Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Barton-t vagy tbred-et vegyek?? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Pici


Pici
tag

Csövi.

Tanácsotokat szeretném kérni!
Van egy Kobian KOB KT266a FDSX alaplapom (266 Mhz), 512 MB 266 Mhz-es memóriákkal, és benne egy ATHLON 1800+.
Le szeretném cserélni a procit, de nem tudom mit vegyek.
Vegyek 2500+(1833 Mhz) Barton magos AMD-t (AXDA2500DKV4D 512k L2 cache 11x333 Mhz) vagy 2600+(2133 Mhz) TBred magos AMD-t (AXDA2600DKV3C 256k L2 cache 16x266 Mhz)
Nagyjából egy áron vannak.

Az alaplap max. 2600+ procit bír. 150 Mhz-et már nehezen bírnak a memóriák.
Köszi a válaszokat előre is.

Xiaomi 12T Pro 5G [8/256] / Amazfit T-Rex 2 / H96 Max X4 [4/32] (CoreELEC)

(#2) najnhend válasza Pici (#1) üzenetére


najnhend
tag

Hali! Hasonló problémákkal küszködök, csak az ellenfél egy 2700+ Tbred. Ha érdekel olvass bele az 512 l2 cache vagy nem c. témába.Bá annyira nem jönnek a javaslatok, mint szeretném:O

Abit NF7-S,AMD 2500+,2x256MB DDR333 Infineon,HIS 9500pro,80GB IBM,Spire Whisperrock lV,LG T710P,Jazz J-2126B

(#3) Veron


Veron
őstag

én nem akarlak leugatni, de minjart paran irjak hogy hasznald a keresot és igazuk is van!!!

Most is van egy topic pont errol, a cime nem jut pontosan eszembe vmi 512 ''kes''' van a cimében, de mindjart ugyis beirjak masok..

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#4) Pici


Pici
tag

Csakhogy ott ahogy néztem az alaplap tuggya a 333-at.
Alaplapot nem akarok cserélni, úgyis hamarosan SATA és PCIExpress alaplapok lesznek.
Az 512 cache csábító, de a 2133 Mhz-is. Na és hogy az alaplap vajon csipi-e. Szerintem 2 különböző téma ez, meg a másik.

Xiaomi 12T Pro 5G [8/256] / Amazfit T-Rex 2 / H96 Max X4 [4/32] (CoreELEC)

(#5) Drizzt válasza Pici (#4) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Szerintem azért arra ne fogadj, hogy az az alaplap bírni fogja a 333-as fsb-t.
Attól, hogy be lehet állítani, szvsz kizárt, hogy menjen.

A másik dolog: szerintem a cache sokkal fontosabb, mint az órajel...
Meg a 2500+ barton zsírul tuningolható...

I am having fun staying poor.

(#6) Pici


Pici
tag

Ezért gondolkodok a 2600+ TBred-en (már ha tudok még szerezni 266 Mhz FSB-set.)
A memóriák 142 Mhz körüli frekit még bírják, tehát elvileg az 2800+(2280 Mhz).
Alaplapot nem akarok cserélni még.

Xiaomi 12T Pro 5G [8/256] / Amazfit T-Rex 2 / H96 Max X4 [4/32] (CoreELEC)

(#7) igi válasza Pici (#6) üzenetére


igi
aktív tag

Csá!

Ha az alaplapodon nem lehet szorzót állítani, akkor a Barton kiesik, mivel max. 11*142=1562Mhz-en hajthatnád, ami 15%-os downgrade-t jelentene.

Én a TBred-re szavaznék a helyedben.

Még valami: nem véletlenül 2600+ az egyik és 2500+ a másik. Az előbbinek nagyobb as teljesítménye. És nem is kellenek különböző hókusz-póuszok ennek kinyerésére.

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#8) Drizzt válasza igi (#7) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Játékban a 2500+ néhol meg is tudja előzni a tőle 2xx mhz-vel nagyobb 2600+ tbredet...

I am having fun staying poor.

(#9) bdav


bdav
őstag

sztem a Bartont vedd - később még vehetsz alá jobb lapot. Amugy a több cache, játéknál jól jöhet. Meg azt is érdemes megfontolni, hogy a Barton talán elfut még 21xx mhz-n, de a tbredbe nem szerzel még 256mb cachet :)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#10) bdav válasza igi (#7) üzenetére


bdav
őstag

a barton szorzózáras?

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#11) Drizzt válasza bdav (#9) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Igen, de azért a bartonban sem +256mb, csak kb van:P.

I am having fun staying poor.

(#12) bdav válasza Drizzt (#11) üzenetére


bdav
őstag

természetesen :))

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#13) Pici válasza bdav (#9) üzenetére


Pici
tag

Jah, de alaplapot nem akarok cserélni míg nem jönnek be az új technológiák, mert akkor szinte mindent cserélhetnék. Addig meg szvsz már 3 Ghz lesz az alap.
1-2 évig ezzel meg ki lehet bírni, nem?
Megkérdeztem a kereskedőt, azt mondta már nemigazán tudnak 2600+ TBredet se szerezni, csak 2400+-t (23000-ért) de azt 142-es FSB-vel tudnám hajtani (2600+-on)
És még egy kérdés A Spire Bigrockom ( 7 cm fan) szerintetek bírni fogja a hűtését, vagy azt is kéne vennem másikat?

