Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) g@bo


g@bo
nagyúr

aki még nem kapott ilyet, és nem hallott az ügyröl :Y :DDD csodálja meg az oldalt.



[link]

(#2) WillChi válasza g@bo (#1) üzenetére


WillChi
senior tag

Én még eddig nem láttam ilyet, de ezek után nem is akarok... PIN kódot is adja meg valaki, szép... :Y

Mod.: Egyébként hogyan (honnan) jutott hozzád?

[Szerkesztve]

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#3) g@bo válasza WillChi (#2) üzenetére


g@bo
nagyúr

email. :R hogy a címem honnan tudták, cégesre jött.

(#4) KrAt válasza g@bo (#1) üzenetére


KrAt
veterán

Az nem semmi! Anyumnak is mondtam: neten semmi! Egyszer próbált vmi ilyesmit csinálni, mondtam, hogy inkább ballagj be a bankba, ilyet neten nem kéne..

[kicsit off]
Most olvastam nerég, hogy az új ATM-ek már vhogy ''rezegtetve'' veszik be a kártyát, és így nem tudják ''átverni'' az ATM-eket, mert régebben egy notival simán megtették..
[/kicsit off]

(#5) Andie válasza g@bo (#1) üzenetére


Andie
őstag

Hoppá öreg, ez már nemsemmi.
Mondjuk az se piskóta, aki neten megadja a PIN-t (mer minek a francnak?)

Nekem mondjuk attól is borsódzik a hátam, mikor a CVV kódot kérik neten a vásárlásnál/fizetésnél, dehát anélkül nemmegy. A biztonság kedvéért azért igényeltem még 1 dombornyomott kártyát, egy másik számlaszámmal, és azon mindig csak annyi összeg van, amit épp akkor el akarok fizetni. Ha azalatt a 2 perc alatt lelopja valaki, akkor megérdemli.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#6) N1 válasza g@bo (#1) üzenetére


N1
tag

Én mindig megnézem a weboldal címét, meg anyámat is megkértem ugyanerre.
Amúgy cseles, minden link az eredeti lapra visz.

(Kolombusz): ''Szivből kivánom neked, hogy valami barom, mondjuk aki a szar Ladáját, vagy BMW-jét versenyautónak hiszi bassza el valamelyik családtagodat, vagy téged.''

(#7) roPHka


roPHka
senior tag

Most akarok kártyát csináltatni, leginkább netes célra, talán mégse kéne :D

(#8) L3zl13 válasza roPHka (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ne hülyülj már. Mi köze ennek a dologhoz? :F

Persze ha nem bízol az intelligenciádban, és félsz, hogy bedőlsz az átveréseknek, akkor ne csináltass, de akkor a kp-t is jobb ha anyukád kezeli... :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#9) roPHka válasza L3zl13 (#8) üzenetére


roPHka
senior tag

Én úgy gondoltam, hogy csináltatok egy kártyát, ráteszem az összes pénzem, aztán pedig nyitok egy topikot itt, ahol leírom a kártya összes kódját, nehogy elfelejtsem azokat. Azt hiszem ez a legbiztonságosabb módszer, hogy ne kerüljenek illetéktelenek kezei közé a kártyám kódjai, bennetek megbízom :DDD

(#10) e=mc² válasza roPHka (#9) üzenetére


e=mc²
őstag

csak nuygodtan ;)

Ambulimax Provider

(#11) Kraptor


Kraptor
őstag

Vol tolyan levetemült aki lefényképezte a kártyáját és felrakta a netre, mert a hátoldala ahol alá kell írnod le volt kopva és megakarta mutatni a ''netes haveroknak''...:):) Simán le lehetett olvasni az adatokat a képröl:):):)

(#12) roPHka válasza e=mc² (#10) üzenetére


roPHka
senior tag

Tiszteletem Uram ! :R

(#13) viharhozo


viharhozo
addikt

En azt kapom, h ''A lap nem jelenitheto meg.''. Passziv vedelem.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#14) roPHka válasza viharhozo (#13) üzenetére


roPHka
senior tag

Nemrég még ment az oldal, most már nálam sem jó :U

(#15) e=mc² válasza roPHka (#14) üzenetére


e=mc²
őstag

tul nagy volt a latogatottsaga :)

Ambulimax Provider

(#16) BLiNk3r válasza KrAt (#4) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Most jöttem vissza Görögországból, és odakint ezt a rezegtetős módszert tapasztaltam, ott az összes ATM így működik.
Először furcsálltam és azt hittem el vannak toszódva az automaták, de mostmár világos miért így megy, kösz a felhomályosítást! :)

(#17) musclemuseum


musclemuseum
aktív tag

Netes tranzakciókhoz érdemes ún. virtuális számlát nyitni.

