Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tibaimp


tibaimp
nagyúr

64/128 maggal/szállal biztos, hogy bütyök lesz, bőven el is fogja verni az Intel csúcs prociját is. Illetve azt nem tudni, készül-e belőle 96 magos változat, mint az aktuális Epyc-ből.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2) Pikari


Pikari
őstag

Még mindig nem jöttem rá, hogy tudnék 24 logikai magos processzort etetni. Ember legyen a talpán, aki ki bír használni egy ilyet.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#3) NandoXXL válasza tibaimp (#1) üzenetére


NandoXXL
senior tag

BF V, (DX12) pörgeti a rendszert, gondolom van valami bug, vagy ki tudja mit számoltatnak.. De használja a rendszert.. :DDD

(#4) siposz válasza Pikari (#2) üzenetére


siposz
aktív tag

SQL szerver, IIS, Apache,....

(#5) #95462144 válasza NandoXXL (#3) üzenetére


#95462144
törölt tag

Ez pont nem arra van. Ezért is van a TR-hez az RM-ben játékoptimalizált magtiltás.

(#6) ricsip válasza NandoXXL (#3) üzenetére


ricsip
addikt

Ha szar az ütemezése a programszálaknak, akkor ezeket jobbra-balra dobálja az oprendszer a magok között, és a látszólagos processzorhasználat nagy része az valójában az állandó költöztetésekből fakadó járulékos plusszmunka lesz, nem pedig valódi (hasznos) programkód-futás.

-

(#7) Pikari válasza siposz (#4) üzenetére


Pikari
őstag

Na az ilyen fork alapú megoldások például pont nem skálázódnak rendesen 4-5 mag fölött. Lásd ricsip hozzászólását, annyi módosítással, hogy ott a processz klónozása és a memóriaterületek on-demand duplázása zabálja el az erőforrást már a kernel szintjén.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#8) siposz válasza Pikari (#7) üzenetére


siposz
aktív tag

Biztos viccből használnak sokmagos gépeket SQL szervernek.

(#9) Pikari válasza siposz (#8) üzenetére


Pikari
őstag

Ha ilyen nagy zsuga vagy, miért nem patcheld bele a php-be, hogy másodpercenként 2000 helyett 400milliószor bírjon lefutni az sql_connect? Akkor majd talán nekem is sikerülne 7%-nál nagyobb cpu utilizationt látni egyszer.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#10) lezso6 válasza Pikari (#9) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerinted csak a kapcsolódáshoz kell egy SQL szervernél CPU? :F :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11) Pikari válasza lezso6 (#10) üzenetére


Pikari
őstag

Dehogy, a többi részt is át kell írnia, úgyhogy az élete következő 30 évét ezzel fogja tölteni :D

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#12) lezso6 válasza Pikari (#11) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mit kell átírni? Legegyszerűbb kódnál is ahány kérés, annyi szál fut. De a mai SQL szerverek már egy kérést is bizonyos esetekben több szálon dolgozhatnak fel.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13) Pikari válasza lezso6 (#12) üzenetére


Pikari
őstag

Az a baj, hogy (nálam) 0.02 másodperces php futásidőből kb 0.01 másodperc az sql szerverhez való kapcsolódás és a pár fórumbejegyzés kiszipkázása, kb 0.005 másodperc meg a fork és a fork miatti lapok szinkronizálása, a maradék kb a hasznos párhuzamosítható feladat, és így használ az sql max terhelés alatt másfél magot, a kernel csuklózik egy magon, a php pedig a legjobb esetben amit láttam, két és fél magot bírt bevenni. A cikk meg 128 logikai magos processzorokról szól. Az én kommentem pedig arról, hogy ÉN nem tudok 24 magot sem megetetni.

Ma már persze nem kell futtatnom ilyen szervereket, így a különféle php boardok nevetségesen alacsony hatásfoka nem rázza meg a lelkemet. Másfajta programokat viszont futtatok, és mellékesen nem csak szerver szerű felhasználás során nem tudom őket kihasználni, hanem másfajta felhasználás során sem. Nem azt mondom, hogy nem lehet kitalálni olyan dolgot, amit rá lehet ereszteni, és hatékony lesz.

