Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:15

LOGOUT.hu

Banggood tapasztalatok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) kcsa válasza V/ (#3400) üzenetére


kcsa
veterán

"Szerintem a svéd bankoknak még szigorúbb követelményeknek kell megfelelni mint a magyaroknak."

Meglepődnél az igazságon...

"Tavaly több eset is volt amikor a bolti terminálról lopták el a kártya adatokat és szedtek le pénzt."

Na ilyen tuti nem volt. Olyan volt inkább, hogy vagy egy skimmert telepítettek a terminálra, vagy szimplán lemásolták a kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#3402) V/ válasza kcsa (#3401) üzenetére


V/
Topikgazda

EU jogszabályok mindkét országba érvényesek, a pénzügyi törvényeinketat nem igazán akarom összehasonlítgatni, de ahol az adózási morál nagyobb, szigorúbb az adóhatóság úgy gondolom a pénzügyi intézményekre is szigorúbb szabályok vonatkoznak és pénzügyi kultúrában is előbb járnak a svédek.
Most komolyan a lemásolás az miért nem lenne lopás, ha még azután pénzt is szereznek róla?
A lényeg ugyan az, csak nevén neveztem a dolgot. Te meg a technológiát írod. Attól még lopás maradt.

[ Szerkesztve ]

(#3403) kcsa válasza V/ (#3402) üzenetére


kcsa
veterán

Rohadtul nem mindegy hogy a terminálRÓL vagy a kártyához való fizikai hozzáféréssel lopnak el adatot. Terminálról mondjuk igen nehéz lenne, még a telepítést végző cégnek is. Próbálj olyanokat állítani, ami igaz.

(#3404) V/ válasza kcsa (#3403) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha gondold kitöröltetem a az utolsó két mondatot a (#3400)-as hszm-ből, ha nagyon zavar, igazad van nem kapcsolódik a válaszhoz, nem kellene attól függetlenül kiakadni és személyeskedni.
De nem egészen értem a problémádat.
Meg lehet szerezni terminálról az adatokat vagy nem?
Itt is azt írják hogy lehetséges,
és itt is ilyesmi van írva
Itt azt írták hogy ez lemásolta a boltba az adatokat ezek meg banki terminálon keresztül loptak.
Szerintem lényegtelen belemélyedni jobban, mert a mondanivalóm lényege az volt ahogy az Internet bankolás sem kevésbé biztonságos.

[ Szerkesztve ]

(#3405) philoxenia válasza V/ (#3404) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A linkelt esetekben véleményem szerint nem a terminálról loptak csak a terminál mellől. A terminálhoz nem kapcsolódtak.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3406) kcsa válasza V/ (#3404) üzenetére


kcsa
veterán

Kiakadás volt, személyeskedés szerintem nem, de mutass rá.

(#3407) philoxenia válasza kcsa (#3406) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Zárjuk le szerintem. Senki nem akart megbántani senkit és ennyi.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3408) Tommmysun válasza V/ (#3404) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Ne haragudj, de kcsa-nak szerintem is igaza van! Persze jogos, az is, amit te írs, hogy a végeredmény, akármilyen módszerről is beszélünk lopás, de az valóban fontos, hogy ezek szinte sosem magán a terminálon keresztül történek és ez nagyon nem mindegy, mert akkor ennyi erővel azt is mondhatnánk pl. hogy az internetes/paypalos fizetés azért nem biztonságos, mert a hátam mögül leolvassák a monitorról az adatokat ... ami lehet akár valós veszély is, de ez ettől még nem a PayPalos rendszer hibája, mint ahogy az sem a terminál hibája, hogy míg oda adom a kártyát, addig egy másik eszközzel feltörik pl..

Plusz azt én sem tudom, hogy a svédeknél hogy van, de a "magyar" bankoknak valóban meglepően szigorúak a biztonsági szabályzataik, nem is azért mert a magyar jogszabályok esetleg szigorúbbak, hanem azért mert saját érdekük is egyben (így meg abszolút semmi értelme az adózási morált meg a pénzügyi kultúrát ide keverni, de ha mégis nagyon szeretnénk, akkor inkább azt mondanák a bankok, hogy mivel a magyarok hozzáállása pénzügyekhez kb a béka hátsója alatt van, ezért jobban teszik ha még inkább védik a pénzüket).

Szerk.: (#3407) philoxenia Bocsánat már nem frissítettem rá a kommentem megírása előtt, így elküldtem a "vita" zárás után, de igen, valóban nem volt cél szerintem sem megsérteni senkit!

(Ha szükséges törölhető is a kommentem)

[ Szerkesztve ]

(#3409) Phülöp


Phülöp
addikt

Srácok, ezzel a lámpával kapcsolatosan van már valakinek tapasztalata?

Tetőteraszra kellene világítás, és ebből 4-5 darabot egyszerűbb felrakni, mint bevésni 30m kábelt, meg hagyományos lámpákat felszerelni.
Napfény az van vastagon, simán mehetne folyamatos üzemben (nappal tölt, éjszaka világít).