People always talk about the weather...

(#18) L3zl13 válasza musclemuseum (#17) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ja, csak pl a gyökér OTP-nek a külön ilyen célokra létrehozott webkártyája sehol nem használható... :U

Aki hülye, haljon meg!

(#19) musclemuseum válasza L3zl13 (#18) üzenetére


musclemuseum
aktív tag

Pont például erre gondoltam pedig. Nem tudtam, hogy shit, mert nem szoktam neten fizetni...
Csak a Házibank-ot használom, de itt az most off.

People always talk about the weather...

(#20) KrAt válasza BLiNk3r (#16) üzenetére


KrAt
veterán

Igazán nincs mit :)

Amúgy ezek a weblapos csalók tudnak vmit kezdeni az adatokkal? Megy pl az átutalás neten ezekkel az adatokkal? (nemértek hozzá, csak azért kérdem)

(#21) L3zl13 válasza musclemuseum (#19) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az a gond vele, hogy Bár elvileg virtuális MasterCard lenne, ami jó mindenhol, de fizikai kártya nincs. És így nincs lejárati dátum, meg 4 vagy hány jegyű biztonság kód (nem a PIN-ről van szó) sem... :(
Legalábbis én ebbe futottam bele.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#22) L3zl13 válasza KrAt (#20) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Régebben mindenképp elég volt a kártyaszám, a név, és az expiration date a netes vásárláshoz.

Ahhoz nincs is szükség PIN-re.
Hogy a PIN-nel mit tudnak kezdeni azt nem tom.

Az viszont biztos, hogy a Paypal kért valami 4 jegyű kódot is ami a kártya hátuljára vagy hova van nyomtatva. Azt meg ezek a srácok nem kérték. De gondolom sok gagyi helyen még elegendő a név a kártyaszám, meg az Exp date.

Aki hülye, haljon meg!

(#23) KrAt válasza L3zl13 (#22) üzenetére


KrAt
veterán

Az kellemetlen. Szegény ember, aki egy napon kap számlát, hogy vásároltak pl egy notit a nevében :(
Amúgy ha ez megtörténne, lenne visszaút? (gondolom nem..)

(#24) g@bo válasza roPHka (#14) üzenetére


g@bo
nagyúr

ja, már nem megy, de készült róla screenshot...

[kép]

[Szerkesztve]

(#25) L3zl13 válasza KrAt (#23) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ha saját hibájából jutott hozzá más az adataihoz, akkor szvsz kizárt, hogy visszakapja a pénzt.

Aki hülye, haljon meg!

(#26) e=mc² válasza L3zl13 (#22) üzenetére


e=mc²
őstag

altalaban kell a kartyan levo 4x4 jegyu szamsor, az expire date, meg a kartya hatuljan levoszamsor (az alairas mezoben) utolso 3 v 4 szamjegye, ez elter a kulonbozo hitelesitesi technikak jovoltabol...

ez nekem raiffeisen visa classic dombornyomott kartyamon van igy, es vasaroltam is kulfoldre vele...

aki meg alapos utanajaras nelkul kiad ilyen informaciokat, az meg is erdemli...

[Szerkesztve]

Ambulimax Provider

(#27) L3zl13 válasza g@bo (#24) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az a ciki, hogy valami szerencsétlennek felnyomták a szerverét szerintem, és elhelyezték rajta ezt a lapot, ami forwardolja a szerencsétlenek adatait a valódi csalóknak...:DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#28) g@bo válasza g@bo (#24) üzenetére


g@bo
nagyúr

:Y



[Szerkesztve]

(#29) fokukac


fokukac
nagyúr

engem az zavar, hogy miért van az, hogy pár hónapja van új visa electron kártyám a raiffeisennél, és újabban soha nem kérik a pin-kódomat, amikor vásárolok.

régen mindig kérték, most meg 3 hónap alatt egyszer.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#30) #51736960


#51736960
törölt tag

Akit így le lehet húzni az meg is érdemli!
Ellopják a pénzét -> Nem tud kaját venni -> Éhen hal.
Ez a természetes szelekció, a láma faj nem életképes.

