Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lavina


lavina
tag

egy mezei, nem húzott barton2500+ vagy 2600+ huzamos terhelés alatt mennyire melegedhet fel, ami még ''normális, egészséges'' stb.

Csináltam egy tesztet, 1 órás 3d game közben alt tab, ráváltok a winbond HW monitorra, és a proci 65 fok körül volt. Hm..... mindez mondom, húzás nélkül. korábban mintha alacsonyabb lett volna a hőfoka, vagy nem néztem meg terhelés alatt... persze amint elváltasz a terhelő alkalmazásról, azonnal drasztikusan esni kezd a hőmérő, tehát gyorsan el kell kapni a szemmel... :)

GA-770T-UD3 X3 445 ZizonEX 64GB SSD+1TB HDD 2x2 GB DDR3 HD5750 Gigabyte 460W

(#2) Alvin_ti4200 válasza lavina (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Szokásos kérdés: jól raktad-e fel a hűtőd?

(#3) mormota válasza lavina (#1) üzenetére


mormota
senior tag

55-60 fok az elfogadható, de ez a 65 sztem egy kicsit sok...
nekem barton 2.5+@2Ghz 55 fok aero lite 7@2000rpm

próbálj meg egy kicsit jobb hűtést, vagy tegyél a házba szellőzést
nekem ez bevált.. tettel egy dupla ventit ami a benti levegőt! kavarja, és 45-50 fok max

Illusztrálok, tehát vagyok

(#4) lavina válasza Alvin_ti4200 (#2) üzenetére


lavina
tag

:) Igen, szerintem jól. levenni is elég nehéz, szépen bekattan a helyére a silentbreeze, utána kell hozzá erő... nem lötyög, ilyesmi. meg az, hogy jó meleg a borda, az is ezt támaszja alá. Mérem a borda hőmérsékletét is külön a házhoz járó mérővel, olyan 49 fokig megy fel. Esetleg arra gondolok, hogy egyszer az első felrakás után levettem a hűtőt, és a visszatételnél nem egyengettem semmit a pasztán, nemtom ekkor megint agyon kell-e pasztázni a felületet... :F

GA-770T-UD3 X3 445 ZizonEX 64GB SSD+1TB HDD 2x2 GB DDR3 HD5750 Gigabyte 460W

(#5) Alvin_ti4200 válasza lavina (#4) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Soha nem kell agyonpasztázni:) Csak egy gombostűfej méretnyit kell rárakni, a borda majd jól szétnyomja a CPU magon.

(#6) lavina válasza mormota (#3) üzenetére


lavina
tag

nekem a ház alapból tartalmaz két hűtőt, meg három hőmérőt, aminek elől lcd kijelzője van, lehet állítani a fordulatszámokat, meg hogy hány foknál riasszon a ház.

Az az érdekes, hogy nem tapasztalok változást, ha megfordítom a két házventi irányát. mind1 a hőfokoknak, hogy kifújom a meleget, vagy befújom a hideget.
Van még hozzá egy légterelő cuccos is, amit rá lehet pattintani az egyik ventire, így be lehet nyomatni a hideg levegőt kívülről a procihűtő ventire közvetlenül.

GA-770T-UD3 X3 445 ZizonEX 64GB SSD+1TB HDD 2x2 GB DDR3 HD5750 Gigabyte 460W

(#7) lavina válasza Alvin_ti4200 (#5) üzenetére


lavina
tag

persze, tudom, csak vicceltem az agyonnal, de egyáltalán kell ilyenkor rakni megint pasztát levétel-visszarakáskor?

GA-770T-UD3 X3 445 ZizonEX 64GB SSD+1TB HDD 2x2 GB DDR3 HD5750 Gigabyte 460W

(#8) petyax válasza mormota (#3) üzenetére


petyax
aktív tag

Hú mekkora hőmérsékletek :)
Nekem 2500+ @ 3200+ alapjáraton 27-28 fok, terhelve max. 38-39 fokos.
Szerintem nagyon sok múlik a megfelelő házon és prociventilátoron. Én arra törekedtem vásárláskor, hogy a lehető leghalkabb legyen a gép és mindemellett jól legyen hűtve:
Antec Sonata 380W ház (mindenkinek tudom ajánlani SUPER) mondjuk a minőséget meg kell fizetni.
Zalman ALCU prociventillátor (ő a másik SUPER darab). :)
Ja és az egész gép kegyetlen csendes. kb. 20db fél méterről. (Tehát szinte nincs is hangja)

(#9) Alvin_ti4200 válasza petyax (#8) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ja, persze, és mindezekért alig hagytál ott 50 rongyot:U

(#10) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Nálam 2400MHz-en 1.9V-al max 51-52 fokos a Thorton.Megy.
Valami ott nálad nagyon el van nézve..