Ezt raknám körbe, persze felújítás után,

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3410) Druss válasza Phülöp (#3409) üzenetére


Druss
aktív tag

Nekem a kisebb testvére van az ARILUX® AL-SL02, szépen terít, erős fénye van, kibír egy éjszakát. Részemről ajánlott.

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#3411) Phülöp válasza Druss (#3410) üzenetére


Phülöp
addikt

Köszönöm.
Rendelek egyet, aztán kiderül, mennyi kell mellé.
Hetente 2-3 alkalommal grillezek a tetőn, sötétben az annyira nem kellemes.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3412) erzol válasza Druss (#3410) üzenetére


erzol
őstag

+1
Ugyanezt a típust használom elégedetten.

(#3413) Phülöp válasza erzol (#3412) üzenetére


Phülöp
addikt

Köszi neked is.
Azt a funkciót hiányolom csak róla, hogy bekapcsolom, ha akarom, külső fényerősségtől és mozgástól függetlenül, aztán ha már nem kell, akkor meg ki (ez utóbbit tudja). Mindegy, szemben lévő szomszédság majd szól, ha zavarja őket az éjszakai kivilágítás.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3414) Druss válasza Phülöp (#3413) üzenetére


Druss
aktív tag

Én Dim mode-ban használom, úgy csak alap fénye van és csak mozgásra megy fullon.

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#3415) Beni2360 válasza Phülöp (#3411) üzenetére


Beni2360
félisten

Azt hittem Kisszéket nyitsz. :DD

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3416) Phülöp válasza Beni2360 (#3415) üzenetére


Phülöp
addikt

nem tudom, mi lehet az

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3417) Beni2360 válasza Phülöp (#3416) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha nem nézed a sorozatot (Barátokközt) akkor neked semmit nem mond a Kisszék kifejezés.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#3418) Phülöp válasza Beni2360 (#3417) üzenetére


Phülöp
addikt

köszi, így értem

USB-C - HDMI átalakítót vett már valaki Banggood-ról? Ha igen, melyiket, és ajánlott darab-e?
Vettem a telefonomhoz kontrollert, a TV meg ott áll kikapcsolva, amikor játszok.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#3419) axlfsi


axlfsi
veterán

Sziasztok!

Nézegetem nagyon, de nem tudom mi tévő legyek: tudnátok ajánlani MULTIMÉTERT a Bangood-ról (nagyjából 50$ alatt), egyáltalán, vásároljak Kínából vagy inkább kicsit drágábban, de akkor már az egyszerűbb gariztatás szempontjából, itthonról (Conrad pl.)?

Nem kell, hogy profi FLUKE vagy hasonló legyen (már nem foglalkozom elektronikával aktívan), de azért tudjak vele méregetni, ha kell :)

Bangoodról a MUSTOOL-tól van egy cuki kis true rms Mustool® MT826, de őszintén szólva egyáltalán nem ismerem a márkát illetve a tapasztalatokat a Kínából rendelt multiméterekkel kapcsolatban.

Mi a véleményetek?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#3420) 206 cc válasza axlfsi (#3419) üzenetére


206 cc
senior tag

Az a Mustool teljesen jó minőség!..vedd meg bátran

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#3421) axlfsi válasza 206 cc (#3420) üzenetére


axlfsi
veterán

Konkrétan van neked ebből, amit linkeltem vagy csak úgy általánosságban írod, hogy jókat hallottál a márkáról?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#3422) sambenez válasza axlfsi (#3419) üzenetére


sambenez
addikt

Nekem egy Uni-T UT61C van jó pár éve, semmi baja, ha most vennék akkor is kínából vennék.

(#3423) axlfsi válasza sambenez (#3422) üzenetére


axlfsi
veterán

Köszi a tippet! :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#3424) 206 cc válasza axlfsi (#3421) üzenetére


206 cc
senior tag

Ez csak egy Bangoodnak készített brand....ugyan ez az alaplap van a Bside,Peakmeter és talán van még egy de az nem jut eszembe. Megnéztem pár videt beszéltem egy két felhasználóval és én GB-ről a Bside márkából rendeltem,mert akkor az volt a legolcsóbb akcióban. Belseje egy az egyben Mustool vagy mint írtam még másik márkákban is az az alaplap van. Jó minòség ,kidolgozása a mérőkábel a bemeneti védelme is jó.

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#3425) PainKiller13 válasza axlfsi (#3419) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nekem ez van, teljesen jó.

(#3426) erzol válasza axlfsi (#3419) üzenetére


erzol
őstag

Én egy ilyet használok néha.
"Háztartási" célokra szvsz teljesen megfelel.

(#3427) XtremLor válasza erzol (#3426) üzenetére


XtremLor
őstag

Ilyen van nekem is egy valamit eri meg cserelni a kabelt egy lyen fajtara: [link]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#3428) erzol válasza XtremLor (#3427) üzenetére


erzol
őstag

Igaz, én egy ilyet vettem hozzá.