(#31) e=mc² válasza fokukac (#29) üzenetére


e=mc²
őstag

ugyanez... amikor megcsinaltattam (szeptember) akkor meg majd mindenhol kertek a pint... azutan egyszercsak nemkertek.

Ambulimax Provider

(#33) Drótszamár válasza Kalandor (#32) üzenetére


Drótszamár
őstag

;] LOL

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#34) N1 válasza Kalandor (#32) üzenetére


N1
tag

haha ;]

(Kolombusz): ''Szivből kivánom neked, hogy valami barom, mondjuk aki a szar Ladáját, vagy BMW-jét versenyautónak hiszi bassza el valamelyik családtagodat, vagy téged.''

(#35) fokukac válasza Kalandor (#32) üzenetére


fokukac
nagyúr

:))

The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the Valley of Darkness; for he is truly his brother's keeper, and the finder of lost children. And, I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers! And, you will know my name is The Lord when I lay my vengeance upon thee!

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#36) Lord Zero válasza fokukac (#35) üzenetére


Lord Zero
addikt

már csak a szereposztást kell tisztázni, ki a pásztor, ki a jó és ki a gonosz

nem, mindegy

(#37) L3zl13 válasza fokukac (#29) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ez felettébb érdekes, mert az electron kártyát nem is lehetne használni PIN nélkül, ellenben a dombornyomásos VISA classic kártyával, amit főleg Amerikában, de néhol még EU-ban is, csak simán bemutatásra lehet használni... :F

Aki hülye, haljon meg!

(#38) #51736960 válasza Kalandor (#32) üzenetére


#51736960
törölt tag

kösz hogy végül nem tetted meg :)

amúgy a hasonlatod csak részben helyes, ugyanis ha eldöntöd hogy bannolsz, akkor az ellen én nem tehetek semmit. viszont ha valaki le akarja nyúlni a pénzem egy ilyen ''add meg a jelszavad'' módszerrel, akkor igenis a saját eszemen/hülyeségemen múlik hogy buktam-e a pénzt vagy sem.
egyébként egyre inkább arra felé tart a világ, hogy a lehető legváltozatosabb módszerekkel próbálják lerántani az embert, és akinek nincs elég esze és tapasztalata, azt egész egyszerűen úgy megkopasztják, hogy egy büdös vasa sem marad.
én például úgy védekezem ez ellen, hogy csak a barátaimban bízom meg, a többi emberről pedig alapból azt feltételezem hogy le akar húzni. tudom, kissé paranoid hozzáállás, de fő a biztonság :)

(#39) Kraptor válasza KrAt (#20) üzenetére


Kraptor
őstag

Gyártanak kártyákat a megadott adatokból és a pinnel le emelik a lét. Lehet sima mágneskártyát kapni aminek mágnescsíkja van, veszel hozzá egy olvasót/írot valamint egy progit és máris tudod gyártani a kártyáidat a lopott adatokkal.

(#40) luciferc válasza L3zl13 (#37) üzenetére


luciferc
őstag

a kártyelfogadó, illetve a kibocsátó bankon múlik, hogy hol kell pin az electron kártyához. nem tudom tudod-e, de bizonyos electron kártyákkal simán lehet neten keresztül vásárolni (legalábbis itthon, külföldön még nem próbáltam)

(#41) Yaye válasza g@bo (#1) üzenetére


Yaye
őstag

Nem hangzott el még a kulcsszó: ''phising'', vagyis ''adathalászat''. Az internetes csalások legkurrensebb vállfaja. Nem újdonság, nekem tavaly tonnaszám jöttek emilben. A technikája, hogy egy kép jön a levélben, ami olyan mintha egy html formájú levél lenne, egy nagy bank logójával, szöveggel, linkkel, de valójában az egész egy nagy link, ami a hamis weboldalra mutat. A link sokszor preparálva van, és a korábbi böngészők azon hibáját használja ki hogy javascripttel megoldható hogy alulra a státuszsorba más URL-t írjon mint ahová valójában ugrani fog.
A képen lévő szöveg lényegében mindig azonos: ''Kedves XYZ partner, ilyen-olyan okokból meg kell erősítenie adatait, különben a számlája zárolásra kerül.'' Nem egyszer indokolják az eljárást hackertámadással, vagy internetes csalásokkal, ami a pofátlanság netovábbja. Ezeket a leveleket gyakorlatilag vakon, milliószám küldik, én szinte az összes létező bank logójával kaptam már ilyet.