(#11) lavina válasza _Volkovy_ (#10) üzenetére


lavina
tag

jam, el van, csak nemtom mi... :F

GA-770T-UD3 X3 445 ZizonEX 64GB SSD+1TB HDD 2x2 GB DDR3 HD5750 Gigabyte 460W

(#12) Gamma


Gamma
tag

ha mar van ilyen topic ...:))

Fut tobbet/kevesebbet a barton mag mint a jo oreg palomino ?

most akarok procit cserelni, es kivancsi lennek, hogy a hutomet tudom-e hasznalni hozza ...

Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé...

(#13) Zoller34 válasza _Volkovy_ (#10) üzenetére


Zoller34
aktív tag

nálam most 3200+ -on üresjáratban : 40° a hűtő 2960rpm . De az alaplapi dióda nem procimaghőt mér. Nem ?

[Szerkesztve]

Vodafone Smart Mini & Alcatel OT-991, Akg K321, Sennheiser MX-375, Sennheiser mx-365, Sennheiser HD201

(#14) Gamma


Gamma
tag

hmm... most nezem :

divx encodolas kozben a proci 61 fokos ... (regi palomino ....de akkor is soknak tunik)

terheletlenul kb. 52-55 fok

Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé...

(#15) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Zárt ház, Zalman7000CU minimum fordulat, 2800+ Barton = 46-47 fok, ha csak a Winamp megy. 2-3 óra játék után nekem 50-51 fok.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#16) GBX válasza lavina (#1) üzenetére


GBX
aktív tag

Nekem 2600+ és Spire falconrock2 van. Alapjárat 41fok, terhelve kb 48-50 , egész nap nyúzva max 55 fok. Nálad vagy a szilikon/ezüst paszta a hiányos, vagy a kicsi a borda (na, nem a procidnak való), szar a venti, vagy szar a diagnosztikai/monitor progi(valószínű).

HiTech 486 DX4 120Mhz AMD, 24MB 36bit RAM, 800 MB Conner HDD

(#17) tray


tray
aktív tag

Esetleg sz*r a hőmérőd. Nekem a régi Soltek alaplapom -2-vel, a régi MSI +7-tel tért el a valós hőmérséklettől. Illetve a Solteknél mást mutatott a BIOS és az alaplaphoz adott (!) program is.

Javaslom független szakértő bevonását :C

Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

(#18) lavina válasza tray (#17) üzenetére


lavina
tag

hát, hőmérő szerintem nem rossz, mert a terhelés nélkülit jól méri, ott ugyanannyi, mint ha biosban nézem, meg amit a ház sajátjával mérek, az is közelebb van.

Lehet, hogy mint az előbbiekben írtam, és az előbb is megerősítették, hiányos lett a paszta a levételkor....

A hűtőnek elvileg elégnek kell lenni hozzá... hm, na majd leveszem a ház oldalát, nem a szellőzéssel van-é baj.

GA-770T-UD3 X3 445 ZizonEX 64GB SSD+1TB HDD 2x2 GB DDR3 HD5750 Gigabyte 460W

(#19) lavina


lavina
tag

hümm... nah leszedtem a hűtőt (10 perc), pasztát elegyengettem, volt még fölös rajta ott, ahol a procival nem érintkezik. Visszaraktam a hűtőt (15 perc...féltem hogy sarkazni fogok.... !), majd láss csodát, ugyanazt a terhelést megcsináltam vele, és ''csak'' 53 fokig ment fel 65 helyett... :)

GA-770T-UD3 X3 445 ZizonEX 64GB SSD+1TB HDD 2x2 GB DDR3 HD5750 Gigabyte 460W

(#20) joe69


joe69
senior tag

neked hány volton megy a 2300mhz??

(#21) tildy


tildy
nagyúr

Még egy ilyen topic és falramászok!!!

