Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:15

LOGOUT.hu

Banggood tapasztalatok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) maj-viktor válasza Sanki (#2449) üzenetére


maj-viktor
őstag

(szándékosan volt bennhagyva - nem figyelmetlenségből... aki unatkozik tőlem aztán "rákereshet", csak azért lett láthatóvá hagyva, hogy nem "kamu"! :D)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#2452) Sanki válasza maj-viktor (#2451) üzenetére


Sanki
addikt

Oké. Csak így elsőre elég vicces volt a kép. :D

(#2453) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Na ugy néz ki sikerült életet lehetnem a Digoo-mba! :D

(szétkaptam a kicsikét az egyik forrasztás kisse elcsúszott, ahogy látom... de egy pillantra betudtam addig kapcsolni, míg dumált valamit a csaj... kell szerválnom egy forrasztópákát azt megoldom)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#2454) xy2003 válasza zeon.hu (#2445) üzenetére


xy2003
tag

még mindig számol vissza,19óra pár perc

(#2455) cris78


cris78
őstag

A Digoo hajnalban küldte a működő BB-M2 alkalmazást, ami működik mobilhálózaton.
[link]

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#2456) davenport válasza zeon.hu (#2403) üzenetére


davenport
aktív tag

Reggel megjött a Banggood válasza a Blitzwolf forgatható USB kábellel kapcsolatban.
Állításuk szerint kizárólag a decemberi kábelek érintettek a visszahívásban.

No money, no honey.

(#2457) zeon.hu válasza davenport (#2456) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

:R
Ez az info másnak is jól jöhet.

Szerk.
Akkor ez csak a BW-CB1 kábeleket érinti?

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#2458) Andralin válasza Devil Smile (#2433) üzenetére


Andralin
aktív tag

Elvileg ONVIF-es a kamera, tehát kell,hogy tudjon streamelni RTSP-n keresztül, ami azt jelenti, hogy kismillió ingyenes app-al lehet használni.

Megkérdezhetem, hogy te miért ragaszkodsz akkor mégis a gyári appjához, ha az ennyire gáz?
Külső appokkal mik a tapasztalataid?

Azért kérdezem, mert én is szemezek a kamerával, de a gyári appot max. a bekonfigurálás erejéig tervezem használni, aztán váltanék külső szoftverre.

(#2459) davenport válasza zeon.hu (#2457) üzenetére


davenport
aktív tag

Bocsánat, hogy külön posztban írom, csak most láttam csak.
A BW-CB6 és a BW-CB1 kábelek érintettek.

No money, no honey.

(#2460) Andralin válasza Andralin (#2458) üzenetére


Andralin
aktív tag

Na, közben a kamera BG-s topikjában megtaláltam a megerősítést, hogy el lehet érni szabványos RTSP stream-ként és az elérés pontos URL-je is meg van adva itt: [link]

Ez azt jelenti, hogy bármelyik külső, általános webkamera szoftverrel működnie kell a stream-nek.

Tényleg kíváncsi vagyok, hogy te próbáltad-e már külső szofttal, ha nem, akkor miért ragaszkodsz a használhatatlan gyári apphoz?

(#2461) Imy válasza davenport (#2456) üzenetére


Imy
veterán

És akkor ami tönkrement, azzal mi lesz? Mármint készülékkel... Mert ez elég hosszadalmasan írtad még itt..

(#2462) davenport válasza Imy (#2461) üzenetére


davenport
aktív tag

Szerintem nem rám gondoltál :R , nem én posztoltam elhullott készülékekről.

No money, no honey.

