Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:15

LOGOUT.hu

Banggood tapasztalatok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12651) V/ válasza R3dsnak3 (#12650) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel visszakaptad a pénzed nincs ezzel semmi probléma.
A szerződési feltételek szerint nem jár teljes refund és ingyenes újbóli szállítás, ha ez nincs fizetve. (A shipping insurance-ről van szó, nem a hibásan kapott termék esetéről)
Ha PayPal-hoz fordulsz, akkor nem kerül vizsgálatra hogy ezt kifizetted vagy nem fizetted, tehát figyelmen kívül van hagyva a Banggood és közted létrejött vásárlási szerződés.
Ami véleményem szerint ellentmond összes ország szerződésekre vonatkozó jogi szabályozásával. A PayPal túllép a hatáskörén, eleve ők is írják hogy ő egy külső, harmadik fél, aki nem vállal garanciát az adott adás-vételi szerződésért, így be sem avatkozhatna a szerződésbe, ők is következetlenek.
Ha önként nem teljesíti az adott webshop a vállalt kötelezettségeit, akkor viszont a PP amit vállalt vásárlói védelmet, azt köteles megtartani.
Ha nem a PayPal dönt, hanem ők adják még is csak vissza a pénzt, akkor meg következetlenek, dönteniük kellene, hogy minek ez a kitétel a szerződési feltételekben, ha nem tartják be.
Az lényeg hogy neked legyen jó, az ő veszteségük számodra lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

(#12652) rushty válasza V/ (#12651) üzenetére


rushty
senior tag

Refund helyett reshipet hogy lehet elérni? Megvan ez a mondat valahol angolul? Kéne írnom nem egy rendelés meg nem jöveteléhez.
Legközelebb shipping insurance?

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#12654) V/ válasza R3dsnak3 (#12653) üzenetére


V/
Topikgazda

Kezdetektől van ez a biztosítás, ott van a jelölő négyzet mellett a leírás és egyértelműen írják a szállítási oldalukon hogy ez miként müxik.
Az hogy a felhasználó elolvassa vagy nem a szerződési feltételeket, ami elég sok is lehet és nem magyar nyelvű, az ugye úgy működik hogy jelölöd regisztrációkor a tudomásul vételt, de senki nem fogja ellenőrizni hogy elolvastad-e valójában. Ez alapján kaptál tájékoztatást, mert ők lehetővé tették hogy megismerd.
Azt is írtam már hogy egy több ezer km-re lévő üzlet nem tudja garantálni a kézhezvételt, mert nem ők szállítják ki, még ha futárral szállítanák annál sem garantálható, egy harmadik fél van a folyamatban, egyedül a személyes átvételnél van garancia arra hogy megkapod.
Arra adnak garanciát hogy ha nem kapod meg, akkor pénzed visszakapod Ez 60 nap a vásárlástól és ha EU-s raktár akkor meg 30 nap. Ezen időtartamokon belül pedig shipping insurance.

(#12655) V/ válasza rushty (#12652) üzenetére


V/
Topikgazda

Vásárlásnál van ez gomb Resending & Refund & Repair
Az Összefoglalóban meg a 5. Banggood-on újraküldés, visszatérítés, javítás-csere kérése

(#12656) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!

Rendeltem BG-ról egy Global Xiaomi Mi Band 4-et. Sajnos úgy tűnik az akkuja gyengélkedik. Már többszöri feltöltés után is max 2 napig bírja, ami olvasva mások tapasztalatait, eléggé siralmas.
Elég kényelmetlen így használni, hogy másfél nap után már merülőfélben van.
Próbálkozzak refund-dal, vagy mit javasoltok?

(#12657) V/ válasza szabifotos (#12656) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd meg érvényes-e még rá a garancia és azt érvényesítsd, nem refundozni kell rögtön.
Itt van a vonatkozó leírás

(#12658) atee_13


atee_13
őstag

Sziasztok!

Ki lehet valahogy szűrni azokat a telefonokat amik ES raktárban vannak?

