Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71332) Csokishurka


Csokishurka
őstag

Sziasztok,

Ma cseréltem gépet. Az új alaplapom MSI Tomahawk B450 Max és jelenleg két SSD és egy HDD, de a HDD-t valamiért nem látja.
A biosban sem. A diskmgmt.msc próbáltam de ott sem látja.
Valakinek ötlet?

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#71333) Starchm válasza Csokishurka (#71332) üzenetére


Starchm
őstag

Mi mibe van bedugva?

(#71334) Csokishurka válasza Starchm (#71333) üzenetére


Csokishurka
őstag

Hát az oldalsó Sata csatikba (2x2 va negymás mellett) amibe a másik ssd és az optkai meghajtó van.

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#71335) Starchm válasza Csokishurka (#71334) üzenetére


Starchm
őstag

Minden hdd/ ssd abba van dugva vagy van esetleg valami ssd egy m2 foglalatban?

Próbáltad cserélni a kábeleket?

[ Szerkesztve ]

(#71336) Csokishurka válasza Starchm (#71335) üzenetére


Csokishurka
őstag

Jah van egy m2-es ssd-m, azt most vettem, meg egy masik ssd es a hdd a regi gepbol. Meg nem probaltam de holnap megnezem csak hosszu volt mar ez a nap.
a csatlakozast ellenoriztem azzal nem tunt hogy baj lenne.
ilyen uefi meg hasonlo dolgokat nem kell beallitani?

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#71337) endreee


endreee
csendes tag

Sziasztok!

Bocsánat a fogalmazásért, teljesen amatőr vagyok!

Az a szituáció, hogy a gép egy napos kikapcsolás után mindig reseteli a beállított bootolási opciókat, és csak az jön be elindítás után hogy "select a proper boot device". Na most ha beállítom azt az ssd-t amin a windows 10 van és reset, akkor minden hibátlanul működik. Még ha kikapcsolom teljesen és hagyom állni kicsit akkor is. De ha elmegyek munkába és másnap lőném be akkor visszaáll egy adott bootolási sorrendre és állíthatom be megint az üzenet után egy resettel. A legacy módot kikapcsoltam de nem nagyon látok más érdemleges beállítási lehetőséget ilyen téren a BIOS-ban.
A kérdésem pedig az lenne hogy ha szétszedem a gépet, és a SATA csatlakozókat átdugdosom az segíthet? Mert valahogy az egyik az alapértelmezett és az alapján próbál az alaplap bootolni, ezért állítja vissza. Vagy hol és mit kellene beállítani neki?

Konfig:
Gigabyte B450 Aorus Elite mobo
Ryzen 5 2600 proci
kingston hyperx ddr4 16g memória
kettő kingston SA400S37240G 240g SSD
és egy ősrégi 2010-es seagate hdd

Köszönöm a segítséget!

(#71338) imotrepus válasza endreee (#71337) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Én az elem cserével kezdeném, BIOS beállítások, dátum, Boot, stb.
aztán egy F10!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#71339) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok!
Az alábbi konfigot vettem, de a 3200-as ram csak 2133-an ketyeg, pedig a BIOS-ban auto van beállítva. Átállítottam az OC Tweaker fülön, hogy load XPM settings, 3200, át is állította a frekvenciát a RAM-nál, de a feladatkezelőben azt látom, a RAM csak 2133-on fut továbbra is.

3.90-es a BIOS verzióm, az lehet a probléma? Eggyel frissebb verziónál írják: "1. Add auto rule for specific memory module."
https://www.asrock.com/mb/AMD/B450%20Pro4/#BIOS

Alaplap: Asrock b450 pro4
Proci: RYZEN 3600
RAM: 2x8gb 16GB 3200MHz DDR4 RAM Corsair Vengeance LPX Black CL16 (2x8GB) (CMK16GX4M2B3200C16)
Mi lehet a baj szerintetek?

(#71340) V60


V60
aktív tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Adott egy lap: Alaplap: ASUS B150 PRO GAMING/AURA
És egy hűtő amit be tettem a ház hátuljára: Zalman ZM-RFD120A
Klassz minden csak éppen nem akar működni!? A lapon nyilván a legközelebbi aljzatba dugtam be ami amúgy is az 1 számú ház hűtés lenne. Indításkor felpörög de aztán meg is áll, ugyanezt csinálja a leállításkor. ilyenkor mi van???

Válaszokat előre is köszönöm
Üdv Zola

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#71341) R.levente


R.levente
csendes újonc

Szisztok!
Egyenlőre nem találtam jobb helyet úgy hogy ha nem baj ide írom. Nos vettem egy pc-t, és d-sub kábellel egyáltalán nem ad képet monitorra, van itthon 2 új tv és azoknál is hdmi kábellel csak az egyiknél ad képet azt is úgy ha a hdmi kábel pc felőli oldalánál egy bizonyos szögben tartom a csatlakozót a gépnél. Nem tudom most az alaplapon van e valami hiba, az alaplap gigabyte b250m . Mi lehet a gond?

(#71342) imotrepus válasza R.levente (#71341) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Feltételezem, hogy nincs benne dedikált videokártya?!
Továbbá nem írtad ugyan, de ha jól sejtem használtan vetted?!
Lehet, hogy az előző tulaj kivette belőle a VGA-t.
A BIOS-ban esetleg engedélyezni kell az integralt GPU-t
Lehet, hogy nem jó a HDMI csatlakozó vagy a kábeled

Regisztrált 2012-02-12 21:53

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.