(#2463) hzsolee


hzsolee
őstag

Sziasztok!
Még nem vásároltam Banggoodon. Milyen pénznemben szoktatok - ajánlott vásárolni? A bankom (erste), ha dollárban vásárolok akkor is euróra váltja, majd forintosítja a vételárat. Alis topikban olvastam, hogy mégis jobb dodóban vásárolni. Itt nem tudom mi a helyzet.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#2464) Sanki válasza hzsolee (#2463) üzenetére


Sanki
addikt

Én dollárban szoktam vásárolni, olcsóbb, mintha Ft-ban váltana már a banggood.
Én is erste-s vagyok, de nekem mindig abban az árfolyamban vonja le (illetve váltja át), amiben vásárolok.

(#2465) Dolphine válasza Imy (#2461) üzenetére


Dolphine
addikt

Azt én írtam :DDD
Ma megjött erre is a válasz:

Thanks for your reply and very sorry for the terrible issue.
We invite you to fix the two items in local repair shop. If the price is reasonable, we can bear the repair fee. You can go to check what is the problem with them and the repair fee but we don't bear the diagnosis fee. If you would like to accept, please inform us the repair fee before you fix it, or we will not cover the fee. Hope you can understand.
Again we're sorry for the trouble.
Looking forward to hearing from you.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#2466) hzsolee válasza Sanki (#2464) üzenetére


hzsolee
őstag

Köszönöm. Hát mobilon, meg netbankban én is úgy látom, hogy a dodót átváltja simán forintba, de van még papír értesítőm is, azon viszont a dolcsi átmegy euróba, majd forintba. Mindegy dodóban vásárolok. Köszönöm még 1x

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#2467) ANOka


ANOka
őstag

Hol lehet beállítani, hogy $-ban történjen a számlázás? (Hirtelen nem találtam ilyet a Account Settings-nél.)
Tegnap vásároltam, de már a számla is Ft-ban jelent meg a PayPal-en.

(#2468) Dluinet válasza ANOka (#2467) üzenetére


Dluinet
nagyúr

amelyik pénznem be van állítva a Banggoodon megjelenítésre

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#2469) davenport válasza ANOka (#2467) üzenetére


davenport
aktív tag

Amennyiben az átváltást kérdezed, akkor a fizetésnél amikor már beléptél a paypal-ba

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#2470) Andralin válasza hzsolee (#2463) üzenetére


Andralin
aktív tag

Én EUR-ban szoktam fizetni, mivel általában kis mütyüröket, alkatrészeket rendelgetek, úgy válogatom össze, hogy 21,xx EUR legyen a végösszeg egy rendelénél, szóval a 22 eurós ÁFA fizetés határa alatt. Paypal-os fizetés utolsó lépésénél is figyelek mindig, hogy EUR legyen a terhelés, mert van amikor random átugrik HUF-ra a kis ravasz még a fizetés előtt.

Ha Ft-ban, vagy más valutában terhelnék a kártyámat és kapnám a számlát, akkor a koverzió során az aktuális árfolyamok fügvényében lenne rá esély, hogy egy esetleges vámeljárás során túllépjem a 22 EUR-os limitet és fizetnem kellene. De így EUR-nen fizetve garantáltan alatta tudok maradni a törvényben leírt 22 eurónak, még akkor is ha épp 21,99 EUR értékben válogattam össze a motyókat. :))

(#2471) Andralin válasza davenport (#2469) üzenetére


Andralin
aktív tag

Igen, ez nagyon fontos, és szerintem sokan nem tudnak róla, jó, hogy betetted ide! :C

SOHA ne engedjétek, hogy a Paypal váltson nektek HUF-ra ha egyszer más valutában vásároltatok egy webshopban, mert az mindig szívás, csak lehúznak a váltással! A saját bankod mindig jobb árfolyamon fog váltani, mint a Paypal! :(((

(#2472) Beni2360 válasza Andralin (#2470) üzenetére


Beni2360
félisten

De így EUR-nen fizetve garantáltan alatta tudok maradni a törvényben leírt 22 eurónak, még akkor is ha épp 21,99 EUR értékben válogattam össze a motyókat. - De hiába szőrözöl az 1 centtel, mivel az a 22 € nem a mostani árfolyamon van forintban rögzítve hanem sokkal kevesebb árfolyamon. Ami kb 6000 Ft-nem felel meg.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#2473) zeon.hu válasza Beni2360 (#2472) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Vitás esetben bekérik a vásárlást igazoló iratokat/számlákat és az alapján döntik el, vám és áfa köteles-e.
Postaköltség is beleszámít.

