Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  AZONA CS9950P4A ATX ház (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) szentesb


szentesb
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Nagy dilemma előtt álok. Úgy néz ki, hogy összejött a ''kedvem'', hogy vegyek egy új ámítógépet, ki is néztem, hogy mi lenne (Abit TH7-II Raid+P4 1.6A), de nem tudom, hogy milyen házba tegyem bele. Ahogy a neten körülnéztem találtam ezt a házat, elég jó áron mérik (15k+áfa, 400w táp), meg nem is túl csúnya, de ezen kivül, meg a D*mostudio-s ''cikken'' kivül nem túl sokat találtam róla. Valakinek van vele tapasztalata (mennyire csendes, kényelmesen szerelhető, megbizható, stb.) Legnagyobb kérdésem viszont az lenne, hogy elférek-e benne két cd-vel és két rack-kel (mert ugyebár ez nem egy kis méretű alaplap és egy hasonló külméretű házban csak a felső 2-3 nagy helyet tudtam kihasználni).

Segitségeteket előre is köszönöm, Béla

(#2) Den válasza szentesb (#1) üzenetére


Den
veterán

nekem azona mask van csendes jól szerelhető megbízható. nem bántam meg

www.simson4t.hu

(#3) szentesb válasza Den (#2) üzenetére


szentesb
csendes tag

Szimpatikus a ház, sikerült róla találnom belső képet is, elég tágasnak tünik. A tiedben is olyan műanyag patentokkal vannak berakva a drive-ok? Mennyire lehet tartós, főleg pl egy rack rögzitésre, amit ugyebár rángat az ember...

(#4) Den válasza szentesb (#3) üzenetére


Den
veterán

Nálam fém meghajtóhelyek vannak csavaros meghajtó rögzítéssel, de kismeghajtók tartója egy fém csatt oldáséval egyben kivehető. Az alaplaptartó is két fém csat oldásával egyben kivehető, de lehet a csatokat csavarral is rögzíteni.

www.simson4t.hu

(#5) szentesb válasza Den (#4) üzenetére


szentesb
csendes tag

Akkor ezek a ''zöldségek'' ezek szerint fémből lehetnek:
http://www.computerpartner.no/kabinett%20azona%20class_all%20pics.htm
Cool:)

(#6) Den


Den
veterán

Igen, szerintem azok fém alkatrészek, az enyémnek is majdnem ilyen a bele de a meghajtó rögzítés eccerűbb csavaros + nincs benne az a hátsó merevítő. úgy látom egyben ki lehet húzni az alaplapot hátrafelé, kártyákkal együtt.

www.simson4t.hu

(#7) karib


karib
addikt

Én csak képről ismerem, de nagyon jól néz ki.

Department of Redundancy Department

(#8) cettlee


cettlee
őstag

Vassza neg,most találtam meg ezt a topikot!
Nekem most hétfőn jött meg az ugyanilyen házam.Olyan ultrakirály hogy az már fáj.Teljesen tágas,a driveok berakásához nem kell csavarhúzó,könnyen szerelhető.Nekem sehogyan sem sikerült kivennem az alaplaptartó bizbaszt(tálcát),de ezt felírhatjuk a bal....ságom számlájára,meg arra hogy hajnali 2-kor kezdtem el átszerelni az alaplapo a másik házból.Így egy kicsit nehezebb volt beleraknom,de3 percnél nem tartott tovább így sem.A táp ultramegafrankó.Az előző Acorpomhoz képest teljesen néma!Nagyon meg vagyok elégedve vele.Csak ajánlani tudom.Majd elmondhatná vki hogy hogy lehet ebből a sz*rból kivenni azt a sz*jbakurt alaplaptartó tálcát.Köszi.(bocsesz,hogy hossssszu voltam)
cettlee(c-vel)

(#9) cettlee


cettlee
őstag

Most nézem:nem is voltam hosszú!
Vassza neg.Pedig már asszittem legolább 2 oldal lesz!Hogy kell vigyort csinálni?
cettlee

(#10) cettlee


cettlee
őstag

Egyébként azok a zöldek müanyagból vannak de nem törékenyek.

