Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:15

LOGOUT.hu

Banggood tapasztalatok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5551) V/ válasza sambenez (#5548) üzenetére


V/
Topikgazda

Van több lehetősége elküldeni, úgy döntenek, hogy Sanghaj-on keresztül küldik, nem Hangcsouból direkt. DE küldheti Sencsen-ből is
Első esetben ugyanolyan eszközzel 58 nap, az utóbbi esetekben 17-20 nap.
A kínai posta szerint az átlagos szállítási idő Mo-ra 21 nap.
Azzal, hogy miként és honnan küldi van ráhatásuk az egészre, ő neki van választási lehetősége és felelőssége.
Folyamatosan értékeljük, hogy a Sanghaji szállítás még az egy *-t sem érdemli, érzékelik a refund kéréseket ezekre a küldeményekre hónapok óta, nekik kellene lépni valamit.

[ Szerkesztve ]

(#5552) sambenez válasza fant0mi (#5549) üzenetére


sambenez
addikt

De ha átvetted tehát megkaptad akkor milyen dolog az hogy nem fizeted ki?
Ne vicceljetek már komolyan azt gondoljátok egy kis késedelem miatt ingyen jár nektek amit vettetek?
Remek mentalitás csak gratulálni tudok hozzá.

(#5553) fant0mi válasza sambenez (#5552) üzenetére


fant0mi
addikt

Nem. Soha nem gondoltam ezt. Nemmis is volt ra pelda, hogy ne fizessek ki valamit, ha megjott.
En arra irtam, hogy az eladonak nincs ra hatasa. De neked sincs ra. En nem vagyok elnezo a kesedelmes postazassal, az o dolga hogy normalisan adja fel, ne a pudongi fekete lyukon at. De nekem csak olyan csomagjaim voltak, amik megjottek 8 het alatt, vagy egyaltalan nem jottek meg.

(#5554) Tommmysun válasza sambenez (#5552) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Én sem arra céloztam, meg véletelnül sem arra akarok buzdítani, hogy ne fizessünk ki valamit, de ha ők vállalják, hogy pl. max 60 napon belül megkapsz valamit, és az csak 90 napra jön meg, ami idő alatt, már számodra fölöslegessé vált a termék, mert pl nyaralásra, karácsonyra, akármilyen ajándéknak vetted, vagy azóta beszerezted máshonnan, akkor meg az valahol jogos, hogy már nem szeretnél érte fizetni!

(#5555) V/ válasza sambenez (#5552) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne haragudj, de a + 60 nap késedelem, amivel 90 nap után kapod meg a vásárlástól és csak a a 65. napon adja vissza a pénzt nem önszántából, hanem a PayPal kényszerítésére az mennyire tisztességes? Ő választotta az eljuttatás módját nem én.
Persze kifizetem, de az árfolyam veszteséget is ugye nekem kell lenyelni, mert nem annyit kapok vissza forintban a 65. napon mint amit kifizettem. Ha nem küld számlát akkor a PayPal jutalékot is nekem kell állni.
Akkor előjön a vásárlási szerződés kapcsán a nem normális szállítási idő miatti érdekmúlás részemről. Nem kell már az árú, szívesen visszaküldöm, de nem az én költségemre.
Ha megadja a várható érkezési időt, akkor ez jelenti azt, hogy ez egy elméleti a teljesítési idő a szerződésre. Ezután még szoktunk várni 30 napot. Ha ő megad 30-at és is adok hozzá 30-t azután már véleményem szerint jogos a érdekmúlás, ez a 60 nap majd 3 szállítási idő a posta átlaga szerint .

De itt mindannyian tisztességesen helytállunk és a nyilvánvaló vissza nem térülő veszteségeink ellenére újból kifizetjük a trehányságuk miatt késve érkező terméket. Senki nem állította azt, hogy nem fizettük ki eddig.
De lehetséges, hogy az álláspontunk hibás.

