Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Füly


Füly
tag

a konfig a kövi:
Asus p5ad2 premium
3.0ghz es proc
2*512 533mhz stb
1. 82-85fokos a proc..a hűtés jol van rajta elég hűtőzsir is van alatta,de nem tom mér van...ilyen rosszul mérne a cucc?a borda hőmérséklete full normál max 40-45 fok lehet...eredeti intel hűtő van rajta és egy kalap szar mert nehéz felrakni meg levenni...ugy csinálom ahogy kell lde a pöcök be van szorulva..nah de mind1...
2. kétszer eljátszotta a gép hogy csak ugy kikapcsolt semmi szó nélkül miközben bootlot..szal még odaáig se jutottam el hogy felrakjam a winfost:)
lécci ha tudtok vmiben segiteni akkor helpeljetek...minden esetre most én is ügyködök rajta egy kicsit de nézek a totyikra is:)
kösszi előre is

'' 'Cause money makes the world go 'round and the panties drop.'' -- Warren G

(#2) Angie™ válasza Füly (#1) üzenetére


Angie™
addikt

én egy bios frissítéssel, és memtest -el kezdenék.. ;)

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#3) Füly válasza Angie™ (#2) üzenetére


Füly
tag

értem...csak parázok hogy elkurodik a cucc..eddig gigabyteom volt dual biosszal bátrabb voltam:)
de megnézem mirn progikat adtak hozzá

'' 'Cause money makes the world go 'round and the panties drop.'' -- Warren G

(#4) Sick Boy válasza Füly (#3) üzenetére


Sick Boy
őstag

biztos, hogy jól van rajta a hűtő...? a beszorult pöcök engem érdekelne bővebben...! a gyári szilikon van alatta?
Barátom most vett egy ABIT AA8 DURAMAX cuccot 2.8-as Prescottal és gyári hűtővel, atomizzasztás után 52 fok volt (~ 30-40 perc Splinter Cell Pandoras Tomorrow - maxon minden) a deszka szerint...

[kép]

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#5) Füly válasza Sick Boy (#4) üzenetére


Füly
tag

jól kell rajta lenni mert mozgatom és betonstabil...és ucs csináltam ahogy kell...benyomtam utána elforditottam...amikor leakartam venni akkor meg vissza forditottam és megprobáltam kihuzni de nem jön..vagy az van hogy kettő kijön kettő nem vagy az hogy 3kijön egy 1nem....beszarás komolyan....

'' 'Cause money makes the world go 'round and the panties drop.'' -- Warren G

(#6) Alvin_ti4200 válasza Füly (#5) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Vettél volna A64-et;] Amúgy szerintem tuti BIOS flash kell neki.

(#7) Füly válasza Alvin_ti4200 (#6) üzenetére


Füly
tag

lol..
de kicsit félek a biosz flessstől..küldök egy memtestet közben leszedem az uj bioszt és megnézem a manulat hogy milyen progit adnak hozzá:)

'' 'Cause money makes the world go 'round and the panties drop.'' -- Warren G

(#8) Alvin_ti4200 válasza Füly (#7) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem kentél túl sok pasztát a procira?

(#9) I_Am válasza Alvin_ti4200 (#8) üzenetére


I_Am
veterán

85 fok még akkor is sok lenne, ha az egész lap pasztában úszna. :D

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#10) Füly válasza Alvin_ti4200 (#8) üzenetére


Füly
tag

nem...mert egyszer már sikerült leszedni és pont elég volt rajta szal tuti nem sok...

