Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Barton 266fsb-vel ? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) esteban


esteban
senior tag

Mi van akkor, ha a lap csak 266FSB-t tamogat, de en beleteszek egy Barton-t? Ha a Barton szorzozar mentes akkor egy feljebb allitott szorzoval 266Mhz FSB-vel elmeletileg mennie kellene .. vagy nem ?

iBook + RedBull :)

(#2) warmaster válasza esteban (#1) üzenetére


warmaster
aktív tag

Szerintem nem érdemes vele próbálkozni, még ha össze is jön, mert instabil lesz a gép, nekem mikor kijött az első XP-Proci TrougbreadA, akkor hiába támogatta ''papíron az alaplapom(Abit KG7)'', meg kellett, amíg kijön egy tényleg XP-t támogató Bios frissítés hozzá. Ebből kiindúlva, ha az alaplap nem támogatja a Bartont, hiába veszed le az FSB-t nem for rendesen működni.
Persze én elvből nem tuningolok...ezért lhet, hogy megcáfolnak.

A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

(#3) Szeke válasza esteban (#1) üzenetére


Szeke
senior tag

Elméletileg mennie kell 133-as fsbn, mint ahogy a 133-as fsb-s procik is mennek 100-on. DE: lehet, ha olyan régi a lap, nem fog menni még 133-on se meg sehogy se, mert az 512k cache-es barton magot lehet h nem fogja vinni... De az fsb nem lesz akadály.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#4) petakpa1 válasza esteban (#1) üzenetére


petakpa1
őstag

Próba cseresznye:)

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#5) Hun'reeth válasza esteban (#1) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Szvsz ha el tudsz jutni a BIOS-ig és beállítod a 166-os fsb-t menni fog. Annó amikor az 1,6-os xp-t beraktam a lapomba (KD7) először 1050 MHz-en indult :D. Ráadásul ezt máshol is láttam. ;]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#6) Lunatic válasza esteban (#1) üzenetére


Lunatic
aktív tag

Teljesen chipsetfüggő.

Csak, hogy elbizonytalanítsalak, még azonos fsbjű alaplap/proci -nál sem biztos az együttműködés.

Pl KT266a chipset és tbred magos xp proci nem indul együtt.

persze ettől a bartont még viheti.

Careful with that axe, Eugene! ...

(#7) SYZYGY válasza esteban (#1) üzenetére


SYZYGY
tag

Szerintem se akadáj az FSB, kérdés, hogy van-e értelme Bartont tenned bele.

''A hullák olyanok, mint Te vagy én, csak halottak.''

(#8) esteban válasza Lunatic (#6) üzenetére


esteban
senior tag

A hivatalos oldalon tamogatva van az XP.13, a chipsett KM266, lap MSI 6390 ... a kerdes elemleti jellegu egyenlore. Ti. most egy Duron kerul bele (net, office, film feladatokra).

Csak arra gondoltam, hogy ha ev mulva olyanom van akkor az akkor epp kifuto 30USD-s Barton-t beleupgredelem (c) :)) ...

iBook + RedBull :)

(#9) Gitros


Gitros
aktív tag

A világ vicce, de egy jóbarátomnak vettünk egy 1700+ XP-t. Természetesen elvittük a masinát a boltba egy próba erejéig, mivel egy abit kt7a van benne :)
Konkrétan megy 150*12,5-en (persze az alaplap nem tud sokmindent a prociról, de faszán megy). Szóval, ha ez az ősállat működik, akkor egy ddr-ramos lap csak elkezelgeti vhogy a Tbred-et.

Uff Gitros voltam...

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#10) Lunatic válasza Gitros (#9) üzenetére


Lunatic
aktív tag

ja, ezt a lapot ismerem én is, tényleg viszi a tbredeket bios update után.
ezért vettem magamnak is nyugodtan egy 2000+ -t via kt266a -ba egyébként abit kr7 raides a lap. nyitottam is róla egy topikot, mert nehezen dolgoztam fel, hogy nem megy együtt a kettő.

aztán többek között emiatt vettem egy epoxot 8rda-t, és nagyon nem bántam meg.
apropi, van egy eladó raides abit lapom, ha vkit érdekel. ;]

Careful with that axe, Eugene! ...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Barton 266fsb-vel ? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.