[ Szerkesztve ]

(#5556) sambenez válasza V/ (#5555) üzenetére


sambenez
addikt

Te írtad, hogy nem fizeted ki:
"Nem fizetem ki, mert várható érkezési dátum + X nap után történő megérkezést kárpótlásnak tekintem a késedelemért."

De lehet a szövegértéssel van bajom. Nekem volt már itthon is 3-4 hétig a csomagom mire megkaptam. Ha most magyarországra is lassan ér el máris túl van a 60 napon. Erről miért tehetne az eladó. De hagyjuk, aki akarja elsunnyogja aki akarja meg kifizeti.
Engem zavar, mert volt már ebayes eladó aki emiatt szüntette meg a Mo-ra való szállítást.

(#5557) Tommmysun válasza sambenez (#5556) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Az ebayes eladó inkább azért nem küld ide terméket, mert sokan azzal élnek vissza, hogy a nyomkövetés nélküli csomagokra automatikusan refundot nyomnak, hiába kapták meg időben. De azért nem fognak minket feketelistára tenni, mert mondjuk a beígért szállítási idő duplája után vagy sosem érkezik meg egy termék és esetleg joggal kéri vissza valaki a pénzt.

Valóban gerinctelen dolog, refundot kérni olyan termékre, ami már a kezünkben van, csak nem tudja bizonyítani az eladó, meg az is szemét húzás, hogy mondjuk néhány napot késik valami (miközben esetleg látjuk is a nyomkövetésen, hogy úton van csak csúszik mondjuk vámeljárás, stb. miatt) és már reklamálunk ..... de szerintem most nem erről beszélünk!

(#5558) ANOka válasza zeon.hu (#5547) üzenetére


ANOka
őstag

Szerintem a válaszukat is másold be egyből, hogy ne kelljen az ügyintézőnek a programnak válaszolnia! ;]

(#5559) V/ válasza sambenez (#5556) üzenetére


V/
Topikgazda

Félreérted.
Egyrészt ez a szöveg lenne a "javasolt reakció" a folyamatos időhúzásaikra és azért kell az eredeti hozzászólás is, amire írtam a választ mert úgy értelmezhető.

Sajnáljuk. Járt a helyi postán?
- (Ítsanyád...) Igen, többször is! Nincs ott, szeretném, ha újra postáznák.
-Refundot szeretne vagy küldjük újra?
-(Ez retardált, komolyan!) Igen, küldjék újra, mint már írtam! Kétszer...
-Rendben, elküldjük újra. De ha mégis megérkezne az eredeti, akkor ki fogja fizetni?
-(Kész, feladom... Ki, B+, 3$-ért megtartom a gerincem.) Yes!"

Azután írtam azt is, hogy ez nem lehetséges.
Megoldották, hogy ilyet ne tudjak írni,...

És írtam azt is hogy ki szoktuk, szoktam fizetni, így a sunnyogás megjegyzésed nem egészen igaz, nem is veszem magamra.

De itt mindannyian tisztességesen helytállunk és a nyilvánvaló vissza nem térülő veszteségeink ellenére újból kifizetjük a trehányságuk miatt késve érkező terméket. Senki nem állította azt, hogy nem fizettük ki eddig.

És nem a vita miatt, de tudják a Sanghaji problémát és semmit nem tesznek, ezért inkább ők sunnyognak.
Az is tény hogy ebben az évben 3 vásárlási alkalommal beírták a nyomkövetési számot, vártam hogy megérkezzen, aztán miután kiderült 45-47 nap után, hogy el sem küldték sajnos nem voltak képesek a pénzt visszaadni önként, mindhárom esetben a PayPal-on kellett dispute-t indítani. Pedig a szerződési feltételekben nem ez van írva.

[ Szerkesztve ]

(#5560) V/


V/
Topikgazda

A Magyar Posta emelte a postai vámügynöki szolgáltatás díját 3000 Ft-ra.(2017.10.01-től)

[ Szerkesztve ]

(#5561) zeon.hu válasza V/ (#5560) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Indokolt!
Amilyen gyors az ügyintézés náluk...

