Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:15

LOGOUT.hu

Banggood tapasztalatok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5301) zeon.hu válasza peestike (#5300) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Csinálj róla képeket és videót, ahogy látom, még nincs ilyen értékelés, így dupla pont jár érte :)

Egyébként jónak tűnik, bár utazáshoz külön kell hozzá vinni a forró vizet.

#?*@&!

(#5302) laskr99


laskr99
addikt

Írtam nekik,hogy 24-én meg 30-án rendelt cuccok nem jöttek meg,pénteken. Tegnap írtam nekik 2 megjött de refundolni akarnak... Még az appban is jeleztem,hogy megjött. Ha atöbbi megjön akkor mi a tehendő,ha már refundoltak?

(#5303) zeon.hu válasza laskr99 (#5302) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Írj nekik majd újra, hogy a termék közben megérkezett és szeretnéd kifizetni.

#?*@&!

(#5304) laskr99 válasza zeon.hu (#5303) üzenetére


laskr99
addikt

Rendben köszi. Nehéz kommunikálni velük.

[ Szerkesztve ]

(#5305) Tommmysun


Tommmysun
senior tag

Sajnos az utóbbi hetek kommentjeiből, meg saját tapasztaltból is azt kezdem érezni, hogy a Banggood kezd egyre inkább átverős, lehúzós, megbízhatatlan webshop lenni :/.
Egyre kevesebb a valós akció, az olyan termék, ami valóban jó áron van. Ha elméletileg mégis van ilyen, az szinte biztos, hogy nem rendelhető, de ha valami csoda folytán meg lehetett rendelni, akkor vagy nem kapjuk meg, vagy nem azt kapjuk, amit rendeltünk :( , az "ügyintézők" pedig szándékosan értetlenek a panaszokkal kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#5306) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

Rendeltem terméket a banggood-ról még szeptem 22-én és egy RExxxxxxSE tracking számot kapot.
Amire nem megyek semmire sem.
Se trackitonline.org, se http://www.17track.net sem dob ki rá találatot.
Ha jól tudom ez valamilyen skandináv tracking szám.
Tud valaki egy jó megoldást rá, hogy valamilyen információhoz jussak a csomagommal kapcsolatban?

Segítségeteket előre is köszönöm!

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#5307) V/ válasza Tanisz (#5306) üzenetére


V/
Topikgazda

Kérdez rá az Ügyélszolgálatnál, de nekem is volt amelyik szám 2 hét után éledt fel.

(#5308) Laci4 válasza Tommmysun (#5305) üzenetére


Laci4
senior tag

Nahát!
Én most pozitívan csalódtam bennük!

Volt már anno egy negatív csalódásom, "hamis" kamerát küldtek, vissza postáztam, állították nem kapták meg, és végül csak részleges visszatérítést kaptam...(fele ár alatt..)

Most megint bele futottam egy problémába velük..
Viszont 2 levél után jött a meglepő válasz:

Dear customer ,

Thanks for your reply .

We have arranged to send you a new BW-F4 speaker .

It will need about 7-25 working days to be delivered .

Hope you can get it soon .

Sincerely,

Adan

Lehet "ügyfél-szolgálatostól" is függ, hogy épp mit sikerül elintézni...
Már látszik is az újra küldés order list-ben, igaz, nyomkövetési szám még nem...

(#5309) Bornie127 válasza Laci4 (#5308) üzenetére


Bornie127
senior tag

Arra majd kérdezz rá külön, régen én is érdeklődtem, hogy TN van-e és küldték is.

(#5310) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Váltottam még egy üzentet "Betty"-vel. Írtam neki, hogy, ha már a sor végére tette, mert bénák, akkor adják fel gyors postával, hogy legalább időben megjöjjön, jött is az egy mondatos válasz, "Nem tudjuk módosítani a szállítást." És kész, lezárták a dolgot. Szerintem meg csak nem akarják...

Aztán megírtam a saját egysorosomat, hogy "Köszönöm a "segítséget", ez volt az utolsó rendelésem a Banggood-tól."