#?*@&!

(#2474) Andralin válasza Beni2360 (#2472) üzenetére


Andralin
aktív tag

Igen, ha Ft-ban jönne be a terhelés, akkor lehetne gond az átváltásból, attól függően, hogy milyen árfolyamot alkalmaznak.

A törvény pontosan fogalmaz és 22,00 EUR-t ír. Namost ha a számla EUR-ban van kiállítva és a bankszámlámra a terhelés is EUR-ben érkezik, akkor szerintem és a józan ész szerint is fel sem merül semmilyen átváltás, nincsenek árfolyamok, tiszta ügy, garantáltan 22 euró alatt vagyok. :DD

Vagy te nem így látod?

(#2475) Beni2360 válasza zeon.hu (#2473) üzenetére


Beni2360
félisten

Kösz de Novemberben múlt 6 éve, hogy elkezdtem a vásárlásokat és már volt több ügyes bajos dolgom ebben a témában. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#2476) Beni2360 válasza Andralin (#2474) üzenetére


Beni2360
félisten

Vagy te nem így látod? -NEM. :(

Neked meg ezt az oldalt ajánlom átböngészni. Még egy link.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#2477) Andralin válasza Beni2360 (#2476) üzenetére


Andralin
aktív tag

Köszi a linket, ez nagyon hasznos összefoglaló.

Viszont reményeim szerint az itt részletezett átváltás EUR-ban érkező terhelésre nem alkalmazható, ez józan ész szerint csak arra vonatkozhat, ha HUF-ban érkezik a terhelés, különben értelmét veszti az átváltás szükségessége.

Gondolj bele, hogy ha bejön egy EUR terhelés, mi oka lenne a vámhivatalnak azt átkonvertálni HUF-ra majd visszakonvertálni EUR-ra. Ráadásul az nincs is itt definiálva, hogy milyen árfolyamon kellene az EUR-ban érkező terhelést HUF-ra váltani.
Lássuk be, hogy ez logikailag nonszensz lenne, egy EUR-ban érkező terhelésnél oda-vissza konvertálgatni. Kerek perec le van írva: "a termékimport 22 EUR összegig mentes az adó alól".

Vagy esetleg neked van ennek ellentmondó konkrét tapasztalatod? Volt már olyan vámeljárásod, hogy EUR-ban kaptad a terhelést a webshopból, majd azt oda-visszakonvertálgatva kihoztak egy teljesen más EUR értéket, mint amit ténylegesen, valójában fizettél?

[ Szerkesztve ]

(#2478) Bornie127 válasza Beni2360 (#2476) üzenetére


Bornie127
senior tag

Pedig most kivételesen tévedsz. Amennyiben tényleg euróban történt a terhelés akkor 22Euró, legyen az akármennyi forintban. A 6000 akkor számít, ha más devizában történt a
rendelés, akkor már beleszól az átváltás. Valaki ezzel szívta meg pár hónapja DHL-nél, hogy aktuális árfolyamon váltottak és 24,5 euróra jött ki. Számlázták is neki a 6000 vám ügyintézés díját +áfát. Én is kifejezetten euróban fizetek, több okból is. 1. Elkerüljem a dupla konverziós banki átváltást, 2. Kisebb értékű termék esetén nincs vitás eset mennyi is a 22 euró, mert az pont annyi.

(#2479) Beni2360


Beni2360
félisten

Akkor kéretik pontosan értelmezni, ott a képen a szöveg. Az év elején is volt a Tv-ben róla szó, hogy az infláció miért nincs figyelembe véve? Kitérő választ adtak.