(#42) biga válasza L3zl13 (#21) üzenetére


biga
senior tag

De van neki. Én nem egyszer használtam. A kódokat külön borítékban adták, mint pl a sima pin-t szokták (mármint a főszámla kártyájátol külön). Eddig nem is tudom, volt e olyan hely, amit használtam, ahol nem volt jó... de lehet, hogy csak szerencsés helyeken próbáltam ;)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#43) Yaye válasza L3zl13 (#37) üzenetére


Yaye
őstag

Az electront elvileg csak online terminálon (ettől electron, ugye) lehet használni, de a PIN nem követelmény. Az elfogadóhelyek ettől függetlenül 95%-ban kérnek PIN-t is.
Azért a sima bemutatás túlzás, legalább egy mechanikus lehúzóval átnyomják bizonylatra az adatot (ez a régimódi, klasszikus hitelkártyás vásárlás), különben hogyan terhelnék rá a számlára, gyorsan megjegyzik a számot? :DDD A dombornyomás és a lézergravír közötti különbség pont ebben rejlik, hogy a dombornyomást lehet online ellenőrzés nélkül (tehát pl neten, paradox módon :) ) használni, a lézeresen viszont hiába huzogatod az indigót, ettől nyer különös jelentőséget a ''dombornyomásos'' tulajdonság. Persze ez csak ökölszabály, volt már rá példa hogy lapos kártyát is elfogadtak neten, és arra is hogy dombornyomásost nem.

(#44) Phoenix0523


Phoenix0523
tag

Hello
Lenne egy kérdésem:
Árulok egy laptopot és valaki írt neekem e-mailbe, hogy megvenné a laptopot , ő kanadai és adjam meg ezeket az adatokat, hogy eltudja küldeni a pénzt.
name
bank name
bank address
account number
iban number
swift code
A laptopot megküldjem el nigériába (megadta a címet).
Az a kérdésem, hogy ha megadom a fent említett adatokat neki akkor feltörhető a bankkártyám ezek alapján, vagy nem? Ami még érdekes, hogy magyarul nem beszél, de magyar oldalon találta a hirdetést és őven túl árazza(ami ugyan nem baj... :D )

Think twice then post, not post then think twice! I love everything which is about Android, Motorola and Blizzard! (but don't say anything bad...)

(#45) Ariadne válasza Phoenix0523 (#44) üzenetére


Ariadne
őstag

Nem hiszem el, hogy 2009 végén még nem hallottál a nigériai csalásokról... :W Írd be a gugliba, hogy nigériai csalás, és aztán már könnyű lesz eldönteni, hogy elküldd-e vagy sem. ;)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#46) Mawyx válasza Phoenix0523 (#44) üzenetére


Mawyx
senior tag

Nigériába ne akarj küldeni semmit, max képeslapot :DDD Banki adatokat meg szintén ne adj meg!

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#47) Phoenix0523


Phoenix0523
tag

Ok
Kösz a gyors válaszokat :)
Nigériai csalásokról még nem hallottam amúgy(most utána néztem), de szinte 100%-ban biztos voltam benne, hogy ez valami csalás, de valós cím és magas ár miatt nem voltam teljesen biztos, de most már az vagyok ;)
Köszi mégegyszer.

Think twice then post, not post then think twice! I love everything which is about Android, Motorola and Blizzard! (but don't say anything bad...)

(#48) sbazsi


sbazsi
veterán

PPO.hu, vagyis egyenlegfeltöltés.hu
ha már vásároltál náluk, Te sem vagy biztosnágban.

(#49) Jarod1


Jarod1
addikt

nekem is jött 1 kanadai emberkétől levél, laptop témában szintén
én az alábbi módon oldottam meg:
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.