Amilyen normálisak voltak a legelején, most nagyon felvették a régi Gearbest irányvonalat, Nem szimpatikus.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#5311) kuthim


kuthim
tag

Ma erkezett meg az aug 30-an feladott csomagom.
Egy Esztorszagi cimrol Tallinban adtak fel.
TN nelkuli volt.

[ Szerkesztve ]

(#5312) Beni2360


Beni2360
félisten

Én most kaptam meg 09.16.-n rendelt és 17.-n feladott csomagomat 24 nap alatt volt itt az LVS 1234567... jelzéssel. Ez egy normális elfogadható száll. idő szvsz. :C
Már csak az egérfogókat várom amit nehezen adtak fel és a wifis konnektort aminek a várható szállítás dátuma: 2017-10-20 00:00:00 :F

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5313) akom


akom
senior tag

Sziasztok!

Első körben rendeltem egy mobilt, ami vámkezelési eljárás alá fog esni.
A posta nyomkövetőjében a következő látható:

Ezek után jól gondolom hogy felkeresnek? (email? telefon?)

Tudom esetleg a folyamatot valamivel gyorsítani, könnyíteni?

Kuponkóddal sikerült 15000 ért vennem a telefont, így gondolom azt majd bizonyítanom kell.
Erre elég az Invoice amit a bangood oldaláról leszedek? (Vagy paypal?)

Előre is köszönöm a segítségeteket. :R

(#5314) V/ válasza akom (#5313) üzenetére


V/
Topikgazda

A kifizetett összeget kell igazolni, ha a számlán nem a valós érték van, akkor felejtsd el.
Segítségül az AliExpress Összefoglaló Az AliExpressen megvásárolt termékek vámkezelési szabályai részt nézd át. Nem kell megvárnod az ajánlott levelet, az még pár nap, lehet küldeni e-mailben is. Mostanában egyébként olyan értelmezés is előfordulhat vámeljárás szempontjából, hogy a kupont is pénznek tekintik, így ha 129.99 $ volt az eredeti ára akkor 34315 Forint is lehet az áfa alap. Remélhetőleg elfogadják a kártyával kifizetett összeget.

[ Szerkesztve ]

(#5315) akom válasza V/ (#5314) üzenetére


akom
senior tag

A banggood invoce-on ez látható, a paypal transaction-ön pedig ez.
Remélem ha ezt a két dokumentumot csatolom elfogadják. Esetleg a bankomtól számlamozgásról tudok még kérni valamit.
Köszönöm a linket. :R

(#5316) Bornie127 válasza akom (#5315) üzenetére


Bornie127
senior tag

Paypal számlát és a bankártya tranzakció kivonanát küldd el nekik, akkor muszáj lesz nekik azzal számolni.

(#5317) V/ válasza akom (#5315) üzenetére


V/
Topikgazda

Én inkább a BG-ről ezt az oldalt amin ez a rész látható

és a PayPal valamint az erre a vásárlásra vonatkozó banki tételsort küldeném a nyomtatvány mellé.
Nem a BG számlát.

Egy apró megjegyzés: vesztettél pénzt, $-ban kellett volna fizetned, a BG belső devizaárfolyam rosszabb mint a banki váltás. Igaz csak 387 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#5318) V/ válasza Bornie127 (#5316) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt is kell igazolni, hogy mit vettél és azt hogy ez a tied, a neved és címed alapján.

[ Szerkesztve ]

(#5319) laskr99 válasza V/ (#5317) üzenetére


laskr99
addikt

Nem sokat veszít,ha forinton van. Mindig így fizetek,mert könnyebb elszámolni.

(#5321) Vertigo18 válasza V/ (#5314) üzenetére


Vertigo18
addikt

Tisztelt topikgazda!

Ismersz, így komolyan veheted a kérésemet: legmélyebb tisztelettel kérdezném, hogy az előző hsz-edben ez mit jelent?