(#11) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

Kicsit régi a topik, de nekem Ma lett aktuális. Miért? Mert ma került haza egy ilyen ház. Szép, sztem állat lesz. Nagyon tetszik, meg 400W-os táp van benne, ami elég.

Ez a táp mennyire megbízható???

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#12) emvy válasza Dalai Láma (#11) üzenetére


emvy
nagyúr

Megbízható. Szerintem egy Codegen a nyomába sem érhet.

while (!sleep) sheep++;

(#13) Technikus válasza emvy (#12) üzenetére


Technikus
csendes tag

Hi!

Pár napja vettem egy Azona Mask-ot. Nagyon rendben van a ház, de nekem úgy tűnik, hogy az alaplaptartót nem lehet kioperálni belőle. Ha esetleg valakinek sikerült, várom a használati utasítást!

(#14) Den válasza Technikus (#13) üzenetére


Den
veterán

Nekem ilyen van, ki lehet venni. Az alaplappal átellenes oldalon van két rögzítő csatt, azokat kell elhúzni. Ha nem megy akkor csavarral reteszelve van. A kis csavart kiveszed és máris oldható. Nekem alapból nem volt reteszelve, csak amikor kész lettem akkor rögzítettem.

www.simson4t.hu

(#15) Sanyika


Sanyika
csendes tag

Nekem is ilyen házam van, és teljesen elégedett vagyok vele. Elõtte volt egy Azona Rc650, már az egy überház volt, azóta ha ház akkor egyértelmûen
Azona, mert nem túl drága, nagyon jól szerelhetõ, precíz belsõ, csöndes táp, szinte hibátlan. Csak ajánlani tudom...

(#16) Technikus válasza Sanyika (#15) üzenetére


Technikus
csendes tag

Az egyetlen negatívum - ha ilyenről lehet beszélni az Azona Mask-ot illetően - hogy mintha a züld kütyük nem rögzítenék elég erősen a DVD-t, CD-írót. Ha le van szorítva, akkor is tudom mozgatni a cuccokat!! Mi a véleményetek róla?

(#17) Den válasza Technikus (#16) üzenetére


Den
veterán

ezexerint modelfejlesztés vol nekem a tavaly novemberi házban még csavaros rögzítések a meghajtók. Mem lehet a műanyag füleket csavarral rögzíteni?
Szikerült az alaplaptartót kivenni?

www.simson4t.hu

(#18) flash_


flash_
csendes tag

Ha minőségi számítógép házat akarsz venni akkor Chieftec vagy Palo Alto jöhet szóba. Én egy chieftec scorpion tx-10wd típusú házat vettem amivel nagyon meg vagyok elégedve. Tágas és jól átszellőzhető, hűthető a levegő a belsejében http://www.chieftec.com/products/scorpio/tx10wd.htm És nem egy utolsó szempont hogy 4 full férőhelyes, nem járhatsz úgy hogy pl. egy mobil rack beszerelésénél a rack kitol alaplon egy kondit :)), egy haver már járt igy. A ház lemeze 1 mm-es vastagságú, jól tompitja a házban lévő zajt, ventik hangját. És a chieftec termékekre élettartam garancia jár.
byez.

(#19) Technikus válasza Den (#17) üzenetére


Technikus
csendes tag

Még a munkahelyemen vagyok, de amint hazaérek, nekiállok babrálni a cuccal!
Szóval lehet, hogy fejlesztettek, mert nálam zöld kütyük vannak, azokat lehet húzogatni. Csavaros rögzítés kizárt, csak a merevlemezt lehet csavarozni.
Még egy kérdés: adtak a dobozhoz kis négyzet alakú fehér - lehet, hogy öntapadós - nemtommit. Azt mire lehet használni?

(#20) Den válasza Technikus (#19) üzenetére


Den
veterán

Adtak még ilyen kis önzáró kábelkötegelőket is, ilyen hosszú műanyag bizbasz. Azokat átfűzve a műanyag tappancsokon az összekötegelt vezetékeket a házhoz-táphoz-vagy valmi stabilhoz tudod rögzíteni, így nem lesz kábeldzsungel a házban.

www.simson4t.hu

(#21) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

Nekem a téma címében szereplő házam van -tegnap óta. Attak hozzá húszmillió kis izét, a feléről nem tudom, hogy mi. Ebből kilehet szedni az alaplaptartótálcát?