(#3429) axlfsi


axlfsi
veterán

Nektek is nagyon koszonom a segitseget es a tippeket. Vegulis korbejartam kicsit a temat, aztan igy dontottem! :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#3430) FingR86


FingR86
őstag

A kérdésem az lenne, hogy kb 1 hónapja érkezett meg Banggood-ról a Blitzwolf BW-ES1 Graphene fülhallgató, és tegnap megadta magát a bal oldal, semmi hang nem jön ki belőle. Érdemes írni nekik ez ügyben, vagy ennyi idő után már hidegen hagyja őket a dolog ?

(#3431) Criminal017 válasza FingR86 (#3430) üzenetére


Criminal017
őstag

Ne hagyd annyiban, még jó, hogy írj nekik.

(#3432) V/ válasza FingR86 (#3430) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen értem, ezekre ők adnak 180 nap garanciát, akkor miért nem érvényesíted?
Az oldalukon itt ezen a részen: Product Warranty Claims leírják mit kell tenni.

[ Szerkesztve ]

(#3433) zeon.hu válasza FingR86 (#3430) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Fenti összefoglalóban ott a Help Center linkje, abban a garanciára vonatkozó kérdesekre is választ kapsz.

Szerk.
Na, V/ kolléga megelőzótt, mert nem frissítettem az oldalt :R

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#3434) FingR86 válasza V/ (#3432) üzenetére


FingR86
őstag

köszönöm szépen mindenkitől a választ/tanácsot. :R
élni fogok akkor vele.

(#3435) Zoty4


Zoty4
őstag

Vasárnap írtam a supportnak egy hibás termék miatt, mellékeltem youtube videot is.
Szerintetek kb mikor válaszolnak?

(#3436) Krogoth


Krogoth
senior tag

Hy.

Ha 2 terméket rendelnék egyszerre, viszont az egyik CN_HZ a másik pedig CN_GZ3, akkor az külön csomagként is fog jönni?

(#3437) fant0mi válasza Krogoth (#3436) üzenetére


fant0mi
addikt

Igen. Egyszerre meg tudod rendelni, de automatan ket rendelesi szamra fog bontodni.

(#3438) Krogoth válasza fant0mi (#3437) üzenetére


Krogoth
senior tag

Köszi, akkor jól gondoltam :S

Még egy: van arra mód, hogy kiderítsem (esetleg kereshessek is) anélkül, hogy a kosárba rakom, hogy melyik raktárból való? CN_ utáni részre gondolok, vagy egy adott fajta terméket (pl. fúrószárak) adott raktárból jönnek?

(#3439) zeon.hu válasza Zoty4 (#3435) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Már illett volna, írj rájuk megint.

#?*@&!

(#3440) Zoty4 válasza zeon.hu (#3439) üzenetére


Zoty4
őstag

Koszi irtam nekik egy emlekeztetot. Talan igy vip4-kent kicsit kapkodjak magukat

[ Szerkesztve ]

(#3441) zeon.hu válasza Zoty4 (#3440) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Na, úgy néz ki, hibáztam, náluk is hosszú hétvége volt május 1 miatt.
Kínai ünnepnapok, összefoglalóban is benne van a link.

#?*@&!

(#3442) V/ válasza zeon.hu (#3441) üzenetére


V/
Topikgazda

A dolgozó népnek mindenhol kijár a sör-virsli, vagy valami ilyesmi. :)

(#3443) zeon.hu válasza V/ (#3442) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Bár ott lehet, hogy más értelmet nyer a hot-dog :)

#?*@&!

(#3444) Zoty4 válasza zeon.hu (#3441) üzenetére


Zoty4
őstag

Ahhoz kepest minden csomagomat feladtak , le a kalappal elottuk

(#3445) V/ válasza zeon.hu (#3443) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen, ezek a hosszú hétvégén kirándultak, utaztak. Semmilyen dogot nem láttam.

(#3446) V/ válasza Zoty4 (#3444) üzenetére


V/
Topikgazda

Biztos nem, mert senki sem dolgozott a kínai postákon.

[ Szerkesztve ]

(#3447) DJ. Ru$y válasza Zoty4 (#3444) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az, hogy bejelöltek bármit is, az csak egy dolog, attól még lehet tegnap került a postára.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#3448) fery02


fery02
addikt

Snap-up elérhető a mobilos app-ból valahogy?

Picit Aliexpress app-hoz képest hanyagoltabbnak érzem a BG-jét. Itt pl semmi játék sincs "leportolva" webes felületről.
Kb csak az tud érdemlegesen részt venni az alkalmi BG-s eseményeken (pl kártyahúzogatások, húsvéti tojás keresés), aki asztali felületről el tudja érni az oldalt rendszeres időközönként.
Aliexpress ezzel szemben meg éppen hogy a mobilitás irányába megy, szimpatikus módon.

[ Szerkesztve ]

(#3449) DJ. Ru$y válasza fery02 (#3448) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mobilról is tudsz asztali nézetet generálni minden oldalon.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#3450) maestro87 válasza fery02 (#3448) üzenetére


maestro87
őstag

Akinek meg nincs okostelefonja az meg Aliexpress-en marad ki minden jó buliból... Nekem meg ez nem szimpatikus, hogy pl. mobilról olcsóbban lehet vásárolni. :U

Május elsejéhez: Nekem május 1-jén érkezett meg egy csomagom Mo-ra. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.