"Mostanában egyébként olyan értelmezés is előfordulhat vámeljárás szempontjából, hogy a kupont is pénznek tekintik,"

Volt rá valahol példa, vagy hallottál ilyet, hogy beleszámították a vámeljárás során? Kicsit bővebben kifejtenéd ezt nekem, nem kötöszködésképpen, hiszen tudod!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#5322) V/ válasza laskr99 (#5319) üzenetére


V/
Topikgazda

Mai nap ha 100 $-ról van szó, akkor a veszteség 669 Ft. Az elvesztési biztosítás 527 Ft vagy az elsőbbségi küldemény díj 614 Ft. Ezeket lehetne finanszírozni belőle.
Nem sok, de ettől függetlenül veszteség.

A másik probléma a vámeljárás során az érték számítása, €-hoz kell viszonyítani annak ellenére hogy forintba fizettél és nem biztos, hogy vámértéknek elfogadják a forint összeget. És ott is az MNB árfolyam kedvezőbb mint a BG árfolyama ha még is devizában kezdik el számolni.

(#5323) V/ válasza Vertigo18 (#5321) üzenetére


V/
Topikgazda

Maradjunk annyiban nem kitaláltam. Lényeg röviden az, hogy a nem a kuponnal csökkentett ár alapján számoltak, hanem a teljes vételár után. Nem egy eset volt és nem igazán lehet megreklamálni.

[ Szerkesztve ]

(#5324) akom válasza V/ (#5317) üzenetére


akom
senior tag

Ezeket a dolgokat screenshotba külditek el? Nálam így néz ki a BG amit mutattál. Illetve OTP-n a számlatörténetnél egy ilyet tudok nyomtatni/screenshotolni.

Ezeket így elfogadják?

Köszönöm a figyelmeztetést, elég gyorsan történtek a dolgok erre nem figyeltem. Talán az vigasztal hogy lesz egy remélhetőleg jó telefonom 25.000 Ft-ból.

(#5325) Bornie127 válasza V/ (#5323) üzenetére


Bornie127
senior tag

Átrágtuk párszor, azért mert hagyták. Többször linkeltem a nav által foglalt álláspontot a levelükből. Lehet én is benyaltam volna, ha előtte nem kérdezek rá, de nem fordult nálam ilyen elő és nem is hagynám, már csak elvből sem.

(#5326) Vertigo18 válasza V/ (#5323) üzenetére


Vertigo18
addikt

Okés, köszönöm a választ. :R

Remélem elszigetelt esetekről beszélünk, de ezek után várható, hogy esetleg a leárazások esetén is a teljes árat veszik majd alapul? Hiszen ha valami 30$ és 50%-os kuponnal le lehet vinni 15$-ra, az ugyanaz, mintha azt a 30$-os terméket 50% kedvezménnyel 15$-ért árulnák.

Esetleg olyan info, hogy pontokkal csökkentett terméknél a teljes árat vették figyelembe?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#5327) V/ válasza akom (#5324) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezek így jók, rajta van minden és olvashatóak.

(#5328) V/ válasza Vertigo18 (#5326) üzenetére


V/
Topikgazda

A kuponos értékcsökkentés a problémás, eleve akciós ár az nem. Kupon az készpénz helyettesítő, pénz értékű dolog, a - 15%, -50% az árból az nem az.
De ha valaki ilyenbe fut bele, ott a lehetőség, hogy az eljáró cégen keresztül kéri a határozat felülvizsgálatát de erre írtam ezt: nem igazán lehet megreklamálni. Lehet, de a kimenetelét nem tudnám megjósolni.

(#5329) Vertigo18 válasza V/ (#5328) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszönöm! :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#5330) V/ válasza Bornie127 (#5325) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem emlékszem hogy mi is lenne az a NAV állásfoglalás. (De meg tudom keresni, csak a topik neve kell.) Mert itt magánszemély EU-n kívüli vásárlása az alap náluk, nem céges import és nincs kedvezmény, halasztott fizetés, tovább importálás meg ilyesmi.
A probléma a vámérték megállapítása. Ha van konkrét okmányokkal igazolt vételár kifizetés akkor azt kellene figyelembe venniük az előírt 6 lehetséges módszerből.. A vételár összetételének értelmezése okoz gondot és ezért térnek át másik módszerre. Most 2017-ben merültek fel így, előtte én sem hallottam ilyennekről.