És melyik kis eszközök felelnek meg a távtartónak a ház oldala, és az alaplap között???

(egyébként ma van a szülinapom!!! :)) :DD)

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#22) Den válasza Dalai Láma (#21) üzenetére


Den
veterán

Abból tudtommal hátrafele lehet kihúzni a tálcát a kéártyák ''slot''-jaival együtt. Az alaplap rögzítő, ha olyan mint a maskon akkor olyan réz(?) ''csavar'' aminek az egyik végén kis menetes csap, amásikon menetes furat van. Aszzem egyébként 6 lapu ez a kis bizbasz. az a gond, hogy én tavaly novemberben összeraktam a gépet azóta nem szedtem szét, úgyhogy emlékezetből mondom a dolgokat.

www.simson4t.hu

(#23) Dalai Láma válasza Den (#22) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ja, ilyen alkatrész valóban van. De ez csak rögzíti az alaplapot, viszont a réginél is volt sok (4) műanyag pöcök, amik a tálcáról az alaplap lyukaiba mentek, és így tartották távol a fém tálcától. Itt találtam hasonlót fémből. Sajnos körülírni elég bonyolult lenne, de a lényeg az, hogy ezt is a tálca nagy jukaiba kell tenni, és pont ott van, hogy az alaplap jukaiba is bemegy. Legalábbis bemenne, ha nem lenne szélesebb a lyuknál. De kereszt alakban hosszában szét van fűrészelve, így elméletileg összenyomható. Ez tényleg arra való, amire gondolom?

Bocs, ha kicsit érthetetlen lett!

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#24) Den válasza Dalai Láma (#23) üzenetére


Den
veterán

Azt az alkatrészt amit írtam a csavaros végével becsavarod az_alaplaplaptartóba_ .így lesz egy csomó fém ''pöcök'' ami az alaplaptartóból áll ki végükön menetes ''lukkal''. Ezekre teszed az alaplapot, és az_alaplap_furatain keresztül egy-egy megfelelő méretű _csavarral_ rögzíted az alaplapot a távtartókhoz. Nincsennek bepattintós műanyag pöckök, itt a lap stabilan hozzá van csavarozva a távtartókhoz.

www.simson4t.hu

(#25) Dalai Láma válasza Den (#24) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Aha. De akkor mik azok a fura alkatrészek, amiket a tálcára kell illeszteni? Fémből vannak. A tálcán egy nem kerek lyuk van hozzá, és a lyuk elvékonyodó részébe kell húzni ezt a fém alkatrészt. Pont azon a helyen van az alkatrész, ahol az alaplap lyukai. Szóval elég gyanús. Csak hát szélesebb, mint a lyuk. Neked ilyen nincs???

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#26) Den válasza Dalai Láma (#25) üzenetére


Den
veterán

Hát előbányásztam az alkatrészes dobozt, ott csak a csavaros távtartót és csavarokat találtam. Rémlik hogy volt olyan alkatrész amiről írsz, és mivel az alkatrészes dobozban nincs ezért valszeg meglett a helye, bár lehet hogy nem ennél a gépnél láttam csak a memóriám szivat.
Figyelj, mivel nem ugyanolyan a házad +fél évvel későbbi, lehet hogy nálad máshogy kell rögzíteni, szóval csak józan kritikával használd amit írok, ha nem megy így, ne erőltesd.

www.simson4t.hu

(#27) Den válasza Dalai Láma (#25) üzenetére


Den
veterán

Írj egy mailt cetlee-nek (7-8-9-es hozzászólás) ha másképp mem megy.

www.simson4t.hu

(#28) Dalai Láma válasza Den (#26) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Hát a csavarok leget, hogy elegek, elméletileg meg kell tartaniuk, és távol is tartják a tálcától. Van tipped, hogy hol nézhetnék utána?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#29) Den válasza Dalai Láma (#28) üzenetére


Den
veterán

nincs, már én is próbáltam

www.simson4t.hu

(#30) Dalai Láma válasza Den (#29) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Kár. a ''leírás'' elég gyér, a rajz se mond túl sokat.