Ott a végén, hogy 6000 Ft az érték határ.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#2480) Andralin válasza Beni2360 (#2479) üzenetére


Andralin
aktív tag

Ha HUF-ban terhelnek akkor jogos.
De ha EUR-ban terhelnek, akkor nettó értelmetlen hülyeség oda majd vissza konvertálgatni.
Ráadásul az EUR -> HUF kovertálásnál alkalmazott árfolyam mint írtam nincs SEHOL definiálva.
Vagy oda-vissza 252,19-es árfolyamot használank? Mert akkon nincs miről beszélgetnünk, az EUR érték nem fog változni a végére! :))

Kérdeztelek, hogy neked volt-e olyan tapasztalatod, ami ellentmond a fenti érvelésnek. Konkrét saját tapasztalataid alapján érvelsz, vagy csak a saját értelmezésed szerint írod, hogy szerinted hogyan számolnak? Mert azért ez nem mindegy.

(#2481) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

A további vitát kérném, hogy a PayPal topikban folytassuk.
Az eddigiek természetesen maradhatnak, de már nagyon eltértünk a Banggood-tól.

#?*@&!

(#2482) Beni2360 válasza Andralin (#2480) üzenetére


Beni2360
félisten

oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
Töröltem. meg előztél.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#2483) C0d3r


C0d3r
addikt

Kértem TN-t egy csomaghoz, kb. mennyi idő után jelenik meg a különféle nyomkövető oldalakon? 11-én rendeltem, 12-én feladottnak jelölték, de a TN még nem működik.

(#2484) zeon.hu válasza C0d3r (#2483) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Akár 1 hét is lehet.
Melyik tracking oldalakon nézted?

#?*@&!

(#2485) peestike válasza C0d3r (#2483) üzenetére


peestike
senior tag

ez még belefér. 5-6-7 nap azért kell a dologhoz. igazából úgy is csak akkor kezd el élni, mikor fizikailag is átveszi valamelyik posta.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#2486) C0d3r válasza peestike (#2485) üzenetére


C0d3r
addikt

& zeon.hu

17track-et néztem. Akkor várok még 1-2 napot türelmesen, remélem nem hamarabb ér ide minthogy elkezdene működni a tracking. :))

És ha már szállítás, én szerencsére még nem futottam bele olyan hosszú szállítási időkbe mint amiket korábban írtatok, ismét 2 hét alatt futottak be csomagok. Jan 1. és 2-i rendelések.

[ Szerkesztve ]

(#2487) attiati


attiati
veterán

ezekkel a new year-es pontokkal mit lehet csinálni és hol?

(#2488) Flashback


Flashback
addikt

Megfigyelő mód... :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#2489) Real_Necro válasza Flashback (#2488) üzenetére


Real_Necro
veterán

Az mire jó? Olyan mint a "Kedvencekhez hozzáadás"? :U

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#2490) atoszmester


atoszmester
tag

Sziasztok,

Úgy néz ki, hogy nem ért véget a Blitzwolf kábelek mizériája, most már a 20 cm-es kábelekkel is gond van. Ma reggel kaptam ezt az üzenetet:

Dear Customer,

This is Nancy from BlitzWolf team.

Please kindly accept our sincere apologies for the inconvenience caused to your order. We regret to inform you that the product [1010839] BlitzWolf Micro USB short cable 0.66ft 2.4A Black may have some quality issues. Therefore, to prevent the subsequent problems, we suggest you NOT to use the item with any device if you have received it.

This is clearly a mistake from our side and we take full responsibility for it. In this case, we will arrange the refund for the item.

We apologize for this inconvenience again and hope for your understanding.

If you have any questions or concerns, please do not hesitate to contact us at any time.

Regards,

BlitzWolf team
Nancy

Természetesen most már ez a kábel sem elérhető jelenleg.

