Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Bad Sectoros winchester help (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) sadams


sadams
tag

Nézegettem a már meglévő témákat, de nem találtam megoldást a kérdésemre:
Most lettem figyelmes, hogy a 320-as Maxtor winchesteren 4 KB Bad Sector van. Windows Scandisk és HDTune szerint is.

Olyasmire gondoltam, hogy nem lehet megoldani valahogy, hogy ezt a hibás részt ne használja a winchester? ...vagy esetleg milyen progi van, amivel a bad sector javítani lehet adatvesztés és mindenféle formázgatás nélkül?

Válaszokat előre is köszönöm.

(#2) #96302336 válasza sadams (#1) üzenetére


#96302336
törölt tag

Elméletben, ha felületellenőrzést is csinálsz a scandisk-kel, akkor a szektorhibák helyét megjegyzi, és nem fog oda írni. Elméletben meg is kisérli kijavítani a szektorhibákat.
Egy megoldás még, ha a szektorok egy területen vannak, akkor azt a területet kijelölni egy új partíciónak, majd formázatlanul hagyni.

(#3) zsiga667


zsiga667
addikt

Gyakorlatban nem kell vele semmit csinálni, ha a SMART kijelzi hibás szektornak akkor már át van helyezve tartalék területre, a hibás rész meg le van tiltva.
Javítás szintén automatikus, ha bizonytalan szektor van a vinyón (nem tudta írni/olvasni rendesen) akkor azt a következő műveletnél újraellenőrzi, és ha akkor már rendben van akkor használja tovább, ha nem akkor letiltja meg áthelyezi. Ebben az esetben annyit tud segíteni a scandisk (vagy bármi ami végigmegy az egész vinyón) hogy hamarabb lesz újraellenőrizve a bizonytalan szektor, vagyis hamarabb dől el hogy jó-e vagy megy a levesbe.

(#4) sadams


sadams
tag

Rendben, köszönöm Nektek a segítséget, akkor egyelőre várakozok, majd futtatok 3-4 naponta scandisket.

A winchester még féléves sincs egyébként [van garancia rá], de ha tényleg nem lesz több badsector és semmi különleges hiba nem jelentkezik akkor egyelőre nem érdekelne a dolog. Persze garancia lejárta előtt cseréltetném, de most nehezen tudnám megoldani az adatmentést.

HDTune Smart:
[link]

HDTune Bad Sector:
[link]

(#5) Latsza válasza sadams (#4) üzenetére


Latsza
aktív tag

Sziasztok!
Látom neked is bad sector problémád van, és te is hasonlóan állsz hozzá a dolgokhoz, ráadásul jobb helyzetben is vagy!
Nekem is van bedszeki bajom, kicsit durvább:
[vinyótérkép]

[számadatok]

ezzel lehet még valamit kezdeni esetleg? :O
valami olcsóköltségű és kis időt igénybe vevő, eszes megoldás van rá? :D

(#6) Rover623


Rover623
félisten

Szerintem van erre a témára már egy jópofa gyűjtőtopic...

primus inter pares

(#7) sadams válasza Latsza (#5) üzenetére


sadams
tag

Ez már durvábbnak tűnik picit. 1% azaz ~2GB hibás. Nem jelentkezett semmi fagyás/furcsaság? :\

(#8) Racecam válasza sadams (#7) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

használjátok a Rover által linkelt topicot, ezt zárom.

Com'è diverso il mondo visto da qui

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Bad Sectoros winchester help (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.