(#12659) V/ válasza atee_13 (#12658) üzenetére


V/
Topikgazda

Beírod a keresőjébe hogy smartphones majd középen a kiválasztod All Warehouses kis fekete 3szögre kattintva azt amelyik kell

(#12660) atee_13 válasza V/ (#12659) üzenetére


atee_13
őstag

szuper köszi :R

(#12661) V/ válasza atee_13 (#12660) üzenetére


V/
Topikgazda

Bár az gond szokott lenni, ha kifogy náluk, akkor még a termék hirdetés marad, csak nem látod az ES opciót. Ha pl itt elfogy a 5 db akkor megmarad úgy hogy HK szállítás:

De EU Priority line szállítással teljesen mindegy hogy melyikből jön.

[ Szerkesztve ]

(#12664) Druss


Druss
aktív tag

Új böngészős snatch-ek:

UMIDIGI A5 Pro

Xiaomi Mi band 4

Xiaomi Youth Wireless bluetooth Earphone

BlitzWolf® BW-BS10

Köszönöm ha csatlakozol :R

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#12665) JohnnyBoy


JohnnyBoy
tag

Új böngészős snatch linkek:
UMIDIGI A5 Pro okostelefon
Xiaomi Mi band 4 aktivitásmérő
Xiaomi füles

[ Szerkesztve ]

(#12666) zappafan


zappafan
csendes tag

Új böngészős linkek:
Umidigi A5 Pro
Xiaomi Mi Band4
Xiaomi füles
BlitzWolf tripod
Köszönöm ha csatlakozol. :R

(#12667) #22743424


#22743424
törölt tag

Umidigi A5 Pro app link
[link]

(#12668) cof


cof
veterán

APP snatchek:

Telefon [link]

Óra [link]

Füles [link]

Szelfi bot [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#12669) JokerMaffia


JokerMaffia
tag

UMIDIGI A5 PRO okostelefon 8 résztvevő kell még :)

[ Szerkesztve ]

(#12670) beginnerguy


beginnerguy
tag

(#12671) zadrian


zadrian
csendes tag

Karkötő
Füles
Tripod
Köszi aki jön, a telót megint nem engedi :F

(#12675) Gexxx


Gexxx
tag

Van egy megkezdett telefonos snatch-em. A többi betelt.
[link]

[ Szerkesztve ]

Powered by Dell Precision 3530; Xiaomi Mi 9T

(#12676) Digitalpimp


Digitalpimp
senior tag

Karkötő: [link]
Telefon még 5 fő: [link]
Tripod: [link]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#12677) ptesza válasza ptesza (#12674) üzenetére


ptesza
senior tag

A telefonra még van egy hely.

(#12678) cof válasza cof (#12668) üzenetére


cof
veterán

Böngészős linkek, mert az utánam lévők beteltek:

Telefon [link]

Óra [link]

Füles [link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#12679) _q válasza ptesza (#12677) üzenetére


_q
addikt

Valamiért folyamatosan server is busy hiba jön.

(#12680) JokerMaffia


JokerMaffia
tag

Akinek még nem sikerült csatlakoznia, itt megteheti: Umidigi A5 Pro

(#12681) _q


_q
addikt

Hozzám is jöhettek

Telefon

(#12682) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Saját app linkek:

Mi Band

Telefon

Füles [link]

Tripod

Ezren kívül jöhet még füles és tripod link, egyikhez se tudtam már csatlakozni.

#?*@&!

(#12683) falcoon


falcoon
csendes tag

[link] - UMIDIGI A5 Pro
[link] - Xiaomi Mi band 4
[link] - Xiaomi füles
[link] - BlitzWolf® tripod

(#12684) zeon.hu válasza falcoon (#12683) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

:R

#?*@&!

(#12685) atee_13


atee_13
őstag

Ezeknek a snatch-nek megtudjátok mondani mi is a pontos menete? Ha jól értem "bandába" verődsz és úgy nyerhetsz?

Közületek nyer már valaki ilyet? Mennyi az esély a sikerre?

