Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) stro-B


stro-B
tag

Sziasztok!

A mai nap windoz telepites kozben megszakadt a telepítés (értsd: reboot) és ujraindítás és format után kiderült, hogy bad sectoros lett az addig hibátlan vinyó. Van valami esély a javításra, vagy dobjam ki?

stro-B

(#2) stro-B válasza stro-B (#1) üzenetére


stro-B
tag

Jah, bocs ha lámaságokat írtam, de hw-ben nem vagyok otthon :(

stro-B

(#3) neduddgi válasza stro-B (#2) üzenetére


neduddgi
aktív tag

Ne dobd ki, csak mélyformázd újra... Minden gyártónak megvan a maga mélyformázó programja, azt használd ha lehet, ne általános alaplaphoz kaphatót, bár lehet, hogy az is megteszi.

[Szerkesztve]

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#4) stro-B válasza neduddgi (#3) üzenetére


stro-B
tag

láma kérdés 2: és azt lehet csak adott partícióra? nem ugye?

stro-B

(#5) neduddgi válasza stro-B (#4) üzenetére


neduddgi
aktív tag

Nem.

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#6) stro-B válasza neduddgi (#5) üzenetére


stro-B
tag

ok, köszönöm.

mégvalami: ha most hasznalom a vinyot (ringyoz telepit , progik stb...) akkor rontok az allapotan? es a low formattal serulhet a vinyo barmimodon is?

stro-B

(#7) hungeek


hungeek
senior tag

ujuj low formattal vigyázni kéretik, újabb winyóknál van rá némi esély hogy sikeresen hazavágod vele a hdd-t..

(#8) J.J. András


J.J. András
őstag

OFF
belekérdezhetek ?
1. BAD-SECTORt alaposan és gyorsan milyen progival állapíthatom meg ?
2. Seagate vinyókhoz linkelnétek ''mélyformázó'' progit ?
ON

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#9) stro-B válasza J.J. András (#8) üzenetére


stro-B
tag

én kaptam egy progit, HDD Regenerator. de aszongya akitol kaptam, hogy tobb particios vinyora nem jo.a readme azt irja:
''
Almost 60 % of all damaged by bad sectors hard drives have incorrectly magnetized
disk surface. Our researches have been fruitful and we have found algorithm which
is special sequence of high and low level signals. These signals are generated by the
software and they switch damaged surface. Even low level formatting is not able to
handle this task!''

stro-B

(#10) neduddgi válasza stro-B (#9) üzenetére


neduddgi
aktív tag

Ne használj buher programokat. Ahol ilyen wincsit forgalmaznak, ott a szervízes gyerekeknek biztos megvan a gyári. Milyen márka egyébként?

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#11) J.J. András válasza stro-B (#9) üzenetére


J.J. András
őstag

:) -most mit mondjak erre ?:) én avgyok az egyetlen a PHn aki nem tud angolul ?!

őszintén köszönöm, de ezzel nem segítettél ki, vagyis azt azért levágtam, hogy mivel az én vinyóm több partíciós, így amúgy sem menne a HDD Regenerator.....

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#12) stro-B válasza J.J. András (#11) üzenetére


stro-B
tag

Bocs András, igazából nem (csak) Neked szólt.

Buher progi...hája...egyébként Maxxtor

[Szerkesztve]

stro-B

(#13) neduddgi válasza J.J. András (#11) üzenetére


neduddgi
aktív tag

Nagyjából aszongya, hogy alemez 60 %-a megsérült, meg hogy valamilyen szoftver generált olyan jeleket, amiket egy mélyformázás sem tud lekezelni. Ne hidd el...Milyen márka?

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#14) neduddgi válasza stro-B (#12) üzenetére


neduddgi
aktív tag

Na végre...Nekem olyan nincs, van valahol néhány éves, / nem biztos, hogy erre a méretre jó WD, és Seagate, de a Mistralban tudom, hogy van ilyen progi a szervízben. Ha másképp nem megy beszéld meg ott valakivel, ... nem reklamálsz ha nem jön össze, + némi extra zseton, szerintem megcsinálják.

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#15) neduddgi válasza neduddgi (#14) üzenetére


neduddgi
aktív tag

Meg még az abit alaplapoknak szokott kis doszos mélyformázó progijuk lenni a Cd-n.

1. A Pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta; 2. A Pénz nem boldogít, csak ha van belőle elég; 3. A pénz nem boldogít, a hiánya pedig pláne nem.

(#16) stro-B válasza neduddgi (#15) üzenetére


stro-B
tag

es a biosos low levelt keruljem ugyi?

stro-B

(#17) karib válasza stro-B (#16) üzenetére


karib
addikt

Újabb BIOS-okban már nincs low level format, a régieket pedig kerülni kell.