(#2491) V-I-D-A válasza atoszmester (#2490) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Az összes hibás lehet, vagy csak néhány hibás a szériából random? Érdemes lenne beméretni a kábelt, vagy csak egyszerűen dobjam ki? :C

(#2492) Phülöp válasza atoszmester (#2490) üzenetére


Phülöp
addikt

Megtenné valaki hozzáértő, hogy nem műszerész nyelven leírja, miként lehet tesztelni a kábelt erre a problémára anélkül, hogy kockáztatnám az eszközeimet? Nekem egy kábelem van már csak, ami dobozában pihen bontatlanul, a többivel nincs/nem volt gond. Az utolsó rendelésem tavaly novemberi, akkor kettőt rendeltem: az egyik jó, a másikat tesztelném, biztos, ami biztos alapon.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2493) atoszmester válasza Phülöp (#2492) üzenetére


atoszmester
tag

Állítólag az adat érintkezőre "véletlenül" az 5V kerül, ezért mennek tönkre a kütyük.
Nekem van egy szeptemberi rendelésem, azzal nincs baj, ezért is rendeltem még. A másik kábeleknél csak a decemberi rendelésekkel van baj, lehet hogy itt is ez a helyzet.
Azt írja hogy lehetséges a minőségi probléma (may have some quality issues), szóval szerintem nem mindegyik, de ki mer kockáztatni? :((

Kimérni meg talán úgy lehetne, hogy kell keresni egy USB csatlakozó kiosztást, aztán megnézni hogy az 5V csak egy helyre menjen (természetesen a megfelelő érintkezőre) és nem lehet zárlatban a többivel.

Itt van egy kiosztás, azt mutatja hogy az 1-es lábon van a delej és gondolom a mellette lévő Data - szal lehet zárlatban a hibás kábelnél. Lehet hogy tévedek, valaki majd biztosan megmondja a tutit :)

[ Szerkesztve ]

(#2494) Phülöp válasza atoszmester (#2493) üzenetére


Phülöp
addikt

Köszönöm.
Nekem csak töltésre vannak ezek a kábelek, de akkor se egészséges az adatlábra 5V-ot engedni - gondolom az áram annyira nem nézi, mimerre, csak megy.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2495) Real_Necro


Real_Necro
veterán

December 12-én rendelt Xiaomi mozgásérzékelőm ma végre megérkezett. Este letesztelem, 7,55$ volt kuponozva.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#2496) laskr99


laskr99
addikt

Nekem szeptemberi 2.1 amperes van. Dugtam már gépbe de semmi baj eddig.

(#2497) Dolphine válasza Phülöp (#2494) üzenetére


Dolphine
addikt

Oly' annyira nem mindegy, hogy én először töltésre használtam két ilyen kábelt, és mindkét eszközt kinyírta.
Én voltam, aki írt ez ügyben a Blitzwolfnak és a Banggoodnak is.
A fordítós kábelekkel vigyázzatok, legalábbis a Blitzwolf nagyon-nagyon kérdéses!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#2498) PainKiller13 válasza Dolphine (#2497) üzenetére


PainKiller13
őstag

Én is rendeltem most több kábelt, aliról többnyire de nem BW-ket, le fogom tesztelni egy olcsó töltővel és vmi olyan eszközzel amiért nem kár ha bekrepál, attól hogy a BW ilyeneket csinált, csinálhattak ugyanott ugyanilyet más névvel is.

(#2499) Dolphine válasza PainKiller13 (#2498) üzenetére


Dolphine
addikt

Ebben is van igazság! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#2500) atoszmester válasza Dolphine (#2497) üzenetére


atoszmester
tag

Mivel nálad jelentkezett először a Blitzwolfos kábel hiba, ezért azt szeretném kérdezni Tőled, hogy egyből kinyírta az eszközeidet vagy esetleg 1-2 töltésig jó volt aztán jelentkezett a hiba?
Igazából arra vagyok kíváncsi hogy stabilan rossz a kábel vagy esetleg kontaktos?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.