(#12686) Flashy válasza atee_13 (#12685) üzenetére


Flashy
veterán

elég jól leírja a help egyébként. kiraknak X darab nyereményt, adnak pár napot csapat alakítására, ezalatt az userek kialakítanak a világon Y csapatot, X darab csapatot kisorsolnak, az a csapat "nyert", majd minden "nyertes" csapatból kisorsolnak 1-1 embert, azok nyerik a nyereményt, a többieknek visszamegy a pénz a BGPay egyenlegére, kivéve ha pontokkal fizetett mert az sehova. az esély kiszámolható, de változó a nyeremények száma és a kialakult csapatok száma. a másik változat (ritkább), hogy kihirdetik hogy X darab nyeremény lesz, és az első X darab betelt csapat után nem is lehet többet indítani, ilyenkor minden csapat nyer, pontosabban minden csapatból 1 ember.
egyfajta érdekes lottó abból a célból, hogy egyre több pénz kerüljön be a BGPay egyenlegekre, mert onnan már valószínűleg előbb-utóbb náluk fogod elkölteni.
nyertek már magyarok sokszor, bár több helyen olvastam, hogy a nyereménnyel húzzák az időt, vagy nincs raktáron vagy hasonló trükközés. de azt biztos nem csinálják meg hogy soha senkinek nem küldenek semmit.

(#12687) atee_13 válasza Flashy (#12686) üzenetére


atee_13
őstag

:R

(#12688) cforgacs


cforgacs
kezdő

új böngészős linkek, a fentiekben már nem találtam helyett:
Xiaomi Youth Wireless
BlitzWolf® BW-BS10
Illetve van még hely a következőkben:
UMIDIGI A5
Xiaomi Mi band 4

(#12689) solor


solor
tag

Miband 4 snatch

(#12690) V/ válasza atee_13 (#12685) üzenetére


V/
Topikgazda

A keresés is adott volna választ a kérdéseidre.
Az itteni "topik lakók" közül is nyertünk többen.
Ha használod azt a "játékot" hogy minden nap a belépésért pontokat, kuponokat kapsz,

akkor pénzedbe sem kerül, mert 5 ponttal is kifizetheted. Ma pl. 10 pont van amit adna, főképernyőn felül jobb oldalt az ugráló érme.
Egy adott terméknél csatlakozhatsz egy csoporthoz és arra a termékre te is indíthatsz csoportot, így 2 esélyed van.
Annyi az elvárás hogy amikor megosztod a linket itt, az "tiszta link" legyen. Amikor újat indítaz van egy Link ikon az a vágólapra másolja, de abból törölni kell beillesztés után a felesleges dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#12691) Egon


Egon
nagyúr

Üdv!

A következő a problémám. Rendeltem egy tablet tokot. A tok nem akar megjönni, a BG nyomkövetés oldalán meg fura dolgok vannak (lentről felfelé olvasandó):

Oct 24, 2019 21:01 Címzett kérésére másik címre irányítva
Oct 24, 2019 13:43 Kézbesítés sikertelen
Oct 24, 2019 07:35 Küldemény és az értesítő kézbesítése akadályozott, küldemény feladó részére visszaküldve
Oct 24, 2019 05:42 Kézbesítésre átadva
Oct 22, 2019 00:06 Bejövő küldemény belföldi továbbküldése

Mondanom sem kell, hogy én nem kértem másik címre, engem senki sem keresett, nem kértem másik címre, a cím és a telefonszám jól lett kitöltve, és mivel munkahelyre kértem, olyan sem lehetett hogy a kézbesítés ideje alatt nem volt "otthon" senki. A tabletet ugyanúgy, ugyanide kértem, az rendben megjött. A szállítási idő rövidsége, és a csak minimális többletköltség miatt, ezt priority direct mail-al rendeltem.
Ilyenkor mi van? Várjak még, vagy reklamáljak?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12692) V/ válasza Egon (#12691) üzenetére


V/
Topikgazda

A munkahelyre címzett küldemények esetén problémás a kézbesítés, nem biztos hogy lesz aki átveszi és ott a másnak kézbesítés nem egészen oldható meg.
Itt a szabályuk és a link ahol meg tudod nézni, hogy ki tartozik a felsoroltak közé:
6) A postai küldeményt a címzett vagy –jogszabály eltérő rendelkezésének hiányában –az egyéb jogosult átvevő részére kézbesíti a Posta. Egyéb jogosult átvevőnek a 6.4.2.PONT 4) BEKEZDÉSE és a 6.7. pont szerinti alkalmi átvevő, a 6.5. pontban meghatározott meghatalmazott, a 6.6. pontban meghatározott helyettes átvevő, valamint a 6.9. pontban meghatározott közvetett kézbesítő minősül.