'' 'Cause money makes the world go 'round and the panties drop.'' -- Warren G

(#11) Alvin_ti4200 válasza I_Am (#9) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ja:D Akkor vagy szarul van rajta a hűtő, vagy szar a proci vagy szarul mér a lap:)

(#12) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Sztem rosszul van feltéve a hűtő, nekem is sikerült már a gyári hűtőt rosszul feltenni amikor az egyik pöcköt nem tudtam lenyomni rendesen, mert olyan gagyi a kivitelezése (ettől függetlenül az E0 prockó így is elment 3800 MHz-en). ;] :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#13) Alvin_ti4200 válasza fLeSs (#12) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Azért azt az utolsó sort még oda kellett biggyeszteni:DDD

(#14) fLeSs válasza Alvin_ti4200 (#13) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Persze, mert csak a hűtő levétele után vettem észre, hogy a proci kupakjának egynegyedén nincs szétnyomódva a szilikonpaszta, és úgy teszteltem a procc húzhatóságát. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#15) _az válasza Sick Boy (#4) üzenetére


_az
senior tag

azért gyárival felment az 55-re is :DD

amúgy azt a szerkentyűt vinném vissaz 1000-el, valami nem stimmel, ha 80 fokos...

az

(#16) Alvin_ti4200 válasza fLeSs (#14) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ja boccsss:D Megy 4 gigán amúgy?;]

(#17) Füly


Füly
tag

szal akkor lehet hogy kaki a proc?most akkor megflesseljem a bioszt vagy ne???(ne oltsatok le:) )

[Szerkesztve]

'' 'Cause money makes the world go 'round and the panties drop.'' -- Warren G

(#18) Alvin_ti4200 válasza Füly (#17) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én előbb leszedném azt a hűtőt és felraknám rendesen:D Aztán mehet a flash.

(#19) Füly válasza Alvin_ti4200 (#18) üzenetére


Füly
tag

jo de az az ujra indulás mitől lehet?jo akkor megprobálom mégegyszer leszedni azt a sz@rt

'' 'Cause money makes the world go 'round and the panties drop.'' -- Warren G

(#20) Füly


Füly
tag

fless te kézzel küldted a tekerőt az intel hűtőn vagy csavarnyuzoval?

'' 'Cause money makes the world go 'round and the panties drop.'' -- Warren G

(#21) Alvin_ti4200 válasza Füly (#19) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem arról volt szó, hogy kikapcsol?:F Ha újraindul az lehet táp és RAM miatt is, de ha kikapcsol (lekapcsol), az valószínűsíthetően CPU miatt van (pl. belső hővédelem).

(#22) Füly válasza Alvin_ti4200 (#21) üzenetére


Füly
tag

jojo kikapcsol boccs csak fáradt vok

'' 'Cause money makes the world go 'round and the panties drop.'' -- Warren G

(#23) Füly


Füly
tag

hogy francba célszerű leszedni????mert ez a szar olyan szinten beszorult hogy nagyon idegesit...

'' 'Cause money makes the world go 'round and the panties drop.'' -- Warren G

(#24) Füly


Füly
tag

srácok az 56fok az normális??most igy probáltam rárakni rendesen ugy nézki k rákattant a cucc... monjuk nem értem mostmár télleg jol van rajta...
ebben a lapban hogy lehet kikapcsolni az össszes automatizmust?mert mikapcsolom ezt a q-fan szarságot és még mindig állitgatja a ventit fordszámát...

'' 'Cause money makes the world go 'round and the panties drop.'' -- Warren G

(#25) Alvin_ti4200 válasza Füly (#24) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Az már normális. Lehet a Q-Fan-hoz viszont télleg BIOS frissítés kell:D

(#26) fLeSs válasza Füly (#23) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Leszedés előtt azt a műanyag sz@rt el kell fordítani (pl. csavarhúzóval), utána a hűtőt egy mozdulattal le lehet szedni a prociról.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#27) Loretto válasza fLeSs (#26) üzenetére


Loretto
veterán

Készülget a teszt második fele?

Soirée...

(#28) fLeSs válasza Loretto (#27) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Még nemigazán. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#29) Füly válasza fLeSs (#26) üzenetére


Füly
tag

kösszi, ugy probáltam én is vissza felé forditottam azt a kakit,és ált. 2-3 darab ki is jön de mindig van olyan ami beragad..ált. ugyanaz..
szal most elvileg jo mert hallotam hogy kattant meg minden..a biosz azt irja hogy 57 fokos...felraktam a wonfost meg minden(most is erről netezek már), meg az asus pc probeot.ez asus pc probe meg 10fokkal kevesebbet mutat..szal olyan 44-47fokot..
10fokkal elmér a biosz vagy a pc probe?
jah igen és azt az érdekességet mér csinálja az alaplap hogy nemes egyszerűséggel lefagy a biosz????