Egy barton hőmérséklete nagyon sok mindentől függ.Pont ugyanúgy , ahogy a hőmérséklet mérése is.Több fok különbség lehet külső és maghőmérő közt.A lapok nagy része külsővel dolgozik.
MNekem pl rendszeresen 60-65 fokos a bartonom (nincs húzva, sőőőőőőt) de addig , amíg betonstabil a gép ez nem probléma.Márpedig az.(jahm igen, ez belső hőmérő:))

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#22) lavina válasza tildy (#21) üzenetére


lavina
tag

Pókember! :)

falramászás előtt javaslom elolvasni mondjuk az aláírásban (általában) szereplő configot. Ebből kiderül, hogy milyen alaplap van, azon pedig a hőmérő ugye ismert.
Márpedig külső-külső vagy belső-belső összehasonlításnak igenis van értelme. Nem mindegy, hány fokos, mert hamar meghasalhat, ha túl melegen dolgozik. Attól még lehet stabil a géped, csak hamarabb megadja magát a proci.

Pl nekem most jó 12-13 fokot jelentett az, hogy közösen elgondolkodtam azon a többi pajtással, hogy miért volt magas a hőmérséklet. Így akár már tuningolhatok is nyugodt szívvel.

GA-770T-UD3 X3 445 ZizonEX 64GB SSD+1TB HDD 2x2 GB DDR3 HD5750 Gigabyte 460W

(#23) krisz_23


krisz_23
csendes tag

Sziasztok!

Mindenkinek igaza van, csak nem ugyanarról beszéltek. Szerintem.
Szóval, le kéne szögezni, hogy mivel méritek a hőfokot.

Én AIDA-val mérek. Azon belül is nekem 3hömérsékletet mutat:
SYSTEM(asszem ezt írja ki)
CPU
CPU DIODA

A 2500-ös Bartonom ami 1900-en megy CPU DIODA - 55fok.

Ennyi szokott lenni fél napi NFSU után.

Egy jó tanács: Javaslom, hogy ha vki vmi hömérsékletet mond, akkor azt mondja, amit az ADIA mutat neki, és akkor nem lesz ''hisem-nem hiszem'' a dologból.

(#24) #25954560 válasza lavina (#22) üzenetére


#25954560
törölt tag

Lavina! :)

mielott elsodorsz mindenkit, meruljon fel benned a lehetosege annak, hogy tildy sokeves tapasztalatot irt le. amirol o beszelt az mar az az eset, amikor minden rendben (megfelelo paszta, megfelelo mennyisegben, kikuszobolve a lesarkazas-vedo hibaja, jo huto, megfeleloen feltett huto, szellozo haz, eligazgatott madzagok, nem szaunas kulso homerseklet).

szal elgondolkodni es megjegyezni: ez mazsola hiba volt, ilyen mindenkivel eloferdul :D

tengermely tisztelettel,
&rew

(#25) lavina


lavina
tag

jam. igazad van. Én WINBond-os Hardware doctor (nf7-hez jár) adatról beszélek, gondolom az az alaplapi dióda értékét adja a CPU hőfokhoz, ami a proci alatt csücsül, tehát veled megegyező érték, közel is vannak. És EZ az érték volt 13 fokkal magasabb még tegnap. Szóval azért is nincs értelme, amit pókember :) mondott, mert én most a saját hőt hasonlítom a sajátomhoz. :P

És sikerült kiküszöbölni a problémát, ez a lényeg, na. Meglepő, hogy a jó pasztázás ennyit számít. Pedig elég kókler módon egyengettem el a megmaradt kis pasztát, és lám...

GA-770T-UD3 X3 445 ZizonEX 64GB SSD+1TB HDD 2x2 GB DDR3 HD5750 Gigabyte 460W

(#26) lavina válasza krisz_23 (#23) üzenetére


lavina
tag

persze, csak ez olyan magától értetődő, nem mindegy, hol mérsz, és mivel. Ezért is írtam, hogy nézni kell a konfigot, mert ha valakinek nf7-ben van bartonja akkor teljesen jó lesz, amit mond. na mind1. :) Már megoldódott a problemo. :)