#?*@&!

(#5562) V/ válasza zeon.hu (#5561) üzenetére


V/
Topikgazda

Ja, 2500 Ft-ért 5 nap volt, mivel most már 6 nap a napi bért emelni kell.

(#5563) sambenez válasza V/ (#5562) üzenetére


sambenez
addikt

Akkor mennyire emelik majd karácsonykor? :D

(#5564) azbest válasza V/ (#5562) üzenetére


azbest
félisten

azt hiszem, hogy a legfrappánsabb kifejező eszköz az lenne, ha pár százan rendelnénk kínából éppen vámhatár feletti anal-dildót a tisztelt psotaelnök úr címére. Csak, hogy érezze, az ügyfelek milyen sokat gondolnak rá. ;]
Vagy jobb lenne vámhatár alatt, hogy ne adatbekérőt kapjon, hanem a dildót?

[ Szerkesztve ]

(#5565) fecus


fecus
őstag

Ezért mikor érdemes reklamációt indítani? A rendelés vagy a szállítás időpontjához képest 60 napra?
Order Placed Date: 2017-09-09 06:00:02
Shipped Date: 2017-10-10 03:13:59
Expected delivery date: 2017-10-04 06:00:02

(vagy a várható érkezéshez képest ;] )

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#5566) V/ válasza fecus (#5565) üzenetére


V/
Topikgazda

Miért 60 nap? De ha jól látom ekkor indult: 2017-10-10 03:13:59.
Hol lett feladva,mert a 33 napja történő szállítás lehet, hogy normális.
És 1 nap alatt nem ér ide, a várható a vásárláshoz számolás nem biztos, hogy célszerű.

[ Szerkesztve ]

(#5567) oke


oke
senior tag

Mennyire gázos tracking nélkül rendelni? Ha lehet a nélkül rendlnlém.
A termék 19.72 euró, a tracking + 2,18 lenne, így még azzal együtt is beleférnék az adó mentes összegbe, de a Shipping Insurance már nem férne bele..

(#5568) vasi89 válasza V/ (#5566) üzenetére


vasi89
addikt

hopp ez banggood topic, akkor tárgytalan amit írtam :)

[ Szerkesztve ]

(#5569) V/ válasza oke (#5567) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne Euro legyen. Ha $ akkor 25,63 $-ig áfamentes.Az 1-2 értékkel több nem igazán okoz problémát.

(#5570) oke válasza V/ (#5569) üzenetére


oke
senior tag

Dollárban a termék US$22.60,
Tracking: US$2.50
Összesen: US$25.10
Shipping Insurance-vel: US$25.55

Így valóban belefér :) Shipping Insurance hasznos egyébként?

Ha átállítom, hogy milyen pénznemben lássam, akkor abban is fizetem?

[ Szerkesztve ]

(#5571) dugynok válasza oke (#5570) üzenetére


dugynok
senior tag

Nem fogjàk àfàzni.

(#5572) fecus válasza V/ (#5566) üzenetére


fecus
őstag

Nem úgy van, hogy 60 napig indíthatok reklamációt? Vagy keverem az Ebay-el?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#5573) AtiSnatch válasza fecus (#5572) üzenetére


AtiSnatch
aktív tag

Kevered, itt nincs ilyen. Ha PayPallal fizettél akkor egyébként 120 nap védelmed van. :) (Ebay-en is, meg mindenütt,ahol PP-vel fizettél. )

[ Szerkesztve ]

C35i, 8210, V300, 6280, F480, 5800, N97, ArcS, Z1C, Z3C, XZ, Mate20pro --> X13

(#5574) GZoli7 válasza AtiSnatch (#5573) üzenetére


GZoli7
senior tag

180 nap lesz az.