'' 'Cause money makes the world go 'round and the panties drop.'' -- Warren G

(#30) Füly


Füly
tag

öö..ööö.ööö vki még nézzen be plz eg pillre:)

'' 'Cause money makes the world go 'round and the panties drop.'' -- Warren G

(#31) Füly


Füly
tag

tök parti...most azt csinálja a gépem hogy monjuk elkezdek max payne-ezni..belooooodingolja a pályát és mikor lejátszdott az kis képsor már nyulnék az egérhez hogy elkezdjek jáccani mer minja bejönne a kép akkor egyszer csak kék halál és ezt irja ki: driver iqal (vagy mi) not less or equal ..másodszorra ezt irta ki: irql not less or equal..
ezek mit jelentenek?szerintetek mivel lehet a baj mert néha csak ugy nem tom pl netezek megfogja magát és ujra indul...
olyan aranyos nem???boccs hogy itt segitséget kérek meg nem tom lehet hogy fárasztó,az esetek 85%ban megoldom magam a problémám de mivel ez egy uj cucc igy nem akarok benne kárt tenni,ezért kérem a helpet..
mindenestre most elmegyek és csinálok egy memtest-et de a másik gépen majd nézem a forumot,plz helpeljetek ha tudtok:) danke schön előre is

'' 'Cause money makes the world go 'round and the panties drop.'' -- Warren G

(#32) LordX válasza Füly (#31) üzenetére


LordX
veterán

Ez driverhiba, vagy súlyosabb esetben hardver-inkompatibilitás..

(#33) aXXon


aXXon
senior tag

eloszor is nezz be ide, ezen mar akkor gondolkodtam mikor a gigabyta laprol irtal : Bővebben: link ajanlom figyelmedbe ezt a pontot : Other ASUS Special Features ... :) szoval nyugodtan flashelgetheted, nem lehet semmi baja elmeletileg tole, bar nem hinnem, hogy a bios lenne baja, szerintem eloszor is szedd szet az egeszet ujra apro darabokra, hazbol ki, aztan vissza, aztan ha utana is csinalja, akkor johet a lecsupaszitos modszer, mindent kim majd csak a legalapabb dolgokat vissza, bar ahogy sejtem nem sok minden lehet benne, de probalkozz a ram modulokkal pl, de egyet ki, egyet be, slot... satobbi... kerhetnel kolcson masik tapot is, ki tudja?? tenyleg, a mostani milyen es mekkora? ha tudsz akkor szerezz valahonnan kolcson ramot is. most hirtelen mas nem jut eszembe :)) sok szerencset majd ertesits

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#34) Füly válasza aXXon (#33) üzenetére


Füly
tag

jo kösszike a helpet,ezt a teljesen szét apro darabokra módszert alkalmaztam már egy másik gépnél,itt csak azért nem akartam mert annyit szenvedtem a ventivel amig normálisan rákerült hogy elmondhatattlan....
a tápom az egy 460wattos csiiftek,eddig semmi baja nem volt nem hiszem hogy most kezdené el..ddr2es memoriát nehezen fogok kölcsön kérni:)
jah jogos ez az aother special ..cucc elolvashattam volna de igazság szerint a manualnak ezt a részét még megse néztem:)

'' 'Cause money makes the world go 'round and the panties drop.'' -- Warren G

(#35) Füly


Füly
tag

nah az van mostan hogy szétszedtem a cuccomat darabokra összeraktam a tápban meg kicseréltem a vetit egy halkabra..nah most..mostan azt csinálja hogy le is fagy meg ujra is indul,szerintetek ez most lehet azért mert hogy tul lassu a venti (1600rpm) és felmelegszik a tápos?ha azt csinálom hogy a tápról levágom a ventit és nem a tápra kötöm hanem az alaplapra akkor nem fog problémázni, hogy nem érzékel a tápra kötött ventit ugye?mert akkor letudnám szabályozni a régit is és akkor az is halk lenne mert olyan marha hangos volt hogy nagyon..szerintem azért nem tudtam leszabizni mert a tápba lévő venti szabályzó automatika közbe szólt,ez lehet nem?

