Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pala


Pala
veterán

Tegnap vettem az adataimnál lévő procit, alaplapot és memóriát....mikor először bekapcsoltam, ki is írta, hogy 3000+-os Athlont talált....Single Channel-ben van a ram és 166MHz-en megy a proci fsb-je (333), benéztem a biosba, és lehet állítani 1mhz-es lépésekben a proci fsb-jét, és a szorzót is lehet egészen 8x-től 16x-ig 0.5-ös lépésekben....alapon 166x13-masként ismerte fel, ez nem baj, ez asszem 2167MHz volt, ezt jelezte 3000+-nak.....nos kipróbáltam 13.5x166-on, azaz 2250MHz-en, fut jól (ez nem nagy tuning), csak ekkor bootoláskor már nem a modellszámot, hanem azt írja, hogy 2250-en megy...na mind1, szóval ma reggel ki akartam próbálni 200-as fsb-vel...de természetesen nem akartam rögtön hagyni az alap 13-mas szozót, mert 2600MHz-re egyből nem akartam azért húzni, szóval a szorzót visszatettem 11-re, így 11x200 = 2200-on ment, és a memória is (ezért akartam), no, csakhogy ezután mikor visszaállítottam MINDENT alapban (tehát, aogy elsőként felismerte, azaz 13x166), akkor bootkor 831MHz-et jelzett nekem (????) és a windows is ennyit írt (???), nem értem mi van....ugyanakkor lefutattam benchmarkokat és ua. eredményeket kapom mint eddig, szóval biztosan nem 831-en fut, tudja valaki mégis miért van ez???
felraktam ezután 13.5x166-ba, ekkor meg 916MHz-et írt (??????) miért???:F:F:((

(#2) Pala


Pala
veterán

ja még annyi, ha visszateszem 200-as fsb-re, 11-es szorzóval, akkor 3200+-asnak látja, de amint az eredeti 166-osat állítom be (akármilyen szorzóval), előlép ez a ''probléma'':((

(#3) MoP_FX 57 válasza Pala (#2) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Akkor miert nem hasznalod 11*200-ban?Nem stabil?

(#4) Pala


Pala
veterán

no nincs valami nagy Barton-szakértő itt?

(#5) Pala válasza MoP_FX 57 (#3) üzenetére


Pala
veterán

stabilnak stabil, bár engem inkább az zavar, hogy miért írja ki ezt az alacsony frekvenciát mind a boot képernyő, mind a win, mind a sisoft sandra:F

eredetileg 166x13-on akkor sem 831-en kell mennie, hanem 21xx-en most hirtelen nemtom

[Szerkesztve]

(#6) Raymond válasza Pala (#4) üzenetére


Raymond
félisten

CMOS Clear az alaplapon...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#7) c.zsolti válasza Pala (#5) üzenetére


c.zsolti
őstag

próbálj egy BIOS frissítést... hátha az megoldja

...

(#8) Pala válasza Raymond (#6) üzenetére


Pala
veterán

ok-ok, ötleteim nekem is lvannak, de inkább a dolog miértje érdekelne ha valaki tudja

(#9) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

Cmos clear,BIOS update ezeket meg kellene probalni.

(#10) Pala válasza MoP_FX 57 (#9) üzenetére


Pala
veterán

ok
most ne nézzetek lámának, cmos clear az hogyan hajtandó végre.....egyszerűen azért kérdem mert még nem csináltam, de ha valaki leírná azt megköszönném

nem vagyok szerencsétlen, csak hát amit először csinálok, annak mindig utánajárok

(#11) Pala


Pala
veterán

a gond meg közben az, hogy tényleg 831MHz-en megy, most vettem észre:(

(#12) Raymond válasza Pala (#10) üzenetére


Raymond
félisten

Kukkants bele az alaplapod kezikonyvebe, ott kepek is vanak igy egyszerubb lesz a Jumper-t megtalalnod. Persze valaki akinek ugyanez az alaplap van a birtokaban be is irhatja...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#13) c.zsolti válasza Pala (#10) üzenetére


c.zsolti
őstag

Az alaplapod füzetében le van írva. Van egy CMOS clear jumper a lapon.

...

(#14) MoP_FX 57 válasza Pala (#10) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Vagy egyszeruen kiveszed az elemet par percre vagy megkeresed a Cmos clear jumpert az alaplapodon.Ezt kikapcsolt allapotban 1-2-rol athelyezed 2-3-ra par mp erejeig aztan vissza 1-2-re s kapcsold vissza.

(#15) Pala válasza Raymond (#12) üzenetére


Pala
veterán

ahamm, köszi....könnyen elképzelhető, hogy benne van, mert elég vaskos kézikönyvet adtak hozzá.....