(#5575) AtiSnatch válasza GZoli7 (#5574) üzenetére


AtiSnatch
aktív tag

Jogos. :R

C35i, 8210, V300, 6280, F480, 5800, N97, ArcS, Z1C, Z3C, XZ, Mate20pro --> X13

(#5576) fecus válasza AtiSnatch (#5573) üzenetére


fecus
őstag

Kösz. Stimmel. Én direkt a Banggood-os feltételeket kérdeztem. A PayPal-t - sajnos - már ismerem.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#5577) V/ válasza oke (#5570) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, mert akkor egyértelműen jár az ingyenes újraküldés vagy a teljes refund.
Igen abban fizeted, a $-n történő fizetést javaslom, a többinél $-ról ők számolják át valami árfolyamon, eddig mindig többe került, mint amikor $ és PayPal banki váltás van beállítva

(#5578) explo1


explo1
csendes tag

Sziasztok!

50 dollár környékén rendelnék egy BT hangszórót, viszont ezt tutira Áfázni fogják, ha BG-rol rendeltem? Nincs hasonló lehetőség mint GBn az EUexpress?

(#5579) FingR86 válasza explo1 (#5578) üzenetére


FingR86
őstag

EU raktárban esetleg ?

(#5580) zeon.hu válasza explo1 (#5578) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nincs sajnos.
Ahogy írják, EU raktár, de ott drágább is lesz.

#?*@&!

(#5581) explo1 válasza FingR86 (#5579) üzenetére


explo1
csendes tag

Sajnos csak Kínában van nekik :(

Köszönöm a válaszokat!

(#5582) zeon.hu válasza explo1 (#5581) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Mobilon néztem, beállítva az EU raktár, erre feldob olyanokat is, ami csak Kína...

#?*@&!

(#5583) DamianB


DamianB
őstag

Üdv érdeklődnek hogy 90$ rendelnék Bt hangszórót fen akadhat a vámon? Gearbestrol van tapasztalatom de náluk nincs úgy hogy muszáj innen rendelnem. Milyen egyébb költségekre számíthatók és mekkora rá az esély előre is köszönöm.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#5584) V/ válasza DamianB (#5583) üzenetére


V/
Topikgazda

Inkább nem jósolom meg, hogy az aminek az ára 64,5 $-al magasabb mint a kedvezmény határ fizetős lesz vagy nem. Elméletileg igen.
Az Összefoglalóba betettünk egy ilyen részt: A NAV tájékoztató oldala az Internetes vásárlás elszámolási szabályairól.
Ami költséged lesz az a következő, nem pontos mert nem ismerem, hogy melyik banktól és milyen kártyával fizetnél:
90 $ (vételár és szállítási költség) 26958 Ft
(Viszont az Áfa összege ha a mai árfolyam maradna akkor 24209 Ft alapján számolandó)
Ennek a 27 %-os Áfája 6536 Ft
Ha a Posta végzi a vámolást akkor 3000 Ft eljárási költség.
Ez összesen 36494 Ft.

Vagy csak 26958 Ft

[ Szerkesztve ]

(#5585) DamianB válasza V/ (#5584) üzenetére


DamianB
őstag

Köszönöm szépen :R

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#5586) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

Sziasztok!

Mit lehet tenni olyankor, ha egy hibás termék helyett kapott cucc is behalt.
Reklamáció kitöltésével elakadok undefined hibával.
Csak repairt lehet választani.
Az eredeti vásárlásnál mivel a csere már megtörtént, nincs ott a termék.
Ez még az a story amikor 3 BlitzWolf töltőből egy cserés lett, majd a kapott termék is megállt 1 perc használat után, plusz egy másik is bedöglött.
Most jobb híján, az eredeti vásárlásnál leírtam mi a rák van, képet és videót is csatoltam.