És ez teljesülni szokott, most is: Oct 24, 2019 07:35 Küldemény és az értesítő kézbesítése akadályozott, küldemény feladó részére visszaküldve
Hivd fel a telefonos ügyfélszolgálatukat, tudnak segíteni, mert még nem ment ki az országból.
Fizetés ellenében újból kézbesítik oda ahova megegyeztek.
Tanácsom az hogy ne munkahelyi címre kérd a külföldi küldeményeket, még futáros szállítás esetén is gond lehet..

[ Szerkesztve ]

(#12693) Egon válasza V/ (#12692) üzenetére


Egon
nagyúr

Mint fentebb írtam, egy tabletet ugyanide rendeltem ugyanonnan, rendben megjött.
Ez egy kis cég, személyesen ismer mindenki mindenkit, és 24 órás portaszolgálat van (remek kapcsolatban vagyok a portásokkal). Sosem szokott gond lenni a csomagokkal, átveszi a portás.
Ezt egészen biztos hogy nem hozták ki. Azon kívül a jelek szerint elkerülte a figyelmed a "címzett kérésére másik címre irányítva" pont - ilyet egészen biztosan nem kértem, dunsztom sincs milyen másik címre gondol.

Plusz pénzt meg nem fogok adni egy 10 dolláros tablettokért (gondolom nem párszáz forintért viszik ki újra), akkor marad a refund.

Melyik telefonos ügyfélszolgálatra gondolsz?

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12694) zadrian


zadrian
csendes tag

Vannak még üres helyeim:
Karkötő
Füles
Tripod
Telefon

(#12695) V/ válasza Egon (#12693) üzenetére


V/
Topikgazda

A postáéra, ez kézbesítési probléma. A Banggood részéről ez nem az ő gondjuk, eljuttatták egészen addig a címig, ami nekik meg volt adva, feléjük ennyi volt az elvárás.
Egyébként a legtöbb cég nem egészen biztosítja azokat a feltételeket, amelyek az ilyen kézbesítéshez elő vannak írva. Teljesen mindegy hogy mindeni mindenkit ismer, meg a jó kapcsolatod a portásokkal, a postai kézbesítésről van szó.
Több kört futottam már ilyen ügyekben, hcsak egy tanácsot adtam, nem akarlak meggyőzni semmiről.
Pl. ma be kellett mennem a postára a tegnapi küldeményekért, mert hiába van meghatalmazás, hiába van kiírva hogy kinek kell oda adni a küldeményt, a kézbesítő ne volt hajlandó tudomásul venni. Pedig itt az ő szabályaik szerint van minden elrendezve.

A posta ügyfélszolgálat esetleg tudja közölni, a kézbesítő posta pedig meg tudja mondani hogy ki kérte, nem kerülte el a figyelmem, azért is javasoltam a kapcsolatfelvételt.

[ Szerkesztve ]

(#12696) Egon válasza V/ (#12695) üzenetére


Egon
nagyúr

A központi postai számon (06-1-767-8282) a szokásos "minden ügyintézőnk foglalt" duma megy már lassan 10 perce. Érdemes lehet a helyi kispostát felhívni valahogy (bár nem nagyon találtam telefonszámot), esetleg személyesen elmenni a legközelebbi postára?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12697) Digitalpimp válasza atee_13 (#12685) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ma jött a mail, nyertem egy Xiaomi hátizsákot. :C

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#12698) _q


_q
addikt

6 fő hiányzik.
Telefon

(#12699) V/ válasza Egon (#12696) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem 5-6 perc szokott lenni a várakozás, sajnos ez van, az 5 percen belül ember vegye fel előírást egyik szolgáltató sem képes folyamatosan biztosítani.
Csak a kézbesítő postára lenne célszerű menni, de ők már lehet hogy továbbították az OLK-ba és nem biztos hogy elérnek ott valakit.

[ Szerkesztve ]

(#12700) Egon válasza V/ (#12699) üzenetére


Egon
nagyúr

Teszek még egy próbát, köszi az eddigi segítséget! :R

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.