[ Szerkesztve ]

(#5331) qqcqqc válasza V/ (#5330) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nálam a paypal igazoláson szereplő összeget, mint tényleges kifizetést tekintették értéknek és az alapján számoltak eddig mindig.
Most vettem egy tabot akciósan és kuponnal és itt is ezt vették figyelembe.

(#5332) V/ válasza qqcqqc (#5331) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem is azt írtam, hogy megváltozott gyökerestől az egész. Mostanában egyébként olyan értelmezés is előfordulhat vámeljárás szempontjából
Feltételes módban fogalmaztam, annak érdekében hogy ne érje meglepetés.
Nálam sem volt ilyennel probléma. Még.

(#5333) Tanisz válasza V/ (#5307) üzenetére


Tanisz
senior tag

Jogos, csak hát az az utolsó nálam mindig :)
Köszi a tanácsot :DDD

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#5334) V/


V/
Topikgazda

Valaki vett már ilyesmit? 3D Folding Portable Mobile Phone Screen Magnifier
Használható dolog?

(#5335) Bornie127 válasza V/ (#5330) üzenetére


Bornie127
senior tag

Ott van benne a lényeg, a 6 lehetséges módszer, aminek meg van a sorrendje is. Szóval, ha meg vanak az igazolások, akkor aszerint kell eljárniuk. Azt nem értem miért van túlpörögve ez az egész. Papírok beküld, pont. Ha van valami úgy is írnak. Biztos, hogy nem mondanám, h így kupon, meg úgy pont. Volt egy vételára, aztán jónapot.

(#5336) V/ válasza Bornie127 (#5335) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké azt én is ismerem. Köszi.

(#5337) Flashy válasza V/ (#5334) üzenetére


Flashy
veterán

szerintem műanyag fresnel lencse van benne, mint amilyenből lehet hitelkártya méretűt kapni (van is). nekem az az érzésem, hogy ez inkább időseknek vagy csökkentlátóknak jó, ahol nem a tűéles a fontos hanem hogy nagyobbak legyenek a betűk és képesek legyenek használni a telefont.

(#5338) V/ válasza Flashy (#5337) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet, de a képeken videókat vetítenek ki és arra gondoltam hogy ez olyasmi lenne, hogy körbeüljük az asztalt 2-3-an és így többen látjuk a kijelzőn lévő dolgokat. Hogy mennyire látható, az lenne kérédéses meg olyat is láttam, hogy volt beépített hangszórója, hogy az jobban hangzóvá teszi a telefont?
A telefont nem igazán tudod más funkcióban használni.

[ Szerkesztve ]

(#5339) Flashy válasza V/ (#5338) üzenetére


Flashy
veterán

ebben semmi elektronika nincs, csak egy nagyítólencse, azon keresztül nézed a telefont, a kép nem a keretben jelenik meg, az csak felnagyít mindent ami mögötte van. aki szemben ül vele, annak jó, aki melletted ül, az a telefon mellé lát. a képek photoshopoltak, ugyanazt a jpg-et feszítették rá a nagyítóra, még a képarányt se tartották be, a nagyítón függőlegesen megnyújtották :) de ne tűnjön úgy hogy én direkt le akarlak beszélni, youtube-on vannak videók róla. őszintén szólva nem is olyan rossz, mint gondoltam, bár a kép minősége élőben rosszabbnak fog látszani.

(#5340) zeon.hu válasza Flashy (#5339) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

30+ évvel ezelőtt is lehetett ilyesmit kapni tévéhez, hogy a Юность tévét nagyképernyőn nézhessük :)

#?*@&!

(#5341) V/ válasza Flashy (#5339) üzenetére


V/
Topikgazda

Van egy lehetőségem, 6 $ áron ajánlották a hangszórós verziót ezért kérdeztem.

(#5342) sysrq


sysrq
őstag

Bocs, rossz helyre ment.