:R

(#5587) ekrisztian válasza zeon.hu (#5544) üzenetére


ekrisztian
senior tag

:D

Én is itt tartok.
Nem értem miért kell mindent megismételni amit írtam és visszakérdezni?
Ok, hogy nem vagyok perfekt angolból, de mégse kérdez mellé, hanem mindent szóról szóra megismétel :D
Sőt még a videót is értelmezi, majd onnan is kérdez olyat, ami tisztán látszik.

Lehet az a baj, mindig csendben vagyok mikor készül a video? :D

:R

[ Szerkesztve ]

(#5588) zeon.hu válasza ekrisztian (#5587) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Sajnos ezeket a köröket meg kell futni:
Mi kénytelenek vagyunk, mert nekik valószínűleg kötelező.

#?*@&!

(#5589) ekrisztian válasza zeon.hu (#5588) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Full refund lett. Inkább veszek helyben másik töltőt amit akár két hetente kicserélek.
:)

(#5590) Beni2360


Beni2360
félisten

Valaki már megkapta a Szeptemberi akciós wifis konnektort?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5591) zeon.hu válasza Beni2360 (#5590) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem még.

#?*@&!

(#5592) Beni2360 válasza zeon.hu (#5591) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát a vásárlástól számított 09.09. már eltelt 2 hónap. Postázás csak nagy nehezen Okt.22 volt :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5593) Bornie127 válasza Beni2360 (#5590) üzenetére


Bornie127
senior tag

Múlthéten, még nem bontottam ki. Egyhónapot utazott feladástól.

[ Szerkesztve ]

(#5594) cadtamas


cadtamas
tag

Banggoodos cuccaim mostanában rendre nem érkeznek meg.
Van olyan, amit újraküldtek TN-el de azt is elnyelte a szingularitás a magyar postán.

Ez az utolsó bejegyzés róla:
2017-10-29 14:12 Küldemény postai feladása / Item accepted by postal operator
Addig arról is van bejegyzés, hogy a csomag átkerült egyik zsákból a másikba.

(#5595) Beni2360 válasza cadtamas (#5594) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem az elmúlt fél évben 2 kivételével minden megjött. TN nélküliek.
1: wifis konnektor akciós másfél hónapután küldték. okt.22 postázás.
2: akciós egérfogók 2 db.Az már gázos mert szept.21 postázás. :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5596) cbrfireblade válasza cadtamas (#5594) üzenetére


cbrfireblade
aktív tag

Valami nem okés, nekem több rendelésem van, ami még szept 15-i és még nincs itt.
Még nem idegesítem magam, mert volt, már ami 45 nap után jött meg, úgyhogy még nem kezdem el futni a felesleges köröket!
De kiábrándító, régebben legkésőbb 14-16. napra itt volt, de mostanában még csak a közelében sincs.
Nem tudom kinek a számlájára írható (BG v MP), de sz@r dolog.

(#5597) AtiSnatch válasza cbrfireblade (#5596) üzenetére


AtiSnatch
aktív tag

Nincs új postásotok? ;]

C35i, 8210, V300, 6280, F480, 5800, N97, ArcS, Z1C, Z3C, XZ, Mate20pro --> X13

(#5598) Tommmysun


Tommmysun
senior tag

Nekem több BG-s csomagom is most jött meg a héten egy kupacban, úgy látszik beérkezett valami hajó! Mondjuk ezek mind már októberi rendelések voltak, szeptemberiek szerencsére már nincsenek függőben!

[ Szerkesztve ]

(#5599) zeon.hu válasza Bornie127 (#5593) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Okt. 14.-én adták fel, lassan már megjöhetne :)

#?*@&!

(#5600) Ra3 válasza Tommmysun (#5598) üzenetére


Ra3
őstag

Nekem van egy 2 hónapos rendelésem szeptember elejéről, de kivárok még, főleg ha másnak is fekete lyukba került a csomagja abból az időből.
Múlt héten egy auguszuts elejei rendelés jött meg Gearbestről, akkor szintén jelezték többen hogy problémás az az időszak, szóval nem izgultam, meg is jött szépen.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.