GA-770T-UD3 X3 445 ZizonEX 64GB SSD+1TB HDD 2x2 GB DDR3 HD5750 Gigabyte 460W

(#27) tildy válasza #25954560 (#24) üzenetére


tildy
nagyúr

Termeszetesen én sem értek mindenhez.:)
A hőmérésekben meg azóta nem bízom, mióta láttam gyökeresen más hőfokot biosban és aidaban.(Történetesen egy ilyen esetegy intel celeron 2000 volt , aida:70fok, bios:32)
Speedfant is kipróbáltam, az alaplapomban 5 azaz öt darab hőfokot mér (vinyó, cpu, dioda1,dioda 2 , dioda3) (40°C, 64°C, 41C°,változó (általában 32°C), és 38°C)
Ebből két diódát nem tudok hol lehet, hiszen más nem érzékeli, és az egyik néha frankón +2fokra leugrik.
NA ezek miatt nem bízom én ilyesmiben.


"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#28) krisz_23


krisz_23
csendes tag

Véleményem az, hogy ha vki bemond egy hömérsékletet, akkor tegye hozzá, hogy mivel méri.
Én azért szeretem ebből a szempontból az AIDA-t, mert pl az én Asus alaplapom 40fokot mond a 2500-ös Bartonra a ''te'' Abitod meg 43-at.
De az AIDA azt mond, amit mond.

Nem ''csak'' az AIDA-nak hiszek, de az legalább egységes. Mert ugye ahány alaplap annyiféle bios-hömérséklet.

(#29) lavina válasza tildy (#27) üzenetére


lavina
tag

huhh, azér' az már eltérés... :)

Azt sem tudom igazán, hogy hogyan lehet ''belső'' hőmérő, ami magot mér... Én a proci alatt láttam diódát, gondolom a winbond azt mutatja... De ilyen szempontból mind1, milyen proggit használsz, ugyanonnan veszi az adatot, nem????

Nah, előtte celeronom volt, 850@1000, nem kellett nézni, mennyi a hőmérséklet... :)

GA-770T-UD3 X3 445 ZizonEX 64GB SSD+1TB HDD 2x2 GB DDR3 HD5750 Gigabyte 460W

(#30) tildy válasza lavina (#29) üzenetére


tildy
nagyúr

hogy hogyan lehet?
Úgy , hogy a prociba benne van egy dióda.Itt van pl. az én alaplapom.Az olyan procikkal , amiben még nincs benne ez a dióda (régi duronok) , cpu hőmérsékletre pont emiatt semmit nem mutat.Pont ugyanígy nekem a proci alatt semmiféle hőmérő dióda nincs.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31) lavina


lavina
tag

hümm... akkor miért van a proci alatt is hőmérő? Akkor vajon a winbond honnan veszi a hő adatot? :) És az AIDA a prociból veszi ki? nah, le kell töltenem... :)

GA-770T-UD3 X3 445 ZizonEX 64GB SSD+1TB HDD 2x2 GB DDR3 HD5750 Gigabyte 460W

(#32) tildy válasza lavina (#31) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezt csak az alaplap gyártója tudja megmondani.
Másrészt próbálkoztam már aidaval, MBM-el, speedfannal, és sokszor tök különböző adatot mutattak....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33) #25954560 válasza lavina (#31) üzenetére


#25954560
törölt tag

yep, szedd is le szepen [L]http://www.aida32.hu[/L], hasznos naon

tildy: megertettem, hogy miert huztad fel magad :) asszem mar javasoltak itt a forumokon, hogy kene ''alap'' hibaelharitas howto-knak lennie (nyah, ez szep volt), tehat ha embernek sok a procihomerseklete, akkor doksiba be es vegigegereszhetne magat rajta:

1. megy-e a prcoventi? (igen 2/ nem 1.a)
1.a fel van-e a dugva a lapra? (igen 1.b/ nem 1.c)
1.b probald meg mashonnan megtaplalni, ha igy sem megy, csere
1.c hat dugd fel
2. van-e paszta a bordan? (igen 3 / nem 2.a)
2.a leszed, megpasztaz (pasztahowto), visszatesz
:
:
:
stb...

(#34) lavina


lavina
tag

jam, és köszi annak, aki áttette ide a topicot, tényleg inkább itt van a helye.... :)

GA-770T-UD3 X3 445 ZizonEX 64GB SSD+1TB HDD 2x2 GB DDR3 HD5750 Gigabyte 460W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.