Ezért mondtam, hogy ember legyen a talpán, aki ezt megteszi. A hozzászóló, aki ebbe belekötött, nem hiszem, hogy ilyen ember lehet. Aki azt gondolja, hogy 100 magos procit belerak valami szerverbe, és huss, minden szép és jó lesz, az biztosan nem látott még csak akár egy 24 magosat se szerintem.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#14) lezso6 válasza Pikari (#13) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Általánosságban beszélt a szerverről mindenki, az tök lényegtelen, hogy te mire használod, meg mik a tapasztalataid. A szerverek arra vannak kitalálva, hogy egyszerre sok kérést kell kiszolgálniuk, nem arra, hogy otthon játszol vele egyedül.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15) Pikari válasza lezso6 (#14) üzenetére


Pikari
őstag

Akkor meséld el nekem, hogy tudsz 0.02 másodperc hosszú requesteket kiszolgálni 0.015 másodperces init mellett kiszolgálni 4-nél több magon.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#16) lezso6 válasza Pikari (#15) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Úgy, hogy egyszerre futnak a requestek, mert minden egyes kérés külön szál? :D

PH szerverek is így működnek, ki van használva az összes mag / szál, tökéletesen skálázódik.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17) Pikari válasza lezso6 (#16) üzenetére


Pikari
őstag

A külön szálak, processzek létrehozása, lapkereteinek klónozása, illetve az IPC felépítése pedig 1 szálú a kernelben. Alsó hangon 100-400 millió órajel per php request. A maradék a hasznos munka.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#18) lezso6 válasza Pikari (#17) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez nettó hülyeség. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19) Pikari válasza lezso6 (#18) üzenetére


Pikari
őstag

[link]
Javaslom valamelyik nagyobb egyetemet, ha többet szeretnél megtudni a processek, kernelek, stackek, tcp működéséről.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#20) lezso6 válasza Pikari (#19) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Látom nagyon működik nálad a Dunning-Kruger effektus. :D

Eleve már ott rossz az egész, ha a szervernek szoftvernek processzeket kell létrehozni on the fly, ez nagyon gagyi, amatőr megoldás. Normálisan konfigurált szerveren minimum van valamilyen connection pool, hogy mindig legyen szabad processz / szál a kéréseknek, így ez az overhead gyakorlatilag nem létezik, vagy legalábbis nagyon minimális.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#21) Pikari válasza lezso6 (#20) üzenetére


Pikari
őstag

Én soha nem mondtam olyat, hogy a ti szervereteken minek kell létrehozva lennie, vagy hogy egy "normálisan" konfigurált szervernek hogyan/hogyan nem kell kinéznie. Azért mielőtt dunning krueger hatással dobálnál fejbe, hadd emlékeztesselek arra, hogy 3 hónappal ezelőtt az aktuálisan kibannolt vérpistike sikerrel tartotta 3 héten keresztül rettegésben az oldalt a ddos szkriptjével, úgyhogy valami lehet, hogy mégsem annyira jó vele :D Nem mondom, az én oldalaimat is számtalanszor lerúgták különféle módszerekkel, és nem is állítom, hogy azok jók voltak beállítva. Sajnálom, ha megbántottalak, de még mindig ajánlom a figyelmedbe, amit a #2-es hozzászólásban írtam. Hogy felháborodsz rajta, vagy a melledet húzod ki, az rajtad áll. Hogy a kettő közül miért az előzőt tetted meg, azt csak te tudhatod.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#22) lezso6 válasza Pikari (#21) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De még mindig hülyeségeket hadoválsz össze-vissza, a #7-es hozzászólással kezdve. Az oldalt érő DDoS támadásnak meg aztán végképp semmi köze a témához, és arról is hülyeségeket beszélsz. :D

Egyébként nem háborodtam fel, legfeljebb egy kis szánalmat érzek aziránt, hogy nagyon meg akarod mondani a tutit, de jól láthatóan lövésed sincs a témához, különben nem írnál olyan nyilvánvaló blődségeket, hogy egy SQL szerver nem skálázódik 4-5 magnál tovább. :P

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#23) Pikari válasza lezso6 (#22) üzenetére


Pikari
őstag

Tudod mit, igazad van. Valóban van olyan eset, amikor skálázódik. Például ha egy weboldal optimizálatlan :C Akkor 100 maggal el lehet fedni a dizájn hiányosságait. Példát szándékosan nem írok ilyen oldalakra, hátha valaki magára veszi :D

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#24) lezso6 válasza Pikari (#23) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor még mindig lövésed sincs, hogyan működik nemhogy egy SQL szerver, hanem bármilyen szerver szoftver, ami egyszerre sok klienssel dolgozik.

És még fokozod a hülyeségeket. A sok mag nem arra való, hogy a kérések egyenként gyorsak legyenek (attól nem lesznek gyorsabbak), hanem arra, hogy sok kérést tudjon kiszolgálni egyszerre.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#25) Pikari válasza lezso6 (#24) üzenetére


Pikari
őstag

Visszaolvasva a kommenteket, most jöttem rá, hogy mi az, amit nem értesz.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#26) lezso6 válasza Pikari (#25) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát persze, senki se érti, csak te. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.