez nem egy jó ötlet!

SP játéknál megéri kivárni, mert az eltelt idővel nemcsak az ára esik, hanem a bugokat is javítják. Egy MP központú játéknál viszont ez nem egy jó ötlet. Egyrészt, mert a játékosok többsége szeret az éppen legfrissebb változattal játszani. Másrészt behozhatatlan lesz a lemaradásod felszerelésben / tapasztalatban a többi játékossal szemben.

[ Szerkesztve ]

(#630) csaba951 válasza csaba951 (#629) üzenetére


csaba951
veterán

Ja, és playiten-en nem ingyenes volt a belepő! :D

(#631) prokxy válasza sittes79 (#616) üzenetére


prokxy
veterán

Nem ér ennyit, de az egész gamer dolog ilyen. Mi ér egy G400-ban 10e Ft-ot?

A 7950-et mondják, h így húzzák, úgy húzzák, de kell a töknek! Én nem akarom agyontuningolni, nekem ez kell pár évre. Majd ha lesz még zseton, akkor lesz egy tesója és puszi.

Most adtam el a 6970CF-em 90e-ért, 30k-val megtoldom és megvan a csúcskari. Ez most így futja! ;)

Meddig vagyok el vele? Nemtom, amíg nem kell komoly kompromisszumot kötni a látvány és az FPS közt.

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#632) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

18 Things We Know About Battlefield 4

Újabb bizonyíték, ennél többet már nem tehetek :DDD

"The Premium subscription service is returning for Battlefield 4. EA says it will offer more details later, but if you pre-order, you will get a premium expansion pack similar to Back to Karkand when the game launches."

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#633) emiki6 válasza Olympos (#625) üzenetére


emiki6
veterán

én pár hónappal a megjelenés után.
Megvettem a B2K-t és pár hétre rá bejelentették a prémiumot...

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#634) aAron_ válasza SkyS1gn (#632) üzenetére


aAron_
őstag

és van pofájuk "premiumnak" hívni :(((

What is your ikigai?

(#635) Mr.White


Mr.White
senior tag

"A Battlefield 4 műfajteremtő akciójáték."

miféle műfajt teremtenek meg?a profi lehúzás műfaját?

(#636) SkyS1gn válasza Mr.White (#635) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Biztos van akit meghat! :D

DICE talks about Frostbite 3

Ittis le van írva mint amit a GS-es srácok elmondtak, a fejlesztők dolgát is segíti a FB3, realtime tudják módosítani a pályát tehát ha PC-n leraknak egy falat akkor az megjelenik PS-en és Xboxon is, sőt játék közben is be tudnak dobni egy falat és tesztelhetik miként tesz hatást a teljesítményre és a gameplay-re.

Persze említést tesz a többi dologról amiben fejlődött az engine, pl textúrák.. fénykezelés, ezentúl egymásra is verődnek a fények ahelyett hogy csak tükröződnének.

Amire kíváncsi leszek az a jobb fizika és környezeti interakció, okosabb AI...

Majd meglátjuk mit kapunk vissza MP-ben!

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#637) xavix13


xavix13
senior tag

Redditen írták:

"Hey guys, in this link I am about to provide to you, one of the EA workers, "bitty" posted a comment in russian about BF4 multiplayer gameplay on March 30. Here is the link: http://eashooters.ru/?p=487

P.S, If you have chrome use it, the page is in russian and google can translate it.

Here is original comment. Bitty: 30 марта нам покажут мультиплеер.

Here is the translation. March 30 we will show the multiplayer.
"

Nem tudom hogy igaz-e, de állítólag az a bitty gyerek aki írta az EA-nél dolgozik.

Reddit

[ Szerkesztve ]

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#638) Def26 válasza xavix13 (#637) üzenetére


Def26
félisten

Az jó. Bőven lenne idejük teszteli, és akkor nem egy halom bughalmazt kapnánk megjelenéskor.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#639) SkyS1gn válasza xavix13 (#637) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Szerintem esélytelen ilyen korán, de ha igaz akkor hajrá! Bár eleve hétvégén lesz, hétvégén nemigen szoktak demózgatni semmit :D

De csinálhatták volna fordítva MP demózzák GDC-n aztán most meg az SP, úgyis mindenki MP-re kíváncsi!

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#640) Winne válasza Def26 (#638) üzenetére


Winne
nagyúr

Én tesztelném, adjanak csak elérést. :D

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#641) Def26 válasza SkyS1gn (#639) üzenetére


Def26
félisten

Had trolloskodjak:

"eleve hétvégén lesz hétvégén"

Ezzel egyetértek. :DDD

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#642) SkyS1gn válasza Def26 (#641) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Miről beszélsz?

;]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#643) emiki6 válasza Def26 (#641) üzenetére


emiki6
veterán

Ott egy vessző, amit utána tett be. ;]

Mivan kihalt a topik? Órák óta nincs új hozzászólás.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#644) SkyS1gn válasza emiki6 (#643) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Csak szivatom ám utána raktam be a vesszőt TROLOLO ;]

Most nézem frumon aki előrendelte annak a neve mellett ott egy ilyen kép :D

Már több oldalon is írják ezt a holnapi MP revealt, hát én rohadtul örülnék neki!

A fórum nem haldoklik csak most kezd beindulni :D

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#645) emiki6 válasza SkyS1gn (#644) üzenetére


emiki6
veterán

"-Mi ez, egy medve-ember-disznó?
-Nem idióta, egy medve-disznó-ember!"

Ezt muszály volt csak úgy kiírnom ide. :U

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#646) Winne válasza emiki6 (#645) üzenetére


Winne
nagyúr

Köszönjük, akkor ezt muszá J most megjegyezned cserébe! :U

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#647) SkyS1gn válasza Winne (#646) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:P

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#648) ЯΞD válasza Winne (#646) üzenetére


ЯΞD
senior tag

:K

(#649) emiki6 válasza Winne (#646) üzenetére


emiki6
veterán

Lyó. Akhor nem írok mobliról, mert nem figgyelek óda. :(((
Ezt is mobilról írtam. ;]

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#650) Bazzzs


Bazzzs
senior tag

LevelCap elemzése a 17 perces trailerről

Pár részletet kiemel, ami még nem lett tárgyalva. Jó látni, hogy apróbb finomhangolások is lesznek az új részben.

[ Szerkesztve ]

Battlelog: theSaint87 | BattleTag: theSaint#2596

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Battlefield 4
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.