OFF: Pécsett eleredt az eső, durva vihar lesz

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#31) Den válasza Dalai Láma (#30) üzenetére


Den
veterán

Hát a ''leírás'' télleg egy kalap .... Mi is tanakodtunk öcsémmel fél órát mire belevágtunk.

www.simson4t.hu

(#32) Dalai Láma válasza Den (#31) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Akkor ezexerint nem én vagyok a láma. Vagyis én, de nem úgy... :)

Már próbálgattam, és talán menni is fog, de majd csak akkor teszem be, ha a proci, meg minden jó rajta van az alaplapon. Legalábbis a proci. Meg a hűtő. Vagy azt utólag?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#33) Miki válasza Dalai Láma (#25) üzenetére


Miki
csendes tag

Szia!

Pontosan az! Belenyomod az alaplap lyukaiba a bevágott vegevel (nagyon eros, ezert valoszinuleg nehez lesz kiszedni!), majd ha megvan egyszeruen beigazitod a talcaba a lapot es benyomod a keskenyedo resbe, ugy hogy utana 1 vagy 2 helyen le kell meg fogatni csavarral.

Udv: Miki

(#34) Dalai Láma válasza Miki (#33) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ohh, nagyon kössz. Bár kicsit félek, mert nehezen mennek bele. Az összeset tegyem bele?

Neked ilyen házad van? Akkor segíthetnél még pár dologban. Az alaplap előtt van egy oszlop, aminek 2 oldalára zöld műanyagszarokat lehet rakni, aminek szabályozható a hossza. Ez mire jó? Van az alaplapi tálca alatt egy kis fém izé, amibe egy másik fém izét lehet dugni. Ez mire jó?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#35) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

Mindenkinek nagyon kössz ,sikerült összerakni, és nem is volt túl bonyolult. Már megvan szinte minden, már csak egy videokártya kell, mert az S3Trio nem jó az alaplapomba. Szívás. Szóval várnom kellm ég egy kicsit, addig csak ennél a gépnél tudok netelni, ebben viszont nincs hangkártya.

A házhoz visszatérve, tényleg szép ház, és könnyen szerelhető, és már minden alkatrész funkciójára rájöttem!

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#36) Den válasza Dalai Láma (#35) üzenetére


Den
veterán

Na és akkor hogy kellett az alapolapot rögzíteni? Kivehető e a tálca? Tapasztalatokat...

www.simson4t.hu

(#37) Dalai Láma válasza Den (#36) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Nem kivehető a tálca, de az alaplap igen. Ez hülyén hangzik, de megpróbálom elmagyarázni. Szóval van 2db 6szög alakú izé, amik a tálcán vannak, és ezekhez lehet a deszkát hozzácsavarozni. Az igazi távolságtartók fémből vannak, és először az alaplapomba kell betenni őket. A másik végük nem csavaros. Be kell helyezni a tálcára a lapot, hogy a távtartók sima talpa bemenjen a lyukakba. Ekkor oldalra el kell tolni a lapot, és így, mivel oldalra a lyuk átmérője csökken, már nem lehet kivenni a lapot. Ha ki akarom venni, csak eltolom oldalra, (a távtartók alja a lyuk kiszélesített részéhez ér) és ki lehet emelni. Bocs, ezt nehéz elmondani, de ha kiváncsi vagy painttel lerajzolhatom, és küldhetem mailben.

Továbbá tetszik, hogy a ház elég jól szigeteli a zajt. Az oldallemezt tartó csavar kézzel is oldható, és nem kell vele vacakolni. Maga a ház olyan széles, mint gy AT ház, de sokkal hosszabb hátrafelé, így az alaplap nem csúszik be a CDROM, stb mögé.

Nagyon könnyű berakni a meghajtókat, mert nem kell csavarral rögzíteni, csak egy züld műanyag szerkezetet eltolni, és máris meg van fogva.