Xiaomi 12T Pro 5G [8/256] / Amazfit T-Rex 2 / H96 Max X4 [4/32] (CoreELEC)

(#14) igi válasza bdav (#10) üzenetére


igi
aktív tag

Állítólag van szórzózáras is és szorzózár nélküli is.
De hiába szorzózár mentes a CPU, ha az alaplapon nem lehet szorzót állítani...

Ha visszaovasol, akkor láthatod, hogy valami olyasmit írtam, hogy ''ha az alaplapon nem lehet szorzóz állítani...'' (vagy valami hasonlót, én nem olvastam vissza :D )

A topicindító pedig egyértelműen kijelentette, hogy nem akar alaplapot cserélni.

Amennyiben lehet, és megtudja hajtani mondjuk 15*133MHz-en, akkor én is egyértelműen a Bartont ajánlanám.

Tehát: Ha tud szorzót állítani: Barton, ha nem: Tbred.

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#15) bdav válasza Pici (#13) üzenetére


bdav
őstag

a Bartonnál jobb Athlon XP már nem lesz. Ha teszem azt fél éven belül cserélnél lapot, akkor Barton. Ha tovább akarod ki húzni, akkor lehet a tbred is éppen, gyakorlatilag tökmind1, 1-2 évet ilyen cuccal biztos hogy nem fogsz kibírni, bármelyiket is választod.

Az uj tech. közül a serial ata a jelentősebb sztem, az meg már van egy halom mai lapban is. PCI Express: lesz még AGP-s videokártya egy jó darabig ne aggódj, és pl. a 8x / 4x AGP közt is alig van különbség a teljesítmény szempontjából.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#16) Pici


Pici
tag

Ja, szorzót nem tud állítani. Stabil 142-es FSB-t is csak CPUFSB-vel, vagy CPUCool progival. Efölött már nem bírják a memóriák. (a BIOS-ban 133/140/150 Mhz-es állítási lehetőségek vannak)
Meg ha úgyis cserélnem kell később akkor most jobb lesz az olcsóbbik. Annyira nem a játék a fontos, mert lehetne vid.karit is cserélnem.

Xiaomi 12T Pro 5G [8/256] / Amazfit T-Rex 2 / H96 Max X4 [4/32] (CoreELEC)

(#17) igi válasza Pici (#16) üzenetére


igi
aktív tag

Amennyiben mindenképpen ragaszkodsz az alaplapodhoz, marad a Tbred.
Az szerintem nem éri meg, hogy most vegyél egy Bartont, amit majd néhány hónap múlva esetleg kihasználsz. A Te helyedben én takarékoskodnék (a mostani procid sem gyenge), és ha összejön egyszerre cserélnék RAM-ot, procit, alaplapot, hűtőt.
Esetleg a RAM-ot most kicserélném DDR400-ra - annak mostanában úgy sem nagyon megy lejjebb az ára - és azzal kicsikarhatnék még egy kis plusz teljesítményt a rendszerből, amivel ''kihúznám'' a teljes rendszercseréig.

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#18) Pici


Pici
tag

Akkor marad a TBred. Ha lesz 2600+ azt veszem, ha nem akkor 2400+. Sajna anyagi lehetőségeim korlátozottak mostanában, ezt is a 13. havi ajándékutalványomból tudom meglépni.:DD.
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat.

Xiaomi 12T Pro 5G [8/256] / Amazfit T-Rex 2 / H96 Max X4 [4/32] (CoreELEC)

(#19) bdav válasza igi (#17) üzenetére


bdav
őstag

ja ez is 1 jó 5let, de különben ha tényleg nem tudsz szorzót álíltani, akkor Barton

esetleg még próbáld frissíteni a BIOS-t hátha akkor lesznek elérhetőek magasabb órajelek / szorzóállítás.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#20) Pici


Pici
tag

A legfrisebb BIOS van benne.

''Release Notice

Model:KOB KT266a FDSX
Data:01/24/2003
------------------------------------------------------------------------
(1). Release Reason:

1. KT266a FDSX Pcb: 2.0 won't boot after change ICS different date-code.

(2). BIOS Contents:
.BIOS Version:2.2a
.BIOS Brand Code:802
.BIOS CheckSum:8900H
.ROM Package:DIP
.ROM Type: flash ROM ASD AE29F2008
.BIOS Sign On Message: KOB KT266a FDSX 01/18/2003
.BIOS VENDOR:Award
.BIOS Part No:83-221-997802''

''Release Notice

Model:KT266a FDSX

------------------------------------------------------------------------
(1). Release Reason:
1.To recognize new AMD CPU still ~2600+ ( FSB: 133Mhz )

(2). BIOS Contents:
.BIOS Version:2.2
.BIOS Brand Code:801
.BIOS CheckSum:4600H
.ROM Package:DIP
.ROM Type: flash ROM ASD AE29F2008
.BIOS Sign On Message: KOB KT266a FDSX 10/28/2002
.BIOS VENDOR:Award
.BIOS Part No:83-221-997801''

Xiaomi 12T Pro 5G [8/256] / Amazfit T-Rex 2 / H96 Max X4 [4/32] (CoreELEC)

(#21) Sanya válasza Pici (#6) üzenetére


Sanya
nagyúr

Akkor egyértelmű, hogy mit fogsz csinálni nem?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Barton-t vagy tbred-et vegyek?? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.