Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Barton, 266-os alaplappal? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) nortsen


nortsen
aktív tag

Hello!

A kérdésem a fenti lenne. Egy KG7-es alaplapban szerintetek ki tud bontakozni egy akármilyen Barton magos proci? Akár lassabban is? A kérdés, hogy elindúlna e egyáltalán?
A bajom az, hogy 266-os DDR ramjaim vannak, és nem is akarok most mást..(lové problem). Az alaplap FSB-je 200Mhz-ig állítható, tehát a proci elviekben menne. Ha csak 266-on, nekem akkor is jó (átmenetileg).

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#2) Mosqu!to válasza nortsen (#1) üzenetére


Mosqu!to
addikt

elvileg mennie kell, a proci-ram szinkronnal meg ne aggódj, nem tudom h az a lap tudja egyáltalán a szinkront kezelni. szóval valszeg müxeni fog, és szerintem 1 bioszfrissitéssel még az alapórajelet(illetve fsb-t) is el tudod érni(vagy megközelíteni)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#3) intelfan válasza nortsen (#1) üzenetére


intelfan
aktív tag

Itt vigyázni kell mert ha veszel egy superlockos Bartont akkor annak a szorzója fix.
pl 2500+ Barton 11X166MHz-en megy, de neked le kell venned majd az FSBN-t 266MHz-re így a fix szorzó miatt már csak 1466MHz-en jár majd a proci.

Szerintem inkább vegyél egy Thorton 2200+ vagy 2400+ procit.

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#4) nortsen


nortsen
aktív tag

Az a baj, hogy sok ötletet mondtak, de van aki azt mondta, hogy menne tuti, meg olyan is aki azt, hogy tuti nem:)
Bios frissítés sajna nincs hozzá. Ez az első generációs DDR-es alaplap volt. Akkor tuti volt nagyon, tehát nem az alsó kategória, de azótam ár elmúlt fölötte az idő.
Csak az a gond, hogy abit nem supportálja a Bartont hozzá (de már az alaplapos sem), és olyan véleményeket is hallottam szervizekből, hogy lehet elnidulna, de nem lenne stabil:(
Szal szarban vagyok, mert kidobni egy 266-os procira sok pénzt nem akarok, ha pár hónap múlva eladom úgy is. Viszont a jelenlegim elfüstölt tegnap;)

Köszi a válaszokat!

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#5) nortsen


nortsen
aktív tag

1466MHz viszont tényleg gáz lenne:):) Bár a régi procim 1.2 volt 1.4-en...szal sokat nem vennék észre:D:D

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#6) burgatshow válasza nortsen (#4) üzenetére


burgatshow
veterán

Akkor most min mész?

(#7) CharlieDrop válasza nortsen (#1) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ha menne is, felesleges, hacsak belátható időn belül nem akarsz lapot is cserélni

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#8) nortsen válasza CharlieDrop (#7) üzenetére


nortsen
aktív tag

Most épp az 1.2-ből visszavettem 1000Mhz-re mert csak így volt hajlandó elindúlni.;) De most melóban vagyok mellesleg.

De nem akarok 1000Mhz-n nyomúlni, mert pl a PowerDVD egy dts filmbe 1mp-ként 1mp szünetet rakott;) szal nem a legstabilabb.

Arról nem is beszélve, hogy a nemrég vett és kiérdemelt 7.1-es hangrendszert akarnám élvezni, és nemtom...pedig már nagyon tesztelném mit tud a kicsike.

Szal gyorsan akarok lépni valamerre, de balfszságot nem akarok csinálni.

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#9) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Ha tud szabvány 1.65 voltot a procinak, vszleg el fog indulni, de nem biztos, hogy a gyorsítótár, egyebek miatt jól fogja tudni kezelni. Bios frissítés ''lehalt'' a 2100+ Palomino és a 2000+ Tbrednél. :(

42

(#10) nortsen


nortsen
aktív tag

Na megvettem a Barton 2800-ast..
Működik, de természetesen nem full gázzal. Jelenleg a 13x szorzóval olyan 140-es fsb-vel megy.

Köszi a tanácsokat..ha ti nem mondjátok, hogy mehet, akkor tuti nem merem meglépni. Mikor indult, be voltam szarva rendesen.:D

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Barton, 266-os alaplappal? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.