Minden gyártónak van diagnosztikai szoftvere a HDD-ihez. Első körben érdemes mindent lementeni, legyalulni a partíciókat, újraparticionálni, és megnézni, hogy egyáltalán megmarad-e a bad sector - néha ilyenkor is eltűnnek, ha nem valódi hw hibáról van szó. Meg rá lehet ereszteni a gyári ellenőrző programot, az ad egy értékelést, hogy a HDD jó-e vagy sem. Néhány esetben ha hibát talál, akkor meg tudja kísérelni helyreállítani a lemezt, azaz kiiktatin a rossz szektorokat. Ez néha működik, néha nem.

Nem gyártótól származó programmal vigyáznék, bár ha mindent lementettél, és a fentiek közül egyik sem segített, és már nem garanciális a HDD (bad sector ugyanis cserélendő), akkor eljátszhatsz bármivel. Aztán pedig mesélj, hogy mire jutottál :)

Apropó, ha semmi itt elmondott nem jön be és már nem tudod kicseréltetni sem, akkor még mindig lehet úgy particionálni majd a HDD-t, hogy a rossz szektorokat egyszerűen kihagyod, tehát a adat majdan csak a jó felületre kerül.

Department of Redundancy Department

(#18) stro-B válasza karib (#17) üzenetére


stro-B
tag

köszönöm szépen. a vinyo egyébként nem garis.gyalulás most még vár egy kicsit magára (vizsgaidoszak rulez).

koszi mindenkinek a helpet megeccer

stro-B

(#19) ptiboy válasza stro-B (#18) üzenetére


ptiboy
senior tag

sikeresa vizsgázgatást :)
ma tudtam meg h. sikerült végre a statisztikám (2es) :)

:)

(#20) J.J. András válasza karib (#17) üzenetére


J.J. András
őstag

KARIB, nem a lustaság beszél belőlem (inkább sötét homály a fejemben), nem linkelnél be QUANTUM FIREBALL 30 GB-os vinyóhoz, és SEAGETE BARRACUDA V. -höz ilyen BAD-Sector kereső, meg BS-Javító progit ?

Quantum-hoz nem találtam semmit, lehet hogy nem jól írtam a Googleba, a Seagate honlapja meg pofás..........de nem leltem ilyen Download menüre....
mondjuk idáig eljutottam : [L]http://www.seagate.com/cda/products/discsales/marketing/detail/0,1081,561,00.html[/L]

''01 Raw Read Error Rate..........6=Küszöb
..............................................52=Érték
..............................................49=Legrosszabb
..................................192285209= Adat
..................................Rendben: Az érték normális''

ezt meg az AIDA32 írja ki, de ez igazából mit jelent ? van már 192285209 bit BADem....??

előre is köszi a a felvilágosítást......


[Szerkesztve]

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#21) Loopus


Loopus
tag

Talán ez még működhet (bár szvsz csak fat32-ig, bár meddig tart újraformázni ): keress egy norton diskeditet (a nu2000-ben még van, olyan fapados dos-os fajta), keresd meg a bad sector pontos helyét, diskedittel írj bele vmit (asszem ha nem akarja beolvasni ot vmit ignorálni kell), újraindít, beolvas sector, ha az van benne amit beleírtál FAT-ban megkeresed a BAD bejegyzést és kijavítod. Tadadaa!

(#22) rzoli


rzoli
senior tag

Nem lehet, hogy azért halt meg a telepítés, mert tényleg hibás fizikilag a lemez? S nem a telepítés miatt került rá a bad sector?

Z

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#23) xcbiker


xcbiker
addikt

A maxtor programjával próbálkozzatok szerintem. PowerMax a neve:
[L]http://www.maxtor.com/en/support/downloads/powermax.htm[/L]

Ha nem megy akkor ---> 5gb feletti rossz vinyókat veszek! Adatmentést is vállalok! :D


[Szerkesztve]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#24) tibz03


tibz03
őstag

Nem tudom, mit kell besz@rni egy pár rossz szerktortól.... :(

Simán FORMAT, és kész. A formázás ''elkülöníti'' a rossz szektorokat, és oda már nem is ír többé a vinyó.

(Mellesleg létezik a ScanDisc nevű program is....)

(#25) xcbiker válasza tibz03 (#24) üzenetére


xcbiker
addikt

a formattal rosszabb esetben csak mégtöbb bad is előjöhet, pl nekem egy régi winyómmal ez történt.

Scandisk? ne nevettess! :D

Maxtor PowerMAX a nyerő! ha az sem segít, akkor nincs mit tenni.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#26) karib válasza tibz03 (#24) üzenetére


karib
addikt

A format és scandisk megjelölik a rossz szektorokat, de csak az adott formázásra vonatkozóan. Ezzel szemben a PowerMax és társai a HDD firmware-jében tiltják le a rossz szektorokat, tehát tényleg eltűnnek, nem csak az adott formázáskor leszenek rossznak megjelölve. Tehát format/scandisk nem célszerű megoldás, minimum olyan partíciót kell csinálni, ami nem tartalmazza a rossz területeket.

Department of Redundancy Department

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.