[ Szerkesztve ]

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#5343) Gaborz1 válasza sysrq (#5342) üzenetére


Gaborz1
senior tag

Bedobom ide is, hátha valaki az ebay topikot nem olvasná. Ma kaptam készhez a múltkori játékon bezsákolt Blitzwolf kábelt. Szept 25-én indult, Okt. 5-től az országban volt.

iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 6 + iPad Air 2020

(#5344) V/ válasza Gaborz1 (#5343) üzenetére


V/
Topikgazda

Van több eBay topik. :)
Többször írtuk hogy folyamatos a késés az országon belül is, mert kevesen vannak. Nálad is az látszik hogy a Nemzetközi Kicserélő Központból 6 nap volt amíg átkerült a Posta Logisztikára, 12 -én megérkezett a városodba és 13-án kézbesítve. És ez egész jó, mert a tényleges feladástól számítva 13 nap.
A Posta kézbesítette 3 napon belül és a 6 nap az egyszerűsített vámbeléptetéshez sem sok, ha tudod azt, hogy a maximum 21 nap lehet.

01.10.2017 16:06 Célországba elküldve (Export)
02.10.2017 10:10 Célországba elküldve (Export)
05.10.2017 01:47 Célországban feldolgozva / Processed in the destination country
11.10.2017 18:53 Belföldi feldolgozásra továbbítva / Forwarded for domestic sorting
13.10.2017 08:59 Kézbesítés regisztrálva

A postás nyilatkozatnak nem mond ellent, mert amikor beérkezik ő jelzi a vámosoknak hogy van egy ilyen be kellene léptetni, de addig nem a kézbesítési idő ketyeg amíg a vám rá nem bólint.
Nem igazán lehet a mérgelődésnél többet tenni ez ügyben.
Nekem egy kis borítékba lévő 15 grammos medál 1500 Ft értékű 10.08-tól ott vár a sorsára, hogy a postára kikerüljön, ez már legkorábban 17-én kerülhet hozzám, 9 nap. Úgy hogy Indiából 10.04.-én indította el az ottani posta.

[ Szerkesztve ]

(#5345) zsiz


zsiz
őstag

A kuponvásárlás nálatok megy? 10-5 kupont akartam venni, de nem megy. Próbáltam több böngészőt, több fiókot. Próbáltam laptopon és PC-n, ki és bekapcsolt AdBlock-kal is, valamint mobilon is Chrome böngészőből és mobil alkalmazásból. Úgyhogy kezdem azt hinni, hogy a hiba nem nálam van :D PC-n és mobil böngészőn egyszerűen meg sem jelenik, hogy milyen kuponok vannak. Mobilon a kategóriák megvannak (0-99; 100-299; 300-599; 600+), de hiába bökök rá, nem tudok kupont venni.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#5346) bul07 válasza zsiz (#5345) üzenetére


bul07
nagyúr

Lehet reszelnek valamit és ezért van hiba az oldalukon

Nálam PC-n a kuponok be se jönnek semelyik beváltható, több böngésző és fiók

Mobilon meg mint neked

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5347) zsiz válasza bul07 (#5346) üzenetére


zsiz
őstag

Beszéltem Cloris-szal, de nem tudott segíteni. Aztán azt ígérte, hogy ír a nemtudomkinek és majd jelez ha válaszolnak. Remélem nem veszik el a 10-5-ös kupont...

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#5348) Imy


Imy
veterán

Volt régebben 1080pontért -5$ kupon. Most már nincs? Vagy csak én nem találom? Köszönöm! :R

(#5349) bul07 válasza Imy (#5348) üzenetére


bul07
nagyúr

Olvas vissza kicsit

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5350) AtiSnatch válasza bul07 (#5349) üzenetére


AtiSnatch
aktív tag

... 500 kommentet nem csoda, hogy nem olvas vissza. Ja, várj, csak egyet kellett volna... :W

C35i, 8210, V300, 6280, F480, 5800, N97, ArcS, Z1C, Z3C, XZ, Mate20pro --> X13

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.