'' 'Cause money makes the world go 'round and the panties drop.'' -- Warren G

(#36) Nedudgi válasza Füly (#30) üzenetére


Nedudgi
aktív tag

ASUS lap ezexerint (Q-FAN)...
Nekem is többet mér 5-8 fokkal a biosban. Nem nagyon lehet ezekben megbízni.

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#37) Füly válasza Nedudgi (#36) üzenetére


Füly
tag

de nem értem mi lehet a gáz..a táp nem hiszem hogy csak ugy elromlott a táp..a ventinek meg csak elégnek kell rajta lenni nem??akkor is ujra indulgatot amikor még a régi venti volt benne hisz ezért nyitottam a totyikot hogy ujra indulgat ez a shit...az a baj hogy nem tom leprobálni az alaktrészeket mer nincs semmiből mégegyem...
most pl futattam a 3dmarkot..ujra indult...megint futtatom most feltkeretem a ventiket maxra,lefutattam vayg 5x semmi baja nincs,közben levettem a ventiket és most az utolso ra kb a 6. tesztre megint ujra indult..
nem igaz hogy felmelegszik...a proci biztos nem és a táp se hiszem hogy tulelegszik...


[Szerkesztve]

'' 'Cause money makes the world go 'round and the panties drop.'' -- Warren G

(#38) Nedudgi válasza Füly (#37) üzenetére


Nedudgi
aktív tag

Volt már más is skinek a Q_Fan rosszul működött. Az intel hűtő elég necces...

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#39) Füly válasza Nedudgi (#38) üzenetére


Füly
tag

hát ez lol...
de azért müxik szerintem a qfan mert most kikapcsoltam 4500ön pörgöt ez a szar és ugy is ujra indult a gép..

[Szerkesztve]

'' 'Cause money makes the world go 'round and the panties drop.'' -- Warren G

(#40) Nedudgi válasza Füly (#39) üzenetére


Nedudgi
aktív tag

Nekem jól megy a Q-FAN. Egyik srác írta itt a PH!-n hogy neki csak néha szabályoz. Az alaplapja dettó ugyanolyan mint az enyém...

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#41) Füly válasza Nedudgi (#40) üzenetére


Füly
tag

értem

'' 'Cause money makes the world go 'round and the panties drop.'' -- Warren G

(#42) Füly


Füly
tag

tök jo megoldodott a problem..az egyik memo volt a rossz..pedig futattam a memtestet s az sem irta ki és kivetttem az egyik memot is...richtig a rossz maradt benn:Cmonjuk lehetett volna annyi eszem hogy megprobálom megcserélve is de mind1:)beadtam Deicidékhoz azt ők rájöttek.
Annyira boldog vagyok:C
zárható a totyik,kösszi a helpeket

'' 'Cause money makes the world go 'round and the panties drop.'' -- Warren G

(#43) Lőre


Lőre
tag

Kérdésem lenne a topic indítóhoz,vagy bárkihez aki választ tud adni.
Szintén most váltottam egy ugyanijen Abit AA8 as-ra,de mivel senki sem mondta ,hogy ezen a lapon már 24 eres az alaplapi nagy csatlakozó,ezért kissé meglepődtem mikor aaz eddíg használt hagyomásos 20 erest csatlakoztatni akartam. Ki tudja hol és mijen tápot érdemes venni ami már 24 pólusú?
Mert gondolom ha lap van ilyen akkor tápnak is lenni e kell hozzá ?? :))

Egyet mondok,ne szóóójj bee! Mer' végig megyek rajtad kerekes szatyorral!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.