(#16) Pala válasza MoP_FX 57 (#14) üzenetére


Pala
veterán

és akkor amíg áthelyezett állapotban van, addig be se kell kapcsolni a gépet, igaz?

azért megnézem az alaplap leírást is

(#17) Lortech


Lortech
addikt

Először húzd ki a tápot, aztán keress egy elemet a lapon. Vagy vedd ki azt, és várj egy kicsit, aztán vissza, vagy pedig keress 3 tűt az elem közelében, és tedd át a jumpert a másik kettőre...aztán kis idő múlva vissza.
szerk: jól lemaradtam :).

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#18) MoP_FX 57 válasza Pala (#16) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Elvileg baj is lehet ha bekapcsolod kozben, de azert nezz utana a kezikonyvben.

(#19) Pala válasza MoP_FX 57 (#18) üzenetére


Pala
veterán

ok, köszi mindenkinek....megyek megcsinálom.....és akkor ezzel a bios újból normálisan felismeri a procit?

(#20) MoP_FX 57 válasza Pala (#19) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Ilyenkor minden visszaall default beallitasokra ,szoval vissza kell hangolnod.

(#21) Raymond válasza Pala (#19) üzenetére


Raymond
félisten

Es minden ujra kell beallitanod, mert Default ertekekre ter vissza.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#22) Pala


Pala
veterán

az alaplapi leírás így szól:
1. turn off comp
2.unplug power cord
3. remove battery
4. move jumper 1-2 to 2-3 for 5-10 seconds then replace
5. replace battery
6. plug in, power on

tehát akkor mindkettőt el kell végezni....

(#23) Lortech válasza Pala (#22) üzenetére


Lortech
addikt

Biztosra mennek. ;] Elvileg elég az egyik, de ha úgy írják, hát legyen...

Thank you to god for making me an atheist

(#24) Pala válasza Lortech (#23) üzenetére


Pala
veterán

megcsinálom így, én is biztosra megyek:)

(#25) Pala


Pala
veterán

na megvan, illetve történt valami fura....szóval jumpereket rendezgettem, az elemhez nem nyúltam, aztán bootkor most 1300MHz-es Athlont jelzett (????) és kiírta hogy cmos error, setting to defaults (csak az errort nem tudom miért írta) majd megszólalt egy női hang a speakerből hogy system failed, aztán restart és most felismeri normálisan 3000+-osként, BIOSban minden default és működik, de nemtom miért csinálta ezeket

(#26) Pala


Pala
veterán

ja meg most nézem 2002. január elseje van:)

(#27) Pala


Pala
veterán

ok, most működik teljesen
szerintetek van esély rá, hogy 12x200-on menjen??

(#28) Jim Tonic válasza Pala (#27) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ezt innen biztosan meg lehet mondani.
Tegyél rá folyékony hidrogént, és akkor van...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#29) Loha válasza Pala (#1) üzenetére


Loha
veterán

Szerintem egyszerü SAFE módról van szó...
Különben is használd 11*200-on...

(#30) _Volkovy_ válasza Pala (#27) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Valamennyi van.Nem sok..

(#31) Pala válasza Loha (#29) üzenetére


Pala
veterán

a memória eleve 400-as, a proci meg bírja a 200-as fsb-t, szóval lehet, hogy tényleg érdemes

(#32) Pala


Pala
veterán

végülis 11x200-ra lőttem be, mert mégiscsak ha már PC3200-es memóriákat vettem, akkor járjanak is 400-on, és bár ez a procinak mindössze 33MHz tuning, azért (gondolom a memória gyorsulása miatt) van ez a különbség:
Q3A Timedemo 4, 1024x768, full detail:
13x166: 199fps
11x200: 210fps

izé, amig még 831-en járt a proci, még úgy is gyorsabb volt a Celeron 1300-nál:D:D ezt benchmarkokkal észleltem

(#33) antikomcsi válasza Pala (#1) üzenetére


antikomcsi
veterán

Szerintem valamit elálíthattál, egyes alaplapok ugyanis úgy állítják be az alacsonyabb szorzót, hogy azonos számhoz több érték tartozik. Így fordulhatott elő, hogy a te biosod 5-ös, és 5,5-ös szorzót használt. Ez teljesen normális, mint ahogy az is, hogy bios reset után cmos errort ír ki! Be kell állítani és mehet!
És 11x200-on bőven elég használni, nem kell tovább nyúzni. Azon sem kell csodálkozni, hogy 2250MHz-en nem írt ki modelszámot, ugyanis az xp-k 3200+ig vannak számozva az 2200MHz! E felett nincs xp ezért felismerni sem fogja!

Üdv!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.