Még valamire kiváncsi vagy? Szivesen leírom.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#38) Den válasza Dalai Láma (#37) üzenetére


Den
veterán

Kösz. Asszem az alaplaptaró pont fordítva műxik, előbb bepattintani a pöcköt és utána hozzácsavarni a lapot. Legalábbis meredek dolognak tűnik egy vékony nyákhoz rögzített pöcköket ki be pattintgatni egy fémlapba, bár elképzelhető. Hogy így is lehet, elhiszem csak nem tudom mennyire biztonságos. Én baromira félnék hogy egy szorulósabb pöcök, bepatintáskor kitörik a nyákból.

www.simson4t.hu

(#39) Dalai Láma válasza Den (#38) üzenetére


Dalai Láma
őstag

akkor inkább küldöm a mailt.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#40) Den válasza Dalai Láma (#39) üzenetére


Den
veterán

ok

www.simson4t.hu

(#41) Dalai Láma válasza Den (#40) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Elment? Kis gond volt, lefagyott 2x, kékhalál,stb. De elméletileg elment. Érthető a rajz, vagy túl béna lett?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#42) Vega


Vega
csendes tag

Rakd bele egy budi 2 szoba összkomfortos családi házba.Ott jó helye lesz.

Ütlek borulsz, rúglak fexel...velem többet nem kötekszel.

(#43) Den válasza Dalai Láma (#41) üzenetére


Den
veterán

Megjött sőtt válaszoltam is, hogy szerintem ok.

www.simson4t.hu

(#44) Den válasza Vega (#42) üzenetére


Den
veterán

Hű te ma nagyon jópofa vagy.

www.simson4t.hu

(#45) andorpapa


andorpapa
őstag

Nos, ma Dalai úrral beüzemeltük a címben szereplő házat, alaplapot, procit stb. És megy. Nem nagy ördöngősség! Amúgy tetszik nekem ez a ház! Talán ilyet vennék legközelebb, ha lenne 6 5.25'' férőhelyes. Bár nem tudom. De fasza ház.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#46) Dalai Láma válasza Den (#44) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Nem vagy te kicsit szigorú másokhoz??? :)

Megkaptam, hogy megkaptad. Remélem már látszik a lényeg. Nem kell a tálcába bepattintani, merta lyuk széles részébe belemegy a széles talp része is, aztán csak el kell oldalra csúsztatni az alaplapot, és a helyükre mennek a pöckök. Semmi feszegetés. Csak annyi, hogy ha csavarozni is akarom, márpedig akarom, akkor kicsit mégjobban tolni kell oldalra, és csak akkor van a 2 lyuk egymás fölött. Ha elengedem, akkor megint elcsúszik, így amíg be nem csavartam, tartani kell. De nem feszül túlságosan.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#47) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

mit gondoltok, eleg egy ilyen haz (illetve tap :) ) az alabbi konfighoz:

amd xp2000+ vagy 2100+
8gb quantum fireball vinyo
toshiba dvd
lg 16/10/40-es cd-rw
spire fridgerock
radeon 8500 128m
samsung 333 512m ram
sb live?

meg annyit jo lenne, ha valaki megmondana nekem, hogy bp-n melyik kiskerben lehet ilyet talalni, es kb. mennyiert?

(users, mikland, vision, aqua, demostudio kilove, magicomp arlistaban is csak mask volt)

(ezeket a webes arlistabol szedtem...)

koci!

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#48) Dalai Láma válasza szentesb (#1) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Szerintem elég. Nagyon jó táp van benne.
Egyébként az e-connectben lehet(ett) ilyet kapni.
Nézd meg a [L]http://www.e-connect.hu/[/L] címen.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#49) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

Egyébként hadd dicsérjem kicsit ezt a házat! Miután sikeresen öszeépítettem, tökéletesen működik (már amennyiben egy ház működni tud). Könnyen beszerelhetők a meghajtók, csak a vinyót kell csavarozni. Az alaplapi tálca nem , de maga az alaplap nagyon könnyen kivehető, csak a kábeleket ki kell húzni belőle. A táp nagyon csendes, és nagyon egyenléetesfeszültségeket ad. A ház is jól szigetel, nekem a GT igloo2400 zaját csillapítja, és elég hatásosan. A hátulján a házventi is nagyon halk de hatásos. Nekem mindenesetre nagyon bejön ez a házikó. És látszik rajta, hogy nem valami bóvli szar, az oldallapja is elég masszív.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#50) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

hehehe =) mindenki csak jot mond rola, ezert is vadaszom :) amugy meg e-connectben nincs, de mistralban igen :D

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  AZONA CS9950P4A ATX ház (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.